Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat6.11.2002 - PRAHA [Francouzský institut v Praze]
Festival francouzského filmu

Francouzské velvyslanectví v České republice a Francouzský institut v Praze letos organizují již pátou přehlídku francouzských filmů.
Od pátku 6. do pondělka 9. prosince bude v kině Lucerna a na Francouzském institutu v Praze představeno jedenáct současných celovečerních filmů. Celý text ::kultura::
 

Vybrat23.10.2002 - PRAHA [Mesiah Productions]
VAGINA MONOLOGY - Premiéra světově úspěšné divadelní hry

PRAHA – Divadlo Principle uvádí VAGINA MOLOGY v Nosticově Divadle nad Čertovkou na Kampě od 2. listopadu. Hra americké divadelní režisérky Eve Ensler VAGINA MOLOGY zvedá celosvětovou vlnu nadšení a je nazývána soukromými dějinami žen. Nastudování těchto monologů režisérkou Irenou Žantovskou je neobvyklý dramatický kus, v českých podmínkách zatím nevídané publicistické divadlo.

Celý text ::kultura::
 

Vybrat7.10.2002 - PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Mladí lidé Vás zvou na koncerty ve 28 městech!

Dne 18. 10. 2002 zorganizují mladí lidé v 28 nízkoprahových klubech pro děti a mládež ČR v rámci kampaně "Koncert pro Gabriel" koncerty svých hudebních skupin, které při těchto klubech působí. Cílem kampaně je představit veřejnosti tento typ klubů, jejichž činnost je založena na aktivní spolupráci s dětmi a mladými lidmi, a informovat o iniciátorovi kampaně - programu Gabriel Nadace rozvoje občanské společnosti. Celý text ::sociální oblast, kultura::
 

Vybrat2.10.2002 - BRNO [Nadace Partnerství, Nadace VIA]
Výstava vyzývající k návratu města lidem bude kolovat po Česku

Program Doprava pro 21. století ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně včera slavnostně otevřel výstavu fotografií Petra Barana s názvem „Město – místo pro lidi“. Výstava 30 párů černobílých fotografií je doplněna komentářem spisovatele Ivana Klímy. Poté se přesune do Prahy, kde ji budou moci zhlédnout návštěvníci kavárny Galerie V Dlouhé. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat2.10.2002 - Praha [Deus Production Company]
Benefiční Koncert pro uprchlníky - Na Gorze

Pražský dobročinný koncert polské free rockové skupiny Na Górze mentálně handicapovaných, jehož celkový výtěžek půjde výlučně na konto pro uprchlíky při evangelickém kostele U Salvátora, se koná 15.11. 2002 v 19.00 h v kostele
Celý text ::sociální oblast, kultura::
 

Vybrat26.9.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Tisková konference při příležitosti koncertu Hvězdy na Vltavě

Praha, 25. září - Česká televize a společnost Člověk v tísni při ČT si Vás dovolují pozvat na tiskovou konferenci při příležitosti koncertu České televize Hvězdy na Vltavě ve prospěch veřejné sbírky SOS Povodně.
Na tiskové konferenci Vás budeme informovat o přípravě tohoto charitativního koncertu, který se uskuteční přímo na hladině Vltavy u Jiráskova mostu v Praze dne 5. října od 20 hodin a který bude Česká televize vysílat v přímém přenosu na ČT 1. Celý text ::kultura::
 

Vybrat25.9.2002 - PRAHA [Medáci]
Neznámý pachatel zničil velkokapacitní stan

PRAHA – Ve starých Střešovicích někdo minulý týden úmyslně zapálil velkokapacitní stan, který zde vztyčil Dobročinný spolek Medáků. Podle dnešního výpočtu specializované firmy dosahuje škoda přibližně 30-ti tisíc korun a po žháři pátrá policie. Škodě většího rozsahu zabránilo jen včasné uhašení požáru, takže stan nebyl zničen zcela. Medáci stan, který byl postaven na pronajatém soukromém pozemku, používali jako zázemí pro divadelní představení.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat25.9.2002 - Praha
Tisk. konference - Grantový program pro fotografy

Slavnostní vyhlášení Grantového programu na podporu fotografie. Jeho hlavním cílem je dlouhobá podpora fotografie v Čechách. Celý text ::kultura::
 

Vybrat12.9.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Happening proti rasismu a násilí. Ani záplavy nezastavily festival Music Beats Local Nazi na pražské Štvanici

happening proti rasismu, násilí a xenofobii pod názvem Music Beats Local Nazi se uskuteční v sobotu 14. září na pražské Štvanici. Organizátorem je společnost Člověk v tísni při České televizi spolu s agenturami Stereocom a ZepTepi. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat12.9.2002 - PRAHA [MKC]
Rozmanitost do knihoven: hledání cest k tolerantnosti

Studie uskutečněná v zemích EU na jaře roku 1997 ukázala, že problém rasismu a xenofobie v členských státech nabývá znepokojivých rozměrů: asi 33 procent dotázaných otevřeně přiznalo, že jsou poměrně nebo velmi rasističtí. Rasismus začíná tím, že podporuje rozdíly – opravdové nebo smyšlené. Na základě předsudků můžeme odmítat lidi ještě předtím, než jsme se o nich vůbec něco dozvěděli. A právě proto vznikl projekt „Rozmanitost do knihoven“. Jeho cílem je vytvořit cestu a prostor pro poznávání rozmanitých kultur a etnických menšin žijících v České republice a přispět k hledání společného řešení otázek mezietnického soužití. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat3.9.2002 - Pilníkov [INEX SDA]
Divadelní putování

Obec Pilníkov, Společenství obcí Podkrkonoší a občanské sdružení INEX – SDA pozvali do Podkrkonoší mladé lidi z celého světa, kteří zde dobrovolně pracovali pro obec Pilníkov a v průběhu deseti dní secvičili pohádku ÁJA A KRAKONOŠ. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3.9.2002 - [Děti Země]
Velkoplošnou videoprojekci z festivalu Vo patro vejš

Dobročinný spolek Lomikámen, Děti Země, Nudle a Klub Labe si Vás dovolují pozvat na velkoplošnou videoprojekci festivalu Vo patro vejš. Projekce se uskuteční v neděli 8. srpna v Klubu Labe v Hořovicích od 15.00 hodin. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat30.8.2002 - PRAHA [Medáci]
Vyklízení Medáků

dnes ráno kolem 9-té hodiny obsadila soukromá bezpečnostní služba objekt Starostřešovická 96, který až do této chvíle užíval Dobročinný spolek Medáků ve Střešovicích. Agenturu sem povolal Tomáš Klíma, který údajně uzavřel nájemní smlouvu s Městskou částí Praha 6 jako vítěz výběrového řízení na provozování kulturních akcí. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat29.8.2002 - Beroun [Děti Země]
Výstava Krajina a její lidé zničena při povodních

Výstava Krajina a její lidé, dokumentující nesmyslné ničení chráněné krajinné oblasti Český kras těžbou vápenců, byla zničena při povodních. Výstava složená z fotografií Ibry Ibrahimoviče a dokumentující nesmyslné ničení chráněné krajinné oblasti Český kras těžbou vápenců, byla po dohodě s vedením Muzea Českého krasu v Berouně prodloužena do konce srpna. To se jí bohužel stalo osudným. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat23.8.2002 - [Děti Země]
Přesně za týden vypukne celovíkendový hudební a divadelní festival Vo Patro Vejš

Poslední srpnový víkend se uskuteční na hradě Točník charitativní hudební a divadelní festival Vo Patro Vejš, který pořádají d.s. Lomikámen a Děti Země ve spolupráci s občanským sbružením Nudle. Kromě původně zamýšlené sbírky na invalidní plošinu bude festival podporovat i sbírku SOS Povodně, kterou organizuje Člověk v tísni při ČT. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat21.8.2002 - PRAHA [i d e o n ]
Fotobanka Ideonu k dispozici redakcím

Redaktoři diskusního portálu o architektuře ideon|architektura budují Fotobanku národní a světové architektury, která v současností skýtá přes 1300 fotografií. Během povodňových dní ji rozšířili o téměř 900 snímků z povodňového týdne v Praze. Obrazový materiál obou fotobank je volně k disposici redakcím všech neziskových organizací pro jejich redakční práci s jedinou podmínkou uvedení zdroje Ideon.cz. Celý text ::kultura::
 

Vybrat12.8.2002 - Křinice [INEX SDA]
Cizinci se podílí na obnově Broumovska a péči o krajinu

Již po čtvrté se můžeme v Křinicích na Broumovsku setkat se skupinkou dobrovolníků ze zahraničí, kteří zde budou během svého pobytu od 12.8. do 26.8. nejen pomáhat se zvelebováním okolí obce, ale i poznávat krásy našeho regionu. Projekt, kterého se mladí lidé z ciziny účastní se jmenuje Cesty ke kořenům. Snahou je, aby si lidé v dnešní hektické době vzpomněli na důležité, ale i méně významné události, které ovlivnily životy několika generací. Tento projekt je podporována Česko-německým fondem budoucnosti. Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat2.8.2002 - Teplice nad Metují [INEX - SDA, Tuž se, Broumovsko!]
Pomohou besedy o česko-německých vztazích vyjasnit postoj veřejnosti k projektu Kříž smíření?

U Teplic nad Metují na Bukové hoře, v místě poválečné tragédie, pokračují práce dobrovolníků z mnoha zemí na stavbě Kříže smíření, který je nejen památníkem věnovaným obětem bezpráví, ale zejména vstřícným znamením v krajině. Po uvedení zprávy o projektu Kříž smíření ve zpravodajství České televize a v regionálních i celostátních tiskovinách se opět rozvířila živá diskuse o smyslu celého projektu, o smyslu smíření mezi národy, mezi Čechy a Němci. Ohlasy, kladné i záporné, se vyjadřují k myšlence, zda je vyrovnání se spletitou minulostí vůbec možné. Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat1.8.2002 - Praha [KONFRONTACE 2002]
Konfrontace - mezinárodní festival nového tance

Mezinárodní festival nového tance KONFRONTACE 2002, který se v letošním roce koná od 24. října do 2. listopadu 2002, nabízí vedle prezentace výrazných nových talentů i celosvětově uznávaných autorit také řadu seminářů a tanečních dílen, vedených předními světovými pedagogy.
Ve dnech 25. a 26. října 2002 se na HAMU pro mladé tanečníky z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska uskuteční taneční dílna se švýcarským choreografem Thomasem Hauertem. Hlavním tématem dílny bude zkoumání možností pohybu lidského těla. Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.8.2002 - Kostelecké Horky [INEX - SDA]
V Kosteleckých horách na choceňsku probíhá mezinárodní fotografický projekt "Černo-bílý svět"

Do Kosteleckých Horek u Chocně se sjelo na patnáct mladých lidí z různých evropských států, aby zde strávili tři společné týdny. Tématem fotografického projektu je venkovská krajina a lidé v ní, venkovský životní styl a jeho hodnoty pro současné mladé lidi. Projekt pořádá občanské sdružení INEX – Sdružení dobrovolných aktivit v rámci svého Venkovského centra v Kosteleckých Horkách. Finančně celou akci podpořila Česká národní agentura Mládež, věcný sponzorský dar poskytla FOMA a.s. Projekt začal 22/07 a skončí 15/08. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | .. | 111 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz