Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat26.7.2019 - ČECHTÍN [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomohou s obnovou čechtínského pivovaru

Panský pivovar s kořeny v třináctém století letos poprvé přivítá od 28. 7. do 9. 8. zahraniční dobrovolníky, kteří neziskové organizaci Spolek Šemíka z Čechtína pomohou navrátit vybrané části této kulturní památky do původního stavu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat24.5.2019 - LIBEREC [ANERI s.r.o.]
Kvalitní PR buduje dobré jméno firmy

Udržování a budování dobré image firmy je důležitým předpokladem úspěšné firmy. Nástrojem pro budování vztahů s veřejností je Public Relations (PR). Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.5.2019 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Na trhy všech rozvojových zemí s Programem B2B

Program B2B podporující projekty českých soukromých firem v rozvojových zemích vstoupil letos do čtvrtého roku své existence. V rámci Velké výzvy 2019 bylo hodnoceno celkem 68 žádostí, z nichž bylo 33 podpořeno. Jednou z výhod Programu B2B je skutečnost, že umožňuje firmám proniknout na trhy všech rozvojových zemí dle klasifikace OECD. Projekty českých firem tak budou předávat potřebné know-how a přinášet pracovní příležitosti místním lidem např. v Mali, Kyrgyzstánu, Indonésii, Ugandě, Iráku či Bělorusku. S cílem podpořit soukromé investice na rizikových trzích byl letos pro české firmy nově spuštěn program Záruka zahraniční rozvojové spolupráce. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.4.2019 - Dubí u Teplic [Hotel Pomezí]
Nová půjčovna elektrokol a koloběžek v Dubí-Cínovci otvírá 19. dubna

Elektrokola a koloběžky, očekávaný hit letošní cyklistické sezóny, si mohou zájemci od pátku nově zapůjčit v Hotelu Pomezí, přímo na trase Krušnohorské magistrály. Připravena jsou pro ně špičková elektrokola českého výrobce Crussis, na kterých trénuje i Jaromír Jágr. V pátek a v sobotu navíc dostanou cyklisté ke každému zapůjčenému elektrokolu Tatranku na cestu zdarma, aby si jízdu ještě víc užili. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.4.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Etiopská farmářka Almaz se stala vzorem pro svou komunitu

Almaz Argeta společně s manželem v současnosti obhospodařuje v kebeli Dibicha pětihektarové pole, na němž zúročuje nejen své dlouholeté zkušenosti, ale i nové poznatky a postupy z projektu České rozvojové agentury. V loňském říjnu díky dodání šlechtěných osiv zasadila mrkev, cibuli, rajčata, zelí, červenou řepu a dva druhy fazolí. Úroda se kvantitou i kvalitou natolik vydařila, že si na trzích v obcích Safa a Chuko za své výpěstky mohla účtovat vyšší cenu, a zajistit tak svoji desetičlennou rodinu, nakoupit potřebné léky i školní pomůcky. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat26.3.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Kamerunu by se měla s českou pomocí rozjet výrobní linka na zemědělská krmiva

I když v Kamerunu pracuje v zemědělském průmyslu přes 60 % obyvatelstva, místní farmáři se potýkají s dlouhodobým nedostatkem kvalitních zemědělských krmiv. Společnost Nirex Tanzania Investments proto s podporou dotačního Programu B2B České rozvojové agentury zpracovala podnikatelský plán, který bude sloužit jako poklad pro vybudování produkční linky na rozličný počet krmiv určených pro zemědělská zvířata na území Kamerunu a okolních států v rámci zóny CEMAC. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat18.3.2019 - Praha [Spolek přátel sídliště Ďáblice]
Podpořte vznik knihy o nejfotografovanějším sídlišti

Přispějete ke vzniku velkorysé publikace s názvem Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi. Půjde o první publikaci o tomto sídlišti. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat18.3.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V gruzínském Tušsku ČRA pomohla nastartovat udržitelný ekonomický rozvoj

V čarokrásné horské krajině gruzínského Tušska pomáhá ČRA místním obyvatelům už od roku 2010. Řadě zdejších obyvatel vybavila domácnosti solárními panely a podpořila zde projekty zaměřené na udržitelné hospodaření v lesích, zajištění zdravotní péče a rychlé záchranné služby či ekonomický rozvoj regionu v oblasti turismu a zemědělství. V jednom ze svých projektů se konkrétně zaměřila na rozvoj tradičního způsobu obživy tušských farmářů, zahrnující zejména pěstování místních zemědělských plodin, včetně zavádění odolnějších odrůd, moderních zemědělských technik a zpracování ovčí vlny. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat13.3.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Indonésii bude postavena s podporou ČRA malá vodní elektrárna

Indonéská provincie Severní Sulawesi se potýká s častými výpadky proudu a díky stálému nárůstu počtu obyvatel také s potřebou navýšení zdrojů, výroby a dodávek elektrické energie. Česká firma Hydropol Project & Management, a.s. proto s podporou Programu B2B České rozvojové agentury vypracovala podrobnou studii proveditelnosti, na jejímž základě by měla být v kraji Minahasa postavena malá vodní elektrárna Tincep využívající potenciálu místních řek. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat5.3.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
ČRA spolupořádá třetí ročník prestižního ocenění za udržitelnost

V letošním roce se opět uskuteční udílení unikátního ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Ceny SDGs 2019 ocení konkrétní projekty, strategie a aktivity, které podnikají organizace či jednotlivci s cílem měnit svět k lepšímu. Hlásit projekty, které přispívají nejen k lepšímu Česku, je možné od 1. do 31. března 2019. V rámci akce bude opět udělena i Cena České rozvojové agentury za významný přínos k naplňování cíle SDG 17 – globální partnerství pro udržitelný rozvoj. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat22.2.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Unikátní české know-how na odsolování mořské vody nenáročné na energii

Problematika kvalitních vodních zdrojů patří v posledních letech k nejpalčivějším celosvětovým problémům. Především pak v afrických zemích, včetně Mosambiku, jehož index lidského rozvoje patří k nejnižším na světě. S podporou Programu B2B České rozvojové agentury zde proto společnost Princeston plánuje přispět k řešení nedostatku pitné i závlahové vody formou inovativní technologie na odsolování mořské vody. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12.12.2018 - Praha [Česká zemědělská univerzita v Praze]
ČZU se stala součástí evropských velkých výzkumných infrastruktur

Výzkumná síť METROFOOD nabídne odborníky i špičkové přístrojové vybavení pro analýzu potravin či testování výrobních procesů. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat4.12.2018 - Praha [Nadace Via]
Nadace Via hledá dobrá sousedství. Nominujte na Cenu Via Bona ty, kteří mění své okolí k lepšímu

Nadace Via otevřela nominace do 22. ročníku Ceny Via Bona. Tímto oceněním chce každoročně vyzdvihnout inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti a poděkovat všem, kteří nezištně pomáhají druhým. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat26.11.2018 - PRAHA [Tyflo ČR o.p.s.]
21. ročník turnaje „Showdown Jihlava podzim 2018“

V sobotu 1. 12. 2018 se veřejnost může přijít seznámit se speciální hrou pro nevidomé (aplikovaný stolní tenis pro nevidomé). Tato hra se hraje na dřevěném stole podobném stolnímu tenisu s tím, že kolem stolu jsou mantinely, na kratších stranách je do půlkruhu vyříznutý otvor v průměru 30 cm jako branka. Hraje se úzkými dřevěnými pálkami s ozvučeným míčkem, který je z tvrdého plastu, uvnitř jsou diabolky.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat26.11.2018 - PRAHA [Organizace nevidomých z.s.]
Celorepublikový turnaj v simulované zvukové střelbě pro nevidomé.

V sobotu 1. 12. 2018 se veřejnost může přijít seznámit se speciální hrou pro nevidomé (simulovaná zvuková střelba pro nevidomé). Hra simuluje skutečnou střelbu. Pistole osazená kamerou snímá terč, obraz z kamery posílá do počítače, kde se vyhodnocuje a dle pozice středu terče v zorném poli kamery se v počítači vytvoří virtuální terč se zaměřeným bodem. Zvuková signalizace nevidomému hráči říká, jak je zaměřený bod v terči vzdálen od středu terče: ve středu terče - "na desítce" - je tón nejvyšší a směrem k okraji - "k jedničce" - klesá. Cílem hry je nastřílet co nejvyšší počet bodů.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat22.11.2018 - Praha [Ecobat]
Díky BATERKOMÁNII narostl sběr baterií o 70 % a na charitu půjde přes 105 tisíc korun

Celkem 9 505 kilogramů baterií se od dubna do října vybralo ve 20 městech zapojených do soutěže BATERKOMÁNIE v Kraji Vysočina. Její organizátoři, kterými byly Kraj Vysočina a nezisková společnost ECOBAT, před zahájením projektu slíbili, že za každý odevzdaný kilogram věnují 10 korun na charitativní projekty v kraji. Díky tomu bude 95 505 korun rozděleno mezi 3 vybrané projekty, a to konkrétně na pomoc školačce Adélce z Polné, která trpí autismem, dále na pomoc postiženému Ríšovi z Třeště a na aktivitu „Zasaď svůj strom“ v Počátkách. Původně avizovaný finanční příspěvek navíc organizátoři ještě navýšili o 10 000 korun, a to umožnilo z BATERKOMÁNIE přispět i na tělocvičnu pro Denní stacionář Bludiště v Chotěboři. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat3.11.2018 - Hostětín [Ekologický institut Veronica]
Jak můžete změnit svůj dům na chytrý? Úsporný, dálkově ovládaný, s měřicími čidly, s fotovoltaikou na střeše?

Všichni poloamatérští stavitelé, bastlíři a domácí kutilové by měli zbystřit nad nabídkou akce, která se koná již tento víkend, 10. – 11. listopadu 2018, v Hostětíně. Dozví se na ní, jak co nejjednodušeji a nejlevněji udělat ze svého domu „chytrý“. Takový, který ušetří peníze a který mohou na dálku ovládat. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat9.10.2018 - PRAHA [KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.]
Rodiny podnikatelů se setkaly na Velehradě

Na 170 lidí včetně dětí se 22. září vydalo na konferenci Podnikání a rodina do velehradského Stojanova gymnázia. Promluvilo k nim 12 řečníků z Česka a Slovenska. Většina z nich jsou podnikatelé s desítkami let zkušeností s budováním svých firem a také s větším počtem dětí. Čestným hostem konference byl i olomoucký světící biskup Mons. Josef Nuzík. Konferenci pořádalo sdružení KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12.9.2018 - Praha [Nadace Proměny Karla Komárka]
VÝZVA PRO VŠECHNY, KDO CHTĚJÍ „NAKOPNOUT“ PROMĚNU VEŘEJNÉHO PROSTORU (NEJEN) VE SVÉM MĚSTĚ

Aktivním lidem, kteří se u nás zasazují o kultivaci veřejného prostoru, se nabízí nová příležitost, jak mohou své představy posunout blíž skutečnosti. Nadace Proměny Karla Komárka adresuje výzvu Proměň své město občanským iniciativám z celé České republiky a s ní i možnost získat grant do výše 100 tisíc korun a odbornou podporu. Nemusí jít přitom jen o fyzickou proměnu či oživení nějakého místa. Výzva cílí také na zlepšování procesů spojených s tvorbou veřejných prostranství, popularizaci souvisejících témat nebo osvětu. Zástupci iniciativ mohou své žádosti podávat do konce října. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat6.8.2018 - Horní Maršov [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa přijedou zvelebovat okolí fary střediska ekologické výchovy DOTEK

V obci Horní Maršov bude ve dnech 12. až 22. srpna skupina 16 zahraničních dobrovolníků zakoušet život našich předků. V středisku ekologické výchovy DOTEK dostanou příležitost naučit se dovednostem tradičních rolníků a řemeslníků během renovace a údržby okolí fary. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, je zorganizován ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 62 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz