Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat3. 7. 2007 - Mostecká uhelná vzdává bourání Horního Jiřetína

-foto-
PRAHA [Hnutí Duha] - Hnutí DUHA vítá rozhodnutí Mostecké uhelné společnosti, že odstoupí od projektu zbourání Horního Jiřetína a Černic na Mostecku, který by vyžadoval vysídlení asi 2000 místních lidí. Podle ekologické organizace je hlavní příčinou patrně neúspěch MUS v jednání s místními lidmi, kteří odmítají prodat své domy. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat23. 5. 2007 - Regionální značka může pomoci výrobcům a podpořit turismus

-REGIONÁLNÍ ZNAČENÍ VÝROBKŮ je jedním ze způsobů, jak posílit charakter a jedinečnost určitého území a zároveň je využít ve prospěch jeho obyvatel.-
PRAHA [Radio Praha] - V posledních týdnech narůstá zájem regionů po celé České republice o zavedení tzv. regionální značky. Ta garantuje původ místního výrobku, jeho kvalitu i šetrnost k životnímu prostředí. Značka pomáhá výrobcům i místnímu turistickému ruchu. Například o malých výrobcích, o kterých vědělo jen jejich okolí, se díky internetu dozvídá mnoho potenciálních zákazníků. A tím pádem i o kraji, kde žijí. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat22. 5. 2007 - Centra městských částí se promění podle návrhu obyvatel

-foto-
PRAHA [Nadace Partnerství / Econnect] - Zlidštit život na sídlišti mohou obyvatelé městkých částí Prahy, které získaly podporu v nadačním programu 5P pro Prahu. Proběhnou plánovací setkání, kde občané navrhnou svoji představu o podobě a využití veřejných prostranství. Realizace projektů má přispět ke kvalitě života v lokalitě, přinést lepší podmínky pro místní drobné podnikatele a pomoci i při prevenci vandalismu. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat25. 4. 2007 - Ještě měsíc mohou města bojovat o titul Město stromů

-foto-
BRNO [Nadace Partnerství / Econnect] - Do 5. června mají starostové možnost přihlásit své město do soutěže o titul Město stromů. Vítězi bude kromě putovního žezla předán i šek v hodnotě 50 tisíc korun na realizaci osvětové kampaně. Druhý ročník soutěže Město stromů vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat25. 4. 2007 - Velkovýkrmna pro Solany

-Ilustrační záběr-
ÚSTÍ NAD LABEM [Econnect] - Severočeská víska Solany sice nemá vlastní poštu, ale zato možná "získá" velkovýkrmnu pro 75 tisíc prasat. Alespoň takový záměr a jeho vliv na životní prostředí bude posuzovat ústecký krajský úřad v procesu E.I.A. Proti se staví místní zastupitelstvo, občanské sdružení i většina obyvatel. Podle odpůrců stavby jde pouze o neekologický provoz, který by v Nizozemí - domovské zemi investora, nebylo možné realizovat. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
  • diskuse [počet příspěvků: 1]
 

Vybrat17. 4. 2007 - Starostové se zapojí do ochrany řek

-Foto Greenpeace: Labe v roku 2002-
ČESKÉ BUDĚJOVICE [Arnika/Econnect] - Sdružení Arnika pořádá tento týden v Českých Budějovicích seminář o správě vodních toků v Jihočeském kraji. Na setkání představí své pohledy na problematiku také Agentura ochrany přírody a krajiny a podniky povodí. Letos se připravuje první ze tří šestiletých plánů povodí podle nové směrnice Evropské unie. Správa řek by se podle ní měla ubírat přírodě blízkou cestou a komplexním přístupem k vodě v krajině. Arnika se chce zasadit o to, aby ubývalo jednorázových a nákladných regulačních opatření. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat19. 3. 2007 - V brněnské Vaňkovce se bude diskutovat o hypermarketech

BRNO [Econnect/Veronica] - Veřejnou besedu o negativních dopadech velkých obchodních center na život města připravil Ekologický institut Veronica. Do diskuzního panelu jsou pozváni zástupci města, nevládního sektoru a odborné veřejnosti. Organizátoři očekávají, že by se mimo jiné mohlo otevřít téma regulace výstavby těchto typů prodejen. Akce začíná zítra v 16 hodin ve Slévárně Vaňkovka. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat15. 3. 2007 - O změnách územního plánu je možné rozhodnout v referendu

PRAHA [Radio Praha] - Plánuje obec vystavět hypermarket či satelitní městečko a obyvatelé jsou proti? O plánovaných změnách územního plánu budou moci obyvatelé rozhodovat v místním referendu. Toto průlomové rozhodnutí vydal Ústavní soud. Všechno začalo tím, že se na Ústavní soud obrátili se svou stížností obyvatelé Vysokého Újezdu na Berounsku. Ti chtěli zvrátit plán rozsáhlé výstavby rodinných domů a golfového hřiště. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat14. 3. 2007 - Územní plán Břeclavska se možná dostane k ústavnímu soudu

PRAHA/BRNO [Econnect/EPS] - O návrhu občanských iniciativ na zrušení územního plánu Břeclavska, který obsahuje kontroverzní plán rychlostní silnice přes Mikulov, včera rozhodl Nejvyšší správní soud. Rozšířený senát rozhodl, že mu nepřísluší tento územní plán přezkoumávat a návrh na zrušení zamítl. Ekologický právní servis upozorňuje, že toto rozhodnutí neznamená potvrzení zákonnosti územního plánu, protože touto otázkou se soud odmítl zabývat. Další možnou cestou pro obce a občanská sdružení je podání ústavní stížnosti. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat22. 2. 2007 - Nízkoenergetické stavění veřejných budov může ulehčit veřejným rozpočtům

-foto-
PRAHA [Ekowatt] - Nízkoenergetickému stavění veřejných budov se věnuje nová publikace Centra pro obnovitelné zdroje a úspory energie EkoWATT. Je určena obecním a městským samosprávám a pracovníkům veřejné správy a přináší praktický návod, jak dosáhnout úspory energií a souvisejících provozních nákladů u nových i rekonstruovaných budov. Publikace vyšla jako příloha časopisu Veřejná správa č. 7/2007 a je také volně ke stažení na stránkách www.ekowatt.cz (přímo viz související odkaz). Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat9. 2. 2007 - Po Litvínovu odmítá rozšiřování těžby uhlí i město Lom

PRAHA/LOM [Econnect/Kořeny] - Zastupitelé Lomu na mimořádném zasedání včera vyjádřili nesouhlas s prolomením územních limitů a přiblížení dolu na 800 metrů k městu. Podobně se před dvěma týdny rozhodli i zastupitelé Litvínova. Těžařské společnosti však s rozšiřováním velkolomů k obydleným oblastem nadále počítají. V případě velkolomu Bílina probíhá nyní první fáze procesu EIA (posouzení vlivu na životní prostředí) a občané se k mohou k záměru vyjádřit do 19. února 2007. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat8. 2. 2007 - Sdružení Altus rozdá dobrovolníkům 300 tisíc Kč v rámci programu Make a Connection

CHRUDIM [Altus / Econnect] - Mladí dobrovolníci, kteří mají chuť svým projektem pomoci komunitě, v níž žijí, mají možnost žádat o příspěvek na své aktivity. Finanční podporu až do výše 50 tisíc korun pro tým mohou získat mladí lidé ve věku od 16 do 24 let v šestém ročníku programu "Make a Connection – Připoj se", který vyhlásila Nadace rozvoje občanské společnosti společně se svým lokálním partnerem v Pardubickém kraji, občanským sdružením Altus. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat5. 2. 2007 - Ve Vlašimi se představí evropský dotační program pro mladé lidi

VLAŠIM [Econnect / Podblanickem] - V rámci dne otevřených dveří Spolkového domu ve Vlašimi, který se koná příští sobotu po roce jeho provozu, bude občanské sdružení Podblanickem ve své klubovně představovat zájemcům možnosti nového dotačního programu Evropské unie s názvem Mládež v akci. Mladí lidé se tak budou moci přijít poradit o svých projektech. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat29. 1. 2007 - Společenská zodpovědnost korporací - rozhovor s Pavlem Francem z EPS

PRAHA [Econnect] - Ekologický právní servis (EPS) patří mezi průkopníky v prosazování společenské zodpovědnosti korporací (corporate social responsibility - CSR) v naší zemi. Jedna z nejvýznamnějších kauz, na které se EPS podílelo, je např. výstavba továrny Hyundai na Moravě. Více o problematice CSR a jednotlivých kauzách najdete v rozhovoru s Pavlem Francem z EPS. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, regionální rozvoj::
 

Vybrat3. 1. 2007 - Stromy by v Lidlu nenakupovaly - kauza kácení před supermarkety Lidl

-foto-
PRAHA [Econnect] - Econnect dnes zveřejňuje bližší pohled na kauzu kácení stromů před supermarkety Lidl, která se v širším povědomí veřejnosti ocitla na podzim 2003. Tehdy média poprvé informovala o nelegálním pokácení sto dvou stromů v předcházejících dvou letech před nově budovanými supermarkety společnosti Lidl v devíti městech ČR. Kauza svými událostmi ovšem pokračovala až do konce roku 2006. V textu v rubrice Témata - tema.ecn.cz přibližujeme její aktéry, průběh, výsledky i poučení a zhodnocení. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat28. 11. 2006 - Císařská čistička

-foto-
PRAHA [Reflex] - Na Císařském ostrově v pražské Troji má vyrůst nová ústřední čistírna vod pro Prahu. O tom, že Praha moderní čističku potřebuje, nepochybuje snad nikdo. O tom, že má vyrůst právě zde, pochybují mnozí. Obávají se, že čistička zničí jednu z nejkrásnějších oblastí Prahy. Projekt magistrátu jim navíc připadá nedotažený, zbrklý, plný pochybení a závad. Prosazovaný bezohlednou a krátkozrakou „císařskou“ mocí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat24. 11. 2006 - V Litvínově vrcholí kampaň k referendu o limitech těžby

-foto-
PRAHA/LITVÍNOV [Kořeny, o.s. / Econnect] - Již příští pátek budou obyvatelé Litvínova rozhodovat o tom, zda chce mít jejich město za souseda hnědouhelný velkolom. Proto probíhá kampaň ve prospěch zachování územích limitů těžby, kterou podporují občanská sdružení, nadace, místní firmy a známé osobnosti. Ve městě jsou plakáty, billboardy a transparenty na domech, vycházejí speciální noviny a jako infostánek projíždí cyklorikša. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat20. 11. 2006 - Zveřejněna deklarace o průmyslové zóně Nošovice

PRAHA [Econnect] - Na dnešní tiskové konferenci byla zveřejněna Deklarace porozumění mezi společností Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., Moravskoslezským krajem, ministerstvem průmyslu a obchodu a agenturou CzechInvest na jedné straně a nevládními organizacemi aktivně vystupujícími proti záměru investice na straně druhé. Konference se účastnili hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský, zástupci organizací Ekologický právní servis, Půda pro život, Beskydčan a Děti Země, a zástupci státu a investora. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat30. 10. 2006 - Ve Vlašimi proběhlo druhé Mezinárodní setkání Studenti pro venkov

VLAŠIM [Podblanickem / Econnect] - Přes sto studentů a mladých lidí z Evropy přijelo na druhý ročník setkání s mezinárodní účastí ve Vlašimi. Na akci, která skončila minulý víkend, dorazili jak studenti z Čech, tak zástupci partnerských zemí – studenti univerzity v Katowicích z Polska, členové občanského sdružení Landschapsbeheer Nederland z Nizozemí, zástupci Vidieckého parlamentu Trenčianského kraja ze Slovenka a studenti ze střední školy Äetsa z Finska. Cílem setkání bylo umožnit mladým lidem představit projekty, kterými přispěli ke zkvalitnění života v jejich lokalitě, diskutovat problematiku mladých lidí a života na venkově v jednotlivých zemích, navázat kontakty a položit základy partnerské spolupráci zúčastněných organizací. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat24. 10. 2006 - Na miniveletrhu nevládních organizací se představila nová ženská platforma

BRNO [Nesehnutí / Econnect] - Celkem patnáct neziskových organizací a dalších iniciativ, které se v Brně zaměřují na otázky ženských práv a rovnosti žen a mužů, se dnes sešlo v Knihovně Jiřího Mahena. Široké veřejnosti formou miniveletrhu nabídly své služby, v rámci veřejné besedy představily aktuální výzkum na téma role a postavení ženských neziskových organizací a zároveň se uvedly jako neformální brněnská ženská platforma. Účelem spolupráce je podpora tzv. ženskoprávních témat a problémů a impuls k jejich efektivnímu řešení v Brně a v jihomoravském regionu. Celý text ::gender, regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 13 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz