Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat2.12.2021 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
INEX se 7. prosince připojí k oslavě Mezinárodního dne dobrovolnictví

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se 7. prosince připojí k oslavě svátku Mezinárodního dne dobrovolnictví, který Organizace spojených národů (OSN) oficiálně vyhlásila na 5. prosince. Svátek slouží k připomenutí důležitosti dobrovolnické práce pro společnost. INEX zároveň touto akcí oslaví 30. výročí své existence a představí v datech průběh letošní dobrovolnické sezóny. Z důvodu nepřiznivé epidemiologické situace se akce uskuteční jako interaktivní online přenos. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.12.2021 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Kamery rozpoznávající tváře na letišti v Praze. Jsou v souladu se zákonem?

Digitálně-právní organizace IuRe/Digitální svobody podala podnět na Úřad pro ochranu osobních údajů v souvislosti s provozem kamerového systému s funkcí rozpoznávání tváří na Letišti Václava Havla v Praze. Organizace chce, aby Úřad prověřil dodržování povinností podle zákona o zpracování osobních údajů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.11.2021 - PRAHA [Pionýr]
Pionýři si zvolili nové vedení

Nezvyklé a netradiční. Tak by se dalo popsat X. výroční zasedání Pionýra, které se v sobotu 13. listopadu 2021 konalo v Pardubicích. Místo obvyklých více než dvou set delegátů se jich tu z epidemiologických důvodů sešla jen čtvrtina. I v takto omezeném počtu si však zástupci pionýrských skupin zvolili nové vedení spolku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.10.2021 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Česká transpozice směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu poškodí uživatele internetu i české firmy

Ministerstvo kultury předložilo zásadní regulaci a změnu pravidel pro běžné užívání internetových služeb, která implementuje novou směrnici EU o autorském právu na jednotném digitálním trhu (EU 2019/790). Novela autorského zákona je ale zpracovaná nekvalitně, nepřihlíží k doporučením Evropské komise a negativně ovlivní nejen české firmy, které podnikají na internetu, ale všechny uživatele běžných internetových služeb. Ve společné tiskové zprávě na problematický návrh novely autorského zákona poukazují společně neziskové organizace Iuridicum Remedium (IuRe) a Za bezpečný a svobodný internet. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.10.2021 - PŘEDKLÁŠTEŘÍ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z Česka a Německa pomáhají v Předklášteří

V malé vesničce Předklášteří, nacházející se nedaleko Brna, se od 11. do 24. října koná dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp. Jeho účastnící pomáhají s manuálními pracemi v místním klášteře. Kromě toho je cílem projektu najít společné středoevropské kořeny mezi českou a německou kulturou. Workcamp je pořádan ve spolupráci organizací NNO Hojnost, Antikomplex a INEX – sdružení dobrovolnických aktivit Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.9.2021 - TVAROŽNÁ LHOTA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomohou s organizací festivalu v Tvarožné Lhotě

Skupina dobrovolníků z České republiky i ze zahraničí se o víkendu 24. – 26. září bude podílet na přípravě 17. ročníku Oskorušobraní, festivalu oslavujícího vzácnou dřevinu jeřáb oskoruše a její plody. Akci pořádá obec Tvarožná Lhota ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – SDA, která zajišťuje koordinaci dobrovolníků. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.9.2021 - PRAHA [Pionýr]
Letní kempy předčily naše očekávání

Teď máte společný úkol… Vytvořte ve vašem týmu… Poslouchejte ostatní a zkuste se zamyslet nad tím, proč… To jsou úvodní věty, kterými začínala většina aktivit na letních kempech. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.9.2021 - MODLETÍN [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolnice pomáhají s revitalizací areálu chráněného bydlení v Modletíně

Od 4. do 19. září se koná v Modletíně dobrovolnický projekt neboli workcamp. V areálu komunity Benediktus, kde mohou lidé s mentálním handicapem bydlet v takzvaném chráněném bydlení, pomáhá skupina dobrovolnic s opravami areálu a integrací klientů. Projekt je organizován ve spolupráci neziskových organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Benediktus. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.8.2021 - ČESKÁ KAMENICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s revitalizací památky bývalého koncentračního tábora Rabštejn

od 22. 8. do 5. 9. se nedaleko města Česká Kamenice v údolí Rabštejn odehrává dvoutýdenní mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp. Cílem dobrovolníků je pomoci s oživením památky bývalého koncentračního a internačního tábora Rabštejn. Projekt je pořádán ve spolupráci organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, města Česká Kamenice a sdružení Aktion Zivilcourage e. V. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.8.2021 - KOZOLUPY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s údržbou kostela v Kozolupech

Od 20. 8. do 6. 9. 2021 hostí západočeská vesnice Kozolupy skupinu mezinárodních dobrovolníků, kteří svou prací přispívají k údržbě místního kostela a revitalizaci sadu. Mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp se uskuteční za podpory Místní akční skupiny Radbuza, obce Kozolupy a neziskové organizace INEX-SDA. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.8.2021 - JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z Itálie pomáhají na táboře pro děti a mládež s postižením

Od 12. 8. do 25. 8. pořádá v Jizbicích spolek Centrum pro všechny letní integrační tábor pro děti s i bez zdravotního postižení. V rámci dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomáhá s organizací tábora skupinka dobrovolníků, jejichž koordinaci zajišťuje INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.8.2021 - KADAŇ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomohou na anglickém táboře pro děti

Od 14. 8. do 27. 8. pořádá veřejně prospěšná nezisková organizace RADKA z.s. anglické tábory pro děti. S přípravou výukových i volnočasových aktivit jim v rámci dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomůže mezinárodní skupina dobrovolníků. Koordinaci dobrovolníků zajišťuje organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.8.2021 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Kamery rozpoznávající tváře, úprk od Google a digitální disidenti. Filmový festival Velkého bratra poodhaluje program

Avízo: Organizace IuRe/Digitální svobody ve spolupráci s filmovou platformou Kinolab rozproudí skrze tři filmově-diskuzní večery debatu o digitálních právech a svobodách. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.8.2021 - Malá Úpa [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z celé Evropy bude pečovat o krkonošskou přírodu

V malebné horské přírodě východních Krkonoš se ve dnech od 15. 8. do 21. 8. 2021 koná mezinárodní dobrovolnický projekt, který má za cíl ochranu přírodních krás našich nejvyšších hor. Týdenní pobyt skupiny šestnácti dobrovolníků ze šesti zemí Evropy je organizován jako dobrovolnický pracovně-vzdělávací projekt, takzvaný workcamp. Tento workcamp je organizován ve spolupráci Spolku přátel krkonošské přírody a neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11.8.2021 - STRÁŽ NAD OHŘÍ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Děti z dětských domovů společně se svými českými i zahraničními vrstevníky pomáhají s obnovou hradu

Od 9. do 21. srpna probíhá na Horním hradě Hauenštejn již 4. ročník mezinárodního dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Hrad se stal na dva týdny domovem dětí z dětských domovů v Unhošti a v Lichnově. Společnost jim dělají jejich vrstevníci z Česka i z ciziny a společně pomáhají s obnovou hradu i okolního arboreta. Projekt probíhá ve spolupráci spolku Opři se a organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2021 - Jilemnice [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do Jilemnice zavítají dobrovolníci z různých koutů Evropy

Podkrkonošské město Jilemnice bude ve dnech 04. až 13. 08. hostit skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přispějí ke zkrášlení města a jeho okolí. Projekt je pořádaný organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit a místní iniciativou MNOHO SVĚTŮ. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2021 - Rychlebské hory [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z Česka i zahraniční opět pomáhají s obnovou zaniklých osad v Rychlebských horách

Do zaniklých osad v Rychlebských horách opět přijeli čeští i zahraniční dobrovolníci. Ve dnech 30. 7. až 7. 8. 2021 zde během dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomáhají s čištěním a údržbou zaniklých osad a poutních míst. Projekt probíhá ve spolupráci s místní organizací Hnutí Brontosaurus Jeseníky a spolkem INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, který účast dobrovolníků koordinuje. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2021 - PRAHA [Pionýr]
Pionýrské letní kempy

„Tak co, učili jste se?“ „No jo mami, ale uvědomili jsme si to až při opakování,“ směje se dvanáctiletá Zuzka. Podobných dotazů a odpovědí zaznívá z hloučku rodičů a dětí více. Rodiče si přišli vyzvednou své ratolesti z končícího letního kempu PS Čtyřlístek Domažlice. Organizačně navazoval na tradiční tábor a rodiče to s povděkem komentovali: „Už se nám sice trochu stýskalo, ale protože jsme se navzájem při distanční výuce užili dostatečně, oddech jsme přivítali,“ otevřeně konstatuje jedna z maminek. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28.7.2021 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
INEX nabízí dlouhodobou pomoc pro opravu komunitních budov a prostorů zasažených tornádem

Nevládní nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) nabídla podporu obcím a neziskovým či dobrovolnickým organizacím, jež byly zasaženy tornádem na Břeclavsku a Hodonínsku. Náplní pomoci bude rekonstrukce zničených veřejných a komunitních budov a prostranství. Organizace je otevřena dlouhodobé spolupráci a pořádání tzv. workcampů (krátkodobý dobrovolnický projekt) v delším časovém horizontu tak, aby se odvedla všechna potřebná práce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.7.2021 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomáhají Studiu ALTA s rekonstrukcí prostor a organizací festivalu

Praha, Karlín (12. 7. 2021): V karlínské Invalidovně probíhá od 10. do 24. července krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Jeho účastnice a účastníci pomáhají ve Studiu ALTA s produkcí festivalu Nultý bod a zvelebováním prostoru. Workcamp pořádá pražské Studio ALTA, z. ú. společně s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 157 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz