Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Terénní pracovníci v Mnichově Hradišti pomáhají chránit veřejné zdraví

30.10.2019
SLANÝ [SEMIRAMIS z.ú.]
Autor: Magdalena Lukasová

Terénní pracovníci organizace Semiramis pravidelně navštěvují Mnichovo Hradiště. Mezi jejich hlavní činnost patří práce s uživateli návykových látek. Taková práce obnáší především manipulaci s injekčními stříkačkami a starost o to, aby co nejmenší množství použitých jehel skončilo v ulicích města.

Terénní pracovníci se po Mnichově Hradišti pohybují každý týden. Mezi jejich cíle patří udržovat ulice bez pohozených jehel a chránit veřejné zdraví. Jedním z nástrojů ochrany veřejného zdraví je výměna injekčních stříkaček, která pomáhá snižovat výskyt krví přenosných chorob. Dalším nástrojem jsou testy na infekční choroby. “Kolegové motivují klienty k testování na infekční nemoci jako jsou žloutenka typu C nebo HIV a informují o možnostech prevence. Tím se zamezí vzniku, případně šíření těchto chorob,” říká Ondřej Šulc, vedoucí Centra terénních programů středočeského kraje.

Když se stříkačka dostane k terénnímu pracovníkovi, putuje nejprve do certifikované nádoby a poté do spalovny. Pracovníkům nosí použité stříkačky sami uživatelé nebo strážníci Městské policie. “Tato služba je podporována městem Mnichovo Hradiště. Kromě Městské policie spolupracujeme také s lékárnami, kam dodáváme balíčky, které obsahují základní materiál pro snižování rizik,” doplňuje Ondřej Šulc.

Pracovníci v terénu dokážou pomoci i lidem, kteří užívají návykové látky jiným způsobem než injekčně. Může se jednat například o kouření THC nebo šňupání pervitinu. Lidé z organizace Semiramis také spolupracují s rodinnými příslušníky nebo přáteli lidí, kteří užívají návykové látky. Veškeré služby jsou poskytovány zdarma a anonymně - tedy bez nutnosti sdělovat své osobní údaje. V čase 9.00 - 17.00 se může kdokoli obrátit na terénní pracovníky na čísle +420 728 245 196.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz