Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat31. 5. 2006 - Amnesty International žádá Yahoo, aby se zasadila o propuštění čínských internetových disidentů

PRAHA [Econnect/Amnesty International] - Amnesty International USA (AIUSA) vyzvala internetovou společnost Yahoo na valné hromadě jejích akcionářů, aby dodržovala lidská práva při obchodních aktivitách v Číně. AIUSA, která z aktivistických důvodů drží část akcií Yahoo, požádala společnost, aby se zasadila o propuštění internetových disidentů, kteří jsou v Číně uvěznění kvůli využívání svého práva na svobodu projevu. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat19. 5. 2006 - Big Brother Awards už po druhé upozorní na největší narušitele soukromí

PRAHA [Econnect] - Druhý ročník soutěže o Ceny pro Velkého bratra vyhlásila nevládní organizace Iuridicum Remedium. Soutěž odkazující na orwellovskou antiutopii 1984 má za cíl upozornit na největší narušitele soukromí. Lidé mohou zasílat své tipy na největší narušitele soukromí prostřednictvím internetových stránek www.bigbrotherawards.cz nebo www.slidilove.cz. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku se uskuteční 30. října v pražském divadle Alfred ve dvoře. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, internet::
 

Vybrat12. 5. 2006 - Přes internet se můžete poradit ohledně menšin i zaměstnanosti

OLOMOUC [InternetPoradna / Infoposel] - Hned dvě nové oblasti otevřela bezplatná internetová poradna v posledních dnech. První, zaměřená na menšiny a cizince, byla spuštěna v dubnu. Oblast Zaměstnanost se otevírá nyní a zaměřuje se na pracovní uplatnění lidí s postižením. "Jsme zvědaví, na co se tazatelé budou ptát. V zaměstnanosti počítáme s otázkami na možnosti rozšiřování kvalifikace, získávání zaměstnání a jsme připraveni také na dotazy od zaměstnavatelů," uvedla koordinátorka projektu Ivana Herzogová. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat12. 5. 2006 - Egyptský bloger a aktivista zadržen kvůli demonstraci za občanská práva

-Alaa Ahmed Seif al-Islam-
KÁHIRA [Econnect] - Známý egyptský bloger a aktivista Alaa Ahmed Seif al-Islam byl v neděli 7. května zadržen policií na nenásilném shromáždění. Společně s ním bylo zatčeno dalších deset aktivistů. Alaa v loňském roce získal cenu Best of The Blogs organizace Reportéři bez hranic a je blízký spolupracovník Association for Progressive Communications (APC), jejíž členem je také Econnect. Celý text ::lidská práva, kultura, občanský sektor, internet::
 

Vybrat21. 3. 2006 - Soutěž Big Brother Awards udělí cenu za ochranu soukromí

PRAHA [Iuridicum Remedium/Econnect] - Pozitivní cenu za ochranu soukromí Big Brother Awards převezme v pátek 24. března 2006 Phil Zimmermann, známý především jako autor Pretty Good Privacy (PGP), celosvětově nejrozšířenějšího šifrovacího software. Soutěž Big Brother Awards, jejímž smyslem je upozornit na největší narušitele soukromí, pořádá nevládní organizace Iuridicum Remedium a v loňském roce udělila sedm negativních anticen. Celý text ::lidská práva, kultura, internet::
 

Vybrat6. 3. 2006 - Českou republikou opět zazní ženský hlas

PRAHA [Agentura Gaia / Econnect] - Zpracovat společenskou vizi žen a jejich představu o společné budoucnosti: takový je cíl projektu "Quo vadis, femina? - vize žen o trvale udržitelném rozvoji", který zahájilo občanské sdružení Agentura GAIA. Co ženy chtějí a potřebují? Čím prospívají vedle svých rodin i nejširší společnosti? Projekt je určený všem ženám, které se nebojí vyjádřit své potřeby a názory. Celý text ::životní prostředí, gender, internet::
 

Vybrat31. 1. 2006 - Rovné příležitosti na portále www.obcan.ecn.cz mají novou a aktualizovanou tvář

-foto-
PRAHA [Econnect] - Jak uplatnit rovné příležitosti při řízení podniků? Je Praha místem přátelským pro rodiče s dětmi? Jaké je postavení žen v politice? Odpovědi na tyto a řadu dalších otázek nyní nově nabízí oblast Rovné příležitosti portálu Občanská společnost – návod k použití. Na konci roku 2005 občanské sdružení Econnect dokončilo celkovou aktualizaci a rozšíření oblasti Rovné příležitosti www.obcan.ecn.cz/rp, přidány byly také 4 případové studie. Celý text ::sociální oblast, gender, internet::
 

Vybrat16. 12. 2005 - Evropský parlament dal zelenou sledování komunikace všech lidí v EU

BRUSEL / PRAHA [Iuridicum Remedium / EDRI / Econnect] - Včera ráno Evropský parlament odhlasoval kontroverzní směrnici o povinném uchovávání dat o telekomunikaci osob (tzv. data retention) v podobě sjednané dohodou v kuloárech mezi dvěma největšími stranami v parlamentu a Radou ministrů vedenou Velkou Británií. Dohoda naprosto ignoruje pozměňovací návrhy zpravodaje k návrhu této směrnice a pozměňovací návrhy doporučované parlamentním Výborem pro justici a občanské svobody (Justice and Civil Liberties Committee – LIBE). Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat30. 11. 2005 - Electronic Frontier Foundation podala žalobu na Sony BMG

SAN FRANCISCO [Econnect / EFF] - Nezisková organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) hájící práva uživatelů digitálních technologií podala žalobu na společnost Sony BMG. Aktivisté žádají, aby společnost nahradila škody, které svým zákazníkům způsobila softwarem XCP a MediaMax. Oba programy se nachází na více než 24 milionech hudebních cédéček – XCP slouží jako ochrana proti kopírování. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, kultura, internet::
 

Vybrat21. 9. 2005 - Multietnické gymnázium v Bosně a Hercegovině dostane počítačovou učebnu

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect / Attavena] - Nová počítačová učebna v Multietnickém gymnáziu v Gradačacu bude v pátek 23. září slavnostně otevřena za přítomnosti českého velvyslance v Bosně a Hercegovině. Stane se tak v rámci projektu "Rozvojová podpora vzdělávání s využitím IT na multietnickém gymnáziu v Gradačacu v Bosně a Hercegovině", který realizuje česká obecně prospěšná společnost Attavena. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat6. 9. 2005 - Celoevropská petice: Schraňování údajů o telekomunikačním provozu občanů EU není řešení!

PRAHA [Econnect / EDRI / Iuridicum Remedium] - Evropský parlament a také evropští ministři spravedlnosti by měli v nejbližší době projednávat návrh směrnice, která má zavést povinné uchovávání dat o telefonickém a internetovém provozu všech 450 miliónů obyvatel států EU. Proti směrnici se však zvedá vlna odporu například v podobě celoevropské petice. Zadržování dat je podle organizátorů agresivní nástroj, který zasáhne do soukromí všech občanů Evropské unie a posílí nevídanou měrou možnosti sledování. Zároveň ohrožuje záruky, které poskytují evropské normy na ochranu lidských práv, jako je Evropská úmluva o lidských právech a Směrnice o ochraně osobních údajů. K petici se můžete připojit na stránkách www.dataretentionisnosolution.com. Celý text ::, internet, lidská práva::
 

Vybrat16. 6. 2005 - Velký bratr není reality show, Velký bratr je realita!

-foto-
PRAHA [Econnect / Iuridicum remedium ] - Moderní technologie jako kamery, čipy, mobilní telefony či internet nám mnohdy ulehčují a zpříjemňují život. Tento pokrok má ale i svoji odvrácenou tvář - komerční společnosti i státní úřady mají každého z nás čím dál více na očích. Sdružení Iuridicum Remedium proto poprvé v ČR vyhlásilo soutěž o Ceny pro Velkého bratra. Cenu získá největší slídil či nebezpečná nová technologie. Každý může od nynějška až do poloviny září zaslat své nominace. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Další informace a formulář pro nominace najdete na stránkách www.bigbrotherawards.cz. Celý text ::lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat4. 5. 2005 - GenderIT.org - nové stránky věnující se genderu a informační a komunikační politice

-foto-
PRAHA [APC WNSP / Econnect] - Ženský program Asociace pro progresivní komunikaci (Association for Progressive Communications Women's Networking Support Programme - APC WNSP) spustil nový webový portál www.GenderIT.org. Portál slouží jako informační zdroj pro ženy, ženské organizace a politické činitele v jednotlivých zemích světa zabývající se problematikou genderu a informačních a komunikačních technologií (ICT). Tvůrkyně GenderIT.org doufají, že portál přiměje více žen k aktivní účasti v politických procesech formulujících podobu informační společnosti všude na světě. Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat25. 2. 2005 - Internetový prohlížeč Firefox si stáhlo už 25 milionů lidí

MOUNTAIN VIEW [Mozilla Foundation] - Nezisková organizace Mozilla Foundation oznámila, že její internetový prohlížeč Firefox si stáhlo více než 25 milionů uživatelů. Plná verze Firefoxu byla vydána zhruba před sto dny a tento prohlížeč se stal velmi rychle populární díky své koncepci vycházející vstříc běžným uživatelům. Mezi přednosti prohlížeče patří např. otvírání nových stránek v panelech, zabudované blokování nevyžádaných vyskakovacích oken a aktuální záložky. Celý text ::životní prostředí, kultura, občanský sektor, internet::
 

Vybrat16. 2. 2005 - Web je hračka, když používáte publikační systém TOOLKIT

-foto-
PRAHA [Econnect] - Pokud je pro vás aktualizace webových stránek příliš obtížná nebo na ní prostě nemáte čas, může pro vás být řešením používání redakčního a publikačního systému. Tyto systémy obvykle zjednoduší práci na úpravách webových stránek na nezbytné minimum tak, aby tyto úpravy a vkládání nových textů zvládl i běžný uživatel. Jestliže se tedy chcete dozvědět o možnostech publikačního systému více, můžete navštívit webové stránky Econnectu, které vám tento nástroj představí a vysvětlí jeho výhody a možnosti. Redakční a publikační systém Econnectu se jmenuje TOOLKIT a jeho autoři tvrdí, že „web je s ním hračka“. Celý text ::internet::
  • diskuse [počet příspěvků: 2]
 

Vybrat8. 12. 2004 - Jak přístupné jsou weby státních institucí?

PRAHA [Dobrý web] - Při nedávném testu bezbariérovosti webových stránek vyšlo najevo, že pro handicapované občany jsou webové stránky institucí státní správy téměř nepoužitelné. Pod testováním je podepsáno konzultační centrum Dobrý web. Přístupný, neboli bezbariérový, je takový web, který neklade uživateli žádné překážky v přístupu k obsahu. Díky tomu poskytuje plnohodnotnou informaci každému, nezávisle na jeho schopnostech, zdravotním stavu či technickém vybavení. Tato charakteristika je důležitá pro všechny webové stránky, ale pro veřejnou správu pochopitelně mnohonásobně více. Na prvních místech se v testu umístilo Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo informatiky a Poslanecká sněmovna. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat30. 8. 2004 - Nové stránky o přestavbě brněnského nádraží

BRNO [Český a Slovenský dopravní klub / Econnect] - Český a Slovenský dopravní klub (ČSDK) dnes zprovoznil od základu přepracovaný internetový portál Železniční uzel Brno na počátku 3. tisíciletí - http://nadrazibrno.ecn.cz. Stránky jsou určeny především zasvěcenějším zájemcům o přestavbu Železničního uzlu Brno (ŽUB), včetně tolik diskutované polohy hlavního nádraží. Cílem webu je přispět k úplné informovanosti o možnostech přestavby ŽUB. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat20. 8. 2004 - Nevidomým lze přispět i pomocí internetu

PRAHA [Radio Praha] - Na pomoc zrakově postiženým mohou od nynějška zájemci přispívat i prostřednictvím internetu. Pokud se k síti připojí přes telefon či modem na čísle 971 200 117 pod uživatelským jménem a heslem bila.pastelka, část z poplatku za čas strávený na internetu poputuje na služby pro nevidomé a slabozraké. Tyto peníze pomohou zrakově postiženým v návratu do běžného života. Celý text ::internet, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat28. 7. 2004 - Občanské sdružení Altus spustilo nový web

- www.altus.chrudimka.cz -
CHRUDIM [Econnect / Altus] - Občanské sdružení Altus spustilo na adrese www.altus.chrudimka.cz nový web. Ten doznal kompletní designové a hlavně obsahové změny. „Šlo nám o to, aby jak naši členové, ale i partneři měli všechny informace přehledně, jednoduše a stručně a navíc na jednom místě,“ vysvětluje důvod přetvoření internetových stránek předseda Občanského sdružení Altus Vladko Voříšek. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat9. 7. 2004 - O dárcovských SMS

PRAHA [Econnect] - Hledání nových finančních zdrojů nutí české NNO používat dosud nové a nevyzkoušené způsoby. Přestože moderní komunikační technologie, jako jsou mobilní telefony nebo internet, většina lidí používá ke komunikaci, pro NNO se mohou také stát zajímavým fundraisingovým nástrojem. V rozhovoru s Veronikou Brůhovou z Fóra dárců se dozvíte podrobnosti o projektu Dárcovská SMS. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 11 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Blind Friendly Web: přehled stránek přátelských k nevidomým uživatelům.
Internet proti rasismu
IT právo: informační server o internetovém a počítačovém právu
Itrain-online: portál školících materiálů v oblasti využití internetových technologií v občanském sektoru
Rapid Response Network: asistence s mirrorováním ohrožených stránek

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz