Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.11.2021 - Bratislava [ZCHFP SR]
Závery zasadnutia Prezídia ZCHFP SR k neúnosným cenám energií a konkurencieschopnosti priemyslu

Chemický a farmaceutický priemysel na Slovensku oceňuje snahu ministerstva hospodárstva SR, Vlády SR i ÚRSO o zníženie dopadov dramatického nárastu trhových cien energií. Považuje ich však zatiaľ za pomalé, zdĺhavé, málo účinné a nedostatočné. V situácii, keď celý slovenský priemysel a v rámci neho aj slovenské chemické a farmaceutické firmy čelia neúnosným dramatickým nárastom cien elektriny, zemného plynu a emisných povoleniek, sú nutné nielen čiastkové, ale predovšetkým systémové a dlhodobé opatrenia na všetkých úrovniach. Uvádza sa v tlačovej informácii Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu (ZCHFP) SR, ktoré z rokovania prezídia poskytol masmédiám prezident Ing. Roman Karlubík, MBA. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat16.11.2021 - PRAHA [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
15. ročník kuchařské soutěže Český kapr pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR

Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka Šumava, pořádá ve spolupráci s Gastrofest České Budějovice patnáctý ročník gastronomické soutěže Český kapr v moderní úpravě. Ve čtvrtek 18. a v pátek 19. listopadu (vždy od 9 do 16 hodin) uvidíte v akci juniorské i seniorské šéfkuchaře/šéfkuchařky. Domovem soutěže bude tradičně Výstaviště České Budějovice.
Soutěž se koná pod záštitou ministra zemědělství, Ing. Miroslava Tomana.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat11.11.2021 - Brno [NESEHNUTÍ]
Jak na klimatickou transformaci obcí?

NESEHNUTÍ zve na dvoudenní inspirační setkání k udržitelné budoucnosti

Jak mohou města, obce a komunity reagovat na klimatickou krizi? Jak do jejího řešení zapojit veřejnost? Co se osvědčilo, a na co si naopak dát pozor? Odpovědi nejen na tyto otázky nabídne dvoudenní setkání, které 26.-27. listopadu pořádá organizace NESEHNUTÍ v Brně-Novém Lískovci. Událost je určena nejen pro politiky*čky nebo úředníky*ice, ale také pro aktivní občany a občanky. Pro všechny, kdo se chtějí podělit o své zkušenosti nebo naopak hledají inspiraci pro další kroky. Přihlašovací formulář je otevřený do neděle 14. 11. 2021. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat1.11.2021 - Česká Lípa [JRK]
Odpadové hospodářství obce Brniště na Českolipsku bude výrazně ekologičtější

Obec Brniště kompletně proměňuje odpadové hospodářství. To bude výrazně ekologičtější díky takzvaným chytrým technologiím jako jsou například evidence jednotlivých výsypů, takzvaný PAYT systém či jedinečné lisy na odpad a další. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat27.10.2021 - PRAHA [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
FINÁLE IV. ROČNÍKU SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KUCHAŘKU A KUCHAŘE ROKU 2021 VE SPOLEČNÉM STRAVOVÁNÍ ZNÁ VÍTĚZE!

Již po čtvrté se utkali talentované kuchařky a kuchaři z mateřských, základních a středních škol, nemocnic, domovů seniorů a dalších provozů veřejného stravování o titul Nejlepší kuchařky a kuchaře roku 2021.
Velké finále proběhlo ve dnech 26. a 27. října 2021 v Makro Akademii Praha.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat13.10.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Díky projektu ČRA získal tradiční Livaňský sýr jako první bosenskohercegovský produkt chráněné zeměpisné označení

Na konci září byl slavnostně ukončen projekt zahraniční rozvojové spolupráci v gesci České rozvojové agentury s názvem Udržitelná produkce tradičního domácího Livaňského sýru. Cílem projektu byla podpora místního družstva malých producentů tradičního sýru tak, aby byli schopni dodávat kvalitní a hygienicky nezávadný produkt na trh v Bosně a Hercegovině a výhledově i do EU, zejména do blízkého Chorvatska, kde je Livaňský sýr dobře zavedenou značkou a kde ho ochutnal i nejeden český turista. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.9.2021 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Slow market v Plzni bude již potřetí

Plzeňský Prazdroj se třetí sobotu v září opět stane hostitelem Slow marketu, který v Plzni pomalu získává tradici. V sobotu 18. září od 9 do 17 hodin se odehraje jeho třetí ročník. Celý text ::regionální rozvoj::
 
 

Vybrat16.8.2021 - CHOTYNĚ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní dobrovolníci pomáhají na zahradách hradu Grabštejn

Ve dnech 16. - 30. 8. 2021 hostí renesanční hrad Grabštejn skupinu dobrovolníků z různých koutů Evropy, kteří svou prací přijeli podpořit rozkvět jeho zahrad a přímého okolí. Projekt vznikl ve spolupráci organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, obcí Chotyně a vedením hradu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat11.8.2021 - Nová Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní skupina dobrovolníků pomáhá při sběru bylin v Bílých Karpatech

Od 9. 8. do 18. 8. v Nové Lhotě v Bílých Karpatech probíhá krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt neboli workcamp. Skupina dvanácti dobrovolníků z různých koutů Evropy pomáhá místní komunitě a okolním vesnicím se sběrem divokých bylin, které budou následně zpracovány na čajové sáčky. Projekt je pořádán organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci s obcí Nová Lhota a regionální pobočkou INEX – Bílé Karpaty. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.8.2021 - PŘEDKLÁŠTEŘÍ U TIŠNOVA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Klášter ze 13. století letos opět přivítal skupinu zahraničních dobrovolníků

Předklášteří u Tišnova (2.8.2021): Středověký klášter Porta coeli, nacházející se 30 km severozápadně od Brna, již podruhé hostí skupinu mezinárodních dobrovolníků v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a místní organizace Hojnost z. s. Dobrovolníci budou ve dnech 2. až 15. srpna pracovat na kultivaci a zkrášlení rozsáhlého klášterního areálu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat26.7.2021 - VYSOKÁ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina mezinárodních dobrovolníků přijela rekonstruovat kulturní centrum ve Vysoké u Mělníka

Ve dnech 25. 7. – 2. 8. 2021 kulturní centrum Farmstudio hostí skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přijeli podpořit renovaci historicky významného statku z 19. století. Renovace probíhá v rámci dobrovolnického projektu, neboli workcampu, organizovaného ve spolupráci s INEX - sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.6.2021 - [Hlavní město Praha]
Praha v sobotu vybere vítěze inovačního maratonu #NakopniPrahu 2

V sobotu 26. června se v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) sejdou finalisté druhého ročníku Pražského inovačního maratonu –#NakopniPrahu 2. Celkem 11 týmů zde před odbornou porotou odprezentuje své návrhy, jak s pomocí technologií nebo inovací zlepšit život Pražanů. Tři vítězná řešení získají finanční odměnu v celkové výši 100 000 Kč a vítěz navíc i podporu s realizací nápadu. Vyhlášení bude možné sledovat online od 10:00 na www.nakopniprahu.cz. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.6.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
V Bosně a Hercegovině proběhl v rámci projektu ČRA na posílení kapacit horské služby výcvik horských psovodů

V loňském roce se v Bosně a Hercegovině s podporou České rozvojové agentury rozjel tříletý projekt, který má zlepšit spolupráci mezi bosenskými záchranáři v jednotlivých horských oblastech, zvýšit jejich kapacity, pomoci s materiálním vybavením a předat zkušenosti ze způsobu fungování Horské služby v Česku. Nedávno proběhl v tamních horách v rámci projektu 3denní výcvik pětice českých horských psovodů zaměřený na výcvik psů pátrajících ve volném terénu po pohřešovaných osobách. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat27.4.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
V Gruzii byly za účasti ředitele ČRA Jana Slívy zahájeny nové projekty a předána zdravotnická technika

Třetí dubnový týden proběhla pracovní cesta ředitele České rozvojové agentury Jana Slívy do Gruzie. V Tbilisi proběhl s náměstkyněmi Ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí podpis dvou memorand o porozumění v souvislosti s projekty podpory rozvoje primární zdravotní péče v Gruzii a rozvoje alternativních sociálních služeb pro dospělé. V nemocnicích v Rukhi a Batumi byla předána zdravotnická technika a po návštěvě screeningového centra v Zugdidi bylo v Tbilisi inaugurováno regionální včelařské centrum Bagebee. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat27.4.2021 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
V Gruzii byly za účasti ředitele ČRA Jana Slívy zahájeny nové projekty a předána zdravotnická technika

Třetí dubnový týden proběhla pracovní cesta ředitele České rozvojové agentury Jana Slívy do Gruzie. V Tbilisi proběhl s náměstkyněmi Ministerstva zdravotnictví a sociálních věcí podpis dvou memorand o porozumění v souvislosti s projekty podpory rozvoje primární zdravotní péče v Gruzii a rozvoje alternativních sociálních služeb pro dospělé. V nemocnicích v Rukhi a Batumi byla předána zdravotnická technika a po návštěvě screeningového centra v Zugdidi bylo v Tbilisi inaugurováno regionální včelařské centrum Bagebee. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.4.2021 - Brno [meneodpadu.cz ]
Dobšice budou mít výrazně ekologičtější hospodaření s odpady

Rozsáhlou modernizaci odpadového hospodaření spustila jihomoravská obec Dobšice. Ta do této oblasti zavádí takzvané chytré technologie. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat25.3.2021 - Olomouc [Přátelé přírody, z. s. - skupina Malá liška]
Už jen týden! Hlasujte pro nejkrásnější zimní trasu Do přírody ve městě

Už jen do konce března 2021 můžete hlasovat v naší anketě a vybrat z tras "Do přírody ve městě" tu, která vám v zimě přijde nejkrásnější. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat24.3.2021 - Praha
Segment biopotravin pandemie neohrozila, Češi více nakupují bezobalově online

Dle údajů Ministerstva životního prostředí stoupá v Česku dlouhodobě podíl ekologické zemědělské výroby. V tuzemsku se ale stejně od roku 2001 zdesetinásobilo množství výrobců biopotravin, které pocházejí z ekologického zemědělství. Jednou z takových firem je i Biopekárna Zemanka, která od roku 2006 vyrábí sladké sušenky i slané krekry v bio kvalitě a své recepty v posledních letech inovuje také o zbytkové suroviny z výroby společností, jakými jsou například Plzeňský Prazdroj. Dle údajů společnosti zájem Čechů o biopotraviny dlouhodobě stoupá a během pandemie se jejich zákazníci začali více zajímat také o bezobalové výrobky. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat16.3.2021 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Bosně a Hercegovině se díky úspěšným projektům podpořeným ČRA veřejnost seznamuje s významem metrologie

Koncem loňského roku byla v Bosně a Hercegovině zahájena implementace dvou rozvojových projektů podpořených ČRA. Prvním z nich je nový metrologický projekt s názvem Rozšíření kapacit a služeb Metrologického Institutu Bosny a Hercegoviny III. Druhý projekt je zaměřen na posílení kapacit národní infrastruktury kvality v oblasti normalizace a posuzování stavebních výrobků v Bosně a Hercegovině. Jeho záměrem je přispět ke zvýšení kvality a bezpečnosti staveb na území této země, stejně jako konkurenceschopnosti stavebních výrobků domácí produkce, a usnadnit jejich přístup i na trh EU. Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 64 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz