Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat24.8.2021 - KOZOLUPY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomáhají s údržbou kostela v Kozolupech

Od 20. 8. do 6. 9. 2021 hostí západočeská vesnice Kozolupy skupinu mezinárodních dobrovolníků, kteří svou prací přispívají k údržbě místního kostela a revitalizaci sadu. Mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp se uskuteční za podpory Místní akční skupiny Radbuza, obce Kozolupy a neziskové organizace INEX-SDA. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.8.2021 - JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z Itálie pomáhají na táboře pro děti a mládež s postižením

Od 12. 8. do 25. 8. pořádá v Jizbicích spolek Centrum pro všechny letní integrační tábor pro děti s i bez zdravotního postižení. V rámci dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomáhá s organizací tábora skupinka dobrovolníků, jejichž koordinaci zajišťuje INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.8.2021 - KADAŇ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomohou na anglickém táboře pro děti

Od 14. 8. do 27. 8. pořádá veřejně prospěšná nezisková organizace RADKA z.s. anglické tábory pro děti. S přípravou výukových i volnočasových aktivit jim v rámci dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomůže mezinárodní skupina dobrovolníků. Koordinaci dobrovolníků zajišťuje organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13.8.2021 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Kamery rozpoznávající tváře, úprk od Google a digitální disidenti. Filmový festival Velkého bratra poodhaluje program

Avízo: Organizace IuRe/Digitální svobody ve spolupráci s filmovou platformou Kinolab rozproudí skrze tři filmově-diskuzní večery debatu o digitálních právech a svobodách. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.8.2021 - Malá Úpa [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z celé Evropy bude pečovat o krkonošskou přírodu

V malebné horské přírodě východních Krkonoš se ve dnech od 15. 8. do 21. 8. 2021 koná mezinárodní dobrovolnický projekt, který má za cíl ochranu přírodních krás našich nejvyšších hor. Týdenní pobyt skupiny šestnácti dobrovolníků ze šesti zemí Evropy je organizován jako dobrovolnický pracovně-vzdělávací projekt, takzvaný workcamp. Tento workcamp je organizován ve spolupráci Spolku přátel krkonošské přírody a neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11.8.2021 - STRÁŽ NAD OHŘÍ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Děti z dětských domovů společně se svými českými i zahraničními vrstevníky pomáhají s obnovou hradu

Od 9. do 21. srpna probíhá na Horním hradě Hauenštejn již 4. ročník mezinárodního dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Hrad se stal na dva týdny domovem dětí z dětských domovů v Unhošti a v Lichnově. Společnost jim dělají jejich vrstevníci z Česka i z ciziny a společně pomáhají s obnovou hradu i okolního arboreta. Projekt probíhá ve spolupráci spolku Opři se a organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2021 - Jilemnice [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do Jilemnice zavítají dobrovolníci z různých koutů Evropy

Podkrkonošské město Jilemnice bude ve dnech 04. až 13. 08. hostit skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přispějí ke zkrášlení města a jeho okolí. Projekt je pořádaný organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit a místní iniciativou MNOHO SVĚTŮ. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2021 - Rychlebské hory [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z Česka i zahraniční opět pomáhají s obnovou zaniklých osad v Rychlebských horách

Do zaniklých osad v Rychlebských horách opět přijeli čeští i zahraniční dobrovolníci. Ve dnech 30. 7. až 7. 8. 2021 zde během dobrovolnického projektu, takzvaného workcampu, pomáhají s čištěním a údržbou zaniklých osad a poutních míst. Projekt probíhá ve spolupráci s místní organizací Hnutí Brontosaurus Jeseníky a spolkem INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, který účast dobrovolníků koordinuje. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2021 - PRAHA [Pionýr]
Pionýrské letní kempy

„Tak co, učili jste se?“ „No jo mami, ale uvědomili jsme si to až při opakování,“ směje se dvanáctiletá Zuzka. Podobných dotazů a odpovědí zaznívá z hloučku rodičů a dětí více. Rodiče si přišli vyzvednou své ratolesti z končícího letního kempu PS Čtyřlístek Domažlice. Organizačně navazoval na tradiční tábor a rodiče to s povděkem komentovali: „Už se nám sice trochu stýskalo, ale protože jsme se navzájem při distanční výuce užili dostatečně, oddech jsme přivítali,“ otevřeně konstatuje jedna z maminek. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28.7.2021 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
INEX nabízí dlouhodobou pomoc pro opravu komunitních budov a prostorů zasažených tornádem

Nevládní nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) nabídla podporu obcím a neziskovým či dobrovolnickým organizacím, jež byly zasaženy tornádem na Břeclavsku a Hodonínsku. Náplní pomoci bude rekonstrukce zničených veřejných a komunitních budov a prostranství. Organizace je otevřena dlouhodobé spolupráci a pořádání tzv. workcampů (krátkodobý dobrovolnický projekt) v delším časovém horizontu tak, aby se odvedla všechna potřebná práce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.7.2021 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomáhají Studiu ALTA s rekonstrukcí prostor a organizací festivalu

Praha, Karlín (12. 7. 2021): V karlínské Invalidovně probíhá od 10. do 24. července krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Jeho účastnice a účastníci pomáhají ve Studiu ALTA s produkcí festivalu Nultý bod a zvelebováním prostoru. Workcamp pořádá pražské Studio ALTA, z. ú. společně s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat12.7.2021 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z Česka a Španělska přijeli pomáhat na ekologický statek v Českých Kopistech

České Kopisty (12. 7. 2021): od 11. do 25. července tráví skupina 7 dobrovolníků dva týdny ekologickým zemědělstvím v Českých Kopistech poblíž historického města Terezín v severních Čechách. Workcamp pořádá INEX-sdružení dobrovolných aktivit a Svobodný statek na soutoku o. p. s., který je členem komunitního hnutí Camphill. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.7.2021 - PRAHA [Pionýr]
Osvědčený recept z Pionýrské kuchařky

Vezměte 50 dětí, 10 instruktorů a vedoucích, doplňte je šikovným zdravotníkem a kuchařem. Další důležitou ingrediencí jsou podsadové stany, les a rybník. Kořeníme dobře připraveným táborovým programem. Pro mlsouny přidáváme noční dobrodružství. A určitě nesmí chybět dobrá nálada. Tak přesně tohle je léty osvědčený recept na skvělý a bezpečný pionýrský tábor. „V letošním roce ho „vaříme“ na více než 400 táborech a letních kempech, kterých se zúčastní přes 16 tisíc táborníků,“ uvádí tisková mluvčí Pionýra Anna Mindlová. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat8.7.2021 - Výsluní, Kovářská, Schmalzgrube [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z ČR a Německa pomáhají spolkům a obcím v Krušnohoří

od 6. do 19. 7. Krušné hory přivítají dobrovolníky z Čech a Německa, aby společně pomohli s komunitně prospěšnými činnostmi místním spolkům a obcím. Akci pořádá spolek Antikomplex ve spolupráci s INEX - sdružení dobrovolných aktivit a lokálními partnery Naturherberge Hammerwerk e. V., Přísečnice žije - Preßnitz lebt a Nádraží Kovářská - Bahnhof Schmiedeberg. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28.6.2021 - JANOVICE U RÝMAŘOVA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit ]
Dobrovolníci z různých koutů ČR a Evropy přijedou renovovat bývalý Harrachův pivovar v Janovicích

Janovice u Rýmařova (28. 06. 2021) – Od 28. 6. do 4. 7. zavítá do moravskoslezských Janovic, části obce Rýmařov, skupina dobrovolníků, aby přispěla svou prací k obnově bývalého Harrachova pivovaru. V historické budově a přilehlém okolí budou dobrovolníci pomáhat v rámci společného projektu organizací Spolek pro obnovu pivovaru Janovice a INEX-Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat10.6.2021 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
IuRe a novinář Jan Cibulka žalují stát za to, že plošně sbírá data z mobilů

Český stát sbírá data o komunikaci všech občanů: nezná její obsah, ale po dobu šesti měsíců uchovává prostřednictvím operátorů informace třeba o tom, s kým si kdo telefonoval či odkud se připojoval k internetu. Podle organizace Iuridicum Remedium (IuRe) je však takovýto plošný sběr v rozporu s evropskou legislativou: spolu s novinářem Janem Cibulkou se proto rozhodla český stát žalovat a žádat omluvu za nelegální sběr dat. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat17.5.2021 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Avízo: Odborníci budou diskutovat o ochraně soukromí v elektronické komunikaci na on-line semináři přístupném veřejnosti

Organizace Iuridicum Remedium (IuRe) zabývající se digitálními právy pořádá ve spolupráci se Stálou komisí pro použití odposlechu Poslanecké sněmovny ve středu 19. května on-line seminář, který se bude formou dvou panelových diskuzí věnovat plošnému sběru metadat a šifrované komunikaci. Vedle řady odborníků a zástupců ministerstev se diskuze zúčastní i místopředseda evropského parlamentu Marcel Kolaja. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat11.5.2021 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Za odmítání hotovosti bude pokuta

Radou vlády pro lidská práva prošel podnět od organizace Iuridicum Remedium, dle kterého musí Ministerstvo financí do poloviny roku 2022 předložit návrh upravující zákon o oběhu bankovek a mincí. V tom by nově měla být za nepřijímání hotovosti sankce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28.4.2021 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
On-line veřejnost nesouhlasí s automatickým pročesáváním komunikace

V rámci zamezení šíření dětské pornografie se na půdě Evropské unie projednává legislativa, která by v prvním kroku umožnila a následně i přikázala automatické prohledávání on-line komunikace: e-mailů, chatů, i dalších komunikačních aplikací. Co si tom myslí samotná on-line veřejnost, to na popud poslance Evropského parlamentu Patricka Breyera zjišťovala mezinárodní firma YouGov na vzorku více než 10 000 lidí: v průzkumném vzorku přitom nechyběli ani lidé z Česka. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat27.4.2021 - PRAHA [Pionýr]
Pionýři do vesmíru

„Ústředí, jsme připraveni ke startu. Můžete spustit odpočítávání!“ „Sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna, nula, START!“ Pionýrská raketa odstartovala 14. 4. ve 14.04. SEČ a během krátké doby překonala ozonovou vrstvu, hranici stratosféry, a ještě týž den se z členů její posádky oficiálně stali astronauti. 14. 4. 2021 21:14:53 došlo ke kontrolovanému odpadnutí druhého pomocného motoru. Následující den se raketa setkala se stanicí ISS, českou nanodružicí VZLUSat-1, prolétla ionosférou a termosférou. V současné době se pohybuje rychlostí 156 km/h směrem k Měsíci. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 157 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz