Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat23.4.2002 - BRNO [Nesehnutí]
Beseda o ženách ve vězení uvede středeční festival Jeden svět

Středeční program festivalu Jeden svět se ponese ve znamení života za mřížemi. Již ve 14 hodin začne na Fakultě sociálních studií beseda nazvaná Ženy ve vězení a v rámci filmových projekcí se toto téma objeví v bloku nazvaném Bez svobody. O jiné podobě omezení svobody, tentokrát vinou nemoci, vypráví filmový blok Moc nemocných. Jeho součástí je i oceněný snímek “To je můj život”. Program festivalu obohatí také přednáška PhDr. Evy Davidové o historii a kultuře Romů, konaná v Muzeu romské kultury, kde je instalovaná i výstava “Nevo Kher – Nový dům”. Dosavadní průběh festivalu ukazuje enormní zájem veřejnosti o promítané dokumenty, promítací sál je na všechna představení zcela zaplněn. Celý text ::lidská práva, kultura, gender::
 

Vybrat22.4.2002 - BRNO [Nesehnutí]
Dny lidských práv zahájí Bosenský žurnalista

Týdenní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět bude slavnostně zahájen v pondělí 22. dubna v kinu ART v 15:45 veganským občerstvením. Projekce uvede ředitel festivalu, bosenský žurnalista Igor Blaževič. Zároveň se ve stejných prostorách představí fotografická výstava Amnesty International „Barma – život v nesvobodě“. Tento den bude v Moravské zemské knihovně zpřístupněna také unikátní výstava Ivy Zímové „Před válkou jsem měl hračky“ zobrazující život čečenských dětí. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat18.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět udělil ceny vítězným filmům

17. dubna skončil 4. ročník festivalu Jeden svět, který se těšil velkému zájmu diváků. Řada představení byla několik dní předem vyprodána. Během slavnostního večera v divadle Archa byly uděleny festivalové ceny v sedmi kategoriích. Zvláštní cenu prezidenta Václava Havla za film, který výjimečným způsobem přispívá k ochraně lidských práv, si odnesl dokument ”Je to můj život”. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat15.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Do Prahy přijíždí věhlasný francouzský režisér

Claude Lanzmann, tvůrce slavných dokumentů o holocaustu, navštíví Prahu na pozvání festivalu Jeden svět, který letos uvádí retrospektivní přehlídku všech jeho filmů. Lanzmann, jehož dílo je ověnčeno řadou prestižních cen, se zúčastní české premiéry svého posledního snímku "Sobibor, 14. října 1943 v 16 hodin" o povstání v koncentračním táboře, který se promítá v 16. dubna ve 20 hodin v Arše. Režisér bude v Praze pobývat od 16. do 18. dubna. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat15.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět nabídne debatu o vězeňství

Poslední z řady debat nad zásadními tématy letošního ročníku festivalu Jeden svět proběhne v úterý 16. dubna na téma “V pasti věznice”. Diskutovat s veřejností budou generální ředitelka vězeňské služby, ředitel ruzyňské věznice, ředitel probační a mediační služby, hlavní armádní kaplan, zástupkyně kanceláře prezidenta, sociální kurátoři i představitelé nevládních organizací. Debata začíná v 15 hodin ve velkém sále Archy a uvede ji projekce dokumentu “Gotteszell - ženská věznice”. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat12.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Veřejnoprávní televize na britský způsob

V rámci festivalu Jeden svět proběhne v sobotu 13. dubna v Městské knihovně beseda s redaktorkou BBC Fionou Murch, která řídí pořad Correspondent, vlajkovou loď BBC mezi zahraničněpolitickými programy. Murch bude diskutovat s diváky o britské veřejnoprávní televizi, investigativní žurnalistice a nabídne ukázky ze svého pořadu. Beseda následuje po promítnutí filmu z její produkce Investoři chudoby, který začíná v 17:30. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat12.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Jak chutná život v Asii?

Nabídku festivalu Jeden svět obohatí večery na téma Barma, Afghánistán a Tibet. Na nich se návštěvníci dozvědí nejen o situaci na poli lidských práv, ale budou mít možnost ochutnat něco z exotické kuchyně těchto zemí. Tematické večery pořádané společností Člověk v tísni probíhají 12., 13. a 14. dubna v Roxy – NOD vždy od 16 hodin. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat11.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět je i místem pro diskusi

V pátek 12. dubna proběhne první ze tří veřejných debat k nosným tématům letošního ročníku festivalu Jeden svět. Diskuse na téma "Koncepce a realita v oblasti vývozu zbraní z ČR" se zúčastní zástupci firem vyvážejících zbraně, poslanci parlamentu, vysocí představitelé policie i zástupci nevládních organizací a médií. Debata začíná v 15 hodin ve velkém sále Archy a uvede ji projekce dokumentu "Zbraně chudým". Během festivalu se povedou další debaty na témata Trauma mírových misí a V pasti věznice. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat11.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět nabídne i speciální projekce

Vedle promítání ve festivalových kinech nabídne Jeden svět i speciální promítání na policejní škole, v azylovém domě a ve věznici. V Arše a v Městské knihovně se dopoledne promítá pro středoškoláky. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat10.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Člověk v tísni udělí lidskoprávní cenu Homo Homini

11. dubna v 17 hodin bude v Arše předána cena Homo Homini, již společnost Člověk v tísni každoročně uděluje osobám, které významným způsobem přispívají k obhajobě lidských práv. Za rok 2001 bude udělena Zackie Achmatovi z Jižní Afriky za jeho osobní nasazení, včetně nasazení vlastního života při prosazování obecně prospěšných cílů. Jeho úsilí dokumentuje snímek Je to můj život, který zahajuje letošní ročník festivalu Jeden svět. Oceněním pana Zackie Achmata je zároveň vyzdvižena kampaň za dostupnost léků pro obyvatele zemí třetího světa nakažené virem HIV. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat10.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět uvádí výstavu o životě Romů

Jako součást festivalu Jeden svět se koná fotografická výstava devíti předních českých fotografů "Očernění" o životě Romů u nás. Vernisáž výstavy proběhne 11. dubna v 16 hodin v divadle Archa, výstava potrvá do 30. dubna. Mezi autory fotografií jsou Karel Cudlín, Jindřich Štreit a Iva Zímová. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat9.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět startuje

Festival dokumentů o lidských právech začíná 10. dubna v 19 hodin v Arše koncertem Rádia 1 pro Jeden svět, kde zahrají Support Lesbiens. Do Prahy se sjíždějí první festivaloví hosté. Mezi porotci zasednou mj. redaktorka BBC Fiona Murch, bojovnice za zrušení otroctví v Nepálu Inge Sagild a český Rom Bohuslav Jano. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, kultura::
 

Vybrat2.4.2002 - Praha [Naděje]
Týden pro Naději

Týden pro Naději ve dnech 7.-14. dubna 2002 je kampaní na podporu dostavby Domu pokojného stáří v Praze-Záběhlicích, v ulici K prádelně 2. Ten se má stát letos na podzim novým domovem pro seniory, kteří se ocitnou bez prostředků a bez rodinného zázemí. Mnozí z nich často živoří v nedůstojných podmínkách v ulicích našeho města a také v osamělosti umírají. V jednolůžkových až třílůžkových pokojích prožije 25 starších lidí bez domova v důstojnosti a v pokoji poslední období svého života. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat1.4.2002 - Praha [CULTURA IN FORMA BOHEMIA]
Obytný prostor 2002 - Země- voda - vzduch

Občanské sdružení CULTURA IN FORMA otvírá třetí ročník projektu Obytný prostor, který se zaměřuje na propojení umělecké tvorby a životního prostoru. Téma letošního ročníku je "Země - voda - vzduch".
Celý text ::kultura::
 

Vybrat26.3.2002 - Praha [Apriles ]
Apriles 2002

Apriles je festival ženské a lesbické kultury. Je tu pro ženy a od žen. Letošní osmý ročník má motto Žena a čas. Diskusní fóra, přednášky a dílny budou koncipovány s ohledem na generační rozdíly a názorovou pestrost návštěvnic. Tisková konference k festivalu ženské a lesbické kultury - Apriles 2002 proběhne 5. dubna 2002 od 14:00 hod. ve foyer Goethe Institutu v Praze.
Celý text ::lidská práva, kultura, gender::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha [Sdružení Buďánka pro budoucnost]
Naděje pro dělnickou kolonii Buďánka

Projekt na nové vzdělávací, konferenční a společenské centrum připravuje Sdružení Buďánka pro budoucnost (1) ve staré dělnické kolonii Buďánka v pražských Košířích. Po rekonstrukci budou Buďánka znovu vypadat jako ve svých nejlepších letech. Malé útulné domky zůstanou zachovány, navíc přibude několik obchůdků s výrobky zdravé ekonomiky, vegetariánská restaurace a park. Do procesu plánování se budou moci zapojit i místní občané. Sdružení přichází s projektem doslova v hodině dvanácté. Městská část Praha 5 by totiž měla v nejbližší době vyhlásit veřejnou obchodní soutěž na využití areálu. Celý text ::kultura, sociální oblast, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha 6, Břevnov [Sdružení Tejnka]
Jak bude vypadat poutní cesta starým Břevnovem

Obyvatelé a příznivci starého Břevnova projednali návrh na zklidnění dopravy a zvelebení své čtvrti. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat18.3.2002 - Praha - Klub v Jelení [AGNes]
Velikonoční trhy chráněných dílen v Klubu v Jelení

Občanské sdružení Agnes realizuje již šesté trhy výrobků chráněných dílen v prostorách Klubu v Jelení. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat4.3.2002 - BRUNTÁL [Arnika Ostrava]
Havlovi zahráli pro Nové Heřminovy

Téměř hodinu a půl trvajícím koncertem podpořili 1. března v bruntálském Open House hudebníci Vojtěch a Irena Havlovi Nové Heřminovy, obec, která stojí na místě plánované protipovodňové přehrady. Havlovi projevili své sympatie odpůrcům přehrady tím, že vstoupili do sdružení ARNIKA.
Celý text ::životní prostředí, kultura, regionální rozvoj::
 

Vybrat18.1.2002 - ZNOJMO [Ekologický právní servis, o.s.]
Okrašlovací spolek ve Znojmě a Ekologický právní servis vyzývají Krajský úřad Jihomoravského kraje, aby zrušil rozhodnutí o umístění stavby městské plovárny v sousedství Louckého kláštera ve Znojmě

Podnět k přezkoumání zákonnosti územního rozhodnutí pro stavbu městské plovárny („aquaparku“) v těsné blízkosti kulturní památky Loucký klášter ve Znojmě podala dnes ke Krajskému úřadu Jihomoravského kraje občanská sdružení Okrašlovací spolek ve Znojmě a Ekologický právní servis. V podnětu uvádějí, že při vydání územního rozhodnutí došlo k porušení několika zákonů a vyjadřují pochybnost o nepodjatosti pracovníků stavebního úřadu, který územní rozhodnutí vydal. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz