Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat9. 10. 2013 - Oživení: Počet e-aukcí v zakázkách stoupá, jejich potenciál však není dosud plně využit

PRAHA [Econnect/Oživení] - Oživení ve spolupráci s think-tankem IDEA při CERGE-EI zpracovalo unikátní analýzu používání elektronických aukcí (e-aukcí) ve veřejných zakázkách v ČR za období 2007-2012. Za toto období jejich počet vzrostl 36 násobně, vzhledem k celkovému počtu a objemu veřejných zakázek jsou však stále požívány okrajově. Původní ambice vlády masivněji využívat potenciálu e-aukcí zatím nebyly naplněny a jejich větší podpora je v nedohlednu. Naopak, dnes Senát projednává ve zvláštním režimu novelu zákona o veřejných zakázkách, ve které se navrhuje zrušit povinnost používat e-aukce pro vybrané komodity. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7. 10. 2013 - Adra: Vyměňte staré věci za nové a podpořte dobrou věc!

OSTRAVA [Econnect/Adra] - Nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina v Ostravě ve spolupráci s neziskovou organizací ADRA vyhlašuje na dva následující říjnové víkendy prospěšnou akci nazvanou Dobrá věc – vyměň staré věci za nové. Akce se uskuteční ve dnech 12. až 13. října a 19. až 20. října. Principem bude výměna nošeného oblečení, které je stále ještě použitelné a v dobrém stavu za dárkové karty OC Forum Nová Karolina. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4. 10. 2013 - Nadace Via vyhlásila vítěze v soutěži individuální a firemní filantropie

PRAHA [Econnect/Nadace Via] - Nadace Via společně s Nadací The Kelner Family Foundation, ve spolupráci s Velvyslanectvím USA a dalšími partnery dnes večer vyhlásí vítěze 16. ročníku Cen Via Bona za individuální a firemní filantropii. Slavnostní předání Ceny Via Bona 2013 se koná v pražském Kaiserštejnském paláci pod záštitou velvyslance Spojených států amerických, pana Normana Eisena. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19. 6. 2013 - Kdo bude dozorovat výstavbu Nové Palmovky na Praze 8, zatím není jasné. Soutěž byla již podruhé zrušena

PRAHA [Econnect/Oživení] - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dal za pravdu občanskému sdružení Oživení a zakázal městské společnosti Centrum Palmovka, a. s., jejímž jediným akcionářem je Městská část Praha 8, uzavřít smlouvu s vítězem výběrového řízení na veřejnou zakázku Technický dozor investora a koordinátor BOZP vázající se k výstavbě objektu "Nová Palmovka" (TDI) za více než miliardu korun. Důvodem byla obecná a neurčitá hodnotící kritéria. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24. 5. 2013 - Protikorupční klip Rekonstrukce státu budí kontroverze

PRAHA [Econnect/Rekonstrukce státu] - Kontroverzní klip Dožeňme Botswanu! od protikorupčního projektu Rekonstrukce státu se stal novým českým virálem. Za dva dny ho shlédlo přes 42 tisíc lidí a je umístěn na homepage českého Youtube. Klipem se Rekonstrukce státu snaží přimět lidi, ať s politiky jednají o potřebných zákonech. Přesto klip sklidil kritiku za politickou nekorektnost za srovnání Česka s africkým státem. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3. 5. 2013 - Do práce na kole se chystá už 3500 lidí. Registrace prodloužena do 5. května

PRAHA [Econnect/Auto*Mat] - Během května se chystá šlapat do práce na kole už přes tři a půl tisíce lidí v jedenácti českých a moravských městech. Organizátoři soutěže Do práce na kole prodloužili registraci do 5. května. Stačí se přihlásit na webu dopracenakole.net. Firemní týmy budou po celý měsíc soutěžit v pravidelnosti dojížďky do zaměstnání na bicyklu a sbírat zelené kilometry. Na výherce čekají zajímavé ceny. Zapojit se mohou i jednotlivci. Cílem kampaně je omezit zbytečné zahlcování měst automobily při každodenních cestách do práce, zlepšit kondici lidí a oživit ulice. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat2. 5. 2013 - Všechny obce obdrží příručku, která jim pomůže zbavit se hazardu

BRNO [Econnect/Brnění] - V reakci na nedávné rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil přechodné ustanovení, jež v zákoně o loteriích znemožňovalo obcím regulovat hazard, sepsaly organizace Brnění, Občané proti hazardu a Transparency International příručku, která obcím při regulaci hazardu pomůže. Příručka je dnes emailem distribuována všem obcím v ČR. K příručce je přiložen i návod, jak se zbavit případných černých heren. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29. 4. 2013 - NGO Market 2013: Veletrh neziskovek v atraktivním balení

PRAHA [Econnect/Nadace Forum 2000] - Psychomaringotka, minibus Oskar přecpaný knihami, netradiční občerstvení či možnost výhry zajímavých cen čeká na návštěvníky již 14. ročníku veletrhu neziskových organizací NGO Market 2013. Účast na největší akci svého druhu ve střední Evropě organizované Nadací Forum 2000, která se uskuteční 3. května v Národní technické knihovně, potvrdili mimo jiné Jaroslav Dušek či Jan Hřebejk. Vstup je tradičně zdarma. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25. 4. 2013 - Cena Via Bona zahajuje nominace. Již po šestnácté ocení individuální i firemní dárce

PRAHA [EconnectNadace Via] - Nadace Via společně s Nadací The Kellner Family Foundation ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických a dalšími partnery otevírají nominace 16. ročníku Ceny Via Bona za filantropii. Toto prestižní ocenění každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje aktuální filantropické trendy a inspiruje tak nové dárce. Nominovat dárce je možné do 14. června 2013. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24. 4. 2013 - Rekonstrukce státu: Pojďme se bavit o služebním zákonu

PRAHA [Econnect/Rekonstrukce státu] - ČSSD dnes představuje novelu služebního zákona, který má ambici skutečně odpolitizovat státní správu. Vzhledem k tomu, že vláda, resp. ministerstvo vnitra, opakovaně přichází se zcela nepřijatelnými návrhy, organizace sdružené v Rekonstrukci státu návrh novely služebného zákona podporují. Věříme, že je zde potenciál, aby se poslanci z opozice i koalice k návrhu Jeronýma Tejce jako spolupředkladatelé připojili a pro zákon hlasovali. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16. 4. 2013 - Projekt vyzývá občany, aby byli aktivní ve svém okolí

PRAHA [Econnect/Spiralis] - Projekt „Měníme věci kolem nás“ spojí až 400 lidi, kteří chtějí pěstovat dobré vztahy mezi generacemi, mezi sousedy, jednat s úřadem jako s partnerem, pomáhat slabším, zkrášlit svoje okolí atd. Můžete být mezi nimi. Pro aktuální informace o 40 plánovaných aktivitách navštivte www.pridamse.info nebo www.facebook.com/MenimeVeciKolemNas.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16. 4. 2013 - Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat)

PRAHA [Econnect / Sdružení pro integraci a migraci / Člověk v tísni] - „Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace... Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…,“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat5. 4. 2013 - Rekonstrukce státu: Zřiďme mechanizmus pro dohled nad financováním politických stran

PRAHA [Econnect/Rekonstrukce státu] - Vaše financování politických stran je stále naprosto neprůhledné. Takový vzkaz včera vyslalo české vládě GRECO – Skupina států proti korupci při Radě Evropy. Průhledné financování politických stran je i jedním z bodů, které prosazuje protikorupční projekt Rekonstrukce státu. Zákon, který by průhledné financování stran řešil, se už tři čtvrtě roku zasekává na vládě. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3. 4. 2013 - Liga lidských práv: Lidé vyberou největšího hrdinu

PRAHA [Econnect/LLP] - Kdo se stane největším hrdinou, který bojoval proti bezpráví, nespravedlnosti, neférovému jednání? Ode dneška může veřejnost vybrat takového člověka v anketě Hrdinou může být každý na www.hrdinou.cz. Ze 101 nominovaných osobnosti vybrala porota deset finalistů, o nichž nyní rozhodne veřejnost. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21. 3. 2013 - Český aktivista bude deportován z Izraele kvůli prostestu proti Obamově politice

PRAHA [Econnect/ISM ČR] - Čech zadržený ve středu 20. března při nenásilném protestu v Hebronu proti Obamově politice vůči Palestincům bude deportován. Místo avizovaného soudu, který měl proběhnout dnes v průběhu dne a kde se mělo rozhodnout o dalším osudu všech tří zadržených zahraničních aktivistů, byli všichni aktivisté odvezeni přímo do deportačního centra na letišti Ben Gurion u Tel Avivu. Je pravděpodobné, že cizinci opustí zemi v dohledné době. Čech neposkytl hnutí ISM svolení se zveřejněním svého jména, na Západním břehu Jordánu byl pouze týden. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20. 3. 2013 - Dnes mohly být zrušeny anonymní akcie. Senátoři ale návrh vrátili poslancům a hrozí, že spadne pod stůl

PRAHA [Econnect/Rekonstrukce státu] - Dnes mohl být schválen první z 9 zákonů, které jsou cílem Rekonstrukce státu: vládní návrh zákona, který ruší akcie na majitele u českých akciových společností. Senátoři ale vrátili návrh do sněmovny s nekvalitním pozměňovacím návrhem, který je v kolizi s evropskou směrnicí k veřejným zakázkám. Hrozí, že poslanci se nyní neshodnou a návrh neprojde vůbec nebo zůstane do voleb zaparkován ve sněmovně. Obavu, že ve sněmovně nebude nakonec schváleno vůbec nic, vyjádřil v Senátu i ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12. 3. 2013 - Rekonstrukce státu: Unikátní protikorupční projekt politiků, byznysu a občanů chce změnit stav české společnosti

PRAHA [Econnect] - Dnes startuje projekt Rekonstrukce státu. Jeho cílem je do konce tohoto volebního období prosadit 9 klíčových zákonů, které pomohou zlepšit fungování státních institucí a politických stran tak, aby se nám všem v tomto státě dýchalo lépe. Rekonstrukce je společný projekt dvacítky protikorupčních organizací, poslanců a senátorů zprava i zleva, řady renomovaných expertů, byznysmenů, podnikatelských svazů a regionálních podporovatelů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat6. 3. 2013 - EPS: Amnestie není v suchu. Soudí se i poškození

BRNO [Econnect/EPS] - Souběžně se senátorským návrhem na zrušení článku II. Amnestie, který Ústavní soud včera odmítl, byly podány dvě správní žaloby a dvě ústavní stížnosti poškozených. Bezplatné zastoupení poškozeným nabídl Ekologický právní servis. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28. 2. 2013 - Zákon o úřednících - Priorita vlády nebo veřejný nepřítel č. 1?

PRAHA [Oživení/Econnect] - Dnes má Ministerstvo vnitra podle protikorupční strategie předložit návrh zákona o úřednících. Jde ale o mnohem více než jen protikorupční strategii. „V sázce je více než 500 miliard korun z evropských fondů. Přijetí zákona upravujícího postavení úředníků je jednou z podmínek Evropské komise pro čerpání evropských peněz v novém programovacím období od roku 2014. Česká republika je dnes jedinou zemí EU, která tento zákona nemá,“ říká Lenka Petráková z Oživení. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19. 2. 2013 - Rytmus: Co by bylo, kdyby všechny děti chodily do stejné školy?

PRAHA [Rytmus, o.s.] - Občanské sdružení Rytmus spustilo internetovou stránku Co by bylo, kdyby, která prezentuje výsledky ročního výzkumu, jenž si kladl za cíl na konkrétním příkladu menšího města v Čechách modelovat přechod k inkluzívnímu školství. Internetová stránka popisuje, jak by to vypadalo, kdyby místní speciální škola byla z nějakého důvodu uzavřena a žáci s postižením by nastoupili do svých spádových škol. Kolik by kde přibylo žáků a jak by byly naplňovány jejich speciální vzdělávací potřeby? Jaké další personální zdroje by školy potřebovaly, aby dokázaly tyto potřeby naplnit? A kolik by to všechno stálo? Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 68 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz