Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.6.2018 - NYMBURK [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skupina dobrovolníků ze všech koutů světa přijede do Jizbic a Nymburku pomáhat dětem s autismem

Středočeské obce Jizbice a Nymburk budou ve dnech 28. 6. - 10. 7. hostit skupinu dobrovolníků, kteří přijedou pomáhat dětem s poruchami autistického spektra. Mladí dobrovolníci ze Španělska, Mexika a dalších zemí budou pomáhat v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a spolku CENTRUM PRO VŠECHNY. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat29.3.2018 - HRADEC KRÁLOVÉ [Citygraph]
Sociální podnik Citygraph slyší jen z poloviny, ale tiskne na 100 %

Sociální podnik Citygraph vznikl jako dvouletý projekt financovaný z prostředků OPZ, jeho hlavními aktéry jsou mladí lidé se sluchovým postižením. Doba realizace byla od 1.7.2016 do 30.6.2018. Jelikož se dvouletý projekt blíží ke konci, dovolte nám podělit se o zkušenosti z realizace projektu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.3.2018 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Český institut biosyntézy, projekt Sociální klinika]
Pozvánka: Otevření pobočky Sociální kliniky v Českých Budějovicích

Milé novinářky a milí novináři,

rád bych Vás jménem Sociální kliniky pozval na slavnostní otevření naší nové pobočky v Českých Budějovicích. Akce proběhne ve čtvrtek 22. března 2018 od 17. hod. v kavárně Fér Café (Česká 153, České Budějovice). Sociální klinika je projekt, v němž dobrovolní terapeuti a terapeutky bez nároku na honorář poskytují krátkodobou terapii v délce 12 sezení lidem, kteří by si jinak tuto pomoc nemohli z finančních důvodů dovolit. Více informací najdete v tiskové zprávě (http://bit.ly/2G6D5QS). Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.3.2018 - JIHLAVA [Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, z.s.]
Mladí lidé mohou získat peníze na realizaci svých nápadů

Mladí lidé mohou získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v místě, kde žijí. Program „Mládež kraji“ na Vysočině realizuje Rada dětí a mládeže kraje Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na realizaci programu se finančně podílí i Kraj Vysočina a okresní města. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, lidská práva, kultura::
 

Vybrat24.1.2018 - PRAHA [Český institut biosyntézy, projekt Sociální klinika]
Pozvánka: Otevření pobočky Sociální kliniky v Plzni

Milé novinářky a milí novináři,
rád bych Vám připomněl, že již zítra se koná slavnostní otevření naší nové pobočky Sociální kliniky v Plzni. Akce proběhne ve čtvrtek 25. ledna 2018 od 17. hod. na adrese ul. Palackého 275/12, Plzeň. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat16.1.2018 - PLZEŇ [Český institut biosyntézy, projekt Sociální klinika]
Pozvánka: Otevření pobočky Sociální kliniky v Plzni

Milé novinářky a milí novináři, rád bych Vás jménem Sociální kliniky pozval na slavnostní otevření naší nové pobočky v Plzni. Akce proběhne ve čtvrtek 25. ledna 2018 od 17. hod. na adrese ul. Palackého 275/12, Plzeň. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21.12.2017 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Násilí na ženách v sexbyznysu je často podceňováno

Devět z deseti žen ze sexbyznysu bylo vystaveno násilí, upozorňuje organizace ROZKOŠ bez RIZIKA. Násilí na ženách a sexuální obtěžování se dnes stává probíraným tématem, sexuální pracovnice se však stále potýkají s nezájmem společnosti a řadou předsudků. Patří přitom k jedné z nejohroženějších skupin obyvatel a často jsou vystaveny i násilí ze strany státních institucí a represivních orgánů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.11.2017 - PRAHA [Český institut biosyntézy, projekt Sociální klinika]
Lidé, kteří prochází těžkým životním obdobím a nemohou si z finančních důvodů dovolit terapii, se ve Středočeském kraji mohou nově obrátit na Sociální kliniku

Lidé, jež potřebují terapeutickou pomoc, se nyní mohou obrátit na pobočku Sociální kliniky pro Středočeský kraj, která zde začíná fungovat. Projekt nabízí lidem terapii za poplatek podle jejich možností. Služba je zaměřena na lidi, kteří jsou ve složité životní situaci a služby soukromých terapeutů a terapeutek jsou pro ně z finančních důvodů nedostupné. V současné době pro Sociální kliniku pracuje bez nároku na odměnu celkem 70 terapeutů a terapeutek. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.11.2017 - HRADEC KRÁLOVÉ [Laxus z.ú.]
Nezisková organizace Laxus pomáhá abstinujícím klientům v Hradci Králové

Služby následné péče v Ambulantním centru Laxus z.ú. v Hradci Králové jsou klientům, kteří tři a více měsíců abstinují od návykových látek, jako jsou nelegální drogy a alkohol, či se po stejně dlouhou dobu vyvarují hraní automatů nebo sportovnímu sázení, k dispozici již od počátku roku 2016. Tyto služby se zaměřují především na klienty, kteří absolvovali pobytovou či ambulantní léčbu nebo abstinují samostatně. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat5.11.2017 - PRAHA [Sjednocená organizace pro nevidomé a slabozraké, z.s.]
Den otevřených dveří Domu služeb pro nevidomé

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek pořádá ve čtvrtek 9. 11. 2017 od 9.00 do 17.00 hod. Den otevřených dveří Domu služeb pro nevidomé v Praze, Krakovská 21, Praha 1.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat2.11.2017 - HRADEC KRÁLOVÉ
Práce s uživateli drog se vyplácí, infekčních chorob a odhozených stříkaček je díky ní v kraji málo

Ve vybraných městech a obcích Královéhradecka, Rychnovska, Jičínska, Náchodska a Broumovska působí již sedmnáctým rokem Centrum terénních programů Královéhradeckého kraje Laxus z.ú.. Jeho posláním je chránit veřejné zdraví a pracovat s lidmi, kteří užívají drogy. Díky jejich práci se počet nalezených stříkaček mnohonásobně zmenšil a ubylo i infekčních nemocí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28.10.2017 - PRAHA [Talentica]
Týmová práce zvyšuje motivaci a výkon zaměstnanců, potvrzuje nová studie

Spolupráce na pracovišti motivuje zaměstnance k lepším pracovním výkonům. Vyplývá to z nejnovější studie výzkumníků ze Stanfordské univerzity publikované v Journal of Experimental Psychology. Přestože je týmová práce v současnosti zavedená již v mnoha firmách, podle personalistů se jedná především o nadnárodní koncerny. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat26.10.2017 - HRADEC KRÁLOVÉ [Laxus z.ú.]
Práce s uživateli drog se vyplácí, infekčních chorob a odhozených stříkaček je díky ní v kraji málo

Ve vybraných městech a obcích Královéhradecka, Rychnovska, Jičínska, Náchodska a Broumovska působí již sedmnáctým rokem Centrum terénních programů Královéhradeckého kraje Laxus z.ú. Jeho posláním je chránit veřejné zdraví a pracovat s lidmi, kteří užívají drogy. Terénní pracovníci aktivně vyhledávají uživatele drog a spolupracují s nimi na stabilizaci jejich sociální situace a zdravotního stavu v jejich přirozeném prostředí a motivují je ke změně životního stylu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat17.10.2017 - PRAHA [Český svaz mentálně postižených sportovců, z.s.]
V ČR se poprvé uskuteční mistrovství světa ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením

V České republice se poprvé koná INAS Mistrovství světa ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením. O tituly se utká 65 sportovců ze 14 zemí čtyř kontinentů – Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Turnaj se koná od 22. do 27. října 2017 ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové. Vstup na turnaj je pro diváky zdarma. Zveme každého, kdo chce sportovce podpořit. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat17.10.2017 - HRADEC KRÁLOVÉ [Český svaz mentálně postižených sportovců, z.s.]
Poprvé v České republice Mistrovství světa ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením

V České republice se poprvé koná INAS Mistrovství světa ve stolním tenisu pro hráče s mentálním postižením. O tituly se utká 65 sportovců ze 14 zemí čtyř kontinentů – Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Turnaj se koná od 22. do 27. října 2017 ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové. Vstup na turnaj je pro diváky zdarma. Zveme každého, kdo chce sportovce podpořit. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat2.10.2017 - MILOVICE [TAD z.s.]
Branný den - letiště Milovice

Reakce na šíření plakátu k akci Branný den, která se bude konat 25.10.2017 na milovickém letišti. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat2.8.2017 - OSTRAVA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
ROZKOŠ bez RIZIKA v Ostravě

Organizace ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne od 18. srpna 2017 širší škálu služeb a diskrétní zázemí ženám ze sexbyznysu v novém poradenském centru v Macharově ulici. Po Praze, Brnu a Českých Budějovicích je tak Ostrava čtvrtým městem, kde ženy budou mít možnost si pravidelně ověřit zdarma své zdraví pomocí krevních testů a rychlotestů na HIV, syfilis a hepatitidu C a získat informace k pohlavně přenosným infekcím, prevenci a možnostem léčby jednotlivých infekcí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.6.2017 - PRAHA [Nadace The Bakala Foundation]
Grantová výzva: Stipendia pro znevýhodněné studující

Až dva miliony korun letos rozdělí v rámci právě otevřené grantové výzvy Bakala Foundation mezi organizace podporující sociálně a ekonomicky znevýhodněné žáky a žákyně posledních ročníků základních škol a studující na středních školách a odborných učilištích. Stipendia, která tito studující následně obdrží, jim mají pomoci dosahovat lepších školních výsledků a motivovat je v dalším pokračování ve školní docházce. Přihlášky do grantového programu nadace přijímá až do neděle 13. srpna 2017. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6.6.2017 - BRNO [FERTI, z. ú. ]
Národní den neplodnosti 6.6. FERTI, z. ú.

Nezisková organizace FERTI v rámci národního dne neplodnosti 6. 6. 2017 spouští internetovou poradnu zdarma.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat31.5.2017 - PRAHA [Talentica]
Dvě třetiny Angličanů trápí nízká finanční gramotnost, Čechům zase chybí dobře fungující vedení

Na co a kolik šetřit, do čeho investovat. To jsou základní otázky, které podle nedávného výzkumu Capita Employee Benefits trápí pracující Angličany. 76 % populace by uvítalo odborné poradenství, podle výsledků studie by zaměstnavatelé měli poskytovat lepší vzdělávání ve finanční oblasti. V České republice se podle oborníků potřeby pracujících lidí liší. Téměř polovině zaměstnanců chybí dobře fungující vedení se schopností správné motivace.
Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 175 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz