Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat27.4.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Být součástí společnosti, ale nebýt na sítích. Český dokument Digitální disidenti je on-line

Středometrážní dokumentární film o lidech, kteří nejsou na sociálních sítích či nemají chytré telefony, měl premiéru přesně před rokem na olomouckém festivalu AFO. Po více než dvou desítkách projekcí v Česku i zahraničí jej nyní organizace IuRe a Kinolab zpřístupňují on-line. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.4.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mladí lidé nabývají cenné kompetence skrze vedení dobrovolnických skupin

Organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit připravuje na letošní léto 33 českých krátkodobých dobrovolnických projektů, tzv. workcampů. Každý workcamp bývá veden dvěma vedoucími. Pozice vedoucích je vyhledávána převážně mladými lidmi, kteří mají zájem skrze komplexní zkušenost zapracovat na svém seberozvoji. Pro zájemce proběhnou v průběhu dubna a května dvě školení. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.4.2023 - Praha [PetExpert]
Pes na zahradě. Pozor na sekačky, slimáky i cibulky narcisů

Pes a zahrada tak nějak patří k sobě. Mít svůj vlastní venkovní „rajón“ je pro nejlepší přátele člověka skvělá zábava. Jen je potřeba počítat, že mazlíček sem tam rozhrabe nějaký ten záhon, počůrává keříky nebo vyběhá cestičku podél plotu, kde už tráva prostě neporoste. Víte ale také, jaké nástrahy na psa na zahradě číhají? Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat29.3.2023 - Praha
Samsung Solve for Tomorrow: Generace Z má udržitelnost „v krvi“. Jejich projekty změní svět

Pokud nezměníme svůj životní styl, bude Země v roce 2050 o 1,5 stupně teplejší. Své nápady na „inovace pro udržitelnou budoucnost“ představila desítka studentských týmů – finalistů programu Solve for Tomorrow. Polovina projektů patří středoškolákům z Prahy. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat24.3.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Byly rozdány Ceny Velkého bratra za rok 2022

Výsledky osmnáctého ročníku Cen Velkého bratra (Big Brother Awards) – anticen pro největší slídily pořádaných nevládní organizací Iuridicum Remedium byly ve čtvrtek vyhlášeny v Praze. Devítičlenná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků či novinářů vybírala vítěze nominací zaslaných širokou veřejností. Anticeny udělované ve čtyřech kategoriích získali společnost Microsoft a Seznam, 9. senát Nejvyššího správního soudu nebo ministr Marian Jurečka. Pozitivní cena pak putuje ke spolku NoLog. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.3.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: ochránci soukromí vyhlásí Ceny Velkého bratra za rok 2022

V Cenách Velkého bratra jsou "oceňováni" ti největší narušitelé soukromí. Vítěze oznámí organizace Iuridicum Remedium již poosmnácté. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.3.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Čeští dobrovolníci vyjedou pomáhat do zemětřesením zpustošeného Turecka

Turecká organizace GSM – Gençlik Servisleri Merkezi (GSM – Youth Services Center) připravila na období duben až září cyklus krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů (tzv. workcampů), jejichž cílem bude pomoci zmírnit následky zemětřesení, které Turecko postihlo začátkem února. Skrze mezinárodní partnerství s českou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se do projektu Earthquake Solidarity budou moci zapojit i dobrovolníci z České republiky. Možnost přihlášení se na projekt se otevře 13. března. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.2.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Seznam.cz záměrně mate uživatele a k daňové kontrole se využívají i kamery podél silnic. Další ročník Cen Velkého bratra je tu!

Digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium připravuje osmnáctý ročník Cen Velkého bratra (Big Brother Awards). Ty, kdo nejvíce slídí v našem soukromí, vyhlásí 23. března 2023 v pražském Kampusu Hybernská. Nominace může veřejnost posílat až do 26. února. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.2.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Hotovost v ústavě nebude. Sankce za její odmítání by však měly začít platit co nejdříve

Senát zamítl iniciativu senátorky Jitky Chalánkové, která navrhla zakotvit právo na platbu v hotovosti v ústavě. Podle právníků z organizace IuRe se tak otevírá prostor pro novelu zákona o oběhu bankovek a mincí, zvláště když právě tuto cestu nově podpořil svým doplňkovým usnesením i Senát. Tato novela by nově měla přinést pokutu pro ty, kdo odmítnou hotovost přijmout.
Celý text ::občanský sektor::
 
 
 

Vybrat18.1.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
S kartou za deset, bez karty za dvacet. Lidem platícím hotovostí se život prodražuje

Dvakrát více zaplatí od 1. ledna ve Znojmě lidé, kteří při nákupu lístků na MHD upřednostňují hotovost. Trend vylučování na základě způsobu platby je podle neziskové organizace IuRe na vzestupu a měl by ho změnit zákon. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.12.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Neziskovka vybírá peníze na ochranu hotovosti. Lidé je mohou posílat on-line

Digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium spustila sbírku, jejímž cílem je shromáždit prostředky na hlídání novely zákony o oběhu bankovek a mincí. Ta by nově měla přinést za odmítání hotovosti pokutu, ale i stanovit výjimky. Celý text ::občanský sektor::
 
 

Vybrat28.11.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Česká úprava směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu je ve finále, pirátské návrhy změn jí prospěly

Spory o novou podobu autorského práva se táhnou řadu let od procesu přijímání autorskoprávní směrnice, přes českou transpoziční úpravu připravenou ministerstvem kultury v minulém volebním období, která nijak nepřispívala k vyjasnění řady vágních bodů, až po úpravu schválenou v poslanecké sněmovně s několika pozměňovacími návrhy z dílny Pirátů, které přispěly k jasnosti právní úpravy pro autory, poskytovatele služeb i uživatele, jakož i k vyvážené ochraně jejich práv. Nyní novela míří do Senátu a bude důležité, aby pozitivní změny prošly i na jeho půdě.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.11.2022 - Praha [ČZU v Praze]
Na ČZU proběhnou workshopy, které se zaměří na Lokální kvalitu ovzduší

Kvalita ovzduší je téma, které ve společnosti rezonuje již velmi dlouhou dobu. Cílem projektu Lokální kvalita ovzduší – věc veřejná, podpořeného Norskem prostřednictvím Norských fondů je zvýšit povědomí obyvatel o této problematice. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 
 
 

Vybrat27.10.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Jak to bude od ledna s povinnými datovými schránkami? Ohlušující ticho střídá snaha zařadit zpátečku

Datové schránky by měly být od ledna 2023 povinně zřízeny nejen všem právnickým či podnikajícím fyzickým osobám, ale i nepodnikatelům, kteří využijí služby státu pomocí elektronické identity či lidem s pozastavenou živností. Dva měsíce před očekávaným vypuknutím „datovkového tsunami“ však vůbec není jasno, jak a pro koho povinnost, ke které má dojít dle novely zákona o  elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, nakonec bude platit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.10.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: výsledky výzkumu, kterého se zúčastnilo více než 600 lidí pracujících v médiích, budou představeny v pondělí

Konsorcium organizací v čele s Fakultou sociálních věd pořádá v pondělí 24. října tiskovou konferenci, na které představí výsledky unikátního českého výzkumu o vztahu pracovníků v médiích k technologiím. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 160 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz