Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat2. 5. 2007 - V aukci je k mání Kyselá žába premiéra Topolánka

-Foto Žába na prameni-
PRAHA [Econnect ] - Kyselá žába je ocenění, které získal Mirek Topolánek za vítězný nekorektní sexistický výrok v soutěži Kyselá a Zlatá žába v roce 2006, bohužel si premiér cenu doposud nestihl vyzvednout. "Proto můžete kuriózní cenu včetně věnovacího certifikátu na jméno premiéra Topolánka získat v aukci, kterou pořádá galerie Vltavín," láká zájemce pořádájící sdružení Žába na prameni. Celý text ::gender::
 

Vybrat25. 4. 2007 - Umění porodit

-Foto www.respektkporodu.cz: Umění porodit 2006-
PRAHA [GITA] - Ve dnech 7. až 13. května se koná Světový týden respektu k porodu. Hlavní organizátorkou týdne v České republice je Petra Sovová z Hnutí za aktivní mateřství. Na území České republiky budou probíhat besedy, výstavy, přednášky a setkaní s novináři. Klíčovou akcí je multimediální výstava Umění porodit, která proběhne ve Veletržním paláci v Praze. Obsahuje díla českých umělců a umělkyň inspirovaná těhotenstvím a porodem. Záštitu nad Světovým týdnem respektu k porodu převzala poslankyně Kateřina Jacques. Celý text ::gender::
 

Vybrat18. 4. 2007 - Ženy diskutovaly svou ekonomickou situaci ve společnosti

PRAHA [Agentura GAIA / Econnect] - O příležitostech českých žen v podnikání, o ekonomických potřebách a finanční nerovnosti mezi muži a ženami v rodinách, zaměstnání i společnosti hovořily na devátém kulatém stole ženy sdružené v projektu „Quo vadis, femina? - vize žen o trvale udržitelném životě“. Schopnost žen samostatně hospodařit většinou považovaly za jeden z předpokladů jejich společenské prestiže a svobody. Celý text ::gender::
 

Vybrat17. 4. 2007 - V brněnské Knihovně Jiřího Mahena se chystá konference o aktivním otcovství

BRNO [Econnect / Nesehnutí] - Celodenní veřejná konference na téma otcovství je na tento pátek připravena v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Akce, již pořádá Nezávislé sociálně ekologické hnutí – Nesehnutí, je otevřena širší veřejnosti a seznámí posluchače a posluchačky s tématy, které souvisejí s tzv. Novými otci. "Tito tatínci se liší od tradičních otců tím, že se mnohem více angažují v péči o své děti, často jsou mezi nimi tátové, kteří odcházejí na rodičovskou dovolenou a na plný úvazek se věnují svým potomkům," vysvětluje Lukáš Sedláček, koordinátor aktivit Nesehnutí na podporu aktivního otcovství. Celý text ::gender::
 

Vybrat5. 4. 2007 - Tátové jako mámy na vernisáži nové výstavy

BRNO [Econnect / Nesehnutí] - Aktivní otcovství aneb když pečují tátové: tak se jmenuje fotografická informační výstava, která bude v úterý 10. dubna zahájena v Knihovně Jiřího Mahena v Brně. Výstava si klade za cíl upozornit na některá tabu, předsudky a stereotypy týkající se otců i matek. Součástí vernisáže bude představení aktivit na podporu aktivního otcovství a též rozhovor s jedním z otců pečujících o děti. Na zahájení naváže také beseda s dokumentaristkou Olgou Sommerovou. Celý text ::gender::
 

Vybrat4. 4. 2007 - Žába na prameni připravuje novinky

PRAHA [Econnect / Žába na prameni] - Dva nové projekty pro ženy a muže chystá občanské sdružení Žába na prameni. Projekt Ženy pro občanskou společnost je určen především ženám po mateřské a rodičovské dovolené, které mají chuť zapojit se intenzivněji do života obce či okolí, v němž žijí. Zároveň se rozbíhá projekt nazvaný Muži prorodinu. Celý text ::gender::
 

Vybrat4. 4. 2007 - ProFem otevírá bezplatnou poradnu proti diskriminaci na trhu práce

[Econnect / proFem] - Téměř každý již slyšel o diskriminaci v pracovněprávních vztazích a mnozí ji zažili či právě zažívají na vlastní kůži. Nyní je tu ale zákonná norma, která před diskriminací ochrání. „Plánujete další dítě?“ „Máte stálého partnera?“ „Kdo bude hlídat Vaše dítě v případě, že bude nemocné?“ „Jak chcete skloubit svůj profesní a rodinný život?“ - takové a podobné otázky jsou nejen nemorální, ale dnes už i protiprávní. Přesto se s nimi běžně setkáváme, a to nejen u soukromých subjektů, ale i ve státních institucích či na městských úřadech. Pomoci má nová poradna společnosti proFem. Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat29. 3. 2007 - Iniciatíva Inakosť kritizuje Slovenskú televíziu

BRATISLAVA [Changenet] - Občianske združenie Iniciatíva Inakosť požiadalo Radu pre vysielanie a retransmisiu o vydanie stanoviska ohľadom neochoty zo strany Slovenskej televízie (STV) zaradiť do vysielacej štruktúry formát s homosexuálnou problematikou. Inakosť sa domnieva, že by takýto formát pomáhal verejnosti zbaviť sa predsudkov o G/L orientovaných ľuďoch. Celý text ::gender::
 

Vybrat29. 3. 2007 - Byl zahájen 2. vzdělávací cyklus projektu Buďte in při integraci!

-foto-
PRAHA [Evropská kontaktní skupina ] - Genderová a interkulturní senzitivita, problematika etnocentrismu, stereotypy, předsudky, xenofobie, efektivní komunikace, odlišné metody a přístupy k integraci – to jsou některá témata inovativního vzdělávacího cyklu pořádaného EKS. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat26. 3. 2007 - Vyšla nová publikace "Genderově citlivá výchova: kde začít?"

PRAHA [Feminismus.cz / Žába na prameni] - Dlouho očekávaná příručka pro vyučující základních a středních škol Genderově citlivá výchova: kde začít? právě vyšla. Příručka vznikla v rámci vzdělávacího projektu občanského sdružení Žába na prameni, který se soustředil na oblast rovných příležitostí a genderově citlivé výchovy. Celý text ::gender::
 

Vybrat23. 3. 2007 - Ázerbájdžánky se v Praze domluvily na další spolupráci

PRAHA [GITA] - Tři představitelky nevládních organizací z ázerbájdžánského města Genje navštívily tento týden Prahu. Stalo se tak již podruhé, tentokrát však přijely jiné ženy. Setkaly se se zástupkyněmi ženských organizací v ČR a domluvily se s nimi, že spolupráce bude pokračovat. Výměnné pobyty jsou uskutečňovány v rámci recipročního programu Open Society Fund s názvem East East. Celý text ::občanský sektor, gender::
 

Vybrat20. 3. 2007 - G-bod 2007: setkají se studující genderu

BRNO [Econnect / NORA] - První setkání studentů a studentek z České a Slovenské republiky zabývajících se genderovou tematikou, respektive píšících seminární, bakalářskou, diplomovou či doktorskou práci v oblasti genderové/feministické tematiky, proběhne zítra na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Setkání nazvané G-bod 2007 připravilo Genderové informační centrum NORA ve spolupráci se studentkami Katedry genderových studií FHS UK, Genderových studií Katedry sociologie FSS MU a Gender centrem. Celý text ::gender::
 

Vybrat16. 3. 2007 - Každá dvacátá dívka má problém s jídlem

PRAHA [Radio Praha] - Každá dvacátá dívka má chorobný problém s jídlem. Anorexií nebo bulimií navíc trpí v Česku stále častěji velmi mladé dívky. Výjimkou nejsou ani osmileté pacientky, toužící po hubeném a krásném těle. O poruchách příjmu potravy nyní probíhá v Praze mezinárodní konference. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat14. 3. 2007 - Komunisté zacházeli s vězeňkyněmi stejně tvrdě jako s muži

PRAHA [Radio Praha / Econnect] - Útrapy, které musely v komunistických žalářích snášet politické vězeňkyně v 50. a 60. letech, byly stejné jako u odsouzených mužů. "Špatné životní podmínky, těžká fyzická práce, neustálé ponižování, vytváření pocitu méněcennosti a často nepřiměřené tresty za sebemenší či naprosto vymyšlené prohřešky proti vězeňskému řádu." Tak je popsal historik Tomáš Bursík v knize Ztratily jsme mnoho času... Ale ne sebe. Celý text ::lidská práva, gender::
 

Vybrat14. 3. 2007 - Jeden svět oceňoval ženské hrdinky i režisérky

PRAHA [GITA] - Při závěrečném vyhlášení cen letošního ročníku dokumentárního festivalu Jeden svět vystoupilo na slavnostní pódium mnoho žen a o ženských právech a postavení žen ve společnosti se do mikrofonu také velmi mluvilo. Celý text ::gender, lidská práva, kultura::
 

Vybrat8. 3. 2007 - Hra o babičce a jejích třech vnučkách

[GITA] - Babička a tři vnučky. To jsou postavy divadelní hry O žlutém kopci, která byla tento týden představena v Praze. Premiéra se uskuteční v neděli 11. března v pražském Divadle Na zábradlí. Hru před sedmnácti lety napsala začínající autorka Olga Černá, která s touto prvotinou v roce 2005 zvítězila v autorské soutěži dnes již neexistujícího pražského soukromého divadla Vikadlo. Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat7. 3. 2007 - Mezinárodní den žen: nejen karafiáty, ale i boj proti násilí

BRNO / PRAHA [Econnect] - V české republice je Mezinárodní den žen spojován s "karafiátovým fanatismem" komunistické totality. Do kalendářů se 8. březen jako významný den vrátil v roce 2004. Nevládní organizace ale chtějí ukázat, že Mezinárodní den žen má smysl i mimo totalitní rámec a že existuje stále řada oblastí, kde ženy nemají rovné šance a postavení. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat6. 3. 2007 - Sociolog Keller: Vzdělanostní chrám, výtah a pojišťovna

PRAHA [GITA] - Z hlediska žen je něco v nepořádku na teorii i praxi vzdělanostní společnosti. Podle teorie vzdělanostní společnosti je totiž celá společnost postavena na výkonu. Ten, kdo podá větší výkon, je více odměněn. V praxi tomu ale tak často není. Na nedávné konferenci Sociálnědemokratických žen o tom hovořil sociolog Jan Keller, který se svým kolegou na toto téma vypracovává obsáhlý sociologický výzkum. Ten světlo světa spatří letos na podzim. Celý text ::gender::
 

Vybrat5. 3. 2007 - Medzinárodný deň žien pripomína predajná výstava výrobkov afganských žien

BRATISLAVA [Changenet] - Občianske združenie Človek v ohrození otvorilo malú predajnú výstavu výrobkov vyrobených afganskými ženami na vidieku. Záujemcovia o výrobky si môžu vybrať spomedzi tradičných výrobkov ako sú tašky, peňaženky, puzdrá, vrecúška či obliečky na vankúše. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat27. 2. 2007 - Iniciatíva Inakosť odštartovala projekt Sme tu - dni inakosti

BRATISLAVA [Changenet] - Minulý týžden na celoslovenskej konferencii, konanej pri príležitosti oficiálneho otvorenia Roka rovnosti príležitostí, predstavila Iniciatíva Inakosť svoj nový projekt Sme tu - dni inakosti. Projekt na druhý deň, 22. februára 2007, Inakosť prezentovala aj na tlačovej besede za účasti Jany Trojanovej zo Slovenského národného strediska pre ľuské práva a Moniky Flašíkovej Beňovej, poslankyne Európskeho parlamentu. Celý text ::gender, lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 49 | Další
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz