Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Koncert děti dětem dospívá

5.2.2012
PRAHA [Pionýr]
Autor: Jakub Kořínek, tel: 777745886

Je to tak, právě dovršil 15 let! A to už je důvod k ohlédnutí. I když byl ale letošní ročník pojat trochu jako narozeninová oslava a vzpomínka na předchozí roky spolupráce občanského sdružení Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí, hlavními postavami programu byly opět děti – vystupující i tleskající a fandící v hledišti. V sobotu 4. 2. se jich sešlo přes patnáct stovek, takže ve Společenském sále Kongresového centra Praha bylo opravdu živo.

A co bylo na pódiu k vidění? Děti předvedly své umění v tanci, zpěvu, hudbě, chvíli v duchu folklóru, jindy v rytmu moderní taneční hudby či rocku, pak zase jen tak s kytarou. Zkrátka, každý si přišel na své.
Ke každému ročníku koncertu Děti dětem patří i třešnička na dortu v podobě vystoupení profesionálních hostů. Tentokrát si pro děti připravila svoji show Monika Absolonová, pro rok 2012 nominovaná na cenu Thálie. A podle potlesku nadšených dětí, jež nakonec zaplnily celé pódium, to byla tečka, na kterou jen tak nezapomenou.
Úplný závěr pak patřil nefalšované narozeninové oslavě s frkačkami, konfetami, společným zpěvem, ale také poděkováním osobnostem, jež se v průběhu let mimořádně zasloužily o Pionýrský Sedmikvítek a koncert Děti dětem.
Jako každý rok byla část programu věnována i předávání Putovních pohárů předsedy vlády České republiky za dlouhodobý přínos pro rozvoj práce s dětmi v oblasti kultury. Pro rok 2012 jej z rukou náměstkyně vedoucího Úřadu vlády, Kateřiny Hrazdilové, převzali: Taneční soubor Kalamajka Havlíčkův Brod (folklórní tance), Pionýrská skupina Jevišovice (rukodělné činnosti), DDM Český Krumlov (dětská Porta), Pionýrská skupina Mirko Očadlíka Holešov (hudba).
Večerem s lehkostí a vtipem provázel tandem tvořený Šárkou Kubelkovou a Janem Kovaříkem.
Záštitu nad patnáctým ročníkem koncertu Děti dětem přijali: Ing. Eva Bartoňová, státní tajemnice – náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy, PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR a předseda vlády ČR RNDr. Petr Nečas. Děkujeme!


Koncert Děti dětem je tradičním vyvrcholením a výběrem nejzajímavějších vystoupení Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže sdružení Pionýr, které se každoročně účastní několik tisíc dětí. Mezi soutěžními oblastmi (Hudba, Divadlo, Tanec, Dětská Porta, ProRock, Rukodělná činnost a výtvarné práce, Clona – film, foto, video, Folklórní tanec, Literatura), si každý může najít tu svou, ve které se chce poměřit s vrstevníky.
V případě zájmu o další informace přímo o akci kontaktujte Mgr. Irenu Černou – irena@pionyr.cz, 234 621 298 nebo Jakuba Kořínka – jakub@pionyr.cz, 777 745 886.

www.pionyr.cz
www.nadacedetem.cz
www.detidetem.cz


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz