Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat29. 3. 1999 - TVX odepisuje kašperskohorské ložisko

Praha [Hnutí DUHA] - Společnost TVX Gold formálně odepsala kašperskohorské ložisko zlata ze svých aktiv. V první dubnový den uzavře svoji kancelář v Praze. Výdaje na projekt hodlá omezit na prostředky naprosto nezbytné ke splnění dosavadních závazků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 3. 1999 - Klub za záchranu Polabí na Internetu

Nymburk [Klub za záchranu Polabí] - Již dva roky se zájemci o činnost Klubu za záchranu Polabí při občanském sdružení Děti Země mohou informovat na Internetu. Jeho prezentace je součástí internetových stránek Dětí Země. Klub vyvíjí své aktivity hlavně na území okresu Nymburk, ale také v sousedních okresech nebo v CHKO Kokořínsko. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26. 3. 1999 - Spalovna odpadu - ekonomický a ekologický průšvih pro Liberec

Liberec [Děti Země] - V tomto roce mají začít zkoušky nové velké spalovny komunálních odpadu budovanou firmou Termizo v Liberci. Zhruba za půl roku až rok by pak měla byt zkolaudována a spuštěná do plného provozu. Co to bude znamenat pro město Liberec a okolní obce a města? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 3. 1999 - Pithart lituje, že nezastavil Temelín

Praha [EkoList] - "Už sedm let lituji, že vláda tehdy po volbách v roce 1992 nenalezla odvahu k tomu, aby stavbu elektrárny zastavila," řekl dnes místopředseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart (klub KDU-ČSL). "Tehdy jsme nechtěli učinit tak závažné rozhodnutí, protože by jeho důsledky nesla až nastupující vláda vzešlá právě z voleb," vysvětlil tehdejší váhání Pithart dnes po setkání s americkými experty na jadernou energetiku Edwardem Smeloffem a Arnie Gundersenem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 3. 1999 - Stanovisko AI k uvěznění aktivistů Greenpeace v Japonsku

TOKIO [Amnesty International] - Prodlužované zadržování tří aktivistů Greenpeace v policejních celách osvětluje způsob, jakým může být japonský systém vazebních procedur zneužit k umlčení aktivistů tak, že je prostě strčíte pod zámek, deklarovala dnes Amnesty International. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 3. 1999 - Greenpeace požaduje propuštění svých aktivistů

Praha [EkoList] - Proti zatčení a zadržování svých tří kolegů v Japonsku protestovali ve středu 24. března před japonským velvyslanectvím v Praze členové české pobočky Greenpeace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 3. 1999 - Američtí experti doporučují Temelín zastavit

Praha [EkoList] - Z ekonomických i bezpečnostních důvodů doporučili na dnešní tiskové konferenci dva američtí jaderní fyzici ČR nepokračovat v dostavbě JE Temelín. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 3. 1999 - Internetový systém programu Česká Brána 21 (iBrána)

Praha [Česká Brána 21] - Počátkem března byl pod názvem iBrána do plného provozu uveden elektronický model programu udržitelného rozvoje České republiky Česká Brána 21. Slouží jako informační platforma pro všechny zájemce o udržitelný rozvoj, životní prostředí a koncepční podporu zdraví. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 3. 1999 - Temelín - oddálení rozhodnutí je pozitivním signálem vlády

České Budějovice [OIŽP] - "VládaČeské republiky by měla brát vážně pochybnosti a připomínky ekologických organizací a sousedních zemí k dostavbě jaderné elektrarny Temelín a provést přezkoumání nových aspektů a argumentů pro zastavení stavby JE Temelín," komentuje předseda sdružení Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí (OIŽP) Josef Puehringer oddálení rozhodnutí vlády o osudu jaderné elektrárny Temelín na začátek května tohoto roku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 3. 1999 - Vláda dnes nerozhodla o osudu JE Temelín

Praha [EkoList] - Vláda dnes podle očekávání nezaujala definitivní stanovisko k dalšímu osudu dostavby jaderné elektrárny Temelín (JETE). Definitivní rozhodnutí bylo odloženo až na květen tohoto roku. Do 30. 4. mají ministři životního prostředí, průmyslu a obchodu,práce a sociálních věcí, financí a vicepremiér pro ekonomickou politiku vládě studie, porovnávající obě dvě varianty dalšího vývoje - dostavbu elektrárny i její zastavení. Spolupracovat s nimi má na znění těchto dokumentů také ředitel Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 3. 1999 - Občanská iniciativa Pankráce proti "pražskému Manhattanu"

Praha [SOIP] - Naše občanské sdružení (Sdružení Občanská iniciativa Pankráce - SOIP) bylo registrováno v roce 1992. Od roku 1990 se zabýváme problematikou výstavby na Pankrácké pláni v Praze 4. Tato lokalita je viditelná z většiny významných výhledů centra Prahy (jde o území v okolí Paláce Motokov a nedokončené budovy Českého rozhlasu) a je přímo viditelná z rampy Pražského hradu - tj. tvoří panorama Prahy při pohledu z centra. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 3. 1999 - Seminář o jaderné energetice v USA a v ČR

Praha [Hnutí DUHA] - United States Information Service a Hnutí DUHA (Friends of the Earth Czech Republic) Vás zvou na seminář "Ekonomika jaderné energetiky ve Spojených státech a v České republice". Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 3. 1999 - Ekologové nechtějí, aby vláda rozhodla už dnes

Praha [EkoList] - Na dvě až tři stovky lidí dnes ráno před budovou vlády demonstrovaly proti dostavbě jaderné elektrárny Temelín. Podle jednoho z organizátorů Jana Beránka (Hnutí DUHA) bylo hlavním cílem dnešní demonstrace podpořit ve vládě ministra životního prostředíMiloše Kužvarta (ČSSD) a přesvědčit vládu, aby o elektrárně nerozhodovala ukvapeně. “Nechceme, aby vláda rozhodla hned teď. Ministři by před sebou měli mít dvě jasné alternativy – co se stane, pokud Temelín dostavíme a co se stane, pokud ne. Do doby zpracování potřebných materiálů by vláda neměla rozhodovat,” řekl Beránek. Podle ekologických organizací ukázala zpráva expertního týmu, tzv. “Temelínské komise”, jasně, že dostavba Temelína je z ekonomických důvodů nevýhodna a je proto třeba ji zastavit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21. 3. 1999 - EDO '99: "Globalizace - naděje či nebezpečí?

Olomouc [SEV Sluňákov] - Středisko ekologické výchovy Sluňákov Olomouc zve ve spolupráci s dalšími ekologickými organizacemi na letošní ročník Ekologických dnů Olomouc, které proběhnou ve dnech 15. 4. - 4. 5. 1999. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 3. 1999 - Poškození přírodní památky Psí kuchyně těžbou dřeva

OPATOV [Ondřej Hrubý] - V uplynulých dnech byla v přírodní památce Psí kuchyně (okres Svitavy, KÚ Opatov a Janov) provedena obnovní těžba dřeba v bukových porostech. Přibližování dřevní hmoty bylo realizováno těžkou mechanizací mimo zpevněné cesty přímo přes centrální část chráněného území, kde se nacházejí významné botanické lokality. Touto činností došlo k závažnému a patrně nevratnému poškození cenného zvláště chráněného území. Lesy na území přírodní památky Psí kuchyně jsou v majetku Lesů ČR, LHC Lanškroun. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 3. 1999 - Richard Falbr je proti dostavbě Temelína

Praha [EkoList] - Své odmítavé stanovisko k dostavbě jaderné elektrárny Temelín (JETE) sdělil novinářům po své dnešní schůzce s ministrem životního prostředí Milošem Kužvartem (ČSSD) předseda Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Richard Falbr. "Konfederace dosud nezaujala společné stanovisko. Ale já osobně s dostabou Temelína nesouhlasím. Není možné pokračovat v tom, co dělaly už předchozí vlády. Tedy neustále zvyšovat objem financí, které stát do Temelína dává a prodlužovat termín dostavby," prohlásil dnes Falbr. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 3. 1999 - Greenpeace: Vláda nesmí zavírat oči před fakty

Praha [EkoList] - Tři opice, zakrývající si oči, měly dnes varovat ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra (ČSSD) a vládu před podceňováním faktů ze zprávy expertní komise pro posouzení dostavby JETE. Dnešní happening ekologické organizace Greenpeace měla být první viditelnou akcí, vyzývající k diskusi o dalším osudu jaderné elektrárny Temelín. V příštích týdnech má o něm jednat vláda. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 3. 1999 - Hanzlíček žhavým kandidátem na Ropáka

Praha [EkoList] - Poradce ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra (ČSSD) Jiří Hanzlíček je jedním ze tří nejžhavějších kandidátů Dětí Země na titul Ropák roku 1998. Anketu vyhlašuje již po sedmé právě sdružení Děti Země. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18. 3. 1999 - 5. oslavy Dne Země v Krkonoších

HORNÍ MARŠOV [SEVER] - Letos po páté proběhne v Krkonoších týden akcí k 30. mezinárodnímu Dni Země (22. 4.), který vyvrcholí v Horním Maršově v sobotu 24. 4. tradiční slavností. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 3. 1999 - Kam jde odpad z malešické spalovny?

Praha [Děti Země] - Spalovny odpadů nejsou bezodpadovou technologií. Výsledkem pálení odpadu v nich bývají odpady toxičtější než ty, které do nich vstupují - popel, popílek a znečišťující látky vypouštěné do ovzduší. Stejně je tomu u malešické spalovny, která ročně vyprodukuje desítky tisíc tunpopela (zbytek po spalování v pecích) a popílku (termínem popílek se označuje prach zachycený ve filtrech). Popel a popílek jako nebezpečné odpady předávají Pražské služby firmě SOH Benátky nad Jizerou, která je ukládá na svoji skládku nebezpečných odpadů. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | .. | 311 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
29. 9. 15:05 [ČTK] - Ornitologové žádají laiky o pomoc s mapováním skleněných ploch ohrožujících ptáky
29. 9. 15:03 [ČTK] - Otázky a odpovědi kolem úniků plynu v plynovodech Nord Stream
29. 9. 11:37 [ČTK] - Klady a zápory vyhlášení CHKO Krušné hory posoudí pracovní skupina
29. 9. 11:35 [ČTK] - Švédská pobřežní hlídka objevila již čtvrtý únik plynu v plynovodech Nord Stream
29. 9. 11:31 [ČTK] - Loni bylo ve světě zabito na 200 ochránců životního prostředí

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz