Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat16.9.2019 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Staňte se dobrovolníky na Jablečné slavnosti v Hostětíně

Sto pomocných párů rukou potřebují každoročně organizátoři Jablečné slavnosti v Hostětíně. Akce je unikátní nejen svým atraktivním jablečným programem, ale také tím, že se na ní podílí řada dobrovolníků. Letos mezi nimi můžete být i vy, a to v neděli 29. září 2019. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat12.9.2019 - Praha [Spolek přátel sídliště Ďáblice]
Kniha Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi vyjde 1. října

Kniha Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi je věnována jednomu z nejhodnotnějších a nejkrásnějších sídlišť v České republice. Vychází 1. 10. 2019. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat27.8.2019 - Praha [Institut cirkulární ekonomiky]
Cirkulární ekonomika se poprvé bohatě představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu

Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) letos poprvé oživí velmi aktuální téma – cirkulární ekonomika. Institut cirkulární ekonomiky jako odborný garant programu chystá konferenci s mezinárodními hosty, networkingové akce a také oficiální představení Českého Cirkulárního Hotspotu. Vše bude doprovodným programem 61. ročníku nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě, který se uskuteční 7. až 11. října na brněnském výstavišti. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat16.8.2019 - HLÁSNICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Hlásnice opět přivítá dobrovolníky z celého světa

V neděli 18. srpna dorazí do obce Hlásnice dobrovolníci ze zahraničí i Čech. Bude to již třetí rok, kdy bude mezinárodní skupina po 14 dnů věnovat svůj čas úpravě obce či jejího okolí i poznávání místního kraje a české kultury. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat13.8.2019 - CHŘÍČ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa přijedou pomoci s renovací chříčského pivovaru

Celkem čtrnáct mladých lidí z Mexika, Španělska, Japonska, Itálie, Ruska, Nizozemska a v neposlední řadě Česka se ve dnech 14. 8. – 25. 8. zabydlí v chříčském pivovaru, aby zde pomohli s renovací historického objektu a seznámili se s místním okolím a komunitou. Akci tradičně organizuje občanské sdružení Propolis ve spolupráci s INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12.8.2019 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeň pije kafe pro žížaly

Od dubna letošního roku se v Plzni pije kafe pro žízaly. Projekt, který s podporou města a Nadačního fondu Zelený poklad realizuje sdružení Envic, propojuje kavárny a zahradníky a ukazuje, jak vyžívat lógr při kompostování a pěstování. „V současnosti s námi spolupracuje deset kaváren,“ říká Alena Lehmannová, která projekt koordinuje. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat5.8.2019 - PŘEDKLÁŠTEŘÍ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa podpoří svou prací renovaci kláštera Porta coeli

Cisterciácké opatství Porta coeli bude hostit ve dnech 6. – 20. srpna 2019 mzinárodní skupinu dobrovolníků, kteří svou prací podpoří renovaci kláštera Porta coeli. Sedmnáct dobrovolníků a dobrovolnic z celého světa pomůže v Předklášteří v rámci společného projektu INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a místních organizátorů z Cisterciáckého opatství Porta Coeli. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat5.8.2019 - GRABŠTEJN [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků znovu přijíždí na hrad Grabštejn pomoci kultivovat jeho okolí

Východočeský hrad Grabštejn ve dnech 5. až 17. srpna 2019 hostí mezinárodní skupinu dobrovolníků, kteří se přijedou podílet na kultivaci jeho přilehlých zahrad a svahů. Deset mladých lidí z celého světa se projektu zúčastní v rámci spolupráce organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a obce Chotyně. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat5.8.2019 - VESELÍ NAD ÚHLAVOU [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci opět přijeli pomoci s rekonstrukcí zámku Veselí

Do západočeské obce Veselí nad Úhlavou (okres Klatovy) zamířila skupina devíti dobrovolníků z různých částí Evropy. Cílem workcampu, který se koná ve dnech 4. 8. - 17. 8. 2019, je pomoc při rekonstrukci zámku Veselí. O záchranu zámku usiluje místní spolek Tvrz Veselí, dobrovolníky pak zajišťuje nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat31.7.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Kambodžští venkované se učí podnikat a bojovat s klimatickými změnami

Jednou z kambodžských provincií, která je nejvýrazněji zasažená přírodními katastrofami, klimatickými změnami a chudobou, je Kampong Speu. Většina jejích obyvatel žijících ve velmi odlehlých oblastech má navíc omezený přístup ke vzdělání, postrádá zemědělské dovednosti i vazby na trh a má nízké příjmy. ČRA zde proto v rámci programu Podpora trojstranných projektů českých subjektů podporuje dvouletý projekt, jehož hlavními cíli jsou zvýšení socioekonomického statusu zapojených domácností se zvláštním důrazem na ženy a osoby s postižením a zvýšení odolnosti komunit vůči klimatickým změnám a katastrofám. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat26.7.2019 - ODOLENA VODA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Odolena Voda už po páté přivítá dobrovolníky z Čech i ze světa

V Odoleně Vodě se bude 27. 7. - 10. 8. 2019 už po páté konat mezinárodní dobrovolnický projekt na podporu místní komunity. Dobrovolníci z celého světa přijedou strávit dva týdny prací na zvelebování místního veřejného prostoru, poznáváním místní kultury a seznamováním se s kulturami ostatních. Projekt se koná ve spolupráci s INEX-SDA a Městského úřadu v Odoleně Vodě. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat26.7.2019 - ČECHTÍN [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa pomohou s obnovou čechtínského pivovaru

Panský pivovar s kořeny v třináctém století letos poprvé přivítá od 28. 7. do 9. 8. zahraniční dobrovolníky, kteří neziskové organizaci Spolek Šemíka z Čechtína pomohou navrátit vybrané části této kulturní památky do původního stavu. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat24.5.2019 - LIBEREC [ANERI s.r.o.]
Kvalitní PR buduje dobré jméno firmy

Udržování a budování dobré image firmy je důležitým předpokladem úspěšné firmy. Nástrojem pro budování vztahů s veřejností je Public Relations (PR). Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.5.2019 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Na trhy všech rozvojových zemí s Programem B2B

Program B2B podporující projekty českých soukromých firem v rozvojových zemích vstoupil letos do čtvrtého roku své existence. V rámci Velké výzvy 2019 bylo hodnoceno celkem 68 žádostí, z nichž bylo 33 podpořeno. Jednou z výhod Programu B2B je skutečnost, že umožňuje firmám proniknout na trhy všech rozvojových zemí dle klasifikace OECD. Projekty českých firem tak budou předávat potřebné know-how a přinášet pracovní příležitosti místním lidem např. v Mali, Kyrgyzstánu, Indonésii, Ugandě, Iráku či Bělorusku. S cílem podpořit soukromé investice na rizikových trzích byl letos pro české firmy nově spuštěn program Záruka zahraniční rozvojové spolupráce. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.4.2019 - Dubí u Teplic [Hotel Pomezí]
Nová půjčovna elektrokol a koloběžek v Dubí-Cínovci otvírá 19. dubna

Elektrokola a koloběžky, očekávaný hit letošní cyklistické sezóny, si mohou zájemci od pátku nově zapůjčit v Hotelu Pomezí, přímo na trase Krušnohorské magistrály. Připravena jsou pro ně špičková elektrokola českého výrobce Crussis, na kterých trénuje i Jaromír Jágr. V pátek a v sobotu navíc dostanou cyklisté ke každému zapůjčenému elektrokolu Tatranku na cestu zdarma, aby si jízdu ještě víc užili. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.4.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Etiopská farmářka Almaz se stala vzorem pro svou komunitu

Almaz Argeta společně s manželem v současnosti obhospodařuje v kebeli Dibicha pětihektarové pole, na němž zúročuje nejen své dlouholeté zkušenosti, ale i nové poznatky a postupy z projektu České rozvojové agentury. V loňském říjnu díky dodání šlechtěných osiv zasadila mrkev, cibuli, rajčata, zelí, červenou řepu a dva druhy fazolí. Úroda se kvantitou i kvalitou natolik vydařila, že si na trzích v obcích Safa a Chuko za své výpěstky mohla účtovat vyšší cenu, a zajistit tak svoji desetičlennou rodinu, nakoupit potřebné léky i školní pomůcky. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat26.3.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Kamerunu by se měla s českou pomocí rozjet výrobní linka na zemědělská krmiva

I když v Kamerunu pracuje v zemědělském průmyslu přes 60 % obyvatelstva, místní farmáři se potýkají s dlouhodobým nedostatkem kvalitních zemědělských krmiv. Společnost Nirex Tanzania Investments proto s podporou dotačního Programu B2B České rozvojové agentury zpracovala podnikatelský plán, který bude sloužit jako poklad pro vybudování produkční linky na rozličný počet krmiv určených pro zemědělská zvířata na území Kamerunu a okolních států v rámci zóny CEMAC. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat18.3.2019 - Praha [Spolek přátel sídliště Ďáblice]
Podpořte vznik knihy o nejfotografovanějším sídlišti

Přispějete ke vzniku velkorysé publikace s názvem Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi. Půjde o první publikaci o tomto sídlišti. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat18.3.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V gruzínském Tušsku ČRA pomohla nastartovat udržitelný ekonomický rozvoj

V čarokrásné horské krajině gruzínského Tušska pomáhá ČRA místním obyvatelům už od roku 2010. Řadě zdejších obyvatel vybavila domácnosti solárními panely a podpořila zde projekty zaměřené na udržitelné hospodaření v lesích, zajištění zdravotní péče a rychlé záchranné služby či ekonomický rozvoj regionu v oblasti turismu a zemědělství. V jednom ze svých projektů se konkrétně zaměřila na rozvoj tradičního způsobu obživy tušských farmářů, zahrnující zejména pěstování místních zemědělských plodin, včetně zavádění odolnějších odrůd, moderních zemědělských technik a zpracování ovčí vlny. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat13.3.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Indonésii bude postavena s podporou ČRA malá vodní elektrárna

Indonéská provincie Severní Sulawesi se potýká s častými výpadky proudu a díky stálému nárůstu počtu obyvatel také s potřebou navýšení zdrojů, výroby a dodávek elektrické energie. Česká firma Hydropol Project & Management, a.s. proto s podporou Programu B2B České rozvojové agentury vypracovala podrobnou studii proveditelnosti, na jejímž základě by měla být v kraji Minahasa postavena malá vodní elektrárna Tincep využívající potenciálu místních řek. Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 62 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz