Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat19.11.2001 - PARDUBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V aule pardubické Univerzity se bude diskutovat o dobrovolnictví

Regionální dobrovolnické týdny, které v listopadu začaly v Chrudimi, nyní pokračují na Univerzitě v Pardubicích. Ve středu 21. listopadu v šest hodin večer proběhne v aule pardubické univerzity diskusní večer na téma proč se stát dobrovolníkem a jakou dobrovolnickou příležitost nabízí sociálně laděný program Pět P. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat13.11.2001 - Chrudim [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kdo v Chrudimi vyčnívá z řady

V Chrudimi začal v pondělí 12. listopadu první Regionální dobrovolnický týden, který Sdružení dobrovolných aktivit INEX uspořádalo při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001. Součástí týdne je výstava nazvaná „Vyčnívají z řady?“ a diskusní večer na téma dobrovolníci ve městě provokativně nazvaný „Pro dobrotu na žebrotu?!“. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat12.11.2001 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Přehled aktivit k roku dobrovolníků na JV Moravě

Přikládáme přehled anktivit INEX - Sdružení dobrovolných aktivit na Jihovýchodní Moravě. Jedná se o výstavy, besedy a otevření dalšího venkovského projektu. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj::
 

Vybrat10.11.2001 - LITOMYŠL [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Tiskové oznámení - Konference o dobrovolnictví

Jako posel dobrých zpráv přišla do Litomyšle na mezinárodní konferenci o "Přístupnosti dobrovolné služby - dobrovolníci v místních a sociálních komunitách“, paní Ludmila Horáková, ředitelka Bohemia Corps která přinesla žhavou zprávu o tom, že česká vláda přijala zákon upravující právní statut dobrovolníka. Přestože přesné znění zákona neměli delegáti k dispozici, ocenili, že se podařilo daný zákon vůbec vytvořit. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat9.11.2001 - CHRUDIM [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Regionální dobrovolnické týdny v Chrudimi

Při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001 uspořádalo v Chrudimi Sdružení dobrovolných aktivit INEX Regionální dobrovolnické týdny. První z nich začíná v pondělí 12.11. otevřením výstavy „Vyčnívají z řady?“ věnované jednak prezentaci neziskových organizací z Chrudimi, které při své činnosti využívají pomoci dobrovolníků, jednak ozřejmění samotného pojmu dobrovolnictví a dobrovolník.
Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat7.11.2001 - LITOMYŠL [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolnictví je v Litomyšli skloňováno ve všech pádech

Dobrovolnictví je v Litomyšli skloňováno ve všech pádech a mnoha světových jazycích. „Volunteer, voluntary work, voluntary projects, workcamps, chantiers, voluntario, borantia, gönülü,“ - toto jsou nejčastěji znějící slova v zasedacích prostorách hotelu Dalibor v Litomyšli. Všechny znamenají stejné – dobrovolník, dobrovolná služba, dobrovolnické projekty, avšak v jazycích jako jsou angličtina, francouzština, italština, japonština či turečtina. Před recepcí či v zasedací místnosti hotelu Dalibor tak lze potkat zajímavé diskusní skupinky: Koba z Japonska, Zafer z Turecka, Gwyn z Británie a Jinsu z Jižní Koreje hovoří o uplynulém roce a výměně svých dobrovolníků. Vedle Hannah a Eleni z Řecka a Astrid připravují školení vedoucích dobrovolnických projektů a dále se řeší spolupráce při vysílání dobrovolníků do zemí třetího světa. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat6.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Úřad vydává protichůdné signály, kultuře se ale zřejmě nebrání

Jedním z bodů dnešního zasedání Zastupitelstva Prahy 6 byla i diskuse o situaci ve starých Střešovicích. Ve třech obecních domcích této – dnes již unikátní – pražské dělnické kolonie působí Dobročinný spolek Medáků a pořádá zde široký kulturní program. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat1.11.2001 - BAYERUTH [Česko-německý fond budoucnosti]
1. setkání Česko-německého fóra mládeže

Setkání, které se uskuteční ve dnech 2. – 4. 11. 2001 v Bayreuthu, se zúčastní 20 mladých lidí z Česka a 20 z Německa. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.11.2001 - KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kostelecké Horky a Smetanu symbolicky spojí obnovovaná alej

V Kosteleckých Horkách u Chocně proběhne v sobotu 3. listopadu podzimní sázení stromů. Ovocné stromky, jeřáby a lípy, které poskytla Nadace Partnerství v rámci svého programu Strom života, budou společně sázet místní obyvatelé a dobrovolníci z Velké Británie, Francie, Kanady, USA, Itálie, Polska a Švýcarska, kteří se právě účastní mezinárodního dobrovolnického projektu Sdružení dobrovolných aktivit INEX. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat31.10.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Dnes staré Střešovice, zítra Zlatá ulička?

Úřad m. č. Praha 6 nařídil ve čtvrtek 25. 10. okamžité vyklizení dvou objektů ve starých Střešovicích, v nichž Dobročinný spolek Medáků již dva roky pořádá veřejné kulturní akce. Členové občanského sdružení se to dozvěděli teprve včera, kdy vypršela lhůta pro vyklizení. Co bude následovat, není jasné. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat29.10.2001 - PRAHA [Arnika]
Arnika a Aarhuská úmluva

Den před významnou mezinárodní událostí se v Praze představuje nové české ekologické sdružení ARNIKA(1). 30. října totiž vstoupí v platnost Aarhuská úmluva(2), která je pro ARNIKU a její program „Veřejnost a životní prostředí“ zásadní. V následujících dnech (možná tedy již 30.10.) má o ratifikaci úmluvy Českou republikou jednat i Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.
Celý text ::životní prostředí, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat23.10.2001 - PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
„Pomozte dětem!“ rozdělilo více než 10 miliónů

Všechny peníze ze 3. ročníku sbírky "Pomozte dětem!" ve výši 10 109 731 Kč byly rozděleny na přímou pomoc dětem.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.10.2001 - KŘINICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Obnova cest i česko-německých vztahů na Broumovsku

Mezinárodní projekt s dobrovolníky v Křinicích bude kromě diskusí sázet stromy podél obnovovaných cest. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.10.2001 - PRAHA [Asociace občanských poraden]
Seminář Cesta k občanům

Asociace občanských poraden, která v současné době zastřešuje 14 občanských poraden v celé České republice, pořádá v pondělí 15. října 2001 od 13,00 hod seminář o občanském poradenství pod názvem „Cesta k občanům“, který se uskuteční v jednacím sále SENÁTU ČR.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat2.10.2001 - CHOCEŇ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
O víkendu bude otevřena první trasa Choceňské naučné cyklostezky

Milovníci a příznivci stále populárnějšího cyklistického sportu budou mít v sobotu 6.října příležitost projet si první trasu právě otevírané Choceňské naučné cyklostezky. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat19.9.2001 - PRAHA [Asociace občanských poraden]
Mezinárodní konference o občanském poradenství

Mezinárodní konferenci o občanském poradenství a informačních službách sponzorovala Velká Británie prostřednictvím Ministerstva pro mezinárodní rozvoj /DFID/, které již řadu let významně podporuje vznik nezávislých poradenských služeb a občanských poraden ve Střední a Východní Evropě. Organizátorem konference byla Asociace občanských poraden v České republice. Setkání se účastnilo 10 evropských zemí - zástupci projektů občanského poradenství z České republiky, Slovenska, Polska, Litvy, Maďarska, Makedonie, Chorvatska, Rumunska, Arménie a konzultanti z Velké Británie, kteří napomáhali úspěšnému rozběhu projektů občanského poradenství v jednotlivých zemích našeho regionu.
Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.9.2001 - MLADÁ BOLESLAV [Česko-německé diskusní fórum]
Výroční konference Česko-německého diskusního fóra

Od 21. do 22.9. se koná v Mladé Boleslavi IV. výroční konference Česko-německého diskusního fóra na téma "Hospodářská spolupráce" Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.9.2001 - BRANDÝS NAD LABEM [Institut demokracie pro všechny]
Hana Marvanová a Cyril Svoboda se přihlásili k programu pro občanskou společnost

Oba politici se svými podpisy pod Brandýskou deklaraci zavázali učinit konkrétní kroky pro podporu občanské společnosti. Přislíbili tím hájit právo veřejnosti na účast ve správních řízeních na ochranu životního prostředí, které ohrožuje připravovaná novela správního řádu. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, lidská práva::
 

Vybrat5.9.2001 - ČESKÁ SKALICE [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Den otevřených dveří 15.9.2001

Nadace rozvoje občanské společnosti si Vás dovoluje pozvat na Den otevřených dveří, který se bude konat v prostorách Vily Čerych v České Skalici, a to v sobotu 15. září 2001 od 15.00 do 18.00 hodin. Rádi bychom Vás blíže seznámili nejen se svojí dosavadní činností, ale především s plánovaným využitím Vily Čerych. Jako dárek pro nás i pro všechny návštěvníky vystoupí bez nároku na honorář hradecké Divadlo Drak s inscenací Čenošské pohádky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.8.2001 - PRAHA [Hnutí za přímou demokracii]
Diskreditace! Varování!

Varování před diskreditační kampaní. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz