Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tisková zpráva k monitoringu vod

25.1.2007
PRAHA [Český svaz ochránců přírody / Zelený kruh]
Autor: Martin Dušek

Ekologické organizace vítají snahu poslanců navýšit v rozpočtu Ministerstva životního prostředí položku na nastavení a spuštění systému monitorování vod, což je předpokladem úspěšného plnění Rámcové směrnice o vodách. Tento příslib zazněl v Poslanecké sněmovně (18. ledna) na odborném semináři, kterého se účastnili poslanci z výborů pro životní prostředí a zemědělství.

Monitoring vod dle Rámcové směrnice o vodách zahrnuje zjišťování chemického a fyzikálního stavu vod, ale také živých složek vodních ekosystémů - vodních rostlin, řas, benthosu a ryb. Přitom v posledních letech se objevují nová závažná nebezpečí, která je třeba sledovat. Například obsah hormonálních přípravků ve vodách pod velkými městy zásadně ovlivňuje a mění rozmnožování říčních druhů ryb. Tyto látky přitom není možné standardními postupy čištění z odpadních vod eliminovat.

Zajištění plnohodnotného monitoringu vod v České republice dle požadavků Rámcové směrnice o vodách je nezbytnou podmínkou pro navrhování a realizaci konkrétních staveb a opatření zlepšujících stav našich vodních ekosystémů (čistírny odpadních vod, rybí přechody umožňující migrace ryb, přírodě blízké úpravy koryt vodních toků zpomalující odtok a snižující dopady povodní apod.). Lze také předpokládat, že objektivní a podrobné výsledky monitoringu umožní získat pro výše uvedená opatření v České republice více finančních prostředků.

Více informací poskytne:
Martin Dušek - ředitel kanceláře ČSOP

Kontakt:
e-mail: mdusek@ecn.cz
tel: 222 516 115
mobil: +420 724 166 133

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz