Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat24. 7. 2012 - Opravili značení 75 kilometrů stezek v Podkarpatské Rusi. Jen tak, zadarmo

PRAHA [Econnect/Brontosaurus] - Dobrovolníci z České republiky, Ukrajiny a Španělska přispěli velkým dílem k rozvoji šetrné turistiky v oblasti Podkarpatské Rusi, někdejšího východního výběžku Československa. Pětadvacet mladých lidí opravilo značení celkem 75 kilometrů turistických tras kolem Koločavy a Volovce a vysbíralo desítky pytlů odpadků, které zamořují mnohá místa zdejších krásných hor. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19. 7. 2012 - Neziskovky pozor! Hlaste se o 35 milionů: rozhoduje kvalita

BRNO [Econnect/Nadace Partnerství] - Neziskové organizace působící v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji žádat Nadaci Partnerství o finanční podporu na své sociální a environmentální projekty. Maximální výše jednoho grantu je přes 4,5 milionů korun, nadace rozdělí celkem až 35 milionů korun. Uzávěrka podávání žádostí o grant je 2. října 2012. Finanční prostředky pocházejí z Programu švýcarsko-české spolupráce, konkrétně ze 3. výzvy Blokového grantu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11. 7. 2012 - Světluška pokřtila autobus s Kavárnou Potmě. Za dva dny zamíří do Ostravy

PRAHA [Econnect/Světluška] - Na Ovocný trh v Praze přijel v úterý 10. července historicky první zatemněný autobus s Kavárnou Potmě. Slavnostní pásku originální kavárny na kolech přestřihlo osm přátel Světlušky: patronka Aneta Langerová, Hana Maciuchová, Tomáš Klus, Klára Issová, Pavel Nový, Ondřej Brzobohatý, Anna Polívková, Lucie Výborná. Ti pak jako první nastoupili na jeho palubu, aby ochutnali černočernou kávu připravenou nevidomými kavárníky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9. 7. 2012 - Z Náchoda má během prázdnin zmizet většina heren

NÁCHOD [Econnect/Brnění] - Na jednání zastupitelstva města Náchod 25. června byl schválen text deklarace, v níž provozovatelé heren sami a dobrovolně navrhli výrazně omezit svoji činnost. V deklaraci, která platí od 1. července, slíbili, že nebudou provozovat žádné typy hazardních přístrojů v „hostinských zařízeních a v restauracích, ani ve školách, školských zařízeních, zařízeních sociální a zdravotní péče, v budovách, v nichž je vykonávána činnost státních orgánů, orgánů veřejné správy nebo činnost registrovaných církví či náboženských společností či ve vzdálenosti kratší 100 m od uvedených objektů“. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25. 6. 2012 - Dobročinný obchod BUŤI zve své příznivce na rozlučkový večírek

TOUŽIM [Econnect] - Dobročinný obchod BUŤI – Dobrý obchod Českého západu ve Veleslavínově ulici 7 v Plzni, který bude uzavřen koncem července, zve všechny své zákazníky a příznivce na rozlučkový večírek. Ten se pod názvem „Na rozloučení, mé potěšení“ uskuteční již ve středu 27. června od 18 hodin přímo v BUŤI. I přes to, že si obchod za tři roky svého provozu získal řadu stálých zákazníků, nepodařilo se mu v silné konkurenci obstát. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22. 6. 2012 - Frýdlant nad Ostravicí a další obce podaly kvůli hazardu ústavní stížnost na Ministerstvo financí

BRNO [Econnect/Brnění] - Zastupitelstvo Frýdlantu nad Ostravicí včera večer podalo prostřednictvím datové schránky ústavní stížnosti na Ministerstvo financí. Připojilo se tak k Židlochovicím, Českým Velenicím a Klatovům, které si na nečinnost Kalouskova ministerstva u Ústavního soudu také stěžují. Tyto obce zakázaly hazard, ale ministerstvo odmítlo svoje hazardní přístroje zrušit. Výjimečnost Frýdlantu je v tom, že má jako jediný ze zmíněných obcí protihazardní vyhlášku platnou až podle současného znění zákona, který obsahuje tříleté přechodné ustanovení. Toto ustanovení chce Frýdlant zrušit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20. 6. 2012 - Vsechnyzakazky.cz: Veřejné zakázky jednoduše a přehledně

PRAHA [Econnect/Oživení] - Občanské sdružení Oživení dnes spouští nový webový portál vsechnyzakazky.cz. Portál seskupuje data o veřejných zakázkách zadaných od r. 2007 do přehledných celků a sestav díky čemuž umožňuje uživatelům komplexní pohled na zadávané veřejné zakázky. Hlavním cílem portálu je zpřehlednit finanční toky vydané přes veřejné zakázky a tím zvýšit možnosti jejich veřejné kontroly. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15. 6. 2012 - Kampaň Fotbal pro rozvoj kope za lepší svět

PRAHA [Econnect/INEX] - 15. června 2012 přilétá do České republiky šestice mladých lidí z keňského Nairobi a spolu s dalšími šesti mladými Čechy utvoří společný fotbalový tým a odstartují tak 7. ročník kampaně Fotbal pro rozvoj. Během měsíce absolvují turné po vybraných regionech a sehrají exhibiční turnaje s týmy složenými ze zástupců státního, neziskového a soukromého sektoru a známých osobností. Kromě fotbalu budou pro veřejnost připraveny interaktivní workshopy, besedy, promítání dokumentárních filmů, výstava a pouliční představení. Kampaň podporují známé fotbalové osobnosti Tomáš Ujfaluši a David Rozehnal. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12. 6. 2012 - Špatně připravené základní registry rezignují na ochranu dat

PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium] - Stát je zcela nepřipraven na spuštění základních registrů, kde mají být od počátku července 2012 zpracovávány osobní údaje o občanech, které budou určující pro činnost státní správy. Chybí většina obsahu registrů i určení, kdo má mít přístup k jakým datům. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11. 6. 2012 - Liga otevřených mužů: Přijďte oslavit Den otců na Tátafest!

PRAHA [Econnect/LOM] - V neděli 17. června od 14 do 18 hodin proběhne v pražském parku Parukářka oslava Dne otců – Tátafest 2012. Akce, jejímiž pořadateli jsou Liga otevřených mužů a Unie center pro rodinu a komunitu, chce poukázat na význam aktivního otcovství a vytvořit hravý prostor pro táty, jejich děti, rodiny a přátele. Připraven bude pestrý program, koncerty, workshopy, tombola s hodnotnými cenami, hry, soutěže, stánky s občerstvením i čajovna. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4. 6. 2012 - Mistrovství světa ve šmírování zahájeno - otevírají se nominace na Big Brother Awards

PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium] - Už osmým rokem mohou občané nominovat největší narušitele soukromí. Nejvlezlejší firmy, státní instituce i technologie se utkají o osm anticen a jednu pozitivní cenu za ochranu soukromí. Začínají nominace na Big Brother Awards 2012. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4. 6. 2012 - Den pro neziskové organizace nabízí IT technologie pro neziskovky

PRAHA [Econnect/Sdružení VIA] - Den pro neziskové organizace je akcí pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o dostupných techonologických řešeních a produktech usnadňujících neziskovám jejich práci. Na semináři nebude chybět téma fundraisingu a e-mail marketingu. Současně se dozvíte o plánovaných novinkách v programu TechSoup Česká republika, prostřednictvím kterého mohou neziskové organizace získat darovaný software od technologických společností. Seminář se uskuteční dne 7. 6. 2012 od 11:30 do 17:00. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29. 5. 2012 - Plošné sledování elektronické komunikace policii při objasňování kriminality nechybí, vláda ho přesto chce zavést znovu

PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium] - Operátoři už více než rok neuchovávají plošně pro potřeby policie data o elektronické komunikaci , která policie považovala za klíčová při vyšetřování kriminality. Přesto došlo meziročně ke zvýšení objasněnosti kriminality. Ochránci soukromí jsou proto toho názoru, že není třeba plošně monitorovat elektronickou komunikaci lidí. O znovuzavedení uchovávání údajů přitom v současnosti jedná poslanecká sněmovna. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23. 5. 2012 - Charitativní závod dračích lodí podpoří Život 90

PRAHA [Econnect/Život 90] - Občanské sdružení Život 90 je jednou ze tří charitativních organizací, do kterých poputuje výtěžek sobotního závodu dračích lodí. V letošním -- třetím -- ročníku závodu, který organizuje Rotary Club Prague International, se očekává výtěžek až jeden milion korun, o který se Život 90 rozdělí s dalšími dvěma neziskovými organizacemi -- nadací Naše dítě a Sananim. Závod odstartuje v sobotu 26. května 2012 ve 12:00 hodin na Střeleckém ostrově v Praze. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17. 5. 2012 - Případ Rath: Lidé, o kterých možná uslyšíte

PRAHA [Econnect/Naši politici] - Sdružení Naši politici o.s. nabízí přehled podrobných profilů osob spojených s rozdělováním dotací z EU ve Středočeském kraji a aktuální korupční kauzou hejtmana Davida Ratha. Jedná se o klíčové politiky a manažery řídící krajské nemocnice a rozdělování evropských dotací ve Středočeském kraji. Informace o osobách patřících do vlivové sítě okolo hejtmana Davida Ratha jsou výsledkem společné práce Transparency International ČR a sdružení Naši politici o.s. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14. 5. 2012 - Oživení: Podivně vypsaná zakázka na Novou radnici Prahy 12 pasuje jediné firmě

PRAHA [Econnect/Oživení] - Městská část Praha 12 (MČ) vypsala podivnou veřejnou zakázku na novou radnici. Chtějí vystavět novou budovu, ale zakázka zní na dodávku – nájem. Dle kritérií zakázky pro umístění radnice se navíc jako jediný vhodný pozemek k výstavbě jeví ten, který se MČ zavázala prodat společnosti Kuchař & Thein, s.r.o.. Oživení, o. s. vyzvalo zastupitele MČ, aby veřejnou zakázku, kterou provází i další pochybnosti, zrušilo. Bez úspěchu. Dnes Oživení podalo podnět na přezkoumání této zakázky Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11. 5. 2012 - ProAlt podporuje stupňování protestů

PRAHA [Econnect/ProAlt] - Dne 21. dubna se na Václavském náměstí v Praze sešla stotisícová demonstrace požadující zrušení takzvaných reforem, demisi vlády a předčasné volby. Výzkumy veřejného mínění ukazují sedmdesátiprocentní podporu veřejnosti předčasným volbám a drtivý pokles preferencí pro strany současné vládní koalice. Dva dnes již bývalí koaliční poslanci jsou odsouzeni za korupci, několik ministrů vlády je z korupce důvodně podezíráno. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10. 5. 2012 - Na veletrhu NGO Market v Národní technické knihovně se představí téměř 200 neziskovek

PRAHA [Econnect/Forum 2000] - Téměř 200 neziskových organizací z nejrůznějších oblastí činnosti se představí na 13. ročníku veletrhu neziskovek NGO Market, který proběhne 11. května 2012 po celý den v Národní technické knihovně v Praze. Největší akce svého druhu u nás, která je celá přístupná zdarma, nabídne unikátní přehled českých i zahraničních neziskových organizací a přímý kontakt na stáncích s jejich aktivitami i zástupci. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7. 5. 2012 - Učitelé se již mohou hlásit do projektu Matematika s chutí

PRAHA [Econnect/ISEA] - Od dnešního dne až do 6. července 2012 se mohou učitelé ze základních škol hlásit do projektu Matematika s chutí, který bude probíhat v příštím školním roce 2012/2013. Institut pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA) rozeslal e-maily na všechny základní školy v České republice s informací o projektu a s přihláškou. Projekt je určen 3. až 5. ročníkům základních škol a má nalézt vyučovací postupy, které u žáků probudí přirozený zájem o matematiku. Organizátoři očekávají, že se do něj bude moci zapojit 50 – 100 učitelů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3. 5. 2012 - Cena Via Bona zahajuje nominace a bude letos poprvé oceňovat dárce ze školního prostředí

PRAHA [Econnect/Nadace Via] - Nadace Via společně s Nadací The Kellner Family Foundation otevírají pod záštitou Velvyslanectví Spojených států amerických nominace 15. ročníku Ceny Via Bona za filantropii. Toto prestižní ocenění zviditelňuje dárcovství jako důležitou součást života české společnosti a inspiruje tak nové dárce. Nominovat dárce je možné do 8. června 2012. Mohou tak učinit jednotlivci, neziskové organizace, v případě firemních kategorií pak i samotné firmy a také jejich agentury. Slavnostní vyhlášení Ceny Via Bona proběhne 13. září 2012 v pražském Kaiserštejnském paláci. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 68 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz