Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat26. 2. 1999 - Občanská sdružení nesouhlasí s územním plánem

Praha [EkoList] - Hnutí SOS Praha, které sdružuje 23 občanských sdružení, tlumočilo vedení pražského magistrátu své výhrady k územnímu plánu hlavního města. 23. února se sešli tři zástupci SOS Praha s primátorem Janem Kaslem (ODS) a radním Zdeňkem Kovaříkem (ODS). Kritika územního plánu se soustřeďuje především na tři oblasti: řešení dopravy, suburbanizace krajových částí města a na zeleň a chráněné přírodní plochy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 2. 1999 - Osud dálnice D8 stále mlhavější

Praha [EkoList] - Tahanice kolem neudělení výjimky pro průchod dálnice D8 Chráněnou krajinnou oblastí České středohoří vyvrcholily. Ministr životního prostředí Miloš Kužvart 19. února na základě doporučení rozkladové komise šalamounsky rozhodnul: celou záležitost vrátil k novému projednávání. Zároveň s tím však zrušil rozhodnutí svého ministerstva (MŽP) z 20. listopadu 1998 o neudělení výjimky podle zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, pro stavbu dálnice na území zmíněné CHKO. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 2. 1999 - Kam se zraněnou divou zvěří

Praha [EkoList] - Podstatnou část odborné pomoci živočichům, kteří ji potřebují, poskytuje tzv. Národní síť stanic pro zraněné a jinak handicapované živočichy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 2. 1999 - Navrhují Přátelé přírody koněspřežku?

Ústí nad Labem [Přátelé přírody] - Protože se stále znovu ukazuje, že naše návrhy jsou velmi málo známé, rádi bychom stručně vysvětlili, co vlastně skutečně navrhujeme. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 2. 1999 - Otevřený dopis Přátelům přírody z magistrátu v Ústí

Ústí nad Labem [Přátelé přírody] - Mluvčí ústeckého magistrátu Oldřich Zeman napsal otevřený dopis Marianu Páleníkovi, předsedovi a mluvčímu Přátel přírody. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 2. 1999 - Kormoráni na Tovačovsku - odvolání zamítnuto

Olomouc [Děti Země] - Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání Rybářství Přerov proti rozhodnutí přerovského okresního úřadu v cause odstřelu kormoránů na tovačovských rybnících. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 2. 1999 - Primátor Liberce předstihl senátora Sobotku

Liberec [Děti Země] - Primátor města Liberce, ing. Jiří Ježek pozval zástupce občanských sdružení z S.O.S. Jizerské hory na schůzku o připravovaném záměru uspořádat v roce 2005 na Ještědu a v Bedřichově MS v klasickémlyžovaní. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 2. 1999 - Kavan a Lánský navrhují sledování ekologických organizací

Praha [EkoList] - Zaangažovat civilní rozvědky ve sledování protijaderných hnutí v ČR navrhují vicepremiér pro bezpečnostní a zahraniční politiku Egon Lánský (ČSSD) a ministr zahraničních věcí Jan Kavan (ČSSD) ve "Zprávě o možných důsledcích mezinárodního ohlasu a projevů protijaderného hnutí na uvedení JE Temelín do provozu, případně na její nedokončení", kterou zítra společně předloží vládě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 2. 1999 - Chce ministr Kužvart stavět dálnici v CHKO?

Praha [Děti Země] - Stanovisko k rozhodnutí ministra životního prostředí Miloše Kužvarta ze dne 19.2.1999, kterým ruší rozhodnutí odboru ochrany přírody MŽP ze dne 20.11.1998 o neudělení výjimky ze zákona č. 114/1992 Sb. pro průchod dálnice D8 přes CHKO České středohoří a celou věc vrací správnímu orgánu k novému projednání a rozhodnutí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 2. 1999 - Státní politika životního prostředí zveřejněna

Praha [EkoList] - Na serveru ministerstva životního prostředí byla zveřejněna čerstvá verze Státní politiky životního prostředí, otevřená připomínkám. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 2. 1999 - Děti Země žádají Pražské služby o informace

Praha [Děti Země] - Dne 22.února 1999 předaly Děti Země řediteli Pražských služeb Ing. Lubomíru Nemejcovi 84 korespondenčních lístkůp se žádostmi o zveřejnění informací (text otázek uveden v příloze). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 2. 1999 - Greenpeace podává trestní oznámení za poškození životního prostředí

Praha [Greenpeace] - Česká pobočka mezinárodní ekologické organizace Greenpeace dnes podala okresnímu státnímu zastupitelství v Nymburce trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s ilegální skládkou vysoce nebezpečného toxického odpadu v bývalém vojenském prostoru Milovice - Mladá. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18. 2. 1999 - Greenpeace žaluje americkou vládu kvůli geneticky modifikovaným plodinám

WASHINGTON/PRAHA [Greenpeace] - Greenpeace společně s Mezinárodní federací organického zemědělství s 650 členskými organizacemi reprezentujícími organické (ekologické) farmáře, zpracovatele a distributory ve více než 100 zemích celého světa a 22 amerických farmářů dnes společně zažalovali Federální agenturu pro ochranu životního prostoedí USA, aby ji přinutili stáhnout všechna povolení pro geneticky modifikované plodiny obsahující gen z bakterie zvané Bacillus Thuringiensis (Bt). Vkládání Bt genu činí rostliny jedovaté vůči hmyzu. Bt plodiny dnes zahrnují přibližně jednu třetinu všech osevních ploch geneticky modifikovaných rostlin zasázených v roce 1998. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 2. 1999 - S obnovitelnými zdroji je třeba začít na všech úrovních

Praha [EkoList] - Největším problémem, který brání rozvoji úsporných technologií a přechodu na obnovitelné zdroje energie, je nechuť politiků a státních úředníků. "Problémem nejsou technické obtíže, ale jakási myšlenková impotence, panující na ministerstvu průmyslu," řekl dnes na tiskové konferenci ing. Petr Hlobil z Programu energetických úspor. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 2. 1999 - Dejmal a Plicka prezentovali libereckým poslancům návrh na využití údolí Vesec

Liberec [Děti Země] - Na semináři, který pro poslance městského zastupitelstva v Liberci uspořádalo Občanské sdružení Vesec, prezentovali autoři alternativní urbanistické studie využití veseckého údolí, ing. arch. Ivan Plicka a ing. Ivan Dejmal (bývalý ministr životního prostředí) návrh na změnu územního plánu Liberce. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 2. 1999 - Němečtí zelení Kužvartovi: U nás D8 není zajištěna

Ústí nad Labem [Přátelé přírody] - Podle mluvčího saského zemského představenstva strany Spojenectví 90/Zelení dr. Karl-Heinz Gerstenberg, který se minulý týden obrátil na ministra životního prostředí ČR dr. Miloše Kužvarta, není dálnice D8/A17 v Sasku zajištěna. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 2. 1999 - Jahoda-ryba a kukuřice-škorpión říkají NE genetickému znečištění

CARTAGENA/PRAHA [Greenpeace ČR] - Aktivisté Greenpeace přestrojeni za jahodu kříženou s rybou, bramboru s kuřetem, škorpióna s kukuřicí a krysu s pstruhem požadovali dnes společně s kolumbijskou organizací na ochranu přírody CANOA účinnější opatření, jež by umožnila chránit přírodní biodiverzitu před znečištěním geneticky modifikovanými organismy. Protest byl namířen proti skupině průmyslových zemí, které se snaží zabránit pokroku při mezinárodních jednáních o obchodu a používání geneticky pozměněných organizmů v kolumbijské Cartageně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16. 2. 1999 - STUŽ k zákonu o Národním parku České švýcarsko

Praha [STUŽ] - STUŽ jako člen IUCN upozorňuje, že chystané vyhlášení čtvrtého národního parku ČR je vzhledem k bilaterálnímu charakteru území záležitostí nejen celonárodního, ale i evropského významu. Bylo by vhodné, aby tento park byl důstojným a rovnocenným partnerem národního parku na německé (saské) straně i našich tří dosud vyhlášených národních parků. Všechny mají přeshraniční podobu, která odpovídá potřebám ochrany přírody a ekosystémů. Již z toho důvodu je třeba zákon urychleně přijmout v podobě, která vytvoří územně celistvý útvar. Žádáme proto, aby park byl vyhlášen v původní podobě, dohodnuté s německou stranou v roce 1991, a připojujeme stručné zdůvodnění tohoto stanoviska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16. 2. 1999 - Přes 2.500.000 Kč na energetické úspory a výchovu ve střední Evropě

Praha [Nadace Partnerství] - Nadace firmy Honeywell podpořila energetický program Nadace Partnerství. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15. 2. 1999 - Komise pro kontrolu spalovny po vzoru USA

Praha [Občanská komise pro kontrolu malešické spalovny] - Poté, co malešická spalovna získala svolení s trvalým provozem, rozhodla se občanská sdružení, odborníci a poslanci zastupitelstev založit nové občanské sdružení po vzoru občanských komisí kontrolujících například ve Spojených státech chod jaderných elektráren. Tak vznikla 1. října 1998 "Občanská komise pro kontrolu malešické spalovny". Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
29. 9. 15:05 [ČTK] - Ornitologové žádají laiky o pomoc s mapováním skleněných ploch ohrožujících ptáky
29. 9. 15:03 [ČTK] - Otázky a odpovědi kolem úniků plynu v plynovodech Nord Stream
29. 9. 11:37 [ČTK] - Klady a zápory vyhlášení CHKO Krušné hory posoudí pracovní skupina
29. 9. 11:35 [ČTK] - Švédská pobřežní hlídka objevila již čtvrtý únik plynu v plynovodech Nord Stream
29. 9. 11:31 [ČTK] - Loni bylo ve světě zabito na 200 ochránců životního prostředí

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz