Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat15. 2. 1999 - Pražský magistrát dal za pravdu Dětem Země

Praha [Děti Země] - Odbor výstavby pražského magistrátu rozhodl, že firma McDonald´s stavbou reklamního pylonu u své restaurace v Divoké Šárce nedodržela platné zákony. Na tuto skutečnost již dříve upozorňovaly Děti Země. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15. 2. 1999 - Osud parku v Košířích má v rukou Ministerstvo životního prostředí

Praha [Děti Země] - Ministerstvo životního prostředí má rozhodnout o odvolání investora výstavby bytového souboru "Terasy nad Smíchovem" proti rozhodnutí odboru životního prostředí Magistrátu hl. m. Prahy, který nesouhlasil se zásahem do části parku Košíře-Motol. Jedná se o jeden z více případů výstavby na Praze 5, která má nahradit zeleň v přírodním parku Košíře-Motol a představuje tak jeho vážné ohrožení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12. 2. 1999 - Plakát veseckého údolí pro ministra Kužvarta

Liberec [Děti Země] - Ač se to může zdát absurdní, příroda veseckého údolí je stále ještě ohrožovaná záměrem vystavět zde přehradu a na ni navazující rekreační a zábavní areál firmou AKVA KB. Tato firma již nemá politickou, natož ekonomickou podporu politické reprezentace Liberce.Přesto se stále snaží pro svůj záměr získat u Ministerstva životního prostředí ČR výjimku z ochrany zvláště chráněných druhů živočichů a rostlin vyskytujících se v zátopovém území (nutnou podle zákona č. 114/92 Sb., o ochrane prirody a krajiny). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 2. 1999 - Předseda Přátel přírody nabízí ústeckému senátorovi jednání o D8

Ústí nad Labem [Přátelé přírody] - Předseda ekologické organizace Přátelé přírody - Občanská společnost Marian Páleník zve ústeckého senátora Doubravu otevřeným dopisem na jednání o řešení dopravních problémů ústeckého okresu, na němž ho chce seznámit s návrhem ekologických organizací na řešení problému dopravního spojení Čech a Saska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 2. 1999 - Greenpeace kritizuje MZe za nezájem o geneticky modifikované plodiny

Praha [Greenpeace ČR] - Česká pobočka Greenpeace dnes kritizovala Ministerstvo zemědělství za přístup k mezinárodním jednáním o geneticky modifikovaných organizmech. Ministerstvo totiž náhle odvolalo vyslání svého delegáta na důležitou mezinárodní konferenci, kde se dotváří pravidla o používání geneticky pozměněných plodin (viz. Protokol o biologické bezpečnosti), ačkoliv složení delegace na svém pondělním zasedání schválila česká vláda. Greenpeace vyzvalo ministra zemědělství, aby urychleně zjednal nápravu a delegáta na jednání vyslal. Neurčitá vyjednávací pozice České republiky a současné složení české delegace vysílané na mezinárodní konferenci totiž zavdávají vážné důvody k obavám. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 2. 1999 - Pozvánka do Bratislavy - "Zelenú Bratislave"

Bratislava [Greenpeace SR] - Ochranárske organizácie Bratislavy Vás pozývajú na podujatie "Zelenú Bratislave". Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 2. 1999 - Výstava

Praha [Univerzita Karlova] - Ve výstavních prostorách Karolina byla dnes zahájena výstava "Kolumbie: botanická expedice" pořádaná společně rektorátem UK a velvyslanectvím Kolumbie v Praze. Kolumbijské ministerstvo zahraničních věcí zde ukazuje na fotografiích neobyčejnou botanickou rozmanitost tohoto latinskoamerického státu, kde rozlišují botanikové osm typů rostlinných formací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 2. 1999 - "Postrčí" ministr Kužvart integrovaný registr znečištění prostředí (PRTR)?

Plzeň [Plzeňská ekologická nadace] - Zástupci nevládního fóra pro PRTR se obrátili na ministra životního prostředí RNDr. Miloše Kužvarta (ČSSD) dopisem, v němž jej upozorňují na pomaloupřípravu ČR pro zavedení integrovaného registru znečištění prostředí PRTR (příprava ČR začala již v roce 1994 a odpovědnost za ni nese odbor ekologických rizik a monitoringu MŽP ČR). Za Nevládní fórum pro PRTR dopis podepsali Ondřej Velek (Nadace Partnerstvi) Jindřich Petrlík (Děti Země) a Miroslav Šuta (Plzeňská ekologická nadace). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 2. 1999 - Přežijí zelené plíce Prahy 5?

Praha [Děti Země] - Na území přírodního parku Košíře - Motol v Praze 5 nebo v jeho bezprostřední blízkosti je plánována výstavba několika obytných souborů. Pokud by byly všechny tyto stavby realizovány, způsobilo by to faktickou likvidaci "zelených plic" Prahy 5. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 2. 1999 - Jak funguje zákon o informacích

Praha [EkoList] - Od 1. července 1998 platí u nás zákon č. 123/1998 Sb., podle kterého by neměl být problém dostat se k informacím o životním prostředí. Je tomu tak doopravdy, nebo jenom na papíře? O malý test se v rámci své diplomové práce "Právo nainformace o životním prostředí před rokem 1989 a dnes" pokusila studentka Vyšší odborné školy informačních služeb Milada Podpěrová. O závěr její práce se budu opírat v následujícím článku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8. 2. 1999 - DUHA zažaluje střet zájmů

Praha [EkoList] - Ve spolupráci s pořadem Nedej se! vám přinášíme názory exministra Martina Bursíka a Jana Beránka z Hnutí DUHA na nejnovější vývoj kolem JETE. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8. 2. 1999 - Vezmeme život do svých rukou?

Plzeň [Plzeňská ekologická nadace] - Vernisáží v mázhausu plzeňské radnice (nám. Republiky 1) bude v pondělí 8. února v 17 hodin zahájena výstava "Vezměme život do svých rukou". Výstavu pořádají v rámci akce "30 dnů pro neziskový sektor" Plzeňská ekologická nadace a Centrum neziskových organizací Plzeň. Výstava potrvá do 19. února. Zahrnuje představení 10 ekologických neziskových organizací a soubor barevných fotografií "Apltraum Auto" (Auto - noční můra) zapůjčený německým Goethe Institutem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7. 2. 1999 - STUŽ k návrhu věcného záměru nového zákona o vodách

Praha [STUŽ] - Naše Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ) dostala návrh věcného záměru nového zákona o vodách z ledna 1999 (dále jen "Návrh") jen na vědomí. Pro závažnost řešené problematiky pokládáme za nutné vyjádřit se k tomuto Návrhu, byť do dalšího projednávání jsme měli, zvláště pro nevládní dobrovolnou organizaci, naprosto nedostačující čas deseti dnů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 2. 1999 - OZVĚNY EKOFILMU'98

Praha [STUŽ] - Společnost pro trvale udržitelný život, Ministerstvo životního prostředí a Open Society Fund pořádají ve dnech 23.- 25. února 1999 kině EVALD akci nazvanou OZVĚNY EKOFILMU'98 - promítání pořadů z 24. ročníku mezinárodního festivalu EKOFILM'98. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 2. 1999 - Bude Česká republika podporovat smrtící geny?

Praha [Greenpeace] - Greenpeace dnes vyzvalo ministra životního prostředí Miloše Kužvarta (ČSSD), aby zajistil, že na nadcházejícím jednání mezinárodní konference o biologické bezpečnosti v kolumbijské Cartageně nebude česká delegace hájit zisky nadnárodních biotechnologickěch koncernů, ale suverénní práva České republiky chránit své občany a životní prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3. 2. 1999 - Ozvěny EKOFILMU´98 v Praze

Praha [STUŽ] - Promítání pořadů z 24. ročníku mezinárodního festivalu EKOFILM´98, který se konal 7. - 11. října 1998 v Českém Krumlově. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2. 2. 1999 - Libor Ambrozek: ODS proti parku

Praha [EkoList] - EkoList přináší komentář Libora Ambrozka, poslance KDU-ČSL, k jednání Sněmovny o návrhu Zákona o vyhlášení Národního parku České Švýcarsko. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2. 2. 1999 - Zahájení 7.ročníku ankety o titul Ropák roku

Brno [Děti Země] - Děti Země vyhlašují již 7.ročník ankety o titul "Ropák roku" a 4.ročník ankety o "Zelenou perlu roku". Návrhy kandidátů na ropáka i autorů antiekologických výroků může na adresu Dětí Země (Jakubské nám. 7, 602 00 Brno, tel./fax 05-42221743) zaslat do 22.3.1999 kdokoli. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 2. 1999 - Emisní limity platí už měsíc

Praha [EkoList] - Od začátku ledna platí nové emisní limity pro látky znečišťující ovzduší. Je veřejným tajemstvím, že například armáda je neplní. Změní se někdy tento stav? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 2. 1999 - ČSOP: Podpořte vznik velké varianty národního parku

Praha [ČSOP] - V současné době projednává Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky návrh zákona o vyhlášení Národního parku České Švýcarsko. Vyhlášení národního parku představuje završení mnohaletého úsilí odborné i laické veřejnosti, profesionálních a amatérských ochránců přírody i lesníků o existenci "českého protějšku" k Národnímu parku Saské Švýcarsko. Území tohoto čtvrtého českého národního parku patří k unikátním a geomorfologicky nejcennějším oblastem Evropy. Na velké ploše se zde nacházejí původní ekosystémy, zejména v méně přístupných oblastech. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
18. 8. 00:12 [ČTK] - V Českém Švýcarsku se stále objevují místa, kde je v půdě vysoká teplota
17. 8. 21:21 [ČTK] - Biden podepsal zákon o rozsáhlých investicích do ochrany klimatu
17. 8. 18:30 [Ekolist] - Elektromobily nechceme příliš tiché. Tišší totiž neznamená bezpečnější
17. 8. 17:26 [ČTK] - Vláda nepodá žalobu na Evropskou komisi kvůli sankci za chyby v zemědělských dotacích
17. 8. 17:25 [ČTK] - Farma v zimě sníží vytápění skleníků, rajčata nebudou v lednu a únoru

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz