4. předvánoční benefiční aukce uměleckých děl
30.11.2006
BRNO [Nadace Veronica], tel: 775 12 06 16
Díla do aukce věnovalo přes 130 umělců z celé republiky, například Karel Franta, Dagmar Hochová, Zdena Höhmová, Dalibor Chatrný, Vladimír Jiránek, Aleš Lamr, Zdeněk Macháček, Rostislav Pospíšil, Jan Rajlich, Josef Ruszelák, Jan Spěváček, Miroslav Šimorda, Blanka Šperková, Vlastimil Zábranský, Olbram Zoubek, Dušan Ždímal a další.
Díla věnovaná do aukce si zájemci můžou prohlédnout v Domě umění města Brna v pátek 1. 12. od 14.00 -18.00 hod., v sobotu a v neděli od 10.00 - 18.00 hod., v pondělí 4. 12. od 12.00 - do 16.00 hodin. Na místě bude k zakoupení katalog výtvarných děl s profily jednotlivých autorů, který bude sloužit rovněž jako vstupenka na aukci. Díla jsou rovněž umístěna na www.nadace.veronica.cz.
Na těchto webových stránkách pak bude ve dnech 5. – 12.12. probíhat internetová část aukce, především menších věcí, grafiky a fotografií, které se můžou pro některé stát například vhodným vánočním dárkem.
Účast mimo jiné přislíbili: předseda Strany zelených RNDr. Martin Bursík, senátor PhDr. Richard Svoboda, herec Arnošt Goldflam, Ing. Martin Kutnohorský ředitel agentury Jižní Morava Kooperativa pojišťovna a.s., ředitel experimentálního divadla prof. Petr Oslzlý, děkan zahradnické fakulty MZLU v Brně Doc. Ing. Petr Kučera Ph.D., a další.
V letech minulých se díky výtěžku z aukce podařilo zachránit vzácné částí naší přírody, ať již šlo o vzácné lesy nebo květnaté rašeliništní louky. V současné době vidíme, že je důležité pomoci dětem, zvláště ve městech, zachovat kontakt s přírodou.
Smutným trendem se podle sociologických i u nás stalo postupné odcizování dětí přírodě. Řada dětí do kontaktu s přírodou přichází výjimečně a má z ní strach a obavy. Přitom je řada učitelů, kteří se tomu snaží čelit budováním přírodních zahrad a parků kolem škol. Ty potom využívají i v době vyučování jako učebny v přírodě. Přes nadšení, které tito učitelé mají, a energii, kterou do této práce navíc vkládají, jim často chybí i malé finanční prostředky, které by mohly na výsadbu zeleně, zhotovení laviček apod. využít. Jsme přesvědčeni, že je třeba tyto učitele v jejich úsilí podpořit. Peníze, které získáme, rozdělíme mezi školy, kde se už nyní o obnovu zahrad snaží a kde do získání finančních prostředků zapojí i rodiče dětí.
Mgr. Jasna Flamiková
Ředitelka Nadace Veronica
Tel.: 775 12 06 16
Unavuje
vás tvorba www stránek v HTML?