Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tornádo dětem zničilo klubovnu. Brontosauři a skauti ji znovu otevřeli ekologicky vylepšenou

15.11.2022
Brno [Hnutí Brontosaurus]
Autor: Dalimil Toman, tel: 605 763 112Hnutí Brontosaurus, Brďo Vlkani a Junák - český skaut, středisko Mikulčice slavnostně otevřeli opravenou budovu dětské klubovny v Mikulčicích, kterou více než před rokem rozsáhle poničilo tornádo. Po opravě realizované oběmi spolky a obcí Mikulčice začne klubovna opět sloužit pravidelným schůzkám, víkendovým akcím i jako zázemí akcí pro veřejnost či dobrovolnické péče o přírodu. Díky inovativnímu přístupu je přitom opravena jako budova s ukázkovým provozem šetrným k životnímu prostředí.

Mikulčická klubovna sloužila dětem od roku 1976. Konaly se zde tisíce oddílových a družinových schůzek a akcí, kde děti rozvíjely kamarádské vztahy, učily se férovosti, samostatnosti i spolupráci nebo poznávaly přírodu a cesty k její ochraně. V roce 2021 však objekt hrubě poškodilo tornádo, jež prošlo obcemi na jižní Moravě.

V těchto dnech byla dokončena její rozsáhlá oprava, kterou společně hradily a realizovaly obec Mikulčice, Junák a Hnutí Brontosaurus. Obnova klubovny byla možná i díky obrovská míře solidarity veřejnosti i příznivců obou organizací. Ti během několika týdnů po katastrofě podpořili sbírky obou organizací. Celkem na opravy finančně přispěly desítky lidí, ale také firmy či obce, kde oba spolky pořádají letní tábory.

V sobotu 12. listopadu proběhlo slavnostní znovuotevření klubovny za účasti členů a dobrovolníků obou spolků, vedení obcí, donorů, dalších hostů i místní veřejnosti. V rámci slavnostního odpoledne brontosauři a skauti představili svou současnou činnost, na výstavách prezentovali dosavadní úspěchy práce s dětmi a mládeží a pozvali zúčastněné na budoucí akce.

V rámci akce se konala také komunitní dobrovolnická výsadba sadu starých ovocných odrůd u klubovny. Ta je součástí obnovy okolního parku. Svůj strom si vysadili donoři i dobrovolníci, jež s pomáhali s obnovou klubovny. O sad budou pečovat děti z oddílů a tak se víc než symoblicky zapojí do obnovy a zlepšení poničeného životního prostředí v obci.

Veřejnost se také seznámila s opatřeními pro environmentálně šetrný provoz budovy. Oprava budovy klubovny byla totiž provedena maximálně moderně nejen s ohledem na současné potřeby výchovné a vzdělávací práce s dětmi, ale i na aktuální trendy v oblasti k přírodě šetrného provozu. Návštěvníci budovy se tak mohou setkat s celou řadou úsporných technologií, jako například vytápění tepelným čerpadlem, využití odpadní šedé vody, ohřev vody solárními panely, sběr dešťové vody, aj.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz