Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat4. 5. 2009 - AI: Irán popravil Delaru Darabi

BRATISLAVA [Econnect] - Iránske úrady 1. mája popravili 23-ročnú Delaru Darabi. Stala sa tak v tomto roku druhou osobou popravenou v Iráne za zločin, ktorý mala údajne spáchať vo veku menej ako 18 rokov. Delaru Darabi obvinili z vraždy príbuzného v roku 2003, keď mala 17 rokov. S cieľom zachrániť svojho priateľa od popravy sa najprv k činu priznala, neskôr však svoje priznanie stiahla. Posledných šesť rokov strávila vo väznici Rasht na severe krajiny. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat4. 5. 2009 - Stát musí zaplatit odškodné za nezákonnou hospitalizaci

PRAHA [Econnect] - Šest set korun za každý den nezákonné hospitalizace v psychiatrické léčebně musí podle rozhodnutí soudu zaplatit Česká republika klientce Centra advokacie duševně postižených a Ligy lidských práv. Rozhodl tak Obvodní soud pro Prahu 2. Jako odškodnění za šedesát dní nezákonné hospitalizace musí stát paní Horové vyplatit celkem třicet šest tisíc korun. Celý text ::lidská práva, gender::
 

Vybrat24. 4. 2009 - Týden opravdových plen v Olomouci už potřetí

OLOMOUC [Econnect/Hnutí Duha] - Třetí ročník osvětové kampaně za pleny šetrné k dítěti i životnímu prostředí, tzv. Týden opravdových plen (TOP), vypukne celorepublikově 24. dubna a potrvá až do do 3. května. K této kampani se stejně jako v minulých letech přidává i Hnutí DUHA Olomouc, které uspořádá výstavu moderních látkových plen a burzu plen „z druhé ruky“. Týden opravdových plen má za úkol přiblížit nejen rodičům a budoucím rodičům látkové pleny a odstranit předsudky, které jsou s jejich používáním spojovány. Celý text ::životní prostředí, gender::
 

Vybrat15. 4. 2009 - Dnes je Deň rodovej rovnosti v odmeňovaní

BRATISLAVA [Changenet] - Tento deň poukazuje na fakt, že ženy musia pracovať o niekoľko mesiacov dlhšie, aby zarobili rovnakú mzdu, akú muži zarobia za rok. Nerovnocenné hodnotenie ženskej a mužskej práce zasahuje aj celé odvetvia národného hospodárstva, napríklad školstvo. O feminizácii učiteľského povolania sa síce hovorí všade, no často sa bez ďalšieho vysvetľovania zjednodušene stotožňuje s „problémom". Lenže čo to vlastne znamená: Sú problémom ženy v školstve? Alebo je problémom nerovné hodnotenie „ženskej" a „mužskej" práce? Celý text ::gender::
 

Vybrat6. 3. 2009 - Připomenutí Mezinárodního dne žen pokračuje – happening a oslava bez karafiátů

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - Letošnímu Mezinárodnímu dni žen přiřkly brněnské neziskové organizace speciální téma – sexismus ve veřejném prostoru. Součástí akcí v rámci oslav Mezinárodního dne žen proto byl také happening, který na toto téma upozorňuje. Proběhl na brněnském náměstí Svobody. Happening mimo jiné naznačil, že kromě snah o rovnoprávnost je letošní ročník Mezinárodního dne žen zaměřen i na právě probíhající kampaň NESEHNUTÍ „Stop sexismu v ulicích“. Celý text ::gender::
 

Vybrat28. 1. 2009 - Nesehnutí zahájili kampaň Stop sexismu v ulicích

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - Dnes byla před Slévárnou Vaňkovka na ulici Ve Vaňkovce v Brně pouličním happeningem zahájena nová kampaň NESEHNUTÍ „Stop sexismu v ulicích“. Happening, stejně jako celá kampaň upozornil na sexistickou reklamu, tj. reklamu diskriminující a zobrazující ženy a muže stereotypně. Vybraná reklama byla symbolicky přeznačena a následně účastnice a účastníci happeningu vyrazili do ulic centra Brna a rozdávali informačními letáčky o zahájené kampani. Celý text ::gender::
 

Vybrat17. 12. 2008 - Fórum 50 % vyzývá: Političky, nedejte se!

PRAHA [Econnect/Fórum 50 %] - O ženách v politice se hovoří nejčastěji v číslech. Vývoj zastoupení žen na různých úrovních politiky ale neumí zachytit překážky, se kterými se české političky setkávají. Fórum 50 % proto vybralo příběhy tří političek, které popisují, proč ženy často o své politické kariéře pochybují nebo se jí vzdávají. Celý text ::gender::
 

Vybrat3. 11. 2008 - Výstava upozorňuje na životy "těch druhých" aneb osudy cizinek žijících v ČR

PRAHA [Econnect/EKS] - Chcete se dozvědět, jak se žije cizinkám v České republice? Jak se jim žilo v zemi původu a co všechno musely opustit a co překonat, aby mohly žít ve svobodné zemi? Proč byly nuceny odejít ze svých domovů? Jak se jim líbí v nové zemi? S jakými problémy se zde potýkají? Navštivte výstavu v Teplicích, kterou pořádá Evropská kontaktní skupina (dále EKS). Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat23. 10. 2008 - Mezipatra přináší gay filmy on-line

BRNO [STUD Brno] - Festival Mezipatra letos využívá internetový prostor k prezentaci gay a lesbického filmu i k podpoře amatérské tvorby. Ve spolupráci s Českou televizí Mezipatra spustila internetový speciál na webu ČT - lze tam zhlédnout krátké filmy a hlasovat pro nejlepší divácký film. Na Stream.cz běží soutěž „Mezi/muži, mezi/ženy“ pro kreativní diváky. Celý text ::gender, kultura::
  • diskuse [počet příspěvků: 2]
 

Vybrat29. 7. 2008 - První tipy na vítěze nebo vítězku ceny Kyselá a Zlatá žába jsou zde

PRAHA [Econnect/Žába na prameni] - Soutěže Kyselá a Zlatá žába vyhlásilo předloni poprvé občanské sdružení Žába na prameni za podpory Nadačního fondu Slovak-Czech Women´s Fund. Cílem soutěže je pokračovat v diskusi nejen o správném, nediskriminujícím používání českého jazyka, ale také upozornit na jevy, výroky a situace, které nejsou vůči ženám nebo mužům fér. Dalším cílem je upozornit na dobrý příklad, pozitivní posun, "skok" ve vnímání rovných příležitostí žen a mužů. Celý text ::gender::
 

Vybrat22. 7. 2008 - Adopce dítěte partnera v lesbických a gay párech jsou především ochranou dětí

PRAHA [Econnect/Stejná rodina] - Ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková ve čtvrtek 17. července 2008 prohlásila, že bude usilovat legislativní změnu, která by lidem žijícím ve stejnopohlavních párech umožňovala adoptovat dítě svého partnera. Ministryně tak veřejně podpořila snahy občanských aktivit, které se na tuto problematiku soustředí. Konkrétní legislativní návrhy by pak měly být spojeny s veřejnou debatou nad návrhem nového občanského zákoníku, která právě probíhá. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat15. 7. 2008 - Stovky aktivistů podporují kampaň za odškodnění nedobrovolně sterilizovaných romských žen

PRAHA [Econnect/Women's Initiatives Network] - Počátkem července zahájili členové ostravského Spolku žen postižených nedobrovolnou sterilizací a jejich obhájci z Evropského centra pro práva Romů a z fondu Peacework Development Fund kampaň mobilizující světová ženská hnutí k lobbování za veřejné uznání nedobrovolné sterilizace a odškodnění pro romské ženy, které tyto praktiky přežily v Čechách, v Maďarsku a na Slovensku. Celý text ::gender::
 

Vybrat25. 4. 2008 - Hybášková dostala mimořádnou Zlatou žábu

PRAHA [GITA] - Jana Hybášková dostala mimořádnou Zlatou žábu přímo v Evropském parlamentu ve Strasbourgu. Převzala ji 21. dubna ve Štrasburku Jana Hybášková. Občanské sdružení Žába na prameni uděluje toto ocenění (zatím druhé v historii), protože všechny věci a skutky se nevejdou do škatulky pravidelných termínů, kdy o nich rozhoduje veřejnost. Celý text ::gender::
 

Vybrat23. 4. 2008 - V Brně se chystá Queer Parade

BRNO [Queer Parade / Econnect] - Na poslední červnovou sobotu se několik gay a lesbických skupin rozhodlo v Brně zorganizovat duhový průvod – tradiční přehlídku gay hrdosti (gay pride), někdy též zvanou queer parade. Tyto přehlídky mají za cíl nejen zviditelňovat lesbické, gay, bi- a translidi a další sexuální minority, ale především upozorňovat na konkrétní společenské problémy a diskriminaci, jíž musí menšiny čelit. „Tradice většiny veřejných pochodů v ČR po roce 1989 nabyla především politickou dimenzi. Avšak stejně jako v případě pochodů gay pride/queer parade nemusí být poslání veřejných pochodů v ČR pouze politické, ale i zábavné a společenské,“ upozorňuje jedna z organizátorek Lucie Fremlová. Právě dimenze zábavy při současném silném lidskoprávním apelu je jednou z charakteristik duhových průvodů. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat15. 4. 2008 - SCWF chce novou kampaní získat spojence v boji proti stereotypům

PRAHA [Feminismus.cz] - Slovensko-český ženský fond (SCWF) zahajuje letošní jaro on-line kampaní proti genderovým stereotypům ve společnosti. Hlavním cílem trochu provokativní kampaně je oslovení názorových vůdců, potenciálních korporátních i individuálních donorů a dobrovolníků, kteří se s myšlenkou kampaně ztotožňují. Neméně důležitý je též vzdělávací charakter kampaně, která cílí na širokou i odbornou veřejnost a média. Celá kampaň, včetně kreativního konceptu, vznikla uvnitř SCWF. Celý text ::gender::
 

Vybrat28. 3. 2008 - Nezletilé dívky v zařízeních ústavní výchovy jsou ohroženy prostitucí

PRAHA [La Strada / Econnect] - Nezletilé dívky v ústavní výchově v České republice a na Slovensku a jejich zkušenosti s prostitucí: takové je téma výzkumu, jehož výsledky publikovala obecně prospěšná společnost La Strada. Ta se zabývá problematikou obchodování s lidmi a vykořisťování. Výzkum je součástí publikace Cool je…vědět víc, která obsahuje rovněž doporučení v oblasti prevence. Celý text ::gender::
 

Vybrat19. 3. 2008 - Člověk v tísni pomáhá ženám v Kongu

PRAHA [Econnect / Člověk v tísni] - Na základě tragické situace, o níž přináší svědectví film uvedený na festivalu Jeden svět "Kongo: hluboké ticho", se společnost Člověk v tísni rozhodla věnovat 500.000 korun z humanitárního fondu Klubu přátel Člověka v tísni na pomoc znásilněným ženám v Kongu. Podle různých odhadů zde bylo v průběhu posledních deseti let války znásilněno 200 000 žen. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat12. 3. 2008 - Stejná rodina usiluje o zrovnoprávnění homosexuálních rodin

-Foto www.gayparentingpage.com-
PRAHA [Econnect/Stejná rodina] - Dne 3. března 2008 začalo oficiálně fungovat občanské sdružení Stejná rodina, které má za cíl legislativní zrovnoprávnění homosexuálních rodin s rodinami heterosexuálními. V rámci svých aktivit chce aktivně spolupracovat s kompetentními vládními orgány při předkládání konkrétních podnětů Radě vlády pro lidská práva a následné vládě. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat12. 3. 2008 - Světový týden respektu k porodu: Neodnášejte moje dítě!

-Foto respektkporodu.cz: Porodní asistentka vyšetřuje v domácím prostředí-
PRAHA [Econnect / Feminismus.cz] - Již potřetí se Česká republika letos připojuje ke Světovému týdnu respektu k porodu (STRP), který se tento rok uskuteční s mottem "Stop škodlivé separaci matek a dětí po porodu". Akce ke Světovému týdnu respektu k porodu proběhnou ve dnech 12. až 18. května v pražském kině Perštýn. Myšlenka vznikla ve Francii jako příspěvek k humanizaci moderního porodnictví - týden respektu k porodu pozorňuje na celospolečenský dopad fenoménu porodu a snaží se napomoci prosazování nejnovějších výsledků výzkumů do porodnické praxe. Celý text ::gender::
 

Vybrat14. 1. 2008 - Názory na registrované partnerstvo sa líšia

BRATISLAVA [Changenet] - Prvé lesbické združenie Museion v týchto dňoch štartuje projekt s názvom Queer Leaders Forum, ktorý na Slovensku otvára priestor pre formovanie a prezentovanie nového – nediskriminujúceho – pohľadu na spravodlivé právne riešenie neheterosexuálnych partnerských vzťahov. Celý text ::gender, lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 49 | Další
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz