Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat17.12.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Zakončení úspěšného projektu „Vysočina bezpečně online 2013“

Slavnostním předáním výhry škole s nejvyšší účastí na rodičovském vzdělávacím semináři bude na krajském úřadu Kraje Vysočina zakončen projekt Vysočina bezpečně online 2013, realizovaný Krajem Vysočina a Národním centrem bezpečnějšího internetu, ve spolupráci s organizací Vysočina Education. Projekt se zaměřil na místní prevenci kriminality a sociální patologie spojené s užíváním internetu a online technologií. Součástí projektu bylo specializované vzdělávání pro odbornou veřejnost - policisty a sociální pracovníky, semináře pro laickou veřejnost, především rodiče žáků základních škol a studentů středních škol, a osvětová kampaň. Celý text ::internet::
 

Vybrat12.12.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Výstava „Proti Digital Divide v Africe“

Výstava pořádaná Národním centrem bezpečnějšího internetu představí projekt zaměřený na počítačovou gramotnost, který v letošním roce realizovala Česká republika ve spolupráci s Tchaj-wanem. Na výstavě budou představeny grafické práce nigerijských školáků, které vznikly v rámci projektu, fotky ze života střední školy Garki Government Secondary School v nigerijském hlavním městě Abuja i z běžného života Nigerijců. Čeští lektoři, na přelomu září a října 2013, vybudovali v uvedené škole ICT centrum s 20 počítači, projektorem a tiskárnou a pomáhali 60 žákům proniknout do tajů moderních technologií. Celý text ::internet::
 

Vybrat2.12.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Mladí bloggeři proti nenávisti online: No Hate Speech Movement

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) v rámci kampaně „Mladí proti nenávisti online“ uspořádalo v prostorách FSV UK v Praze workshop pro mladé bloggery, kteří se zajímají o problematiku lidských práv v prostředí internetu. Většinu z 25 účastníků tvořili studenti vysokých škol, ale přivítali jsme také osoby pracující s mládeží, zejména učitele a preventisty. Diskutovat či sdílet příspěvky na dané téma lze nově na Facebooku: www.facebook.com/protinenavisti.cz. Informace naleznete také na webové stránce www.protinenavisti.cz, která je průběžně aktualizována. Celý text ::internet::
 

Vybrat18.11.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Ohlédnutí za konferencí KYBERPSYCHO: Virtuální trauma neexistuje, vždy je reálným prožitkem!

Národním centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) nastartovalo na konferenci KYBERPSYCHO diskusi k palčivým tématům online rizik – počínaje kybernetickou bezpečností, přes sebevražedné úmysly online, až po elektronické násilí namířené proti pomáhajícím profesionálům. Důležitou myšlenku vyslovila Doc. PhDr. Ludmila Čírtková, Csc.: „Újma ve virtuálním světě bolí stejně jako újma v reálném světě!“ Tato idea se prolíná celým projektem „Praha bezpečně online“, který běží až do prosince 2013. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.11.2013 - PRAHA [Wikimedia ČR]
Wiki miluje památky: Nafoceno 30 procent českých památek

Díky 6429 fotografiím, přihlášeným letos do mezinárodní soutěže Wiki miluje památky, jsou na internetu volně přístupné fotografie již více než 30 procent českých kulturních a historických památek. Vítězem českého kola se stala fotografie z katedrály svatého Víta. Česká část soutěže probíhala pod záštitou Národního památkového ústavu. Celý text ::kultura, internet, životní prostředí::
 

Vybrat29.10.2013 - PRAHA [Wikimedia Česká republika]
Česká wikikonference popáté: 30. listopadu proběhne setkání světa Wiki

Pátá česká wikikonference naváže na tradici a nabídne příjemnou kolegiální atmosféru setkání, v němž se kombinuje oficiální program přednášek a workshopů s neformálními diskuzemi v předsálí. Místem konání se letos stane sídlo Přírodovědecké fakulty UK v Praze na Albertově. Celý text ::internet::
 

Vybrat16.10.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Palčivá témata na konferenci „KYBERPSYCHO“

Hlavní město Praha a Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) pořádají 16. 10. 2013 tradiční konferenci s netradičním názvem „KYBERPSYCHO“, s podporou odborného partnera, společnosti Telefónica. Konference je zaměřena na prevenci a řešení kyberkriminality a elektronického násilí, páchaného především na dětech a mezi dětmi. Proběhne v rámci již čtvrtého ročníku projektu „Praha bezpečně online“, podpořeného Ministerstvem vnitra ČR v dotačním programu prevence kriminality. Záštitu nad konferencí „KYBERPSYCHO“ převzala Eva Vorlíčková, radní hlavního města Prahy. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.10.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Podporujeme bezpečnější internet v Africe!

Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s tchajwanským partnerem – Institut for Information Industry (III) zahájilo rozvojový projekt zaměřený na podporu počítačové gramotnosti v Nigérii. Celý text ::internet::
 

Vybrat1.10.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Národní centrum bezpečnějšího internetu zahajuje kampaň „Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti 2013“

Řešení kybernetické bezpečnosti patří k důležitým tématům dnešního světa, což na jaře 2013 názorně ukázaly i v České republice proběhlé DDoS útoky na ICT infrastrukturu. Je zřejmé, že šíření osvěty o bezpečném online chování je nedílnou součástí zvyšování bezpečnosti v kyberprostoru. Česká republika byla díky iniciativě Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI) a podpoře Ministerstva vnitra jednou ze zemí, kde se loni realizoval pilotní projekt celoevropské kampaně. NCBI letos zahájí kampaň „Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti“ (ECSM) 1. října a provázet ji bude motto: „Online bezpečnost vyžaduje vaši účast!“ Celý text ::internet::
 

Vybrat16.9.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Pozvánka na konferenci 'KYBERPSYCHO' - prevence, řešení a právní souvislosti elektronického násilí

Zveme Vás na konferenci, kterou pořádá Hlavní město Praha a Národní centrum bezpečnějšího internetu, s podporou odborného partnera, společnosti Telefónica. Konference je zaměřena na prevenci a řešení kyberkriminality a elektronického násilí, páchaného především na dětech a mezi dětmi. Proběhne v rámci již čtvrtého ročníku projektu „Praha bezpečně online“, podpořeného Ministerstvem vnitra ČR v dotačním programu prevence kriminality. Celý text ::internet::
 

Vybrat10.9.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Ostrý start projektu „Vysočina bezpečně online“

Kraj Vysočina a Národní centrum bezpečnějšího internetu společně realizují projekt Vysočina bezpečně online 2013, jehož podzimní část právě startuje. Projekt je zaměřen na místní prevenci kriminality a sociální patologie spojené s užíváním internetu a on-line technologií. Součástí projektu je kromě osvětové kampaně také specializované vzdělávání pro odbornou veřejnost - policisty a sociální pracovníky a semináře pro laickou veřejnost (především rodiče). Semináře pro sociální pracovníky již proběhly za velkého zájmu účastníků v květnu a červnu, rodičovské a policejní vzdělávání právě startuje. Významnou součástí projektu je odborná konference „Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi“/“Elimination of children related cybercrime“, na jejímž pořádání se podílí také Vyšší policejní škola MV v Praze – pracoviště Jihlava. Celý text ::internet::
 

Vybrat12.8.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Evropský projekt SocialWeb – SocialWork pro kvalifikaci sociálních pracovníků

Sociální pracovníci, kteří pracují s mládeží, se často setkávají s dotazy mladých klientů souvisejícími s využitím internetu. Ukázal to nedávný průzkum realizovaný v rámci evropského projektu SocialWeb – SocialWork. V ČR je partnerem úspěšného projektu Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI), které zprostředkuje sociálním pracovníkům vzdělávání v oblasti bezpečného užívání moderních technologií. Celý text ::internet::
 

Vybrat29.7.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Konference „Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi“

Kraj Vysočina, Národní centrum bezpečnějšího internetu a Vyšší policejní škola MV v Praze – pracoviště Jihlava pořádají již tradiční mezinárodní konferenci, která propojí odborníky z bezpečnostních složek, specialisty z oblasti prevence a vzdělávání, informačních a komunikačních technologií, státní, firemní a neziskové sféry a odborníky pracující s dětmi a mládeží – zejména preventisty a sociální pracovníky. Celý text ::internet::
 

Vybrat11.6.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Vyhlášeno národní kolo soutěže o „Nejlepší online obsah pro děti 2013“

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) vyhlašuje národní kolo soutěže o „Nejlepší online obsah pro děti 2013“. Znáte zajímavou internetovou stránku s obsahem vhodným pro děti ve věku 6 až 12 let? Myslíte si, že by mohla být dobrým vzorem pro další tvůrce internetových stránek? Nominujte ji do naší soutěže o "Nejlepší webovou stránku pro děti" a pomozte našim nejmenším poznávat svět internetu bezpečně, z té lepší stránky! Celý text ::internet::
 

Vybrat4.6.2013 - PRAHA [TechSoup Česká republika]
Zoner, první český dárce v programu TechSoup Česká republika

Neziskové organizace mohou nyní přes TechSoup ČR žádat o software na zpracování digitálních fotografií Zoner Photo Studio. Zoner Photo Studio reflektuje potřeby, které má řada neziskovek pracujících s fotografiemi. Pokrývá celé fotografické workflow, od stažení fotek do počítače, vyspělou organizaci, snadné úpravy až po sdílení s klienty či spolupracovníky.
Celý text ::internet::
 

Vybrat13.5.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Konference „2013: Novinky v prevenci online kriminality“ upozorňuje na aktuální problémy

Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR a Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) pořádají tradiční jarní konferenci, která propojuje odborníky z oblasti informačních a komunikačních technologií, státní i firemní sféry a odborníky pracující s dětmi a mládeží – zejména pedagogy, sociální pracovníky, knihovníky atd. Gestorem akce je JUDr. Miroslav Antl, předseda Ústavně-právního výboru Senátu PČR. Oficiálními partnery konference jsou Telefónica Czech Republic a český Google. Celý text ::internet::
 

Vybrat28.4.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
NCBI zahajuje program „Sociální práce s mládeží ohroženou elektronickým násilím a kyberkriminalitou“

Národní centrum bezpečnějšího internetu zahajuje vzdělávací program „Sociální práce s mládeží ohroženou elektronickým násilím a kyberkriminalitou“, který je určen pro sociální pracovníky a další pomáhající profesionály, kteří pracují s dětmi, mládeží a rodinami. 30. dubna 2013 proběhne první ze série jednodenních prezenčních seminářů. Účastníkům bude k dispozici také navazující e-learningová část - krátké lekce pro preventivní práci s mládeží i pro intervenci, zahrnující témata prezenčního kurzu a podpůrné dokumenty pro praxi. Celý text ::internet::
 

Vybrat22.4.2013 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Pracovní trh, slučování rodin a studium: Migrační témata z pohledu expertů a migrantů

Multikulturní centrum Praha ve spolupráci se zahraničními partnery spustilo projekt „Migration to the Centre“, jehož cílem je podpořit výměnu informací o migraci ve střední Evropě. Konkrétně se jedná o témata pracovní migrace, slučování rodin a studia. Projekt čerpá z více než dvacetileté zkušenosti České republiky a okolních zemí s migrací a reaguje na vlivy Evropské unie na migrační politiky ve středoevropském regionu. Celý text ::lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat16.4.2013 - PRAHA [Sdružení pro integraci a migraci a Člověk v tísni]
Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat)

„Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace...Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…,“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat4.4.2013 - PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
NCBI podporuje Noc s Andersenem

Národní centrum bezpečnějšího internetu již tradičně podporuje „Noc s Andersenem“, akci knihoven na podporu dětského čtenářství. Děti nocují v místech, která se k akci připojují - většinou v knihovnách anebo školách, věnují se společnému čtení a různým dalším aktivitám. Celý text ::internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz