Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Technická podpora
[ econnect.ecn.cz > technická podpora > Nastavení FTP klientů ]
-

 O Econnectu

 Novinky

 Technická podpora Můj koutek Podpora (Nejčastěji kladené otázky) Změny a poruchy serverů Nahlášení závady

 Přehled služeb

 Ceník

 Objednávka služeb

 Reference

 Kontakty

Nastavení FTP klientů

Používané servery

Pro vystavení Vašich internetových prezentací používá Econnect tyto servery:

vona.ecn.cz

Pokud máte konto na tomto serveru, připojujte se na něj pomocí jména Vaší domény. Pokud vlastníte doménu doprava.ecn.cz, pak použijete jméno ftp://doprava.ecn.cz. Lze se také připojit přes adresu ftp://ftp3.ecn.cz.

web.ecn.cz

Na tento server se opět můžete připojovat přes jméno své domény (viz. předchozí příklad). Druhou možností je využít adresu ftp://ftp.ecn.cz.

Obecné nastavení

Pokud nepoužíváte žádný z následujících klientů, pak obecně platí, že adresu Vaší domény zadáváte typicky do položky Address nebo Host name. Uživatelské jméno se pak zadává do položky, která se jmenuje Username nebo User ID. Heslo pak do položky s obvyklým názvem Password. Pokud jste připojeni přes firewall, je potřeba zaškrtnout položku Passive mode. Někteří klienti ho použijí automaticky, ale u některých je potřeba tuto volbu zvolit manuálně.

Windows Commander

K nastavení připojení v tomto programu se dostanete v menu Commands v položce FTP Connect (lze použít klávesovou zkratku CTRL+F). Otevře se Vám okno, ve kterém si můžete vytvořit nebo upravit stávající připojení. Pro vytvoření nového připojení stiskneme tlačítko New connection a otevře se následující okno.

Vyplníme položky Session (jméno připojení v seznamu), do položky Host name[:Port] vložíme adresu serveru, tak jak bylo popsáno v první části. Adresu však vkládáme bez ftp://. Položky Username a Password se vyplní Vaším uživatelským jménem a heslem. Pokud jste připojeni přes firewall, musíte zaškrtnout položku Use passive mode for transfers. Po stisku tlačítka OK se nově vytvořené připojení zobrazí v okně Connect to ftp server, kdy po stisku tlačítka Connect nebo poklikání na jméno připojení se připojíme k serveru.

WS_FTP LE

Po spuštění programu se automaticky otevře okno, kde se můžete ihned připojit, pokud již máte nastavené připojení nebo vypsat hodnoty pro připojení, které však budou zrušeny. Pro vytvoření připojení je potřeba stisknou tlačítko New, čímž se Vám vyprázdní položky, kam můžete zadat své vlastní.

Do položky Profile name zadáte jméno připojení, do Host Name/Address jméno Vašeho serveru (bez znaků ftp://). Dále můžete vyplnit uživatelské jméno a heslo (položky User ID a Password). Pokud chcete, aby se Vás program neptal při každém připojení na heslo, zaškrtněte položku Save Pwd (opět musíme upozornit na možné bezpečnostní riziko!). Pokud jste připojeni přes firewall, musíte v záložce Advanced zaškrtnout položku Passive transfers! Po stisku tlačítka OK bude Vaše nastavení uloženo a provede se připojení k serveru.

IW FTP klient

K nastavení tohoto klienta se dostanete buď pomocí menu Akce a položky Připojit nebo po stisku klávesy F6. Otevře se Vám okno Seznam stanic, kde jsou přednastaveny již od výrobce programu servery. Pokud by Vás rušily, můžete je vymazat tlačítkem Odstranit. Pro vytvoření Vašeho připojení stisktněte tlačítko Nová stanice. Ve stromovém seznamu se vytvoří nová položka, kam napíšete jméno připojení.

Po potvrzení jména se již můžete přesunout na položky Adresa, kam se vloží jméno Vašeho serveru. Do položky Jméno uživatele a Heslo zadáte své uživatelské jméno a heslo. Tím je vytvoření nového připojení ukončeno a po stisku tlačítka Připojit můžete vyzkoušet správnost nastavení. Pokud jste připojeni přes firewall, je ještě nutné nastavit pasivní mód přenosu. To provedete v okně Nastavení v záložce FTP Protokol, kde zaškrtnete položku Pro přenos dat použít "passive mode". Do tohoto okna se dostanete přes menu Nastavení a položku Možnosti.

Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz