Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat14. 6. 2013 - Severský filmový podzim potřebuje pomoc fanoušků

PRAHA [Econnect/Severský filmový klub, o.s.] - Severský filmový podzim se ocitl ve finančních potížích. Tato ojedinělá putovní přehlídka inematografie divákům nabízí kvalitní severské snímky, se kterými se nemohli setkat v běžné distribuci. Jedná se také o jediný český festival, který využívá speciálně upravené barevně rozlišené titulky, vstřícné i k neslyšícímu publiku. Jako mnoho ostatních kulturních projektů nezískal tento festival žádnou podporu z MK ČR a výrazně omezené jsou letos i další zdroje financování. Pokud mají organizátoři zůstat věrni svému původnímu záměru a nabízet divákům především nové a méně známé severské filmy, potřebují nahradit finanční výpadek. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13. 6. 2013 - Benefiční výstava nabízí průřez roční tvorbou Keramického studia Ulity

PRAHA [Econnect/DDM – Ulita] - Od 18.6. do 24.6 se uskuteční benefiční výstava Keramického studia Ulity, která nabídne průřez roční tvorbou dětí i dospělých. Vernisáž začne 18.6. od 17 hodin v DDM Ulita v ulici Na Balkáně 2866/17a v Praze na Žižkově. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10. 6. 2013 - Červnový Respect festival proběhne v plánovaném termínu

PRAHA [Econnect/Respect Music] - I přes probíhající povodně, které zatopily jižní cíp ostrova Štvanice, se Respect festival uskuteční v původním termínu 15. - 16. června, program zůstává beze změn. Festival se uskuteční se v parku Ladronka. Aktuální informace budou zveřejněny na www.respectfestival.cz. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10. 6. 2013 - Big Lebowski, Tenkrát na západě, Všichni dobří rodáci, oceněné dokumenty i artové lahůdky – to je filmová scéna letošních Colours of Ostrava

OSTRAVA [Econnect/Colours of Ostrava] - Big Lebowski, Tenkrát na západě, Všichni dobří rodáci, Sunset Blvd., nejlepší dokument roku 2012 Láska v hrobě, umělecký portrét fotbalového derby Sparta – Slavia Dva nula, hudební snímky o kapele Nazareth a Pátrání po Sugar Manovi, i artové lahůdky jako Sněhurka: jiný příběh, Obchod pro sebevrahy nebo Hasta la vista!… letošní filmová scéna Cinestar na festivalu Colours of Ostrava (18. – 21. července), jejíž program připravila Letní filmová škola (26. července – 3. srpna, Uherské Hradiště), nabídne zajímavý program srovnatelný s menší přehlídkou. Přestávky mezi projekcemi navíc zaplní krátké snímky z nabídky festivalu Fresh Film Fest. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3. 6. 2013 - The Tap Tap posledním novým jménem hudebního programu Colours of Ostrava, vystoupí kapely z 29 zemí celého světa

OSTRAVA [Econnect/Colours of Ostrava] - The Tap Tap, kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu, je posledním přírůstkem do hudebního programu letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava. Během čtyř dnů od 18. do 21. července vystoupí v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic celkově 104 kapel - 58 zahraničních a 46 českých. „Počet zahraničních je o 14 vyšší než loni a přijedou z 28 zemí celého světa,“ zdůrazňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová. Albánie, Alžírsko, Argentina, Austrálie, Francie, Irsko, Island, Itálie, Izrael, Kamerun, Kanada, Mali, Maroko, Mexiko, Německo, Pobřeží slonoviny, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Severní Irsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tunisko, USA, Velká Británie a samozřejmě Česká republika… to je jednoduchý abecední výčet zemí, za kterým se skrývají nejrůznější styly a hlavně skvělé koncertní zážitky. Celý text ::kultura::
 

Vybrat24. 5. 2013 - V sobotu začíná již desátý ročník festivalu ProtestFestu

PRAHA [Econnect/ProtestFest] - Jubilejní desátý ročník festivalu alternativní kultury a aktivismu ProtestFest zahájí v Brně na Moravském náměstí v sobotu 25. 5. v 15:00 velký průvod městem. Ten bude tradičně směřovat do Pisáreckého parku, kde navazují přednášky, koncerty a open air festival. V dalším týdnu pak budou po celém Brně probíhat přednášky, diskuze či happeningy. Sdružujícím tématem letošního ProtestFestu jsou bariéry (jak ekonomické, tak sociální a politické), které mají v České republice i ve světě za cíl vyloučit marginalizované skupiny z dění ve společnosti. Celý text ::kultura::
 

Vybrat20. 5. 2013 - Different Fest: Jsou tradice, o které nestojíme

BRNO [Econnect/Nesehnutí] - Dnes odpoledne bude v Brně zahájen festival Different Fest. Jeho cílem je vytvořit protipól zbrojnímu veletrhu zbraní IDET, který ve stejném týdnu se bude konat také v Brně. Zatímco pod oficiální záštitou předsedy české vlády bude na brněnském výstavišti zahájen veletrh zbraní propagující militarismus a obchod se zbraněmi, na různých místech Brna bude mít veřejnost možnost se seznámit s důsledky takového počínání. Celý text ::kultura, lidská práva::
 

Vybrat10. 5. 2013 - Soubor Spitfire Company uvádí již tradičně v Paláci Akropolis přehlídku svých projektů. Tentokrát ji zahájí premiérovým představením

PRAHA [Econnect] - Zapomenutá café restaurace uprostřed zapomenutého lesa. Setkání čtyř žen, které plánují v rytmu tanga a fadó celosvětové demonstrace za práva krevet. Představení Spitfire Company s odkazem na zapomenuté ženské surrealistické umělkyně z několika úhlů nahlíží na ženství samotných protagonistek. Pomocí post-dramatických principů a moderních tanečních technik hledají fyzický a vizuální jazyk související se současným surreálnem. Festival proběhne od 12. do 15. května v Paláci Akropolis. Celý text ::kultura::
 

Vybrat7. 5. 2013 - Kapela the Residents oslaví v Praze 40 let v anonymitě a na hudební scéně

PRAHA [Econnect/Liver Music] - Kapela the Residents vystoupí 11. května v pražském Paláci Akropolis v rámci koncertní série Prague International Bluenights. Světově nejdůležitější a nejrespektovanější anonymní hudebně-výtvarné seskupení s přesahy do výtvarného umění, performance, divadla a videoartu, vynálezci video klipu a novátoři v oblasti hudebních nosičů, slaví neuvěřitelných 40 let na scéně. Celý text ::kultura::
 

Vybrat19. 3. 2013 - Skip & Die - Afrofuturistic-tropibass riot z jihoafrických předměstí a amsterdamských klubů

PRAHA [Econnect/Rachot] - Po ohlasech na EP Muti Murder přijíždí Skip & Die se svým debutovým albem "Riots in the Jungle" poprvé do Prahy. Album rapující extravagantní jihoafričanky Cata Pirata s doprovodem živé kapely produkoval holandský producent Crypto Jori známý svou lo-fi elektro trance tvorbou z Nobody Beats The Drum. Připravte se na jihoafrický rap, špinavý beaty a hodně basů. Koncert se uskuteční v Paláci Akropolis v pátek 22. března. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15. 3. 2013 - Nastupovat! Svezte se narozeninovou tramvají Ratolesti Brno

BRNO [Econnect/Ratolest Brno] - Celý březen bude ulicemi Brna jezdit narozeninová Galerijní tramvaj Ratolesti Brno. Výstava představí práci organizace, která už 18 let pomáhá ohroženým dětem a mládeži, kteří mají jedno společné – vyrůstají v nefungujících rodinách. Celý text ::kultura, sociální oblast::
 

Vybrat8. 3. 2013 - Gypsy ghetto blaster - romská dechovka Mahala Rai Banda z bukurešťského ghetta se vrací do Prahy

PRAHA [Econnect/Respect Music] - Romská superskupina Mahala Rai Banda spojuje virtuózní hráče ze dvou rumunských vesnic, které jsou trvale středem zájmu světových hudebních znalců. Mahala Rai Banda se představí na pódiu Lucerna Music Baru v pondělí 11. března v rámci cyklu koncertů Respect Plus. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4. 3. 2013 - Benefiční multižánrový festival opět zpestřil Mikulčice. Výtěžek podpoří včelařské arboretum

PRAHA [Econnect/Brontosauři] - Přes tři sta návštěvníků se první březnový pátek a sobotu bavilo při poslechu hudebních skupin, shlédnutí divadelního představení, návštěvě přednášek, debat, výstav a tvořivých dílen. Organizátoři z Hnutí Brontosaurus již podeváté uspořádali festival Pestrovečer, letos s podtitulem Bez předsudků. Že Pestrovečer přesahuje hranice regionu, dokládají i spokojení návštěvníci z Ruska, Francie, Rakouska, Ukrajiny a Německa. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4. 3. 2013 - Filmový festival Jeden svět opět ukáže odvrácenou tvář civilizace

PRAHA [Ekolist] - Po roce se v Praze a dalších městech budou opět promítat filmy o lidských právech. Filmový festival Jeden svět dnes v hlavním městě zahajuje už svůj patnáctý ročník, ve kterém uvede více než sto filmů z šedesáti zemí světa. Svoje místo mezi nimi mají už tradičně i filmy věnované životnímu prostředí. Také letos najdou diváci v programu festivalu kategorii Takzvaná civilizace primárně zaměřenou na životní prostředí a životní styl. Devět filmů představí různé kouty světa i různé stránky moderní civilizace. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat26. 2. 2013 - Jeden svět ukáže neviditelné hrdiny i hollywoodské hvězdy

PRAHA [Econnect/Jeden svět] - Nejen dokumenty o lidských právech, ale i o médiích, zdravotnictví a životním stylu přináší 15. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2013. V pražských kinech potrvá od 4. do 13. března, pak se přesouvá do dalších 40 měst České republiky. Celý text ::kultura::
 

Vybrat5. 2. 2013 - Výstava mapuje ruský umělecký protest

PRAHA [Econnect] - Putovní výstava "Pussy Riot a ruská tradice uměleckého vzdoru" představí vývoj žánru ruského politického umění od performance k uměleckému aktivismu. Před Paříží a Milánem zakotví výstava na dva měsíce ve smíchovské MeetFactory. Výstava, kterou uspořádali moskevský umělecký kritik Andrej Jerofejev, jeho spolupracovnice Alexandra Kondrašovová a umělkyně Jelizaveta Konovalovová, představuje vývoj žánru ruského politického umění od performance k uměleckému aktivismu ilustrovaný nejvýraznějšími příklady děl, videoklipů, dokumentů a ukázek jednotlivých rekvizit masových akcí. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10. 12. 2012 - The Young Gods zahrají v Paláci Akropolis raný repertoár z prvních dvou alb

PRAHA [Econnect/Rachot] - The Young Gods vyráží na limitovaný počet koncertů na kterých oslaví výročí 25 let od vydání svého prvního alba (1987) a nevynechají ani Prahu. Na koncertech zazní ranný repertoár z prvních dvou alb: The Young Gods a L'eau rouge. Na pódiu pražského Paláce Akropolis se objeví hned dvakrát - v úterý a ve středu 11. a 12. prosince v rámci cyklu koncertů The Other Music. Celý text ::kultura::
 

Vybrat6. 12. 2012 - Jon Spencer Blues Explosion napumpují pražské fanoušky garážovým punkem

PRAHA [Econnect/Rachot] - Jon Spencer Blues Explosion představují jednu z nejzásadnějších garážových kapel z přelomu milénia. Kytarová smršť, v níž se protíná syrový rock, boogie a anarchie v feelingem starého dobrého blues a elvisovskou aurou. JSBE se objeví na pódiu pražského Paláce Akropolis v sobotu 8. prosince od 19:30 v rámci cyklu koncertů The Other Music. Jako předkapela vystoupí The Mentalettes - sixties girl kapela se špinavým garage zvukem. Celý text ::kultura::
 

Vybrat26. 11. 2012 - Ancient Grooves - virtuozní klarinetista David Krakauer přijíždí se svým novým projektem

PRAHA [Econnect/Respect Music] - Zakládající člen klezmererového superbandu Klezmatics, virtuozní klarinetista, žádaný spoluhráč Kronos Quartetu i světových symfonických orchestrů k nám přijíždí s novým projektem Ancient Groove. Projekt Ancient Groove tvoří vedle Krakauerova klarinetu elektrická kytara, samplery, basa a bicí. Koncert se uskuteční ve středu 28. listopadu v rámci cyklu koncertů Respect Plus v pražském Paláci Akropolis. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22. 11. 2012 - Průkopník afrobeatu a highlife Ebo Taylor slibuje hypnotickou hudební show

PRAHA [Econnec/Respect Music] - Velikán západoafrické hudby Ebo Taylor, který za sebou má 60 let dlouhou dráhu, kytarista, skladatel, aranžér a kapelník, se objeví v neděli na pódiu pražského Paláce Akropolis. Průkopník stylů afrobeat a highlife zahraje se svojí kapelou Afrobeat Academy. Koncert se uskuteční v rámci série koncertů Respect Plus. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 90 | Další

Internetové tipy v kulturní oblasti:

Informační a vzdělávací centrum pro kulturu
KULTURA v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
NCSU - Nadace a centrum pro současné umění
Místní kultura - Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech
UNESCO - Informační centrum UNESCO v ČR
Divadelní ústav - divadelní informační centrum
ČKA - Česká komora architektů

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz