Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat3. 6. 2013 - Soud zrušil povolení o kácení dřevin pro D8 u Řehlovic

BRNO [Econnect/Děti Země] - Na základě žaloby Dětí Země z května 2011 zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem dne 22. května 2013 rozhodnutí ObÚ Řehlovice o vykácení 410 stromů a keřů na ploše 598 m2 v trase dálnice D8 Lovosice – Řehlovice i potvrzující rozhodnutí Správy CHKO České středohoří. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 5. 2013 - MŽP zrušilo zásah do biotopů logistickým areálem u Žďárku

BRNO [Econnect/Děti Země] - Ministerstvo životního prostředí na základě odvolání Dětí Země a Přátel přírody – Občanská společnost zrušilo dne 14. května 2013 výjimku ze zákona ke škodlivému zásahu do biotopů dvanácti zvláště chráněných druhů živočichů, které mají být zničené stavbou logistického areálu CPI Park Žďárek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 5. 2013 - MŽP konečně posuzuje energetickou koncepci. Petr Nečas to dříve označil za „lunetický nápad“

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha/Arnika/Greenpeace/Calla] - Ekologické organizace dnes předkládají vlastní návrhy pozitivního řešení, požadují porovnání různých variant a odstranění již dříve zjištěných závažných nedostatků vládního návrhu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 5. 2013 - Svoboda zvířat přináší téma ochrany práv zvířat do plzeňských ulic

PLZEŇ [Econnect/Svoboda zvířat] - V úterý 28. května 2013 bude v Plzni "U Branky" (Smetanovy sady) mezi 12. a 17. hodinou umístěn informační stánek Svobody zvířat, kde budou pracovníci organizace připraveni podávat občanům města informace o otázkách ochrany zvířat i odpovědného spotřebitelství. Také zde budou zdarma k dispozici různé informační materiály věnované především (ale ne pouze) problematice pokusů na zvířatech, ochraně tzv. kožešinových zvířat, ekovýchově na téma ochrany zvířat pro nejmladší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 4. 2013 - Obojživelníci v Českém ráji mají novou tůň od skupiny dobrovolníků

SEDMIHORKY [Econnect] - O předposledním dubnovém víkendu zavítala do Českého ráje skupina mladých nadšenců, aby pomohla odbahnit významnou tůň pro obojživelníky nacházející se při okraji přírodní rezervace Bažantník u Sedmihorek. Cílem dobrovolníků bylo zlepšení podmínek pro tamější ohrožené vodní živočichy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26. 4. 2013 - Ropákem roku se stal ministr životního prostředí Chalupa, Zelenou perlu získal Jakl

BRNO [Econnect/Děti Země] - Celkem 96 členů nezávislé Komise ze 113 rozhodlo o vítězi 21. ročníku ankety „Ropák roku“ o antiekologický čin a 18. ročníku ankety „Zelená perla roku“ o antiekologický výrok. Členy Komise jsou např. sociolog Jan Keller, filozof Erazim Kohák, písničkář Pepa Nos, teatrolog Vladimír Just a další. Titul Ropák 2012 získal ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, Zelenou perlu 2012 získal bývalý tajemník prezidenta ČR Ladislav Jakl. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 4. 2013 - Manažeři pomohou osázet místa v národním parku

PRAHA [Econnect/Ústecká komunitní nadace] - Dlouholetý dárce Ústecké komunitní nadace, společnost Envirocont, se rozhodla pojmout netradičně oslavu 15 let založení. Na místo bujarých oslav pozvala své kolegy, obchodní partnery a zákazníky na brigádu. Tři desítky dobrovolníků přiloží ruku k dílu a zapojí se do akce s názvem „Návrat původních druhů dřevin“ na území Národního parku České Švýcarsko. Cílem akce bude výsadba 1 000 sazenic původních druhů dřevin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18. 4. 2013 - Němci vypustili zubry do přírody. Předběhli Českou republiku

KUTNÁ HORA [Econnect/Česká krajina] - Německo se včera stalo další evropskou zemí, kde se vyskytuje volně žijící populace zubrů. Největšího suchozemského savce starého kontinentu včera vypustili do přírody v pohoří Rothaargebirge ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Lokalita se nachází v západní části země, zhruba dvě stě kilometrů od hranic s Nizozemím. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15. 4. 2013 - Výuku ve Zlíně zpestřili netopýři

PRAHA [Econnect/Česká společnost pro ochranu netopýrů] - Ve středu 10. dubna zažili žáci ZŠ Kvítková ve Zlíně netradiční vyučování. V rámci osvětových aktivit společného projektu „Pod jednou střechou“ České společnosti ornitologické (ČSO) a České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON) dostali možnost seznámit se s tajemnými létajícími savci. Během několika vyučovacích hodin tak nejen shlédli film „Netopýři ve tmě“, ale také si mohli prohlédnout speciální netopýří budky a pohladit si živé handicapované netopýry ze Záchranné stanice ORNIS Muzea Komenského v Přerově. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12. 4. 2013 - Výtvarná soutěž Mladí tvůrci pro Dunaj vstupuje do desátého ročníku

[Econnect/Unie pro řeku Moravu] - Desátý ročník českého kola mezinárodní výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj se právě rozbíhá. Unie pro řeku Moravu, která akci organizuje, oslovuje školy a dětské kolektivy k účasti v této u nás již zavedené soutěži. V jejím loňském ročníku čeští tvůrci výrazně uspěli i na mezinárodní úrovni. V konkurenci národních vítězů ze 14-ti podunajských států obsadili absolutní první místo s dílem „Řeky 2021!“, které vytvořili studenti Dalibor Urban a Jakub Vávra ze ZUŠ Jedovnice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 4. 2013 - Biofarma Sasov spustila unikátní komunitní projekt faremní bio výrobny

SASOV [Econnect] - Neustálé problémy se smluvními zpracovateli dovedly Josefa Sklenáře k rozhodnutí postavit si vlastní masnou výrobnu přímo na farmě. Na Sasově chtějí pro financování projektu uplatnit v České republice zcela nový model v duchu komunitou podporovaného zemědělství. Již pár týdnů po zahájení se na účtě sešla téměř třetina cílové částky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 4. 2013 - Plzeňské policejní špicly osvobodila Klausova amnestie

PLZEŇ [Econnect/Děti Země] - Dva bývalí policisté Zdeněk Všaha a Pavol Janča, stejně jako plzeňský podnikatel Luděk Tůma, který je najal v souvislosti s kauzou výstavby hypermarketu Hornbach v Plzni na sledování místopředsedy Dětí Země Martina Hyťhy a shromažďování informací o něm, nakonec vyvázli bez trestu. Stalo se tak díky novoroční amnestii prezidenta Václava Klause, která zrušila jejich podmíněné tresty. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 4. 2013 - Boj o rtuť v Neratovicích pokračuje, majitelé Spolany zazdili kompromis

PRAHA [Econnect/Arnika] - Vstřícné kroky splachuje polský vlastník Spolany Neratovice do toalety, čeští manažeři se však dohodnout chtěli. Tak hodnotí Arnika výsledky jednání, kterých se na půdě středočeského krajského úřadu účastnila společně se zástupci chemičky. Vyjednávání začalo poté, co krajští úředníci trvali na ukončení používání rtuti pro výrobu chloru podle původní dohody – konec roku 2014 –, Spolana ale žádala o odklad do roku 2020. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2. 4. 2013 - Desítky ředitelů evropských národních parků žádají ministra Chalupu a poslance o záchranu Šumavy

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Více než 70 ředitelů národních parků, ředitelů vědeckých a dalších odborných institucí z celé Evropy píše ministru Chalupovi, aby nepodkopával ochranu vzácné divoké přírody na Šumavě. V otevřeném dopisu zaslaném současně ministru zahraničí a poslancům varují významné osobnosti ministra, aby návrhy nových předpisů nezpůsobil zničení vzácné šumavské přírody. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 3. 2013 - Děti Země: Hledají se kandidáti na Ropáka a Zelenou perlu

PRAHA [Econnect/Děti Země] - Děti Země – Brno vyhlašují 21. ročník ankety o antiekologický čin Ropák roku a 18. ročník ankety o antiekologický výrok Zelená perla roku. Kandidáty může do úterý 2. dubna 2013 na jejich adresu či na jejich e-mail dz.brno@ecn.cz posílat kdokoliv, pokud uvede jejich jména a důvod navržení, resp. citaci výroku. Formuláře pro vyplnění jsou i na stránce http://www.detizeme.cz/ropak. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18. 3. 2013 - Rekordně velká Hodina Země proběhne již tuto sobotu

PRAHA [Econnect/Hodina Země] - Praha, Ostrava, Ústí nad Labem, Jihlava a dalších více než sto českých obcí se v sobotu připojí k největšímu celosvětovému happeningu současnosti. V rámci kampaně Hodina Země na šedesát minut zhasnou část svého osvětlení, aby tak společně s miliony lidí po celém světe inspirovali k intenzivnější péči o životní prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15. 3. 2013 - Evropský parlament zemědělské krajině nepomohl – teď je na řadě Evropská rada

PRAHA [Econnect/ČSO] - Poslanci evropského parlamentu měli 13. března poprvé možnost podílet se na reformě Společné zemědělské politiky. Bohužel jejich hlasování příliš pozitivních změn nepřineslo. Na tahu je nyní Evropská rada, která bude 18. března rozhodovat o tom, zda bude Společná zemědělská politika skutečně podporovat trvale udržitelné zemědělství. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 3. 2013 - Prach dusí obyvatele Brna déle než je legální

BRNO/PLZEŇ [Centrum pro životní prostředí a zdraví] - První měřící stanice v Brně už přesáhla počet dní, po které smí být legálně překročen denní limit pro polétavý prach (PM10). Brno se tak letos opět zařadilo mezi první města, jejichž obyvatelé už jsou nuceni dýchat prachem nelegálně zamořený vzduch. V tomto ohledu Brno opět předstihuje severočeská města proslulá notoricky špatným stavem ovzduší jako Most nebo Ústí nad Labem. Brno však má dlouhodobé problémy také s překračováním limitů pro znečištění oxidem dusičitým nebo rakovinotvorným benzo-a-pyrenem. Česká republika proto pro Brno požádala Evropskou komisi o výjimky z povinnosti dodržování limitů znečištění, které stanovuje evropská směrnice o ovzduší. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 3. 2013 - V Evropě dnes začíná platit zákaz prodeje kosmetiky testované na zvířatech

PLZEŇ [Svoboda zvířat] - Dnešním dnem začíná v EU platit zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech. Tato nová legislativa je vítězstvím hnutí na ochranu zvířat, které o změnu legislativy usilovalo mnoho let. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 3. 2013 - Hledá se laureát soutěže Cesty městy. Možná jej znáte právě vy

BRNO [Econnect/Nadace Partnerství] - Soutěž Cesty městy již více než desetiletí zviditelňuje a finančně oceňuje realizovaná dopravní řešení, která přispívají ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu. Uzávěrka příjmu přihlášek do letošního ročníku je 31. května 2013. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | .. | 307 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
3. 8. 11:35 [ČTK] - Recyklace lithia z baterií se teď nevyplatí, bude třeba i růst kapacit, uvedl jednatel Ecobatu Kratochvíl
3. 8. 11:32 [ČTK] - Mladé mořské želvy polykají plasty kvůli evoluční pasti, uvádí studie
3. 8. 11:24 [ČTK] - Na jižní Floridě se objevil nový invazivní druh - jihoamerický červorovec
3. 8. 02:30 [ČTK] - Kofein může čmelákům pomáhat při účinnějším opylování
3. 8. 01:56 [ČTK] - Poškozením chladicí věže elektrárny Chvaletice se bude zabývat Nejvyšší soud

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz