Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.1.2003 - PRAHA [Amnesty International]
Amnesty International zve na vernisáž výstavy „Spravedlnost pro všechny“

Pražská skupina Amnesty International v České republice Vás srdečně zve na vernisáž výstavy „Spravedlnost pro všechny“, která se uskuteční 3. února (pondělí) 2003. Akce začne v 18 hodin a proběhne v Klubu v Jelení. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat29.1.2003 - PRAHA [Centrální katolická knihovna]
Paměť krajiny

"Paměť krajiny" je název únorové výstavy v Centrální katolické knihovně. Bude věnována záchraně drobných sakrálních památek - kapliček, křížů, Božích muk, které jsou dnes obnovovány díky iniciativě místních obyvatel, spolků a sdružení. Na příkladu několika oblastí Čech, Moravy a Slezska ukazuje, jak je podstatná účast jednotlivce na zachování tradice a kontinuity naší krajiny a jak i zdánlivě malý zásah může oživit její paměť. Výstava bude otevřena denně od 5. do 28.2. Při zahájení a tiskové konferenci 5.2. ve 14 hodin bude vyhlášen projekt udělování medaile Dobroslava Líbala za záchranu památek v pohraničí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat22.1.2003 - Beroun [Děti Země / Dobročinný spolek Lomikámen]
Sbírka Vo patro vejš pokračuje. Další benefiční koncert proběhne tuto sobotu

V loňském roce byla zahájena série benefičních akcí za účelem shromáždění financí na invalidní plošinu do Centra neziskového sektoru Lomikámen v Berouně. První akcí v tomto roce bude rockový koncert tuto sobotu 25. 1. od 20,00 hod. v Rodinném pivovaru Berounský medvěd. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat20.1.2003 - [Organizátoři projektu 281m2 ]
Výstavní projekt 281m2 - pozvánka na tiskovou konferenci

Probíhající projekt 281m2 je zaměřen na aktuální a pravděpobobně i budoucí situaci galerie V. Špály v Praze, která jako jedna z mála výstavních prostorů dlouhodobě prezentovala kvalitní výstavní program zaměřený na současné umění. Výstavní projekt 281m2 je v Galerii Václava Špály otevřen, od 15.1. do 31.1.2003. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.1.2003 - [Divadlo Archa]
Feng-Jün Song a Horská karavana oslaví Rok Ovce

Rok Ovce, nový rok dle lunárního kalendáře, mohou Pražané stylově oslavit 22. ledna v divadle Ponec na večeru nazvaném Oslava Roku Ovce. Hlavními protagonisty oslavy budou čínská zpěvačka Feng-Jün Song a hudební sdružení Horská karavana, kteří poprvé představí svůj nový program etnických a lidových písní z Číny, Tibetu, Kazašska, Indonésie a střední Asie. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.1.2003 - [MŽP ČR]
Mapa míst svatých a klatých - nový film J. Císařovského

Vážení přátelé, zveme Vás na promítání nového filmu České televize a Ministerstva životního prostředí "MAPA MÍST SVATÝCH A KLATÝCH". Scénář a režie: Josef Císařovský, ve čtvrtek 23.1. 2003 od 16,30 hodin ve studiu MAT, Karlovo nám. 19, Praha 2. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat9.1.2003 - PRAHA [Divadelní ústav]
Zahájení České sezóny v Kanadě 2003 -II. část projektu

Vystoupení Kristýny Lhotákové s představením Venuše s Rubikovou kostkou na High Performance Rodeo Festival v Calgary v lednu 2003 zahájí druhou část recipročního kulturního projektu mezi Kanadou a Českou republikou, dosud největšího projektu kulturní výměny v historii obou států. V průběhu roku 2003 se v Calgary, Lethbridgi, Torontu, Vancouveru, Quebec City, Montrealu a Ottawě představí formou představení, workshopů a rezidenčních pobytů současná česká experimentální divadelní a taneční tvorba. V Kanadě vystoupí: Kristýna Lhotáková a Ladislav Soukup, skupina Jednotka, skupina Halky Třešňákové, Krepsko a soubor Dejá Donné. Program, který není ještě definitivně uzavřen, může obohatit prezentace divadla Archa v Montrealu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.1.2003 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a další]
Druhý Svátek oskoruší

Ve všech prostorách kulturního domu Strážničan ve Strážnici dne 1. března 2003 bude celý večer věnován oskoruším, vzácnému stromu který má na Jihovýchodní Moravě svou tradici. Druhý ročník akce má v programu od 16.00 hodin představení fenoménu oskoruší jako vzácného a typického stromu Slováckého kraje. Přednášky a postery budou věnovány rozšíření, pěstování a využití oskoruší. Poté bude čas na degustaci mnoha desítek představených vzorků jedinečných léčivých oskorušových pálenek, ale i sušených a zavařených plodů za poslechu cimbálové muziky. Součástí programu bude promítnutí dokumentu o oskoruších, fotovýstavy, besedy, občerstvení, tombola a samozřejmě poradna a prodej sazenic oskoruší. Celý text ::kultura, občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat7.1.2003 - [Nesehnutí/Berkat]
Děti z válkou postiženého Čečenska vystoupí v Brně

V sobotu 11. ledna 2003 od 19 h začne v Divadle Husa na Provázku vystoupení dětského čečenského souboru Maršo. Jde o první vystoupení tohoto tanečního souboru v ČR, kterým odstartuje jeho putování po českých a moravských městech zakončené 16. ledna 2003 koncertem v pražském divadle Akropolis. Smyslem celé akce je představit bohatou čečenskou kulturu a také upozornit na problémy lidí žijících ve válkou zmítané zemi. Výtěžek těchto benefičních akcí bude využit k pomoci civilním obyvatelům vojenskými operacemi ruské armády zničeného hlavního města Čečenské republiky Grozného. Organizátorem celé akce je občanské sdružení BERKAT.
Celý text ::kultura, lidská práva::
 

Vybrat2.1.2003 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Medáci žádají o podporu nové vedení Prahy 6: Nevyjdou-li Střešovice, půjdeme jinam, tvrdí Medáci

Silvestrovská oslava uplynulého roku 2002 zakončila další sezónu kulturních akcí ve starých Střešovicích. Ty již čtvrtým rokem pořádá Dobročinný spolek Medáků. Zda bude pokračovat, není jisté. Minulé vedení radnice Prahy 6 se k jejich kauze stavělo více než rozporuplně. Medáci se dnes obrátili na nově zvolené radní Prahy 6 a požádali je o podporu. Pokud radnice nenalezne pochopení pro kulturní centrum ve Střešovicích, Medáci žádají o přidělení náhradních prostor. V kulturních aktivitách chtějí pokračovat v každém případě. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat20.12.2002 - [Palác Akropolis]
EuroConnections 2003

Objev největšího francouzského festivalu Printepmps de Bourges roku 2002, laureát ceny Wagram Music 2002 vystoupí v pražské Akropoli! Jedná se o francouzskou skupinu No Bluff sound, jejíž styl lze označit jako směs junglu, affro breakbeatů, hip-hopu a ragga. V rámci EuroConnection vystoupí i francouzská dvojice excelentních hudebníků Bumcello. Celý text ::kultura::
 

Vybrat19.12.2002 - [Divadlo Archa]
Piškanderdulá zpříjemní předvánoční čas v pražském Ponci

Kdo si bude chtít zpříjemnit předvánoční čas, odpočinout si od hektických nákupů nebo vzít své děti za kulturou, bude mít možnost přijít 20. a 21. prosince do pražského divadla Ponec na slavné loutkové představení Věry Říčařové a Františka Vítka Piškanderdulá – podtitul Josefe! Představení je určeno jak dospělým i dětem a začíná v oba dny v 18.00 hod. Představení uvádí Divadlo Archa jakou součást Archa pluje! Celý text ::kultura::
 

Vybrat18.12.2002 - [KNIHY 555 ]
Nakladatelství KNIHY 555 Liberec vydává publikaci HAVEL, fotografie 1974 - 2002

Fotografická publikace představující Václava Havla na fotografiích předních českých fotografů – dokumentaristů. Tato výjimečná publikace obsahuje jak velmi známé fotografie, které patří již mezi klasiku, tak fotografie, které jsou zde publikovány poprvé. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.12.2002 - [Klub za starou Prahu]
Karlín - historické město v ohrožení

Stanovisko Klubu Za starou Prahu, vydané k tiskové konferenci dne 4. 12. 2002
V srpnu 2002 postihly Prahu katastrofální záplavy. Nejpostiženější pražskou čtvrtí se stal Karlín - první pražské předměstí, založené v období klasicismu na počátku 19. století. Již v průběhu povodně a těsně po ní se v Karlíně zřítilo několik domů. Od tohoto okamžiku začal být Karlín odpovědnými orgány i veřejností vnímán jako nebezpečná zóna, ve které lze očekávat zřícení dalších objektů. Z tohoto důvodu byl značně zpomalen návrat obyvatel a tím i normálního života do pustých karlínských ulic. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.12.2002 - PRAHA [Koniklec]
Vyhlášení a ocenění nejlepších celoročních prací projektu Vzdušný oceán

Šansony a folkové písničky zpěvačky Radúzy doprovodí vyhlášení vítězů ekologické soutěže Vzdušný oceán. Ocenění pro děti, které během roku vedly nejlepší záznamy o čistotě vzduchu a stavu životního prostředí v jejich obci, bude předávat ministr Libor Ambrozek (KDU-ČSL). Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat13.12.2002 - [Festival EuroArt Praha ]
Na třetím koncertě 3.ročníku festivalu Euroart Praha se představí Stamicovo kvarteto a Kvarteto Apollon

V pořadí třetí koncert cyklu koncertů Festivalu komorní hudby EuroArt Praha 2002/2003 se uskuteční dne 18.prosince 2002 v Sále Martinů Lichtenštejnského paláce na Malé Straně, v 19.30 hod. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat13.12.2002 - [Archa]
Choreograf Jan Kodet se inspiroval zatopenou Archou

Přední český choreograf Jan Kodet se svojí taneční skupinou se představí 17. a 18. prosince v pražském divadle Ponec. Večery budou mít 2 části: taneční improvizaci nazvanou „8 dní“ a choreografii Danse Macabre. Podnětem k úvodní improvizaci byla návštěva Divadla Archa poté, co bylo v srpnu zaplaveno vodou. Voda v Arše stála 8 dní a zatopené prostory sálu se Janu Kodetovi vryly hluboko do paměti: „Vstupoval jsem do suterénu, byla absolutní tma, hrozná zima a mrazivé ticho. Stál jsem na balkónu a díval se do několik metrů hluboké vody. Tak na tenhle pocit určitě nezapomenu.“ Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat11.12.2002 - PRAHA [Sdružení Tereza]
Sdružení Tereza zve již posedmé na benefiční akci Tichá aukce

Benefiční akci „Tichá aukce 2002“ pořádá již posedmé sdružení pro ekologickou výchovu Tereza ve čtvrtek 12. 12. 2002 od 17.30 hodin. Jedná se o společenský benefiční večer, jehož výtěžek bude využit na podporu ekologických vzdělávacích programů a projektů pro děti a mládež ČR. Aukce se objeví se také v on-line přenosu na internetové adrese www.terezango.cz a www.gts.cz. Celý text ::kultura, občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat6.12.2002 - [Český rozhlas 3 - Vltava ]
Vyhlášení výsledků autorské vyzývací anonymní soutěže o původní rozhlasovou hru

Rozhlasová hra je v rámci rozhlasového vysílání stále v popředí posluchačského zájmu. Český rozhlas chce tento trend ještě posílit a zvýraznit a proto se rozhodl v dubnu tohoto roku k vypsání vyzývací autorské soutěže, jejíž výsledky byly vyhlášeny 3. prosince 2002.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat5.12.2002 - [Nadace Bruecke - Most]
Pozvánka na slavnostní zahájení výstavy

Slavnostní zahájení výstavy „Kde domov můj….Wo ist meine Heimat? Stopy česko-německé vzájemnosti v 19.a 20. století | Spuren deutsch – tschechischer Gemeinsamkeiten im 19. und 20. Jahrhundert.“ Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | .. | 111 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz