Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat6. 3. 2000 - Čikori

Praha [Palác Akropolis] - Romské slovo čikori, označující čekanku, má v českém hudebním světě nový význam: je seskupením vynikajících hudebníků (Vladimír Václavek -akustická kytara, František Kučera - křídlovka, trubka, Jaromír Honzák - kontrabas a Miloš Dvořáček bicí, perkuse), které propojila svým charismatem Iva Bittová. Jejich hudba v sobě nenásilné a přirozené spojuje world music a jazz s prvky alternativní i klasické hudby. O kvalitách nového koncertního projektu Čikori se můžete přesvědčit 8. března od 19:30 v Paláci Akropolis. Celý text ::kultura::
 

Vybrat6. 3. 2000 - Sochařka Magdalena jelínková vystavuje v Českých Budějovicích

České Budějovice [Česko - německý fond budoucnosti] - V Českých Budějovicích se ve dnech 22.3. - 24.4.2000 koná v Domě umění výstava děl (velkoformátové fotografie) sochařky Magdaleny Jetelové . Celý text ::kultura::
 

Vybrat6. 3. 2000 - Latinsko-americké rytmy okořeněné brazilským folklórem v Rock Café

Praha [Rock Café] - 6. března, ve 20:30 vystoupí na jediném koncertu v klubu Rock Café (Národní třída 20, Praha 1) brazilská etno-jazzová formace Rosanna & Zelia s téměř dvouhodinovou směsí latinsko-amerických rytmů okořeněných brazilským folklórem a moderními jazzovými a rockovými vlivy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3. 3. 2000 - Festival enter multimediale

Praha [AFiS] - Do všech oblastí lidského života, kulturu nevyjímaje, pronikají v poslední době nové informační technologie a multimédia.Nové technické možnosti tak umožnily vzniku nových podob výtvarného umění.V ČR dosud chybí ucelená přehlídka autorských děl, která využívají moderní technologie. Enter multimediale se chce stát příležitostí pro představení soudobé české tvorby a konfrontovat ji se světovou. (Praha, 31. května - 3. června 2000) Celý text ::kultura::
 

Vybrat1. 3. 2000 - Chiba Girl´s Hight School

Praha [Pražský hrad] - 27. března navštíví Prahu japonský dívčí orchestr Chiba Girl´s Hight School.Program: Antonín Dvořák - violoncellový koncert h moll 1. věta, Slovanský tanec č. 8, Maďarský tanec č. 5 Johannese Brahmse, výběr starých lidových písní z Chiby od Syuko Mizuno a Rapsodie od Yuzo Toyama. (Španělský sál,27. 3. 2000, 19 hodin) Celý text ::kultura::
 

Vybrat29. 2. 2000 - Broken by the Streets: Maren-Kea Freese's Zoe

Berlin [CER] - Zoe, a film about homelessness, was one of only three films in the Neue deutsche Filme section to be directed by a woman. Nevertheless, these low numbers were compensated for by the high quality of Zoe, which has already won Freese awards. Celý text ::kultura::
 

Vybrat29. 2. 2000 - Výstava o Tibetu, Tibeťanech a tibetském životním stylu

Praha [Lungta] - Od 22. března do 7. května 2000 bude na Pražském hradě ve Starém královském paláci výstava o Tibetu, Tibeťanech a tibetském životním stylu “Tibet 2000”. Denně od 9 do 16 hodin (v letní sezóně do 17 hodin) Celý text ::kultura::
 

Vybrat28. 2. 2000 - Kulturní program literární kavárny G plus G - březen2000

Praha [G plus G] - Fedor Gál a Leoš Špachta si Vás dovolují pozvat k návštěvě následujících pořadů, které se budou konat v prostorách literární kavárny GplusG. Březnu vévodí oslava irského svátku St. Patricka, takže uslyšíte irskou reprodukovanou muziku, ucítíte irskou whisky a uvidíte koncertovat irské muzikanty. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28. 2. 2000 - Vzpomínáme ... - Život na vsi I AKTIVITY

Praha [AFiS] - Padesátá léta a kolektivizace. Širé lány, mandelinka bramborová, traktorová stanice a nadšené brigády...Staré zvyky postupně zmizely, objevily se však nové. Na vítání občánků, výlety do Prahy a třeba pojízdné prodejny vzpomíná první část dokumentu o životě na vesnici..
neděle 5. března 2000 cca 17:00 na ČT 1, repríza středa 8. 3. 2000 cca od 11:40 na ČT 1:režie Štěpán Kačírek Celý text ::kultura::
 

Vybrat28. 2. 2000 - alles GUTE

Praha [Goethe institut] - Divadlo GRIPS z Berlína je jistě nejznámější divadlo mladých v Německu. Pod vedením Volkera Ludwiga oslavilo v roce 1999 třicet let své působnosti. Divadlo obdrželo za své produkce opakovaně prestižní ceny, např. Cenu bratří Grimmů, Mühlheimskou cenu dramatiků. V Praze se představí s hrou Alles Gute, která s upřímností vypráví o konzumním chování, o zastřené chudobě v rodinách a ukazuje, jak se s tím musí děti a rodiče vyrovnat.(Divadlo v Dlouhé: představení - 2.3.v 18:00 a 3.3. v 10:00, workshopy -1.3. od 15:00 do 19:00 a 2.3. od 12:30 do 17:00) Celý text ::kultura::
 

Vybrat24. 2. 2000 - Obrazy z cest

Praha Ve Francouzském institutu se představuje šest tvůrců fotografií, které spojuje podobná linka obrazového vyjadřování a dosavadní kosmopolitní životní zkušenosti. Autoři fotografií se často přemisťují, každý po své ose, do jiné země, (Čechy, Francie, Indie, Mexiko). O jejich světáctví svědčí i název skupiny (TITON); tak se totiž jmenuje jedna z pařížských ulic, kde se všichni z různých důvodů a v jiném čase alespoň jednou ocitli. Cestování jim umožňuje fotografovat, fotografování jim umožňuje cestovat... Celý text ::kultura::
 

Vybrat24. 2. 2000 - 7. Dnů evropského filmu

Praha, Brno Festival DNY EVROPSKÉHO FILMU vnikl před 6 lety. Smyslem tohoto malého nesoutěžního festivalu je prolomit ten začarovaný kruh a znovu přivést evropské filmy na plátna českých kin. Festival se od svého zrodu před šesti lety rozrostl: po prvním experimentálním ročníku v Praze se ihned přihlásilo Brno se zájmem předvést tento program i moravskému publiku. Festival se koná v pražských kinech ve dnech 9. - 19. 3. 2000 v Brně ve dnech 20. - 29. 3. 2000 .Festivalový program nabízí také zvláštní události - Maraton evropského filmu (celonoční promítání) a besedu u kulatéto stolu, na které se čeští a zahraniční filmoví odborníci věnují různým otázkám a problémům, spojeným s tvorbou a distribucí filmů. Celý text ::kultura::
 

Vybrat23. 2. 2000 - Vzpomínáme ... - Svět konzumu

Praha [AFiS] - Vzpomínáte na dlouhé fronty na cokoli, na podpultovky, šmelináře, či tuzexové bony? Jak se (ne)nakupovalo a shánělo v letech minulých, o tom vypráví tento dokument..
neděle 27. února 2000 cca 17:00 na ČT 1, repríza středa 1. 3. 2000 cca od 11:40 na ČT 1 :režie režie Martin Krejčí Celý text ::kultura::
 

Vybrat22. 2. 2000 - ZLATÉ GLÓBY 1999

Los Angeles [Filmnet] - V neděli večer proběhl v Los Angeles již 57.ročník Zlatých Glóbů, prestižních cen, které uděluje Asociace zahraničních novinářů působících v Hollywoodu. Nejúspěšnějším snímkem večera se stalo nakonec drama Americká krása, které pobralo 3 ceny, z dalších zajímavostí je to především double Jima Carreyho alias Muže na Měsíci (minulý rok za Truman Show)) či cena za nejlepší hudbu pro matadora stříbrného plátna Ennio Morricona. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22. 2. 2000 - FAST>>FORWARD - Nový čínský Video Art

Praha [Galerie Rudolfinum] - V pražské Galerii Rudolfinum se představuje jedenáct tvůrců z kontinentální Číny, z Hong Kongu a Tchajwanu. Vystaveny jsou jak tradičními videosnímky, tak i interaktivními instalacemi. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22. 2. 2000 - Nový pohled, 1929 - Výstava fotografií a dokumentů Tiny Modotti

Praha [Italský kulturní institut] - Od čtvrtka 24.2.2000 můžete v Italskému kulturním institutu (Šporkova 14, 118 00 Praha 1) shlédnout výstavu fotografií a dokumentů výborné mexické fotografky Tiny Modotti. Herečka, umělkyně a revolucionářka Tina Modotti se stala fotografkou pod vlivem svého milence, fotografa Edvarda Westona. Výstavu pořádá Italský kulturní institutve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států mexických v PrazeKaple a výstavní síň Italského kulturního institutu, Vlašská 34, Praha 1Výstava potrvá od 24. února do 10. března 2000Otevřeno pondělí - pátek 10-18. Celý text ::kultura::
 

Vybrat18. 2. 2000 - Koncert na podporu Tibetu

Praha [Dokumentační středisko pro lidská práva] - V pátek 10.března 2000 od 17.00 hodin proběhne v Národním památníku na Vítkově Praha 3 - Žižkov Koncert na podporu Tibetu. Vystoupí: Álom, Činna, Dveře doraž, Echt!, Gothart, Jablkoň, Létající koberec, Jana Lewitová a Vladimír Merta a Agnés Kutas, MCH band, Shamanic orchestra, Jan Spálený a ASPM, Jiří Stivín.Vstupenky v ceně 150 Kč v síti předprodeje Ticketpro a na místě. Z každé vstupenky bude věnováno 50 Kč na fond nadace Potala. Součástí koncertu bude výstava a doprovodné akce.Nad koncertem převzal záštitu ministr kultury ČR Pavel Dostál.Koncert je součástí akce Praha - Evropské město kultury roku 2000. Celý text ::kultura::
 

Vybrat17. 2. 2000 - Nový impulz pre rozvoj remesiel

Nižné Repáše [MVO Ľudia a voda ] - V rámci projektu V minulosti je naša budúcnosť, financovanému z programu Phare Credo a Karpatskou nadáciou, vydali MVO Ľudia a voda, v spolupráci s obcou Tulčík a gminou Miejsce Piastowe v Poľsku nový Katalóg remesiel, ktorý v sobotu 19. februára slávnostne uvedú do života. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16. 2. 2000 - Ordinary People at an Extraordinary FEST

Belgrade [CER] - The Belgrade Film Festival hardly sounds like a winner of an event, given the recent war and the current sanctions. However, Herculean efforts have been made to maintain the capital's rich cultural life - and indeed normal everyday life - through this annual event. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16. 2. 2000 - Vzpomínáme ... - Sport aneb Buď fit

Praha [AFiS] - Vzpomínáte na zašlý jas cvičebních úborů: na jarmilky,bílé tílko a červené tričko? Na to, že spartakiády nebyly jen cvičení na značkách? Jak se sportovalo a rozcvičovalo v letech minulých,o tom vypráví tento dokument.
neděle 20. února 2000 cca 17:00 na ČT 1, repríza středa 23. 2. 2000 cca od 11:40 na ČT 1 :režie Martin Krejčí Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 87 | 88 | 89 | 90 | Další

Internetové tipy v kulturní oblasti:

Informační a vzdělávací centrum pro kulturu
KULTURA v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
NCSU - Nadace a centrum pro současné umění
Místní kultura - Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech
UNESCO - Informační centrum UNESCO v ČR
Divadelní ústav - divadelní informační centrum
ČKA - Česká komora architektů

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz