Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat12. 7. 1999 - Bylo řečeno na adresu homosexuálních občanů

Praha [LLK] - "Nejsou nijak diskriminováni ani nyní. Nikdo přece nebrání homosexuálnímu muži, aby se oženil, a lesbické ženě, aby se vdala."Michaela Šojdrová, poslankyně za KDU-ČSL Celý text ::gender::
 

Vybrat12. 7. 1999 - Kalendárium Informačního Systému Beruška

Praha [SOHO] - Nedávno byl spuštěn Informační systém Beruška, který má poskytovat informace o nekomerčních akcích souvisejících jakýmkoli způsobem s GLB minoritou v celé ČR,tj.:- akce pořádané pro gay, lesbickou a bisexuální minoritu,-akce pořádané gay a lesbickými organizacemi, sdruženími, hnutími a spolky,-akce související jakýmkoliv způsobem s homosexualitou a bisexualitou. Celý text ::gender::
 

Vybrat12. 7. 1999 - Práva homosexuálů - a co jejich zodpovědnost?

Praha [Britské listy] - Pořád píšete: "Práva homosexuálů tady, práva homosexuálů tamhle!!!" Co takhle jejich povinnosti a zodpovědnost za své činy? O homosexuálech se mluví, píše, veřejně se jim gratuluje. Je zajímavé, proč se nevytáhne na světlo někdo, kdo je heterosexuální, není HIV positivní, není promiskuitní, žije normálním spořádaným životem? Že je to přežitek?..."Irena Tůmová Celý text ::gender::
 

Vybrat12. 7. 1999 - Návrh zákona o partnerském soužití byl opět vrácen

Praha [SOHO] - Na stránkách SOHO můžete najít mnoho zajímavých analýz a informací týkajících se druhého čtení návrhu zákona o partnerském soužití v poslanecké sněmovně. Např. analýzu výsledků hlasování v prvním i druhém čtení Celý text ::gender::
 

Vybrat30. 6. 1999 - ODS A AROGANTNÍ ODMÍTÁNÍ POZITIVNÍ DISKRIMINACE

Praha [Feminismus.cz] - ODS na své ideové konferenci vyjádřila jednoznačný nesouhlas s jakoukoli formou pozitivní diskriminace, ať už Romů nebo žen, neboť všichni občané prý mají mít k právu rovný přístup. Celý text ::gender::
 

Vybrat21. 6. 1999 - Beseda v Angelu

Praha [SOHO] - V úterý 22. června se v pražském gay klubu Angel koná beseda s příznivci i odpůrci navrhovaného zákona o partnerském soužití osob téhož pohlaví. Začátek je v 19.30 hodin. Klub se nachází na Kmochově ul. 8 v Praze 5. Celý text ::gender::
 

Vybrat21. 6. 1999 - Beseda v Angelu

Praha [SOHO] - V úterý 22. června se v pražském gay klubu Angel koná beseda s příznivci i odpůrci navrhovaného zákona o partnerském soužití osob téhož pohlaví. Začátek je v 19.30 hodin. Klub se nachází na Kmochově ul. 8 v Praze 5. Celý text ::gender::
 

Vybrat3. 6. 1999 - LLK má novou adresu i novou tvář

[LLK] - Od 31.5.1999 je Lesbická literární kavárna přesunuta na novou adresu. Jak to tak v životě bývá, dostala s novou adresou také nový (mimochodem velmi povedený) design. Celý text ::gender::
 

Vybrat2. 6. 1999 - Reflexe prezentace feminismu v mediích

Praha [Centrum for Gender Studies] - Autorky informačního serveru feminismus.cz se rozhodly po odvysílání pořadu Na hraně na téma feminismus (CT1 17.5.) rozpoutat diskusi, která by měla reagovat na způsob jakým je feminismus představován v mediích. Celý text ::gender::
 

Vybrat2. 6. 1999 - WOMEN AT RISK

[OSF] - The Open Society Institute (OSI) Network Women's Program and the OSI Center for Publishing Development are pleased to announce a competition to support the translation of books related to women's health, violence against women and girls issues. A grant fund of $100,000 is available to promote local-language access to international books on these topics Celý text ::gender::
 

Vybrat2. 6. 1999 - Inkognito?

Praha [LLK] - Měsíčník o některých druhých z nás. Cílem tohoto měsíčníku je připravit prostor pro presentaci široké škály názorů a osobností bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci, politické přesvědčení, barvu kůže nebo náboženské vyznání. Celý text ::gender::
 

Vybrat2. 6. 1999 - Co mě přivedlo k feminismu?

Praha [Feminismus.cz] - Odpověď na tuto otázku můžete od nyní hledat v rubrice Glosy na informačním serveru FEMINISMUS.CZ. Cesty žen a mužů k feministickým myšlenkám jsou různé a zajímavé. Svým příběhem, názorem nebo postřehem můžete přispět i vy. Celý text ::gender::
 

Vybrat2. 6. 1999 - Eva Hauserová - Jsi přece ženská

Praha [Feminismus.cz] - Novější ze dvou knih od Evy Hauserové je trochu jiná. Obsahuje rozbor nejrozšířenějších předsudků a stereotypů, které se týkají žen a jejich role nejen v rodině. Celý text ::gender::
 

Vybrat23. 5. 1999 - KONFERENCE O PROBLÉMECH MUŽSKÝCH A ŽENSKÝCH PRÁV

Washington [ČHV] - The World Bank pořádá konferenci zaměřenou na práva mužů a žen a vzájemných problémů v regionu Evropy a střední Asie. Konference proběhne v budově The World Bank ve Washingtonu DC dne 7. - 8. června 1999. Hlavní témata: právo v období transformace, zaměstnanost a nezaměstnanost; zdraví, vzdělání a péče o děti; zemědělství a venkovské ženy; násilí a obchod se ženami; kultura, politika, náboženství.Přihlášky na konferenci: Tel.001-202-522-2753 Celý text ::gender::
 

Vybrat15. 5. 1999 - Námět k zamyšlení : Ochrana života a AIDS

Praha [LLK] - Na stránkách LLK máte možnost náležitě okomentovat uvedený citát:Carlo Caffarra, (...) ředitel Papežského úřadu pro manželství a rodinu (...): „Pokud HIV pozitivní manžel není schopen dodržet doživotní ,celibát‘, pak udělá lépe, když nakazí svou manželku, než aby použil prezervativ, protože ,úctu k duchovním hodnotám, jakou je i svátost manželství, je nutno nadřadit dobru života‘.“Uta Ranke-Heinemann: Nie i Amen, URAEUS, Gdynia, Polsko, 1994 Celý text ::gender::
 

Vybrat10. 5. 1999 - Feministická diskusní skupina

Praha [Feminism.cz] - Program dalších setkání Feministické diskusní skupiny. Celý text ::gender::
 

Vybrat4. 5. 1999 - "Životy mladých pražských žen"

Praha [Feminismus.cz] - Dne 6. května 1999 ve 14 hodin se koná seminář"Životy mladých pražských žen" historie feministického výzkumného projektuProfesorky Aleny Heitlingerové.Seminář se koná v Sociologickém ústavu v 1. patře, místnost 124 A.Všichni jsou srdečně zváni. Celý text ::gender::
 
 

Vybrat22. 4. 1999 - Čarování pro zemi

Praha [Agentura GAIA] - Čarodějnický rej na oslavu života a matky země pořádá 30. dubna v hostavickém zámeckém parku Agentura GAIA. Celý text ::gender::
 

Vybrat11. 4. 1999 - Petice za práva žen v Afgánistánu

Praha [Centrum pro Gender Studies] - Petice proti porušování lidských práv žen v Afgánistánu. Celý text ::gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | Další
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz