Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Multikulturní výchova a rozvojové vzdělávání do mateřských školek

21.11.2005
BRNO [Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání ]
Autor: Martina Holcová, tel: 608 85 41 73

Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání (www.fairtrade.cz) přichází s ojedinělým projektem na poli multikulturní výchovy a rozvojového vzdělávání v Brně.

Bližší informace se dozvíte na semináři k tomu určeném 24.11. 2005 v 17 hod v Centru rodinných aktivit Lata, Plovdivská 8 (budova klasického gymnázia) v Brně.

Za podpory Ministerstva zahraničních věcí dokončilo překlad metodické příručky Watoto – letem světem k jiným dětem (z anglického originálu) a po semináři chystaném na 24.11. 2005 (viz. příloha) se tento projekt přesune do jednotlivých mateřských školek v Brně a okolí.

Příručka, která kromě textu obsahuje 24 velikých fotografií dětí z Keni, Bolívie, Filipín a Hondurasu, má umožnit učitelům v MŠ a na ZŠ pracovat s dětmi jim blízkým způsobem na tématech jako je odlišnost, různost, ale také to, co nás lidi spojuje a je nám společného a umožnit jim už v malém věku učit se toleranci, v dnešní době vlastnosti více než důležité.

Kontakt:
Martina Holcová, 608 85 41 73
holcova2001@yahoo.com

===========================================================================

Příloha:
K rukám učitelů na I. stupni

Vážení pedagogové,

dovolujeme si Vám nabídnout účast na semináři, „WATOTO aneb letem světem k jiným dětem“, kde bude představen nový metodického materiál zaměřený na rozvojové vzdělávání a multikulturní výchovu pro nejmenší děti. Formou her, výtvarných aktivity, povídání, psaní, malování, prohlížení fotografií se dozvědí, jak žijí děti v Bolívii, Keni, na Filipínských ostrovech, v Hondurasu. Budou tak mít možnost zamyslet se nad tím, co mají s dětmi společného, v čem se liší, naučit se respektu, úctě k sobě navzájem i lidem z jiných kultur.

Projekt je určený pedagogům pracujícím s předškolními dětmi a dětmi na prvním stupni základní školy, v současné době je Watoto prvním projektem tohoto typu v ČR.

Seminář je součástí projektu WATOTO, který podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Realizuje ho Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání ve spolupráci s mateřskou školou Jana Broskvy 3, kde již mají první zkušenosti s metodickou příručkou Watoto.

Místo konání semináře WATOTO:
Centrum rodinných aktivit Lata (pobočka SVČ Lužánky)
Budova Klasického gymnázia Plovdivská 8, 616 00 Brno

Termín konání:
čtvrtek 24. listopadu 2005 v 17 hodin

Účast na semináři je bezplatná.

Seminářem Vás provede Mgr. Martina Holcová, spolupracovnice společnosti Člověk v tísni a spoluautorka příručky globální rozvojové výchovy Společný svět. Martina Holcová nabyla bohaté zkušenosti s praxí i metodikou rozvojového vzdělávání v Irsku, během řady odborných seminářů i při svých cestách jihovýchodní Afrikou.

V případě Vašeho zájmu o účast na tomto pilotním projektu obdržíte bezplatně metodickou příručku Watoto (převzato a přeloženo z irského originálu - 24 velkoformátových fotografií a pokyny jak s příručkou pracovat). Podmínkou pro získání příručky je její použití ve výuce a následné vyplnění stručného písemného dotazníku, popřípadě absolvování osobního nebo telefonického rozhovoru.

Rozvojové vzdělávání (termín přeložený z anglického „development education“) se zaměřuje na objasnění souvislostí mezi globálním děním a rozvojovými zeměmi. Může být dobrým a zajímavým doplňkem učiva v zeměpise, základech společenských věd či ve volnočasových aktivitách. V západní Evropě má rozvojové vzdělávání již více než třicetiletou tradici, u nás je záležitostí poměrně novou, ale rychle se rozšiřující.

Přemýšlíte o tom, že byste měli chuť se semináře zúčastnit a získat zajímavé nápady pro praktické aktivity, nebo strávit třeba jen ze zvědavosti příjemný podvečer v inspirativní atmosféře?
V případě zájmu nebo dotazů nás neváhejte kontaktovat. Svou účast prosím nahlaste Martině Holcové předem – buď emailem (martina@luzanky.cz), nebo telefonicky na čísle 549 524 118.

Za Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání se na shledanou těší realizační tým:
Martina Holcová, Pavel Chmelař a Šárka Špačková
Společnost pro Fair Trade a rozvojové vzdělávání o.s., Panská 9, 602 00 Brno, www.fairtrade.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz