Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat8. 2. 2013 - V Kralupech nad Vltavou odstartoval druhý ročník integračního projektu Romský mentor

PRAHA [Econnect/Romea] - Poslední lednový víkend proběhlo v Kralupech nad Vltavou úvodní školení druhého ročníku projektu Romský mentor. Projekt do České republiky přinesla organizace Open Society Foundations (OSF) z Budapešti a od roku 2011 ho realizuje občanské sdružení ROMEA. Projekt rovněž úspěšně probíhá v Bulharsku, Maďarsku, Makedonii a na Slovensku. Jeho hlavním cílem je přispět k integraci znevýhodněných dětí prostřednictvím volnočasových aktivit z oblasti umění a kultury na školách. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5. 2. 2013 - Už jen do pátku 8. února můžete žádat o grant na kurzy finančního vzdělávání

PRAHA [Abeceda rodinných financí] - Baví vás finance a chcete se o své zkušenosti podělit s ostatními? Do 8. února máte možnost podat žádost o grant na pořádání seminářů finančního vzdělávání. Díky podpoře projektu Abeceda rodinných financí nyní můžete získat finanční příspěvek na pořádání svých vlastních kurzů zvyšujících finanční gramotnost obyvatel a stát se lektorem. Témata kurzů se budou věnovat především problematice hospodaření s rodinným rozpočtem a prevenci nezodpovědného zadlužování. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4. 2. 2013 - EPS: 87 % Čechů si přeje regulaci lobbingu v EU

PRAHA [Econnect/EPS] - Z mezinárodního průzkumu veřejného mínění vyplývá zvýšená obava Evropanů o etiku, transparentnost a lobbing v rámci Evropské unie. Většina lidí požaduje lepší regulaci lobbistů a větší transparentnost EU. Česká republika spolu se Španělskem a Rakouskem dosáhla v průzkumu nejvýraznějších výsledků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1. 2. 2013 - Dobrá zpráva: 36 milionů pro seniory, rodiny, šelmy i aleje

BRNO [Econnect/Nadace Partnerství] - Pomoc rodinám na Šumpersku, které se o své nemocné příbuzné starají doma, nové pobytové sociální služby pro rodiče a jejich postižené děti na Prostějovsku, podpora imigrantů nejen z tzv. třetího světa, ale také z EU, komplexní vzdělávací program pro zaměstnance veřejných institucí na téma udržitelné spotřeby, metodika a osvěta mezi veřejností i politiky v oblasti ochrany alejí nebo zavedení komunitních zahrad – to jsou příklady projektů, které v těchto dnech Nadace Partnerství podpořila ve třetí výzvě Blokového grantu. Díky němu putuje mezi 20 neziskových organizací působících na Moravě a ve Slezsku přes 36 milionů korun. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat31. 1. 2013 - Oživení: Čerpejte dotace k soukromým účelům. Státní zemědělský intervenční fond vás nepotrestá

PRAHA [Econnect] - Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) poskytl v roce 2011 fyzické osobě dotaci ve výši bezmála 1 milion korun na rekonstrukci sportovního sálu, jehož užívání mělo přispět k rozvoji turistického ruchu v obci Lovčice. Zrekonstruovaný objekt ovšem není užíván k účelu, ke kterému má sloužit, respektive je doposud pro veřejnost uzavřen. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17. 1. 2013 - Dárcovský program TechSoup zahajuje třetí rok působení v českém neziskovém sektoru

PRAHA [Econnect/Sdružení VIA] - TechSoup Česká republika již třetím rokem umožňuje neziskovkám a veřejným knihovnám přístup k softwaru od významných IT společností. České NNO tak mohou legálně, formou darů, získat např. operační systém MS Windows, kancelářský balík MS Office, databázový systém SAP nebo software pro podporu fundraisingu Giftworks. Velký zájem o účast v dárcovském programu TechSoup dokládá, že si neziskovky uvědomují IT přínos pro fungování organizace. Díky přístupu ke špičkovým aplikacím se mohou plně věnovat svému poslání a pracovat mnohem efektivněji. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat11. 1. 2013 - Abeceda spouští granty na rok 2013

PRAHA [Abeceda rodinných financí ] - Závěrem roku 2012 byl vyhlášen nový ročník projektu Abeceda rodinných financí pro rok 2013. Až do 8. února 2013 můžete zasílat žádosti o přidělení grantu na pořádání vlastních kurzů zvyšujících finanční gramotnost obyvatel a stát se lektorem. Vzdělávání se zaměřuje na problematiku hospodaření s rodinným rozpočtem, prevenci nezodpovědného zadlužování nebo otázku financí v pracovně právních vztazích. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8. 1. 2013 - Oživení: Schválí nebo pohřbí zítra vláda protikorupční novelu zákona o obcích?

PRAHA [Econnect/Oživení] - Na zítřejším jednání se bude vláda zabývat jedním z hlavních bodů své protikorupční strategie, novelou zákonů o obcích, krajích a Praze. Nejdůležitější novelizační body sanují díry v zákoně, kvůli kterým mohla vedení některých samospráv nakládat nehospodárně s veřejným majetkem před zraky občanů a opozičních zastupitelů. Změny jsou sice většinou pouhým kompromisem, přesto však novela přinese důležitá zlepšení. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5. 12. 2012 - Nadační program ReStart Česko zná vítěze

PRAHA [Econnect/Sdružení VIA] - V pondělí 3. listopadu byly v prostorách pražského centra HUB a za účasti amerického velvyslance Normana Eisena vybrány vítězné projekty programu ReStart Česko. Cílem je podpořit vznik online projektů, které mohou přinést reálnou a konkrétní společenskou změnu. Hlavní cenu Nadačního fondu Avast a podporu ve výši 100 tisíc korun získal záměr Českého helsinského výboru, konkrétně využití internetu pro videonávštěvy ve vězení. Na druhém místě se umístil projekt s názvem Ulicnik.cz, který vytváří virtuální prostor pro sdílení nápadů na rozvoj a oživení veřejného prostoru, a získává tak podporu 80 tisíc korun. Cenu za třetí místo a 60 tisíc korun si odnesl projekt Demagog.CZ, jehož cílem je vytvoření nástroje pro možnost odhalování lži politiků na webu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30. 10. 2012 - ProAlt vyzval levicové poslance k podpoře novely zákonů o sociálně-právní ochraně dětí

PRAHA [ProAlt/Econnect] - Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ vyzval poslance ČSSD a KSČM, aby podpořili novelu zákonů o sociálněprávní ochraně dětí. Tuto novelu (sněmovní tisk 564) vetoval prezident Klaus a poslanci nyní musí jeho veto přehlasovat většinou 101 poslanců. O novele má Poslanecká sněmovna hlasovat v úterý 30. října 2012. Levicoví poslanci byli dosud proti této novele. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16. 10. 2012 - Informační portál propaguje inkluzívní vzdělávání

Praha [Econnect/Rytmus] - Inkluzívní vzdělávání, neboli společné vzdělávání, je založeno na principech, že všichni žáci mají právo být vzděláváni ve skupinách se svými vrstevníky a mohou mít, anebo mají prospěch s výukou ve školách v místě svého bydliště. Portál www.INKLUZE.cz podporuje rozvoj inkluzívního vzdělávání tím, že přináší nové informace, inspiraci a příklady osvědčených metod nejen pro vyučující, rodiče, ale i širší veřejnost. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat15. 10. 2012 - Počet neplatných hlasů prudce vzrostl. Je to hromadný protest

PLZEŇ [Econnect/Hnutí za přímou demokracii] - Hnutí za přímou demokracii chce upozornit na abnormální nárůst počtu neplatných hlasů v proběhlých, krajských volbách. Je nanejvýš jasné, že občané zareagovali na výzvu HzPD a svým neplatným hlasem vyjádřili protest proti současnému politickému systému. Za to jim patří dík. Většina voličů vyjádřila svůj zásadní nesouhlas s neoliberální politikou současné vlády, založenou na sobectví, chamtivosti a bezohlednosti, stejně jako na rozsáhlém rozkrádání našeho státu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3. 10. 2012 - Brněnské osobnosti podporují lidi bojující proti nekalým praktikám Bauhausu v Brně-Ivanovicích

BRNO [Econnect/NESEHNUTÍ] - Lidé v Brně-Ivanovicích, kteří vedou nerovný boj s firmou Bauhaus mají - alespoň symbolické – zastání několika brněnských osobností. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19. 9. 2012 - Zavřeno pro Šlapanice potvrdilo radniční cenzuru

BRNO [Econnect/EPS] - Šlapanická radnice byla nominována do soutěže Otevřeno x Zavřeno v kategorii Zavřeno – Svoboda projevu. Důvodem k nominaci je opakované zneužívání radničního periodika k výhradní prezentaci názorů vládnoucí koalice, potažmo starosty a místostarosty města, a odmítání zveřejňovat opoziční názory. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12. 9. 2012 - Analýza systému veřejných zakázek v ČR: Naše vláda má stále co dohánět

PRAHA [Econnect/Oživení] - České republice chybí komplexní politika pro veřejné nakupování. Zákon o veřejných zakázkách jakkoli důležitý pro transparentní hospodářskou soutěž sám o sobě nemůže zajistit, aby byl náš veřejný sektor schopen pořizovat různé práce, služby a komodity hospodárněji a výrazně méně korupčně. V ČR podstatně chybí řada nástrojů a institucí, které by stimulovaly zadavatele zakázek k ekonomickému a odpovědnému rozhodování o tom, co a proč se bude nakupovat, s jakými cíli, za jakou cenu, s jakými riziky a očekávanými výsledky. To jsou hlavní závěry z analýzy, kterou dnes představilo občanské sdružení Oživení. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30. 8. 2012 - Letošní Forum 2000 se na přání Václava Havla zaměří na vztah médií a demokracie

PRAHA [Econnect] - 16. výroční konference Forum 2000 proběhne v Praze ve dnech 21. až 23. října. Na přání prezidenta Václava Havla bude letos zaměřena na vztah mezi demokracií a médii. Konference se bude věnovat také odkazu Václava Havla v oblasti demokracie a lidských práv a možnostem jeho dalšího rozvíjení. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat27. 8. 2012 - Oživení: Zákon o střetu zájmů je bezzubý

PRAHA [Econnect/Oživení] - Politici a další vysocí veřejní činitelé, kteří porušují zákon o střetu zájmů, se většinou vyhnou trestu. Vyplývá to ze šetření protikorupční organizace Oživení o.s. Organizace podala v únoru 2012 celkem 122 oznámení o přestupcích poslanců, senátorů a jiných veřejných funkcionářů. Většina pachatelů po půl roce vyšetřování vyvázla bez trestu a jejich skutky jsou nyní promlčené. Úřady, které šetření prováděly, navíc často odmítaly o jeho výsledku a uložených sankcích poskytnout informace. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15. 8. 2012 - Poslanec odpoví na každý pátý e-mail, průměrně za týden

PRAHA [Econnect] - Už přes rok funguje e-mailový rozcestník NapisteJim.cz, kde lze snadno kontaktovat poslance, senátory a zastupitele. Za „nejvzornější“ poslance, alespoň pokud jde o kontakt s veřejností, můžeme označit Lenku Andrýsovou (LIDEM), Stanislava Polčáka či Petra Gazdíka (oba TOP 09). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7. 8. 2012 - Charita ČR si připomene Světový humanitární den

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Charita ČR se připojuje k oslavě Světového humanitárního dne vyhlášeného Organizací spojených národů. 19. srpen je uznáním práce všech humanitárních pracovníků, kteří pomáhají lidem zasažených přírodní či společenskou katastrofou či kteří během své práce pro jiné přišli o život. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat25. 7. 2012 - Staronový zákon o šmírování elektronické komunikace čeká jen na podpis prezidenta

PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium] - Plošné preventivní sledování elektronické komunikace občanů se vrací do českého právního řádu. Přesto, že původní zákon zrušil v roce 2011 Ústavní soud, nový už čeká jen na podpis prezidenta. Ochránci soukromí se bojí zneužívání údajů kvůli nedostatečné úpravě v zákoně o policii nebo sledování obsahu internetové komunikace, které může přinést prováděcí vyhláška. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 68 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz