Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Severní Čechy mají letos dva kandidáty na ropáka

24.4.2007
BRNO [Hnutí Duha]
Autor: Miroslav Patrik, tel: 603 574 289

Mezi dvanáct finalistů ankety Ropák 2006 se za severní Čechy ze tří kandidátů dostal výkonný ředitel Mostecké uhelné, a. s. Petr Kolman za snahu prolomit územní limity pro těžbu hnědého uhlí a ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, který se těmto snahám nebrání. Dalším důvodem jeho nominace je i jeho klíčová role při přípravě Národního alokačního plánu na léta 2008-12 s rizikem zvýšení emisí oxidu uhličitého. Obdobný důvod nominace získala i náměstkyně ministra životního prostředí Rut Bízková.

Výsledky anket Ropák 2006 a Zelená perla 2006 budou zveřejněny 27. dubna v 11 hodin na tiskové konferenci v Brně. Slavnostní vyhlášení pro veřejnost proběhne od 18 hodin v brněnském HaDivadle za účasti Vladimíra Merty a Jany Lewitové.

„Římanovi se ropáka dosud nepodařilo získat, ačkoliv již dvakrát byl na druhém místě, takže pokud ho nepředběhne Václav Klaus, je samozřejmě horkým kandidátem,“ tvrdí Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

Ze severních Čech byl na ropáka bez postoupení do finále ještě nominován i hejtman Jiří Šulc za podíl při odstavení 76 moderních autobusů na zemní plyn v Ústeckém kraji a jejich náhradu za naftové.

Potenciálními ropáky se to však v roce 2006 nejvíce hemžilo na Ministerstvu životního prostředí, neboť tento titul mimo Bízkové může získat náměstek Karel Bláha či ředitelé odborů Jaroslava Honová a Leoš Křenek.

Titul Ropák 2006 může po čtrnácti letech „půstu“ získat i Václav Klaus, který byl nominován za bagatelizaci názorů o rizicích zvyšování teploty zeměkoule rostoucím množstvím skleníkových plynů, za které s vysokou pravděpodobností může i lidská činnost. Ropáka dostal za rok 1993, zelené perly za rok 1995 a 2005

Šanci získat zelenou perlu mají se svými dvěma výroky loňský ropák poslanec Vlastimil Aubrecht (ČSSD) či senátor Jaroslav Kubera (ODS), dokonce i starosta Telnice Jaroslav Doubrava (KSČM) s jedním výrokem.

Do ankety Ropák 2006 bylo nominováno 26 platných kandidátů (seznamy na www.detizeme.cz/ropak) a na Zelenou perlu 2006 pak 70 platných výroků (seznamy na www.detizeme.cz/zelenaperla).

Na raut je připraveno veganské a vegetariánské občerstvení od firmy Restaurace – Rebio, víno od firmy Víno Marcinčák Mikulov budou nalévat zástupci Moravské banky vín Brno.


Poděkování za podporu akce patří:

Nadaci Veronica Brno (nadace.veronica.cz), Moravské bance vín Brno (www.bankavin.cz),
firmě Víno Marcinčák Mikulov (www.vinmark.cz) a Restauraci – Rebio Brno (za vegeobčerstvení).
Mediálním partnerem je METROPOLIS Brno.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

25. 4. 2007

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz