Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat20. 3. 2014 - Člověk v tísni: Nominujte svého kandidáta na cenu Gratias Tibi

PRAHA [Člověk v tísni/Jeden svět na školách/Econnect] - Znáte někoho, komu je do třiceti a pozitivně ovlivňuje život v komunitě nebo celé společnosti? Pak jej nominujte na cenu Gratias Tibi za občanskou aktivitu, postoj nebo počin mladých lidí. Nominovat jednotlivce a skupiny ve věku žáků základní školy, střední školy a starší (do 30ti let) může již od 1. března kdokoliv (jednotlivec, organizace, zájmový klub, oddíl, škola). Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat27. 2. 2014 - Keramický ateliér Ulita bude vystavovat U Zlatého Kohouta

Praha [Econnect/DDM Ulita] - Skupinová výstava jedenácti kurzistek a čtyř lektorek Keramického ateliéru Ulita v pražské galerii U Zlatého Kohouta v Michalské ulici na Starém Městě. Představí výběr toho nejlepšího, co se jim za poslední dva roky v ateliéru urodilo. Výstava potrvá od 3. do 27. března 2014, vernisáž se uskuteční 4. března od 18 hodin. Celý text ::kultura::
 

Vybrat24. 2. 2014 - Hlubočepský masopust upozorňuje na necitlivé zásahy developerů v Prokoppském údolí

PRAHA [Econnect/Prokopovo o.s.] - Již čtvrtý masopust v pražských Hlubočepích se letos uskuteční v sobotu 1.března. Tentokrát bude mít i další rozměr. Organizátoři chtějí upozornit na necitlivé developerské plány, které i přes intenzivní odpor občanů ohrožují Hlubočepy a přilehlé Prokopské údolí. Celý text ::kultura::
 

Vybrat29. 11. 2013 - Legenda etiojazzu Hailu Mergia zahraje v pražském Jazz Docku.

PRAHA [Econnect/Rachot] - Pokud bychom si Afriku představili jako supermarket s hudbou, roli pultu s lahůdkami v něm má Etiopie. Kouzlo etiopské hudby inspirovalo kultovní CD edici Ethiopiques, která během své pětadvacetileté existence získala řadu prominentních fanoušků, včetně Roberta Planta z Led Zeppelin anebo nezávislého režiséra Jima Jarmusche, který etiopské nahrávky použil ve svém filmu Zlomené květiny. Tím posledním objevem z Etiopie je Hailu Mergia. I když je aktivní více než 40 let, svět ho objevuje až nyní. V pražském Jazz Docku se objeví v úterý 3. prosince. Celý text ::kultura::
 

Vybrat27. 11. 2013 - Pět gospelových souborů znovu pomáhá dětem se spinální muskulární atrofií

PRAHA [Econnect/Gospel Train] - Těsně před začátkem adventu, třicátého listopadu letošního roku, se ve čtyřech českých a moravských kostelích bude na benefičních koncertech zpívat gospel . Projekt SMArt Gospel má již podruhé za cíl podpořit rodiny dětí, které se narodily s vzácnou, dědičnou a smrtelnou nemocí – se spinální muskulární atrofií (SMA). Celý text ::kultura::
 

Vybrat26. 11. 2013 - Kultovní The Pyramids zvou na svojí vizi spirituálního space afrojazzu

PRAHA [Econnect/Rachot] - Kultovní legenda spojující Afriku s americkým free-jazzem slaví po 40 letech comeback. Trio Pyramids vznikalo v 70. letech doslova za pochodu: trojice černošských hudebníků, odchovaných freejazzovými velikány Albertem Aylerem a Cecilem Taylorem, se vydala po stopách africké hudby nejprve do amsterdamských a pařížských klubů, později dorazila do kolébky afrického highlife Ghany kde studovala černošské rytmy a nakonec se přesunula do Nairobi, odkud podnikala výlety do terénu za hudbou místních kmenů Masai a Kikuyu. The Pyramids se objeví na pódiu pražského Paláce Akropolis v pátek 29. listopadu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13. 11. 2013 - Ikona arabského hudebního undergroundu Yasmine Hamdan se vrací do Prahy

PRAHA [Econnect/Respect Music] - Evropané jsou šokováni elektronickou taneční hudbou ze zemí, které si stereotypně spojují s arabským světem či islámem, tamní umělci totiž boří vžitá tabu s větší razancí než v západním světě. Libanon se vžitým klišé vymyká, což před léty potvrdilo duo Soapkills, spojení ženského hlasu s elektronikou. Yasmine Hamdan se objeví na pódiu Paláce Akropolis v neděli 17. listopadu v rámci cyklu koncertů Respect Plus. Celý text ::kultura::
 

Vybrat29. 10. 2013 - 17. ročník MFDF Ji.hlava rozdal ceny za nejlepší filmy

JIHLAVA [Econnect/MFDF Ji.hlava] - 17. ročník MFDF Ji.hlava dnes vyvrcholil slavnostním zakončením, na němž byli vyhlášeni vítězové soutěžních sekcí, ceny diváků a cen Silver Eye. Akce proběhla tradičně v režii divadelníků Vosto5. Po předání cen byl navíc v mezinárodní premiéře uveden dlouho očekávaný česko-polský snímek Návrat Agnieszky H. od Krystyny Krauze a Jacka Petryckého. Celý text ::kultura::
 

Vybrat23. 10. 2013 - Film Dál nic rozkrývá pozadí vzniku dálnice D8 přes Středohoří

BRNO [Econnect/Děti Země] - V rámci 17. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Jihlava se uskuteční premiéra dokumentárního filmu Dál nic režiséra Ivo Bystřičana. Celovečerní snímek se na pozadí stavby nechvalně proslulého úseku D8 zabývá tím, jak vznikající dálnice obnažuje a proměňuje vztahy kolem sebe. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat22. 10. 2013 - Český a polský film slavnostně zahájí a zakončí jihlavský festival dokumentárního filmu

[Econnect/MFDF Jihlava] - Filmy o české minulosti i přítomnosti budou provázet jihlavský festival jeho slavnostními večery. Zatímco světová premiéra filmu Dál nic režiséra Iva Bystřičana o stavbě kontroverzní dálnice Českým středohořím festival tento čtvrtek 24. října slavnostně zahájí, portrét polské režisérky Agnieszky Holland v pondělí 28. října svou mezinárodní premiérou MFDF Ji.hlava slavnostně zakončí. Pomyslně tak uzavře režisérčin „český rok“ spojený s Janem Palachem a filmem Hořící keř. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21. 10. 2013 - Sedmá generace 5/2013: My všichni jídelnou povinní

BRNO [Econnect/Sedmá generace] - V pátém letošním čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Proč jídelnám pořád vládnou ÚHO a šodó? Odstartovalo pojídání masa rozvoj lidského mozku? Jak se dobrovolničí v lesích? Kdo a proč nás šmíruje na internetu? Jak tlustá je ekostopa domácích mazlíčků? Co stojí za vleklou občanskou válkou v Sýrii? Jak zabránit japonským velrybářům v lovu? Komu nejdou zdejší rysi pod nos? Co dělá etickou banku etickou? Je současný finanční systém sofistikovanou hrou typu „letadlo“? Jak vypadají tekuté vztahy? Proč jde Slovensko v protisměru? Jak se žije život s velkým Ž? Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat16. 10. 2013 - MFDF Jihlava: První ruský dýdžej i volby napříč stoletím

PRAHA [Econnect/MFDF Jihlava] - Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava dokumentuje volební snahy napříč stoletím a představí zároveň prvního ruského dýdžeje Artemije Troického. V programu se setká dokument Americká zima, který v Jihlavě představí jeho režisér a producent, držitel Emmy, Joe Gantz, s filmy oscarových režisérů Alexe Gibneyho „Armstrongova lež“ a Danise Tanoviće „Epizoda ze života sběrače železa“ či legendárních tvůrců Kena Loache či Wang Binga. Výjimečnou událostí festivalu bude i přednáška legendy ruského animovaného filmu Jurije Norštějna. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3. 10. 2013 - Národní filmový archiv slaví 70 let existence a nabízí ke shlédnutí online unikátní archivní dokumenty

PRAHA [Econnect/DAF] - Zmizelá Praha, letecká katastrofa a založení Československa očima filmových průkopníků online. Kurátorský výběr deseti archivních filmových dokumentů z let 1898 - 1919 ke sledování zdarma od 1. do 13. 10. 2013 prostřednictvím Doc Alliance Films www.dafilms.cz. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28. 8. 2013 - Pražské DDM zvou na akci Zastávka volný čas

PRAHA [Econnect/DDM Praha] - Začátek školního roku nebývá zpravidla ve školách ještě tak náročný, protože děti se potřebují přeorientovat z letního prázdninového režimu na opětovný běh školních povinností. Aby byl tento přechod co možná nejpříjemnější, připravily pražské domy dětí a mládeže na středu 4. září již jubilejní desátý ročník jedinečné akce s názvem Zastávka volný čas. Tato netradiční prezentace činnosti volnočasových organizací proběhne na několika místech našeho hlavního města. Celý text ::kultura::
 

Vybrat2. 8. 2013 - Kytara napříč žánry představí letos spoluhráče Paula McCartneyho z Wings, hvězdu flamenca Tomatita i argentinské tango

PRAHA [Econnect] - Vydatnější porci argentinského tanga a výběr toho nejlepšího z domácí scény nabídne letos posluchačům v Praze i dalších městech tradiční festival Kytara napříč žánry. V letošním programu se tak skví například Escolaso Guitarra Tango Trío a dále dva výteční američtí kytaristé: v Čechách dobře známý Italo-Američan Peppino D’Agostino a také kytarista širokého stylového záběru Laurence Juber, bývalý spoluhráč Paula McCartneyho ze skupiny Wings. Vystoupí také profesor HAMU Milan Zelenka se svým synem. 10. výročí vzniku oslaví na festivalu skupina Njorek a německá skupina Malbrook s nejlepším evropským hráčem na mandolu Wolfgangem Meyeringem. 1. prosince pak festival vyvrcholí v Divadle Hybernia koncertem jednoho z velikánů flamenca Tomatita s kapelou, který přiveze do Prahy program vycházející z jeho letošního alba „Soy Flamenco“ a také výtečnou tanečnici Palomu Fantovou. Celý text ::kultura::
 

Vybrat18. 7. 2013 - Festival VyšeHrátky letos bude, zachránil ho nový tvůrčí tým

PRAHA [Econnect/Studio DAMÚZA o.s.] - Interaktivní festival VyšeHrátky bude tento rok opět pod heslem „Vyčůrat a hrát!“ bavit děti a jejich rodiče od 3. do 8. září na pražském Vyšehradě. Zakládající tvůrčí tým, který se původně chystal festival ukončit, nakonec našel své nástupce v řadách bývalých studentů DAMU. Ti chtějí dát větší prostor loutkovému divadlu a otevřít VyšeHrátky generačně širšímu publiku. Celý text ::kultura::
 

Vybrat25. 6. 2013 - Koncert Reginy Spektor na Pražském hradě vyprodán, na Taj Mahala a Glena Hansarda vstupenky rychle ubývají

PRAHA [Econnect] - Vystoupení americké písničkářky a pianistky Reginy Spektor 13. srpna na Terase Jízdárny Pražského hradu je beznadějně vyprodané. Na další dva letní koncerty na stejném místě – ikony bluesové hudby Taj Mahala 23. července a irského písničkáře Glena Hansarda s kapelou 20. srpna – vstupenky také rychle ubývají. Více informací na www.kulturanahrade.cz. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21. 6. 2013 - Festival v ulicích oživí během Colours of Ostrava centrum Ostravy i Novou Karolinu hudbou, divadlem, sportem i dětským programem zdarma

OSTRAVA [Econnect/Colours of Ostrava] - Buty, Charlie Straight, David Koller & Band, Xindl X, zahraniční hudebníci a kapely jako australský zpěvák, rapper a beatboxer Dub FX, Kumbia Queers (Argentina, Mexiko), Mama Marjas (Itálie), Worldly Savages (Kanada, Německo, GB, Portugalsko), 17 Hippies (Německo), Ashia (Polsko), desítky jamujících muzikantů v ulicích, pouliční divadla, bubenický průvod, program pro děti, science show… nejen to čeká zdarma na návštěvníky Festivalu v ulicích, který 19. a 20. července již potřetí ovládne centrum Ostravy a Novou Karolinu během festivalu Colours of Ostrava. Celý text ::kultura::
 

Vybrat18. 6. 2013 - Fresh Film Fest oslaví na konci srpna desáté výročí pod vlajkou fanatismu

PRAHA [Econnect/FreshFilmFest] - Fresh Film Fest, mezinárodní filmový festival zaměřený na debutovou a studentskou tvorbu, oslaví letos desáté výročí. Více než 150 projekcí a řada doprovodných programů proběhne od 28. srpna do 1. září v pražských kinech i pod širým nebem v Riegrových sadech. Celý text ::kultura::
 

Vybrat17. 6. 2013 - Nová hvězda nezávislé scény Kurt Vile & The Violators se vrací do Prahy

PRAHA [Econnect/ScrapeSound] - S novým albem Wakin on a Pretty Daze se do Prahy vrací americký kytarista Kurt Vile s doprovodnou skupinou The Violators. Jeden z nejnadějnějších písničkářů současnosti přináší zdravý závan minulosti, šedesátá léta jasně připomene i jeho bujná hříva. Nadšený hudební tisk ho bez okolků rovnou přirovnává k takovým jménům hudební historie, jako jsou Neil Young, Lou Reed nebo Bruce Springsteen, a dlužno dodat, že jeho uvolněné a přirozeně hitové písně tomuto zdánlivě odvážnému tvrzení dávají za pravdu. Kurt Vile se objeví na pódiu Lucerna Music Bar dnes v pondělí 17. června. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 90 | Další

Internetové tipy v kulturní oblasti:

Informační a vzdělávací centrum pro kulturu
KULTURA v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
NCSU - Nadace a centrum pro současné umění
Místní kultura - Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech
UNESCO - Informační centrum UNESCO v ČR
Divadelní ústav - divadelní informační centrum
ČKA - Česká komora architektů

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz