Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat22.2.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Unikátní české know-how na odsolování mořské vody nenáročné na energii

Problematika kvalitních vodních zdrojů patří v posledních letech k nejpalčivějším celosvětovým problémům. Především pak v afrických zemích, včetně Mosambiku, jehož index lidského rozvoje patří k nejnižším na světě. S podporou Programu B2B České rozvojové agentury zde proto společnost Princeston plánuje přispět k řešení nedostatku pitné i závlahové vody formou inovativní technologie na odsolování mořské vody. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12.12.2018 - Praha [Česká zemědělská univerzita v Praze]
ČZU se stala součástí evropských velkých výzkumných infrastruktur

Výzkumná síť METROFOOD nabídne odborníky i špičkové přístrojové vybavení pro analýzu potravin či testování výrobních procesů. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat4.12.2018 - Praha [Nadace Via]
Nadace Via hledá dobrá sousedství. Nominujte na Cenu Via Bona ty, kteří mění své okolí k lepšímu

Nadace Via otevřela nominace do 22. ročníku Ceny Via Bona. Tímto oceněním chce každoročně vyzdvihnout inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti a poděkovat všem, kteří nezištně pomáhají druhým. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat26.11.2018 - PRAHA [Tyflo ČR o.p.s.]
21. ročník turnaje „Showdown Jihlava podzim 2018“

V sobotu 1. 12. 2018 se veřejnost může přijít seznámit se speciální hrou pro nevidomé (aplikovaný stolní tenis pro nevidomé). Tato hra se hraje na dřevěném stole podobném stolnímu tenisu s tím, že kolem stolu jsou mantinely, na kratších stranách je do půlkruhu vyříznutý otvor v průměru 30 cm jako branka. Hraje se úzkými dřevěnými pálkami s ozvučeným míčkem, který je z tvrdého plastu, uvnitř jsou diabolky.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat26.11.2018 - PRAHA [Organizace nevidomých z.s.]
Celorepublikový turnaj v simulované zvukové střelbě pro nevidomé.

V sobotu 1. 12. 2018 se veřejnost může přijít seznámit se speciální hrou pro nevidomé (simulovaná zvuková střelba pro nevidomé). Hra simuluje skutečnou střelbu. Pistole osazená kamerou snímá terč, obraz z kamery posílá do počítače, kde se vyhodnocuje a dle pozice středu terče v zorném poli kamery se v počítači vytvoří virtuální terč se zaměřeným bodem. Zvuková signalizace nevidomému hráči říká, jak je zaměřený bod v terči vzdálen od středu terče: ve středu terče - "na desítce" - je tón nejvyšší a směrem k okraji - "k jedničce" - klesá. Cílem hry je nastřílet co nejvyšší počet bodů.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat22.11.2018 - Praha [Ecobat]
Díky BATERKOMÁNII narostl sběr baterií o 70 % a na charitu půjde přes 105 tisíc korun

Celkem 9 505 kilogramů baterií se od dubna do října vybralo ve 20 městech zapojených do soutěže BATERKOMÁNIE v Kraji Vysočina. Její organizátoři, kterými byly Kraj Vysočina a nezisková společnost ECOBAT, před zahájením projektu slíbili, že za každý odevzdaný kilogram věnují 10 korun na charitativní projekty v kraji. Díky tomu bude 95 505 korun rozděleno mezi 3 vybrané projekty, a to konkrétně na pomoc školačce Adélce z Polné, která trpí autismem, dále na pomoc postiženému Ríšovi z Třeště a na aktivitu „Zasaď svůj strom“ v Počátkách. Původně avizovaný finanční příspěvek navíc organizátoři ještě navýšili o 10 000 korun, a to umožnilo z BATERKOMÁNIE přispět i na tělocvičnu pro Denní stacionář Bludiště v Chotěboři. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat3.11.2018 - Hostětín [Ekologický institut Veronica]
Jak můžete změnit svůj dům na chytrý? Úsporný, dálkově ovládaný, s měřicími čidly, s fotovoltaikou na střeše?

Všichni poloamatérští stavitelé, bastlíři a domácí kutilové by měli zbystřit nad nabídkou akce, která se koná již tento víkend, 10. – 11. listopadu 2018, v Hostětíně. Dozví se na ní, jak co nejjednodušeji a nejlevněji udělat ze svého domu „chytrý“. Takový, který ušetří peníze a který mohou na dálku ovládat. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat9.10.2018 - PRAHA [KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.]
Rodiny podnikatelů se setkaly na Velehradě

Na 170 lidí včetně dětí se 22. září vydalo na konferenci Podnikání a rodina do velehradského Stojanova gymnázia. Promluvilo k nim 12 řečníků z Česka a Slovenska. Většina z nich jsou podnikatelé s desítkami let zkušeností s budováním svých firem a také s větším počtem dětí. Čestným hostem konference byl i olomoucký světící biskup Mons. Josef Nuzík. Konferenci pořádalo sdružení KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12.9.2018 - Praha [Nadace Proměny Karla Komárka]
VÝZVA PRO VŠECHNY, KDO CHTĚJÍ „NAKOPNOUT“ PROMĚNU VEŘEJNÉHO PROSTORU (NEJEN) VE SVÉM MĚSTĚ

Aktivním lidem, kteří se u nás zasazují o kultivaci veřejného prostoru, se nabízí nová příležitost, jak mohou své představy posunout blíž skutečnosti. Nadace Proměny Karla Komárka adresuje výzvu Proměň své město občanským iniciativám z celé České republiky a s ní i možnost získat grant do výše 100 tisíc korun a odbornou podporu. Nemusí jít přitom jen o fyzickou proměnu či oživení nějakého místa. Výzva cílí také na zlepšování procesů spojených s tvorbou veřejných prostranství, popularizaci souvisejících témat nebo osvětu. Zástupci iniciativ mohou své žádosti podávat do konce října. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat6.8.2018 - Horní Maršov [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa přijedou zvelebovat okolí fary střediska ekologické výchovy DOTEK

V obci Horní Maršov bude ve dnech 12. až 22. srpna skupina 16 zahraničních dobrovolníků zakoušet život našich předků. V středisku ekologické výchovy DOTEK dostanou příležitost naučit se dovednostem tradičních rolníků a řemeslníků během renovace a údržby okolí fary. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, je zorganizován ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.7.2018 - ODOLENA VODA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z Čech i zahraničí míří v červenci do Odoleny Vody

V Odoleně Vodě se ve dnech 21. 7. – 4. 8. 2018 sejde mezinárodní skupina dobrovolníků, aby pomohla s rozvojem místní komunity. Během čtrnácti dnů na dobrovolníky čeká nejen práce, ale i vzájemné poznávání kultur nových a výlety do nedalekých měst. Projekt se koná ve spolupráci INEX-SDA a Městského úřadu v Odoleně Vodě. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat13.7.2018 - SKALKA U DOKS [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků z celého světa přijíždí již potřetí do Skalky u Doks pomoci s péčí o krajinu a památky

Již potřetí Institut pohostinného přátelství ve Skalce u Doks přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat10.7.2018 - LIBEREC [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
I letos nadšení mladí lidé z Evropy a Asie pomohou s obnovou krajiny na Liberecku

Třináct dospívajících dobrovolníků z Francie, Itálie, Turecka, Maďarska, Ruska i České republiky přijede v termínu od 16. do 29. 7. 2018 na Liberecko v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu (tzv. workcamp). Akci pořádá místní nezisková organizace Čmelák – společnost přátel přírody ve spolupráci s INEX-SDA. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat9.7.2018 - HARTENBERG [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Hrad Hartenberg znovu hostí dobrovolníky z celého světa

V druhé polovině července bude na hradě Hartenberg opět rušno. Z celého světa sem přijedou dobrovolníci, aby se podíleli na obnově hradu a jeho okolí. Krátkodobý dobrovolnický projekt, workcamp, bude probíhat od 14. do 28. 7. pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA a místního Spolku Hartenberg, z.s. Cílem celého projektu není pouze obnova hradu Hartenberg, ale také mezikulturní poznávání a vzdělávání. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.7.2018 - Hrad Grabštejn [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Hrad Grabštejn znovu ožije mezinárodním dobrovolnickým projektem

V letošním roce se na hradě Grabštejn opět uskuteční tradiční mezinárodní dobrovolnický projekt (workcamp), jehož hlavním úkolem je pomoc s údržbou okolí hradu. Mladí nadšenci, kteří chtějí svůj volný čas aktivně využít prací pro druhé, se zde setkají v termínu od 9. do 22. července 2018. Projektu se zúčastní dobrovolníci z Čech, Francie, Mexika, Nizozemska, Ruska, Španělska a Turecka. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.7.2018 - STRÁŽ NA OHŘÍ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní letní workcamp na Hauenštejně

V létě loňského roku se zástupci spolku Opři se rozhodli, že chtějí projekt dobrovolnických pobytů na krušnohorském hradě Hauenštejně ještě o něco obohatit. Tak vznikla myšlenka uspořádat zde letní mezinárodní dobrovolnický projekt, workcamp, jehož účastníci budou pomáhat s rekonstrukcí hradu a jeho okolí. Projekt se uskuteční ve spolupráci s organizací INEX-SDA v termínu 9. - 23. 7. 2018. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat12.6.2018 - Borotín [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Statek v Borotíně (opět) přivítá dobrovolníky

Starý zámek v Borotíně u Tábora se stane na dva týdny od 16. 6. do 30. 6. 2018 centrem dění pro desítku dobrovolníků z celého světa, kteří pomohou s obnovou a revitalizací kulturní památky hospodářského dvora. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat6.6.2018 - KLUKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kluky poprvé přivítají dobrovolníky ze zahraničí

V termínu 11. – 19. 6. 2018 přivítá jihočeská obec Kluky první zahraniční dobrovolníky ve své historii. Čtyři dobrovolnice původem z Mexika, Brazílie a Francie se zapojí do renovace místního lesního hřiště a připraví mezinárodní den pro děti i dospělé. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat6.6.2018 - PŘÍBRAM [Josef Hovorka organizátor]
Park na památku obyvatel Valle di Ledro v Příbrami

V Příbrami si chtějí 100 let od konce 1. světové války připomenout vznikem unikátního parku. Na hlasování se mohou podílet občané. Více o projektu je možné se dozvědět z Facebooku Fan Park Valle di Ledro Příbram, který bude zaměřen i na přírodu a ekologii. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.5.2018 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Jak se připravit na sucho? Hospodařte s dešťovkou. Na semináři v Hostětíně získáte návody, jak na to a kolik vás to bude stát

V létě bude sucho. To už se ví. Ale jak se na to můžeme připravit? Jak zachycovat dešťovou vodu nejenom na zahradě, ale i v bytě na balkóně? Jak s vodou hospodařit, jak se bude sucho vyvíjet, co přesně můžeme udělat - a kde na to vzít peníze!? Ten, kdo neví a chtěl by vědět, přijeďte na seminář organizovaný Ekologickým institutem Veronica v Hostětíně 26.-27. května 2018. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 62 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz