Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat2.4.2003 - Drážďany [Česko-německý fond budoucnosti]
Pět let Česko-německého fondu budoucnosti – správní rada bilancuje v Drážďanech

Správní rada Česko—německého fondu budoucnosti (dále fond) zasedá v pátém roce jeho trvání
od 3. do 4. dubna v Drážďanech. Fond tak současně vstupuje do druhé poloviny svojí existence, vymezené prozatím na deset let. Zasedání v Drážďanech má proto podnítit veřejnou diskusi nejenom o budoucích formách a potřebách česko-německých vztahů.
Celý text ::sociální oblast, regionální rozvoj, lidská práva::
 

Vybrat1.4.2003 - BRNO [Český a slovenský dopravní klub]
TK: Odsun nádraží nepovede k rozvoji Jižního centra

Brněnský dopravní kruh, volné sdružení 10 neziskových organizací zabývajících se dopravou v Brně, si dovoluje Vás pozvat na tiskovou konferenci na téma Odsun nádraží nepovede k rozvoji Jižního centra, která se uskuteční v Zastupitelském klubu města Brna na Mečové ulici ve čtvrtek 3. dubna 2003 v 11 hodin (resp. po skončení pravidelné tiskové konference KSČM, která začíná v 10 hodin). Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat25.3.2003 - Liberec [Jizersko-ještědský horský spolek]
Ročenka Jizersko-ještědského horského spolku

V těchto dnech vychází Ročenka Jizersko-ještědského horského spolku 2002. Jedná se o první ročník a JJHS by tak chtěl navázat na ročenky vydávané původním Německým horským spolkem pro Ještědské a Jizerské hory. Ročenka by od teď měla vycházet každý rok. Na 192 stránkách je možno nalézt množství zajímavých článků nejen o činnosti Horského spolku, ale také například unikátní článek Otokara Simma o zaniklé osadě na Velké Jizeře, dále články o přírodě našeho kraje, o hraničním opevnění v Jizerských horách z let 1937-38, o lezení na pískovcových skalách nebo o jizerskohorských pomníčkách. Celý text ::kultura, občanský sektor, regionální rozvoj::
 

Vybrat24.3.2003 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Nedělejte z kauzy Střešovic osobní problém, napsali Medáci starostovi

Členové občanských sdružení ve starých Střešovicích se dnes obrátili dopisem na starostu Prahy 6 Tomáše Chalupu. Vyzvali jej, aby z kauzy starých Střešovic nedělal osobní problém. Starosta v poslední době v médiích i na veřejných setkáních několikrát slovně napadnul bývalého předsedu Spolku Medáků Martin Skalského. Obvinil jej ze lží, manipulací a porušování dohod. Další představitelé Medáků i nově založené Lípy slovanské říkají: Nejde o jediného člověka, ale o alternativní kulturu a záchranu starých Střešovic. Starosta podle nich zamlžuje skutečné problémy. Celý text ::sociální oblast, životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat10.3.2003 - Milovice [Občanské sdružení Mladá]
Co nového na stepích

Bezlesní travnatá území v bývalém vojenském prostoru Mladá u Milovic vznikly díky činnosti armád, nejedná se tedy o stepi v pravém slova smyslu. Některé lokality mají ovšem k přirozené stepi velice blízko. Zachoval se tu stav přírody teplé nížinné oblasti z počátku minulého století. Oblast se vyznačuje výskytem desítek chráněných živočichů a rostlin a obrovskou biodiverzitou. Centrální část bývalého vojenského prostoru však velice zaujala společnost Škoda-Auto. Již několik let zde usiluje o výstavbu testovacího autodromu a o něco severněji bylo s podporou Škody-Auto zahájeno budování obřího golfového areálu. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat5.3.2003 - Břeclav [Petium]
Přínos aktivit neziskových organizací na jižní Moravě

Občanské sdružení Petium ve spolupráci s občanským sdružením Echo Moravia si vás dovolují pozvat na diskusi a následnou tiskovou besedu k tématu "přínos aktivit neziskových organizací", která se uskuteční v pátek 7. března 2003 v synagoze v Břeclavi, ul. U tržiště 10 od 15:00 hodin. Při této příležitosti si dovolíme prezentovat potenciální projekty, které neziskové organizace mohou realizovat a tím nabídnout spolupráci při řešení aktuálních problémů ve své obci, městě či regionu. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat25.2.2003 - Tvarožná Lhota [INEX SDA]
Svátek oskoruší

Ve všech prostorách kulturního domu Strážničan ve Strážnici bude dne 1. března 2003 celý večer věnován oskoruším, vzácnému stromu který má na Jihovýchodní Moravě svou tradici. Celý text ::kultura, občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat19.2.2003 - SEMANÍN [Petiční výbor proti silnici R35 ve variantě “B”]
V Semaníně mají stále obavy z rychlostní silnice R35

Již více než dvě stovky občanů z obce Semanín a z jejího okolí podpořily petici proti výstavbě střední varianty rychlostní silnice R35. Nový koncept územního plánu Pardubického kraje v úseku Vysoké Mýto - Mohelnice předkládá tři základní trasy této komunikace. Organizátoři petice se domnívají, že střední varianta označovaná jako “B” poškodí přírodu nejen v okolí Semanína, ale také nedalekého Kozlova či Němčic. Trasa totiž prochází zachovalou volnou krajinou a také zabírá nejvíce plochy lesa. Navíc je pouhých čtyři sta metrů od návsi obce při jejím okraji. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat17.2.2003 - BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu]
O budoucnosti Pardubického kraje může rozhodnout každý

Veřejné projednání konceptu územního plánu kraje je již příští týden. Už skoro dva měsíce může každý občan posílat na krajský úřad připomínky k novému konceptu Pardubického kraje, který je také posouzen z hlediska vlivů na životní prostředí. Oba materiály jsou veřejnosti k dispozici jak v Pardubicích a v České Třebové, tak na internetové stránce www.pardubickykraj.cz. Veřejné projednání se koná v pondělí 24. února od 12 hodin v Kulturním centru v České Třebové a v úterý 24. února od 9 hodin v Domě hudby v Pardubicích. Děti Země očekávají, že největší zájem občanů bude o trasu nové rychlostní silnice R35.
Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat14.2.2003 - Hradec Králové [Ministerstvo životního prostředí]
Obnovitelné zdroje energie 2003 - odborná výstava a konference

Ministerstvo životního prostředí pořádá ve dnech 9. a 10. dubna 2003 v Hradci Králové - Aldis konferenci Obnovitelné zdroje energie v obcích 2003. Konference navazuje na evropská i světová setkání, zabývající se využíváním obnovitelných zdrojů a je třetím jednáním tohoto typu v České republice (I. Konference v Průhonicích – 5.-6.října 2000). Přednášená a diskutovaná témata jsou věnovaná především místní samosprávě a program je koncipován tak, aby pokrýval všechny nezbytné kroky vedoucí ke kvalifikovanému hodnocení a rozhodnutí o možnostech řešení potřeb tepla v obci prostřednictvím místních zdrojů energie. Tisková konference se uskuteční dne 4. 3. 2003 v 10,00h. v hotelu Harmony v Pardubicích. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat13.2.2003 - PRAHA [Dobročinný spolek Medáků ]
Tisková konference: Medáci prohráli soudní řízení

Dobročinný spolek Medáků prohrál soudní řízení s Městskou částí Praha 6 a musí proto vyklidit domky, které užíval od roku 1998, kdy byl spolek založen. V úterý 18. února 2003 od 10:00 hodin ve starých Střešovicích pořádá tiskovou konferenci na které budou vedle podrobností o vyklizení občanského sdružení Medáků ze Strešovic a soudním procesu otevřena tato témata: kulturní programy ve Strešovicích, činnost Spolku Medáků po odchodu ze Střešovic, další osud domků, které užíval Spolek Medáků. Celý text ::kultura, lidská práva, občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat11.2.2003 - TEPLICE NAD METUJÍ [INEX / TUŽ se, Broumovsko! / Město Teplice nad Metují]
Občanská iniciativa Kříž smíření v Teplicích nad Metují získala cenu za lidská práva a vydává knihu

V září minulého roku se v Teplicích nad Metují a na nedaleké Bukové hoře uskutečnilo při odhalení památníku Kříž smíření nevšední setkání těch, které oslovila myšlenka a aktuální potřeba smíření mezi lidmi a národy v dnešním rozděleném a konfliktním světě. Během podzimu se pak Buková hora stala cílem mnoha cest místních obyvatel i přespolních návštěvníků – mezi nimi bohužel i takových, kteří svůj nesouhlas se smířením, dialogem a tolerancí vyjádřili kladivem, sprejem a poškozením památníku. Iniciátoři projektu škody již částečně odstranili a zbylé zahladí po skončení zimy. Chtějí také dalšími konkrétními akcemi přispívat k oživení diskuse o mezilidském i mezinárodním porozumění. Prvním výrazným počinem bude vydání knihy s názvem Na cestě od Kříže ke Smíření a také benefiční koncert Táni Fischerové a Daniela Dobiáše. Celý text ::kultura, lidská práva, občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat11.2.2003 - Teplice nad Metují [INEX SDA]
Initiatoren wenden sich gegen einseitige Betrachtung - Franz-Werfel-Menschenrechtspreis verliehen

Kreuz der Versöhnung bei Teplice nad Metují/Nordostböhmen wird teilweise einseitig interpretiert – Initiatoren werden den Franz-Werfel-Menschenrechtspreis erhalten – Buch „Vom Kreuz zur Versöhnung“ jetzt erhältlich Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj, kultura, lidská práva::
 

Vybrat31.1.2003 - BEROUN [Děti Země]
Děti Země nabízejí v Berouně bezplatnou odbornou pomoc občanům

Od 3.2.2002 budou moci občané Berounska využívat služeb nového “Centra pro podporu občanů” Dětí Země. Uvedenou službu poskytuje toto občanské sdružení bezplatně v rámci svého programu Věc veřejná. Poradna bude zájemcům k dispozici každé pondělí, schůzku je nutno předem domluvit na telefonu 723 623 238. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat31.1.2003 - PRAHA [ARNIKA - Centrum pro podporu občanů / Občanská inciativa Pankráce]
Pozemky na Pankráci by se neměly prodat pod cenou

Minulí radní hlavního města doporučili těsně před svým odchodem prodej pozemků na Pankrácké pláni. Zastupitelstvo přitom již jednou rozhodlo, že doporučená prodejní cena je příliš nízká. To tvrdí i občanská sdružení, která dnes vyzvala radu k přehodnocení zamýšlené transakce. Na více než šesti tisících čtverečních metrů pozemků chce akciová společnost Pankrác Shopping Center vybudovat obří nákupní středisko. Stavba má vyrůst v sousedství kontroverzního „pražského Manhattanu“, projektovaného komplexu výškových budov. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat30.1.2003 - DĚČÍN [ Arnika]
Koalice jednala o zlepšení dopravy v Děčíně

Sdružení Arnika zahájilo jednání s Městským úřadem v Děčíně o možnostech rozšíření stávajícího chodníku na Novém mostě při jeho plánované rekonstrukci. „Chceme, aby přes Nový most vedla jedna z hlavních cyklistických tras propojujících Děčín,“ sdělil přání Arniky Kamil Repeš. Stejný postoj zaujala i Děčínské koalice pro pěší a cyklistickou dopravu, která počátkem týdne jednala o rekonstrukci Nového mostu a bezpečnosti dětí před školami. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat29.1.2003 - PRAHA [Centrální katolická knihovna]
Paměť krajiny

"Paměť krajiny" je název únorové výstavy v Centrální katolické knihovně. Bude věnována záchraně drobných sakrálních památek - kapliček, křížů, Božích muk, které jsou dnes obnovovány díky iniciativě místních obyvatel, spolků a sdružení. Na příkladu několika oblastí Čech, Moravy a Slezska ukazuje, jak je podstatná účast jednotlivce na zachování tradice a kontinuity naší krajiny a jak i zdánlivě malý zásah může oživit její paměť. Výstava bude otevřena denně od 5. do 28.2. Při zahájení a tiskové konferenci 5.2. ve 14 hodin bude vyhlášen projekt udělování medaile Dobroslava Líbala za záchranu památek v pohraničí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat2.1.2003 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Medáci žádají o podporu nové vedení Prahy 6: Nevyjdou-li Střešovice, půjdeme jinam, tvrdí Medáci

Silvestrovská oslava uplynulého roku 2002 zakončila další sezónu kulturních akcí ve starých Střešovicích. Ty již čtvrtým rokem pořádá Dobročinný spolek Medáků. Zda bude pokračovat, není jisté. Minulé vedení radnice Prahy 6 se k jejich kauze stavělo více než rozporuplně. Medáci se dnes obrátili na nově zvolené radní Prahy 6 a požádali je o podporu. Pokud radnice nenalezne pochopení pro kulturní centrum ve Střešovicích, Medáci žádají o přidělení náhradních prostor. V kulturních aktivitách chtějí pokračovat v každém případě. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat5.12.2002 - PRAHA / MILOVICE [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Kraj ignoroval odpor obcí, s polygonem se počítá dál

Dnes po poledni rozhodlo zastupitelstvo Středočeského kraje o přípravě změn územního plánu Velkého územního celku Mladá. Hlavním důvodem ke změnám je projekt společnosti Škoda na výstavbu průmyslového polygonu v bývalém vojenském újezdu. Ačkoliv proti umístění polygonu uprostřed regionálního biocentra protestuje většina okolních obcí, tisíce místních obyvatel a řada biologů, zastupitelé polygon podpořili. Nyní se bude nový územní plán zpracovávat. O jeho definitivním schválení bude zastupitelstvo hlasovat na některé z příštích schůzí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat4.12.2002 - PRAHA [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Osud vzácné přírody leží v rukou krajských zastupitelů

Již tento čtvrtek budou zastupitelé Středočeského kraje jednat o změnách územního plánu Velkého územního celku Mladá. Zdaleka nejzávažnějším bodem je přitom umístění průmyslového polygonu automobilky Škoda. Proti záměru protestují okolní obce a tisíce obyvatel milovického regionu. I přes masivní odpor má změna regionálního biocentra v průmyslovou zónu podporu krajského úřadu. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz