Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat17. 7. 2001 - Zprovozněny nové www stránky k R43

Brno [NESEHNUTÍ] - Brněnské sdružení Nesehnutí zprovoznilo nové www stránky k diskutovanému návrhu rychlostní komunikace R43, která má vést v těsné blízkosti brněnské přehrady a přes sídliště Bystrc. Najdete zde informace o aktuální situaci kauzy, popis variant, argumenty, petici apod. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, internet::
 

Vybrat19. 6. 2001 - Obce a NGOs žádají o možnost zapojení se do veřejné debaty o dopravě

Ostrava [ZČ Hnutí Brontosaurus Campanula Barbata Jeseníky] - Obce Bělá a Loučná nad Desnou, Město Jeseník a občanská sdružení ZČ HB Campanula Barbata Jeseníky, Přátelé Jeseníků - SOJKA a Hnutí DUHA Olomouc žádají hejtmana, zastupitelstvo Olomouckého kraje a příslušná ministerstva, aby pozastavili projednávání 1. změny územního plánu VÚC Jeseníky. Její schválení by znamenalo zakotvení velkokapacitní silnice v centru Jeseníků, praktický konec diskuse o budoucí podobě dopravní obslužnosti Jesenicka a narušení ochrany přírody v CHKO Jeseníky. O diskusi zastánců různých řešení a hledání cesty k dosažení celospolečenské dohody zmíněné obce a sdružení usilují v rámci tzv. Pracovní skupiny pro dopravní dostupnost Jesenicka. Ta sdružuje zástupce státní správy, obcí, neziskových organizací i místních podnikatelů. Na principu Partnerství a trvale udržitelného rozvoje (obvyklých v zemích EU) tato skupina usiluje o nalezení vhodného dopravního řešení v mikroregionu Jeseníky. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat14. 6. 2001 - Nová videokazeta "Agenda 21 - První zprávy" je v distribuci

Praha [Agentura Koniklec] - Agentura Koniklec zahájila distribuci krátkého filmu, který seznamuje diváky populární formou s hlavními principy Agendy 21 a s praktickými formami jejího uplatňování na místní úrovni. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat24. 5. 2001 - Informačná sieť pre regionálny rozvoj

[CELODIN] - Šírením informácií a zabezpečením vzdelávania chce Stredoeurópska informačná sieť miestneho rozvoja - Central European Local Development Information Network (CELODIN) umožniť miestnym a regionálnym organizáciám, podnikateľom a samosprávam spoznať a efektívne využívať svoje možnosti a dohnať prípadné zaostávanie v oblasti regionálneho rozvoja.
Zpráva převzata ze zpravodajství ChangeNetu Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast::
 

Vybrat21. 5. 2001 - Obce se shodly na potřebě alternativy k dálnici D3

JÍLOVÉ U PRAHY [Sdružení obcí KLID a Náš domov] - Středočeské obce nesouhlasící s dálnicí D3 podpořily na své společné schůzi zpracovávání alternativního dopravního řešení. Zástupci obcí projednali možnou polohu alternativní trasy R3 a shodli se na dalším postupu. Alternativa k dálnici D3, spočívající ve využití koridoru současné silnice I/3, by měla být k dispozici již při projednávání konceptu územního plánu Pražského regionu. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat8. 4. 2001 - Připojte se k petici za budoucnost malých obcí!

Praha [Fórum obnovy venkova] - Obce, i ty nejmenší, si mají a musí o svých záležitostech, včetně případného slučování rozhodovat samy bez finančních a politických tlaků. Zástupci mikroregionů, kteří se zúčastnili semináře "Budoucnost malých obcí" zásadně nesouhlasí se zvyšováním tlaku státní správy včetně ústředních institucí a legislativy na integraci obcí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat22. 2. 2001 - Internetová stránka pro karpatský ekoregion

Brno [Iniciativa pro karpatský ekoregion] - Iniciativa pro karpatský ekoregion (Carpathian Ecoregion Initiative) otevřela svoji novou internetovou stránku, jejímž úmyslem je vyzdvihnout ekologický a kulturní význam Karpat, a zveřejňovat výsledky mezinárodní spolupráce, která vznikla s myšlenkou jejich ochrany. Webová stránka bude obsahovat informace přizpůsobené vládám, vědcům, lesníkům, hospodářům, novinářům, školám i širší veřejnosti. Je první stránkou svého druhu, poskytující přehled o celé karpatské horské oblasti - páteře střední a východní Evropy, neméně významné než Alpy. Tato internetová síť je společným projektem nevládních organizací, několika institucí a mnoha odborníků, a dává prostor více než 50 organizacím z tohoto regionu (od největšího světového ochranářského sdružení až po místní projekty, podporující udržitelný rozvoj v jednotlivých venkovských komunitách). Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat5. 2. 2001 - Moje obec, moje město – věc veřejná

Praha [Nadace VIA] - Zabýváte se územním plánováním? Zajímáte se o rozvoj veřejných prostranství? Podílíte se na vytváření vize budoucího rozvoje své obce, města, regionu? Pak právě vám je určena publikace Heleny Lenda-Chaloupkové:Moje obec, moje město – věc veřejná -Techniky k zapojování veřejnosti do místních plánovacích procesů. Publikaci si lze až do vyčerpání zásob objednat zdarma na adrese:Nadace VIA pro místní iniciativy, Jelení 200/3Praha 118 00, e-mail:via@nadacevia.cz Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat31. 1. 2001 - Regionální server Český kras slaví první narozeniny v novém kabátu

Beroun [www.ceskykras.cz] - Již více než před rokem začal na internetové adrese www.ceskykras.cz fungovat regionální server Český kras. Jeho tvůrci si od počátku vzali za cíl informovat o ochraně přírody, kultuře, společenském dění, turistice a dalších zajímavostech regionu Český kras, tedy zejména okresu Beroun a napomáhat jeho rozvoji. Svůj rozšířeny název "Český kras - regionální server pro občanskou společnost" se snaží naplňovat jak informováním o této sféře, tak například bezplatným poskytováním virtuálního prostoru neziskovým organizacím. Jim, ale také třeba obcím Českého krasu nabízí rovněž pomoc při vytváření vlastních internetových stránek. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat29. 1. 2001 - Strategické plánování za účasti veřejnosti

Plzeň [CpKP] - Centrum pro komunitní práci západní Čechy právě dokončilo přípravu 1. návrhu metodiky "Strategické plánování za účasti veřejnosti", který připravilo pro Ministerstvo životního prostředí ČR v rámci projektu "Aarhuská úmluva a regionální rozvoj" . Návrh je otevřený diskusi a připomínkám. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat12. 6. 1999 - Severní Čechy 2030 - Revitalizace začíná komunikací

Praha [Econnect] - Spolupráce mezi provincií Jižní Holandsko (Nizozemí) a severočeským regionem pokračuje. Ve dnech 10. a 11. června 1999 se na 100 zástupců severočeských obcí, českých ministerstev a nevládních organizací, sešlo se zástupci nizozemské provincie Jižní Holandsko, aby diskutovali o tom, jak bude vypadat v následujících letech pokračující vzájemná spolupráce mezi oběma regiony. Tato spolupráce začala na počátku 90. let. Od počátku byl kladen velký důraz na výměnu zkušeností a informací v oblasti životního prostředí. V budoucnu má být spolupráce širší a adresovaná přímo pro specifickou socioekonomickou situaci v severních Čechách. Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 12 | 13

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz