Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat27.3.2002 -
První příspěvky na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ prostřednictvím SMS

Na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ lze od 20.března přispívat prostřednictvím mobilního telefonu. Během prvního týdne fungování této služby bylo odesláno již téměř 50 tisíc sms zpráv – příspěvků na konto. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat25.3.2002 - Praha [Hlídací fena]
Hlídací fena aneb Potřebujeme ženy v politice

18.3.2002 byl spuštěn dovolební kritický internetový projekt www.hlidacifena.cz, který má za cíl podpořit vstup žen do politiky a přispět k feminizaci a ozdravění naší politické scény. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat21.3.2002 - Česká Skalice [NROS - Vila Čerych]
Z pohádky do pohádky v České Skalici

Dům dětí a mládeže Bájo v České Skalici pořádá 24. března od 14 do 17.00 hodin v sále restaurace U slunce zábavné nedělní odpoledne v karnevalových maskách. Finanční výtěžek z akce bude zaslán na konto veřejné sbírky "Pomozte dětem!". Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.3.2002 - Česká republika
Přispějte na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ prostřednictvím SMS!

Na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“, která opět vyvrcholí na Pondělí velikonoční v České televizi, lze od dnešního dne přispět částkou 10 Kč prostřednictvím mobilního telefonu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha [Sdružení Buďánka pro budoucnost]
Naděje pro dělnickou kolonii Buďánka

Projekt na nové vzdělávací, konferenční a společenské centrum připravuje Sdružení Buďánka pro budoucnost (1) ve staré dělnické kolonii Buďánka v pražských Košířích. Po rekonstrukci budou Buďánka znovu vypadat jako ve svých nejlepších letech. Malé útulné domky zůstanou zachovány, navíc přibude několik obchůdků s výrobky zdravé ekonomiky, vegetariánská restaurace a park. Do procesu plánování se budou moci zapojit i místní občané. Sdružení přichází s projektem doslova v hodině dvanácté. Městská část Praha 5 by totiž měla v nejbližší době vyhlásit veřejnou obchodní soutěž na využití areálu. Celý text ::kultura, sociální oblast, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna bude znova hlasovat o kontroverzním návrhu nového správního řádu, ačkoliv jej před měsícem již jednou odmítla schválit

Poslanecká sněmovna bude v rámci své 47. schůze (pravděpodobně v úterý 19. 3. 2002) znova hlasovat o vládním návrhu zákona o novém správním řádu, ač s tímto návrhem na své minulé schůzi vyslovila nesouhlas. Nové hlasování umožnila dohoda mezi ministrem vnitra ČR Stanislavem Grossem, resp. pracovníky jeho úřadu, a některými členy Ústavněprávního výboru sněmovny (ÚPV). Na jejím základě byl již jednou odmítnutý návrh „oživen“ a vtělen do svého „doprovodného zákona“. Jedná se o postup, který obchází řádný legislativní proces a který lze označit za neústavní. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - Praha - Klub v Jelení [AGNes]
Velikonoční trhy chráněných dílen v Klubu v Jelení

Občanské sdružení Agnes realizuje již šesté trhy výrobků chráněných dílen v prostorách Klubu v Jelení. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - Česká republika [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
Skautské klubovny se otevřou veřejnosti

Jaké to je svézt se na raftu, přespat ve skautském táboře, rozdělat oheň třením dřev či nahlédnout do různých koutů světa prostřednictvím fotografií, videozáznamů a kronik?
Takové možnosti, a ještě mnohé další čekají 6. dubna 2002 na všechny návštěvníky - děti a rodiče,
kteří navštíví jednu z více něž tří set otevřených skautských kluboven po celé České republice. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.3.2002 - Praha [Otevřená společnost o.p.s.]
Pozdě a špatně

POZDĚ A ŠPATNĚ – TAK INFORMUJE INFORMAČNÍ ÚŘAD Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.3.2002 - Praha [Česká katolická charita]
Charita organizuje pomoc dětem v Čečensku

Na dvě stě padesát dětí předškolního věku, většinou válečných sirotků a polosirotků, navštěvuje denně čtyři dětská centra v čečenské metropoli Groznyj. Tyto školky během dvou let zřídili ve válkou zničeném městě humanitární pracovníci Sdružení Česká katolická charita (SČKCH), kteří vedou od srpna 2000 mezinárodní charitní misi pro Čečensko, Ingušsko a Severní Kavkaz se sídlem v ingušské Nazrani. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat8.3.2002 - Praha [Otevřená společnost o.p.s.]
Informace stále s problémy

Tisková zpráva o poskytování informací podle zákona 106/1999 Sb. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat6.3.2002 - MOST [Ekologický právní servis]
Stavební úřad se v kauze NEMAK a průmyslové zóny JOSEPH uchyluje k obstrukčnímu jednání.

Ekologický právní servis se odvolal proti rozhodnutí Stavebního úřad města Mostu, který zamítl jeho žádost o informace. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat6.3.2002 - Česká republika [Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)]
Výzvy k podání projektů v rámci programů EU

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyzývá k odevzdání návrhů projektů v rámci programů Phare 2000 a Access 2000. Závěrečný termín pro odevzdání žádostí o grant je 13. května 2002, mezi nevládní organizace se bude rozdělovat celkem 2 755 376 EUR (téměř 90 milionů korun). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.3.2002 - ČR [Hnutí za přímou demokracii]
Nezávislí kandidáti na kandidátkách Koalice

Hnutí za přímou demokracii kritizuje zařazování tzv. nezávislých kandidátu na kandidátky Koalie. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5.3.2002 - BRNO [STUD]
Brno přestalo přehlížet lesbičky a gaye

Zastupitelstvo města Brna dnes na svém zasedání schválilo dotace nestátním neziskovým organizacím. Letos poprvé se mezi schválenými dotacemi objevily i dva projekty z oblasti gay a lesbické problematiky. "Je to přelomový okamžik, kdy Brno po několika našich marných pokusech konečně oficiálně uznalo existenci homosexuální minority a přínos našeho sdružení pro město," uvedl předseda sdružení lesbiček a gayů STUD Martin Strachoň. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat25.2.2002 - PRAHA / MOST [Arnika]
Nová pobočka Arniky v Mostě pořádá další akci

Výkonná rada sdružení ARNIKA schválila na svém víkendovém zasedání v Jihlavě vznik nové pobočky v Mostě. Vedoucí této pobočky se stala Ing. Soňa Hykyšová. Aktivisté ARNIKY se na Mostecku mají za sebou již několik akcí a budou se nadále věnovat problematice Ústeckého kraje v širším kontextu. Další jejich akce je naplánována na čtvrtek 28. února, kdy bude od 17.00 do 19.00 hodin ve vstupní hale Okresní knihovny v Mostě umístěn infostánek k prioritním kampaním ARNIKY. Občané Mostecka budou mít možnost připojit svůj podpis k více než 7800 signatářům petice ARNIKY „Budoucnost bez jedů“, která podporuje zavedení práva na informace o toxických látkách v životním prostředí do české legislativy, zároveň jim budou představeny i prioritní kampaně sdružení – „Budoucnost bez jedů“ a „Živé Labe“. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat25.2.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Státní zastupitelství: I ve Vokovicích se policisté v září 2000 dopouštěli vůči zadržovaným násilí

Státní zastupitelství pro Prahu 6 potvrdilo informace Občanských právních hlídek 1), podle kterých se také na místním oddělení v Praze Vokovicích policisté dopouštěli vůči osobám zadrženým v průběhu zasedání MMF v září 2000 fyzického násilí. Státní zastupitelství došlo k tomuto závěru po prošetření stížnosti podanou právníkem OPH proti postupu Inspekce Ministra vnitra, která tvrdila, že na této služebně k žádným trestným činům nedošlo. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat13.2.2002 - BRNO [STUD]
Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže

Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže, podpořený z finančních prostředků Velvyslanectví Nizozemského království (program MATRA-KAP) a z Programu EU Mládež, je po půlroce ve své polovině. Při této příležitosti a také v souvislosti s kampaní "30 dní pro občanský sektor" pořádá STUD Brno 21. února 2002 akci nazvanou "Duhové dveře dokořán". Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, gender::
 

Vybrat12.2.2002 - ČR [Hnutí za přímou demokracii]
První krůček tam, kde je nutné učinit pořádný krok

Hnutí za přímou demokracii považuje schválený návrh zákona o obecném referendu za zcela nedostatečný a pokrytecký! Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.2.2002 - Česká republika [Ekologický právní servis, o.s.]
Ekologický právní servis nesouhlasí se spojováním „Brandýského fóra“ s kandidaturou některých osob v parlamentních volbách

Ekologický právní servis (EPS) se distancuje od propojování tzv. „Brandýského fóra“ s možnou kandidaturou některých představitelů nevládních organizací v parlamentních volbách. EPS se proto také nadále nehodlá na dalším fungování „Brandýského fóra“ podílet. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz