Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat25. 3. 2002 - Naděje pro dělnickou kolonii Buďánka

PRAHA [Econnect/Buďánka pro budoucnost] - Sdružení Buďánka pro budoucnost připravuje znovuotevření staré dělnické kolonie Buďánka v pražských Košířích na Praze 5. V areálu plánuje zrealizovat nové vzdělávací, konferenční a společenské centrum. Po rekonstrukci mají Buďánka znovu vypadat jako ve svých nejlepších letech. Malé útulné domky zůstanou zachovány, navíc přibude několik obchůdků s výrobky zdravé ekonomiky, vegetariánská restaurace a park. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat21. 3. 2002 - 4. ročník soutěže o Cenu Martina Palase

Praha [Rytmus] - Občanské sdružení Rytmus a Speciálně pedagogické centrum Vertikála vyhlašují 4. ročník soutěže o Cenu Martina Palase. Do soutěže může být kýmkoli navržen učitel, který ve školním roce 2001/2002 učí žáka s autismem, mentálním, fyzickým, smyslovým nebo kombinovaným postižením, individuálně začleněného ve výuce běžné třídy základní školy. Cílem je ocenit pedagoga, který k začlenění dítěte s postižením přistoupil zvlášť zdařilým způsobem. Cena je pojmenována podle žáka s Downovým syndromem, který se jako jeden z prvních začal učit v běžné pražské základní škole. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat21. 3. 2002 - Co také přinesl nový zákon o odpadech ?

PRAHA [Econnect] - Nový zákon o odpadech (zákon č. 185/2001 Sb.) nabyl účinnosti k 1.1.2002. Tento zákon, mimo jiné, opět mění způsob poplatků za odvoz komunálního odpadu. Byl zaveden paušální poplatek, který platí každá fyzická osoba, která má v obci trvalý pobyt - bez ohledu na věk (obci je ale dána možnost některé skupiny lidí osvobodit nebo stanovit úlevy od placení), dále platí fyzická osoba, která má ve vlastnictví stavbu určenou nebo sloužící k individuální rekreaci. Odvoz tříděného odpadu nadále není zpoplatňován. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21. 3. 2002 - Komunikace kraje s veřejností - unikát nebo samozřejmost ?

Plzeň [CpKP] - Centrum pro komunitní práci Plzeň (CpKP) zpracovalo pro zastupitelstvo Plzeňského kraje návrh koncepce komunikace mezi krajem a veřejností. Workshop k projednání návrhu koncepce se uskuteční na KÚ v Plzni dne 27.3.2002. Přečtěte si celý návrh koncepce a vyjádřete svůj názor. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20. 3. 2002 - Pomozte s ochranou ohrožených dravých ptáků

PRAHA [Econnect/Klub ochrany dravců a sov] - Klub ochrany dravců a sov (KODAS) při sdružení Děti Země, každoročně organizuje terénní akce na ochranu dravců a sov - tzv. Akce FALCO a Akce AQUILA. Akce jsou zaměřeny na záchranu ohrožených dravých ptáků - sokola, raroha, orla a sov před vyhubením. Tito dravci jsou u nás ohroženi zejména vybíráním hnízd překupníky, ale také rušením při hnízdění a nedostatkem vhodných hnízdišť. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat20. 3. 2002 - Podporujte svého slona, než skončí na jatkách

PRAHA [Roxy/Linhartova nadace] - ZŮSTANE PRAHA EVROPSKÝM MĚSTEM KULTURY? Koncem loňského roku se začala stahovat mračna nad osudem české klubové legendy sídlící v Dlouhé ulici, kousek od náměstí Republiky. Bude Experimentální prostor Roxy – NoD následovat osud prvního klubu svého druhu – Bunkru? Na podporu zachování Roxy - NoD se Linhartova nadace pokusila uspořádat ve čtvrtek 21. 3. 2002 celodenní happening v přestupních stanicích pražského metra. Tato akce však byla úřady zakázána. Přijďtě tedy podpořit Roxy - NoD alespoň na akci v Roxy, která začíná téhož dne v 19.00.

Celý text ::občanský sektor::

 

Vybrat13. 3. 2002 - Super, hyper, mega: Markety v Česku zažívají boom

PRAHA [EkoList] - Jako houby po dešti rostou po celé republice velká nákupní centra. Nejvíce ovšem v Praze, jako kdyby Pražáci nedělali nic jiného, než nakupovali. Čtvrté Tesco, druhý Carrefour, tisící Albert... Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat13. 3. 2002 - Obce budou soutěžit o nejlepší dopravní řešení

BRNO [Nadace Partnerství] - Na našich silnicích přijde ročně o život asi 1.500 lidí a zhruba 35 tisíc jich je zraněno. Alarmující je podíl nehod v obci, který byl v ČR v roce 2001 41,3%, zatímco v zemích západní Evropy je výrazně nižší. Nadace Partnerství vyhlašují soutěž "Zklidňování dopravy ve městech a obcích", která má uvést v širší známost příklady řešení, realizovaných v České republice. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat6. 3. 2002 - Nezávislí kandidáti na kandidátkách Koalice

PRAHA [HzPD] - Hnutí za přímou demokracii kritizuje zařazování tzv. nezávislých kandidátu na kandidátky Koalice. Po rozpadu svého původního čtyř-jediného bloku se Koalice rozhodla nabídnout místa na svých kandidátkách nezávislým osobnostem. Tento krok prezentuje jako budování a podporu občanské společnosti. Podle hnutí za přímou demokracii však nezávislí kandidáti na kandidátkách Koalice rozhodně neposilují občanskou společnost. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat21. 2. 2002 - Ekologové hledají opět další ropáky

BRNO [Děti Země] - Ankety o titul Ropák roku a Zelená perla roku 2001 začínají. "Letos to bude obzvláště napínavé, protože sám zatím o nějakém vyloženě horkém kandidátovi na ropáka nevím," prohlašuje Miroslav Patrik z Dětí Země. Přesto nepochybuje, že se jistě nějaký objeví - každoročně jich je zasíláno téměř čtyřicet. Kandidáty do obou anket může do 1. března 2002 poslat kdokoliv, pokud uvede jméno kandidáta a důvod navržení, resp. citaci jeho výroku. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat21. 2. 2002 - Zbrusu "nové" Děti Země na Internetu

PRAHA [Děti Země] - Internetová stránka na adrese www.detizeme.cz dnes zcela změnila svou podobu. Na této adrese již řadu let prezentuje svou činnost ekologické občanské sdružení Děti Země. Nové stránky jsou pozoruhodné jak obsahem, tak i grafickou a technickou podobou zpracování. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, internet::
 

Vybrat21. 2. 2002 - Setkání s představitelkami NEWW

Praha [Gender Studies] - Setkání s představitelkami mezinárodní organizace Network of East West Women se uskuteční 18.3.2002 od 19 hodin v Gender Studies Centru, Gorazdova 20, Praha 2. Pozvání přijaly Erin Barclay, výkonná ředitelka a Isabel Marcus, předsedkyně správní rady NEWW. NEWW byla založena v roce 1991 za přímé podpory českých ženských aktivistek. Pražské Gender Studies bylo jedním z jejich prvních partnerů. Celý text ::občanský sektor, gender::
 

Vybrat18. 2. 2002 - EPS: Poslanecká sněmovna neschválila správní řád

TÁBOR [EPS] - Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR neschválila návrh nového zákona o správním řízení (správního řádu), jehož předkladatelem byla Vláda ČR. Správní řád upravuje práva a povinnosti občanů ve vztahu k úřadům. Ekologický právní servis návrh kritizoval mimo jiné proto, že drasticky omezuje práva občanů ve prospěch úředníků. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat14. 2. 2002 - Soud: Úřední obstrukce nemají bránit účasti veřejnosti

TÁBOR [Ekologický právní servis] - Vrchní soud v Praze zrušil na základě žaloby Hnutí DUHA Volary rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, které povolilo kácení v Národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Soud shledal, že účast veřejnosti byla záměrně omezena obstrukcemi úředníků. Ministerstvo nyní bude muset případ znovu projednat a vydat nové rozhodnutí. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat12. 2. 2002 - "Kúp si svoj strom" aneb první soukromá přírodní rezervace na Slovensku

PRAHA/TULČIK [Econnect] - Podobný způsob financování lesního projektu, se kterým přišla společnost Suchopýr, využilo na Slovensku <a href="http://www.wolf.sk/" target="_blank">Lesoochranářské sdružení VLK</a>, které právě v těchto dnech úspěšně zakončuje veřejnou sbírku "<b>Kúp si svoj strom</b>". Symbolickou koupí stromu v hodnotě 1000,- Sk se leosochranářskému sdružení podařilo od poloviny roku 1997 nashromáždit potřebných 3,2 milionů slovenských korun. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat12. 2. 2002 - Sektorový operační program životní prostředí - možnost
připomínkování návrhu

Praha [CpKP] - Na stránkách Centra pro komunitní práci Plzeň byl zveřejněn dokument s názvem Sektorový operační program životní prostředí (SOP ŽP), který je možné připomínkovat do konce března. SOP ŽP slouží jako základní dokument pro využívání strukturálních fondů EU v oblasti životního prostředí. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat12. 2. 2002 - 30 dní pro občanský sektor - diskuse s Janem Pivečkou

Česká skalice [NROS] - Informační centrum v České Skalici, ve spolupráci se Společností pro záchranu Babičinna údolí a Nadací rozvoje občanské společnosti, se opět připojuje k celostátní kampani 30 dní pro občanský sektor. Letošní, v pořadí již pátý ročník bude probíhat od 1.2. do 2. 3. 2002. Cílem celého projektu je v průběhu jednoho měsíce intenzivně informovat média a širokou veřejnost nejen o existenci, činnosti, přínosu neziskových organizací v České republice, ale i o jejich starostech. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat6. 2. 2002 - Deklarace na ochranu přírodních hodnot Libereckého kraje

LIBEREC [Děti Země] - Děti Země Liberec nesouhlasí se záměrem uspořádat v Libereckém kraji mezinárodní motocyklovou šestidenní soutěží Enduro 2002. Vyzývají proto nevládní organizace, aby podpořily "Deklaraci na ochranu přírodních hodnot Libereckého kraje", kterou žádají politiky a dotčené orgány státní správy i samosprávy, aby vzali vážně možné poškození životního prostředí a zabránili mu. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat5. 2. 2002 - Jedno percento: Registrovaných je 4042 subjektov

Bratislava [ChangeNet] - Až 4042 mimovládnych neziskových organizácií využilo možnosť registrovať sa do zoznamu uchádzačov o jedno percento dane fyzických osôb. Kompletne vyhodnotenie registrácií bude k dispozícii okolo 15. februára. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25. 1. 2002 - Nebojujte s úřady

Praha [Aperio] - Příručka "Nebojujte s úřady" se zabývá problematikou státních finančních příspěvků a podpor v mateřství i dávek nemocenského pojištění (porodné, peněžitá pomoc v mateřství, rodičovský příspěvek, dávky poskytované v závislosti na výši příjmu...). Příručka radí, jakým způsobem se tyto položky vypočítávají, kdy, kde a za jakých podmínek je možno o ně žádat a pod. Celý text ::gender, občanský sektor, sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz