Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat3.12.2002 - PRAHA [Občanská inspirace]
Výstava "I pro nás svítí hvězda betlémská..."

Sdružení Občanská inspirace zahajuje 10.12. výstavu betlémů vyrobených handicapovanými lidmi z chráněných dílen a stacionářů z celé ČR. Celý text ::sociální oblast, kultura::
 

Vybrat3.12.2002 - [Divadlo Archa]
The Plastic People a Agon Orchestra se sejdou na ojedinělém společném koncertu

Praha – 3. prosince 2002 – Scénický koncert The Plastic People of the Universe a Agon Orchestra nazvaný Aj obešel já polí pět 15. prosince v Roxy bude výjimečný v několika směrech: především jde o obnovení hudebního projektu Jak bude po smrti z roku 1979, kdy Plastici uvedli na hospodářské usedlosti v Nové Vísce u Chomutova několik rozsáhlých skladeb na texty českého filosofa a spisovatele Ladislava Klímy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3.12.2002 - PRAHA [Společnost pro Studia člověka]
Čeští krajané v Rusku

Občanské sdružení Společnost pro Studia člověka si Vás dovoluje pozvat na zahájení výstavy fotografického cyklu Jindřicha Štreita a Martina Sedláčka a prezentaci projektu „Daleko od domova“, který je věnován českým krajanům žijícím na pobřeží Černého moře. Zahájení výstavy se uskuteční ve středu 4. prosince 2002 v 17.00 hodin v Galerii Novoměstské radnice, Karlovo nám. 22 (vchod z Vodičkovy ulice), Praha 2. Celý text ::kultura, regionální rozvoj::
 

Vybrat2.12.2002 - PRAHA [Program Doprava pro 21. století]
Vernisáž výstavy fotografií Město - místo pro lidi

Fotografie brněnského fotografa Petra Barana zachycují všední život člověka ve městě – v prostoru zaplněném kamenem, asfaltem, betonem a automobily. Autor se snaží přimět diváky k zamyšlení nad místy, kde se každý den pohybují, a přitom našemu životu nastavuje zrcadlo z méně obvyklých úhlů. Vernisáž výstavy se koná v kavárně klubu Roxy, Dlouhá 33, Praha 1 v pondělí 2.12.2002 od 18:00 hodin za účasti autora. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat2.12.2002 - PLZEŇ [Děti Země]
Promítání filmu Muž, který sázel stromy

3. 12. 2002 v 19 hodin se v plzeňské kulturní kavárně Jabloň (Krátká 2, naproti autobusovému nádraží, Plzeň) koná projekce filmu Muž, který sázel stromy. Po skončení promítání bude následovat beseda o souvisejících aktivitách Dětí Země: ochrana stromů ve městě, ochrana přírody v Doupovských horách. Promítání filmu Muž, který sázel stromy je první akcí z cyklu Večery pro přírodu. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat2.12.2002 - BRNO [Amnesty International]
Vernisáž výstavy fotografií: Rusko – spravedlnost pro všechny

Vernisáž fotografické výstavy Rusko – spravedlnost pro všechny, pořádané v rámci celosvětové kampaně zaměřené na dodržování lidských práv v Rusku, proběhne v pondělí 2. prosince 2002 v 17.30 v Galerii Foyer brněnského divadla Husa na provázku. Brno, kde bude soubor fotografií k vidění do 20. 12., je prvním městem, ve kterém bude putovní výstava pořádaná organizací pro lidská práva Amnesty International představena. Vernisáž doplní kulturní program – vystoupení vokálně-instrumentálního sdružení Black Uganda Choir. Celý text ::kultura, lidská práva::
 

Vybrat27.11.2002 - DĚČÍN [Arnika Děčín]
Povolební beseda o tom, co zajímá občany Děčína

Organizace Arnika společně s Centrem pro demokracii a svobodné podnikání uspořádala 26.11. 2002 v Hotelu Česká koruna povolební besedu s názvem „Co zajímá občany Děčína?“. Besedy se zúčastnily čtyři desítky občanů a osm nových zastupitelů.
Úkolem besedy bylo seznámit občany s novými představiteli města a s jejich názory na navržená témata.

Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat26.11.2002 - BRNO, PRAHA [STUD Brno]
3. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra 2002 (Brno 15.-22.11., Praha 23.-24. 11.)

Závěrečnou projekcí britského snímku taneční skupiny DV8 „Dead Dreams of Monochrome Men“ skončily v pražském kině Aero v pondělí Ozvěny třetího ročníku českého festivalu filmů s gay a lesbickou tématikou MEZIPATRA 2002. Celý text ::gender, kultura, lidská práva::
 

Vybrat25.11.2002 - PRAHA [Jiří David]
"Tyátr" kolem Srdce na Hradě

Tiskové prohlášení Jiřího Davida, autora Srdce na Pražském hradě. Reaguje na mediální výpady zejména V. Klause a V. Železného. Celý text ::kultura::
 

Vybrat25.11.2002 - PRAHA [Unijazz]
Tisková zpráva k festivalu Alternativa 2002

V úterý 26. listopadu začíná jeden z nejrozsáhlejších evropských hudebních festivalů alternativní hudby Alternativa 2002, který pořádá sdružení Unijazz již desátým rokem.
Koncerty se budou konat v městské části Praha 6, konkrétně na sídlišti Dědina v klubu Delta a v Břevnově v Kulturním centru Kaštan.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat21.11.2002 - [Národní galerie]
Kniha Zvířata/Animals

Zpráva Národní galerie o prvním svazku nové edice Opus Pictum – edice populárních knih o výtvarném umění - vzniká jako partnerský projekt Národní galerie v Praze a sdružení na podporu a propagaci umění Opus Pictum. Cílem společně vydávaných knih je posílit zájem veřejnosti o výtvarné umění, povzbudit vnímavost, pěstovat schopnost vidět a těšit se ze setkání s uměleckým dílem. Těžištěm publikací je obrazový materiál, doprovázený jen nezbytnými textovými informacemi v češtině a angličtině. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21.11.2002 - BRNO [STUD Brno]
O Pasoliniho je velký zájem

Hlediště nacpané k prasknutí - tak vypadá každý den kinosál ve Flédě, kde od pondělí probíhá retrospektiva filmů italského režiséra Piera Paola Pasoliniho. Série filmů je uváděna v rámci 3. českého gay a lesbického festivalu Mezipatra. Celý text ::gender, kultura::
 

Vybrat21.11.2002 - PRAHA [Fórum Ukrajinců ČR]
Korneon a Fórum Ukrajinců ČR uvádí ukrajinský rock Vopli Vidopliassova (V.V.)

A začalo vše explozí. Mohutná radioaktivní energie Černobylské elektrárny porodila paniku, migraci, šílenství a… ukrajinský rock. V sobotu 14.prosince 2002 od 20.00 hodin vystoupí ukrajinská rocková skupina Vopli Vidopliassova (V.V.) ve Sky Klubu Brumlovka, Vyskočilova 2, Praha 4 (metro Budějovická).
Celý text ::kultura::
 

Vybrat18.11.2002 - PRAHA [Ústav pro ekopolitiku, o.p.s.]
O NÁS? S NÁMI! aneb Strategie udržitelného rozvoje ČR očima aktérů z environmentální, ekonomické a sociální sféry.

Cílem projektu je zapojení aktérů z environmentální, ekonomické a sociální sféry již do přípravné fáze práce na Strategii udržitelného rozvoje ČR. Dalším přínosem je iniciace neexistující mezisektorové komunikace a kooperace. To pokládáme za významné, protože neustále narážíme na úzké – environmentální - pojetí udržitelného rozvoje, díky němuž vzájemná komunikace nefunguje. Hlavní část spočívá v realizaci 12 tématických, mezisektorových akcí. Projekt je podpořen Ministerstvem životního prostředí ČR. Celý text ::gender, regionální rozvoj, sociální oblast, životní prostředí, internet, kultura, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat14.11.2002 - PRAHA [NF Dobrý soused]
AMARE ROMA – multimediální vzdělávací projekt

Simona Skořepová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Dobrý soused dnes na Ministerstvu kultury představila spolu s autory Janem Šiklem a Martinem Chlupáčem závěrečných deset evropských dílů vzdělávacího televizního cyklu AMARE ROMA (tři slovenské díly, dva maďarské díly, dva německé díly a tři české díly). Celý text ::kultura, lidská práva::
 

Vybrat14.11.2002 - PRAHA [LORM - Společnost pro hluchoslepé]
Benefiční představení "Ze tmy a ticha"

LORM - Společnost pro hluchoslepé Vás srdečně zve na benefiční představení"Ze tmy a ticha" v kostele u Salvátora ve dnech 30. 11., 6. 12., 7. 12. 2002 od 19.30 hodin (tanec - Antonie Svobodová, Pavla Šuranská - básně, Mirek Vodrážka - elektrické piano). Celý text ::sociální oblast, kultura::
 

Vybrat13.11.2002 - PRAHA [Respekt]
Šéfredaktor Respektu odchází

Šéfredaktor týdeníku Respekt Petr Holub (44) odchází po dohodě s vydavatelem z funkce, kterou zastával čtyři roky. “Je mi to líto. Petr Holub patří k nejlepším tuzemským žurnalistům,” řekl majitel Respektu Karel Schwarzenberg. Celý text ::kultura::
 

Vybrat13.11.2002 - PRAHA [Divadlo Ponec]
Tanec v Holandsku a další tiskové informace divadla Ponec

Tisková zpráva divadla Ponec k festivalu TANEC V HOLANDSKU. Součástí zprávy je kromě úvodní strany o samotné akci i oficiální tiskové prohlášení občanského sdružení Tanec Praha ke kauze Čestmír Suška vs. Ponec a dále také pojednání o úspěšnosti českých choreografů v mezinárodní soutěži Aerowaves. Celý text ::kultura::
 

Vybrat8.11.2002 - PRAHA [divadlo Archa]
Představení Něžné knoflíky se po polském hostování vrací do divadla Ponec

Praha – 4. listopadu 2002 – 6. a 7. listopadu uvádí Divadlo Archa v Ponci představení Něžné knoflíky. Toto představení minulý týden hostovalo v polské Vratislavi na pozvání Centra pro divadelní výzkum J. Grotowského. Něžné knoflíky se hrály v sále divadla Laboratorium, ve kterém tvořil a uváděl svá představení jeden z největších reformátorů světového divadla dvacátého století. Celý text ::kultura::
 

Vybrat7.11.2002 - PRAHA [divadlo Archa]
Japonský tanečník Min Tanaka vystoupí ve Státní opeře Praha

Japonský tanečník Min Tanaka, který je jedním z nejosobitějších umělců světové taneční scény, přijíždí po delší době do Prahy. 11. listopadu ve 20.00 hod. jej přivítá prostředí, ve kterém zatím nevystupoval - jeviště Státní opery Praha, tedy klasického operního dómu. Sólové taneční představení bude mít benefiční charakter, Min Tanaka vystupuje bez nároku na honorář. Výtěžek bude věnován na obnovu povodní zničeného Divadla Archa. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | .. | 111 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz