Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat17. 4. 2001 - Nová internetová stránka o trvalo udržateľnom rozvoji

BRATISLAVA [REC Slovensko] - Nová internetová stránka „Trvalo udržateľný rozvoj na Slovensku“ www.tur.sk, by mala prispieť k zlepšeniu informovanosti verejnosti o koncepcii trvalo udržateľného rozvoja. Stránka bola pripravená v rámci projektu „Capacity 21 – Informačná kampaň o trvalo udržateľnom rozvoji“. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

Vybrat28. 3. 2001 - On-line svědectví o kritické situaci žen v Afghánistanu

Londýn, Peshawar [BBC] - Afghánská feministická skupina, RAWA (The Revolutionary Association of the Women of Afghanistan) sídlící v pakistánském městě Peshawar, obrátila svojí pozornost k Internetu jako k jednomu z mála prostředků, jehož prostřednictví mohou upozornit svět na porušování lidských práv a zvěrstva spáchaná na ženách Talibanem. Webová stránka je spravována a rozvíjena několika tajně vyškolenými dívkami. Webové stránky přinášejí svědectví o kritické situaci žen v Afghánistanu v podobě textů, fotografií a videozáznamů. Nad členkami organizace RAWA vyhlásil Taliban fatwu (mezinárodně vyhlášený trest smrti). Celý text ::internet, lidská práva, gender::
 

Vybrat14. 3. 2001 - iZpravodaj - zpravodaj "proti" a "o" domácím násilí

Praha [proFem] - Organizace proFem zprovoznila společně se sdružení ROSA internetový zpravodaj věnovaný problematice domácího násilí.iZpravodaj bude přinášet informace o aktuálním dění a stavu domácího násilí nejen v České republice, ale i v mezinárodním kontextu, pro odbornou i zainteresovanou veřejnost. Zároveň chce informovat představitele státní sféry a politiky o možném legislativním a sociálním podchycením násilí na ženách, představit jim zahraniční modely právního a sociálního ošetření této problematiky a prezentovat výsledky výzkumů, které se v oblasti domácího násilí uskutečnily. Celý text ::gender, občanský sektor, internet::
 

Vybrat12. 3. 2001 - Sociálně ekologické rozhovory s aktéry dění v ČT a kolem ČT na přelomu tisíciletí

Praha [Econnect] - V reakci na "revoluci" v ČT natočil sociální ekolog Bohuslav Blažek s kameramanem Antonínem Lhotským cyklus 17 rozhovorů s aktéry dění v ČT. Hlavním tématem tzv. polořízených rozhovorů je vývoj vztahu těchto osobností k médiím, tak jak se vyvíjel od dětství do dneška. Díky možnosti srovnat odpovědi a reakce aktérů na jednotlivé otázky, získá laický divák příležitost posoudit jejich odbornou kompetenci i lidskou autenticitu. Mezi interviewovanými je např. režisér, dramaturg ČT a publicista Jan Gogola, ředitel NG, Milan Knížák, tehdejší ředitelka zpravodajství ČT, Jana Bobošíková, předseda parlamentu a předseda ODS, Václav Klaus, majitelka pensionu a členka odvolané Rady ČT, Jana Dědečková, poslankyně za ODS a členka tzv. mediální komise, Kateřina Dostálová, nezaměstnaný, Břetislav Rychlík a další. Záznamy rozhovorů jsou zveřejněny bez jediného střihu. Digitální kamera Antonína Lhotského navíc umožnila vytvoření otevřené a uvolněné atmosféry. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, internet::
 

Vybrat12. 3. 2001 - PRAHA - Nechte Internet být

Praha [Econnect] - "Zachování Internetu jako bezpečného a dostupného nástroje pro prosazování sociální spravedlnosti" bylo hlavním mottem pražského setkání internetových aktivistů. Toto heslo bylo hlavním sdělením adresovaným vládám a velkým komerčním společnostem skupinou právníků, počítačových expertů, akademiků a aktivistů ze západní a východní Evropy, kteří se zde sešli, aby obhájili roli Internetu v řešení otázek týkajících se sociální spravedlnosti. Celý text ::internet, lidská práva::
 

Vybrat3. 3. 2001 - Nechte Internet být

PRAHA [Econnect] - "Zachování Internetu jako bezpečného a dostupného nástroje pro prosazování sociální spravedlnosti". Toto heslo bylo hlavním sdělením adresovaným vládám a velkým komerčním společnostem skupinou právníků, počítačových expertů, akademiků a aktivistů ze západní a východní Evropy, kteří se zde sešli mezi 18. a 22. únorem, aby obhájili roli Internetu v řešení otázek týkajících se sociální spravedlnosti. Celý text ::lidská práva, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Blind Friendly Web: přehled stránek přátelských k nevidomým uživatelům.
Internet proti rasismu
IT právo: informační server o internetovém a počítačovém právu
Itrain-online: portál školících materiálů v oblasti využití internetových technologií v občanském sektoru
Rapid Response Network: asistence s mirrorováním ohrožených stránek

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz