Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.11.2023 - BRUSEL [Česká společnost ornitologická, Arnika, Beleco, Greenpeace ČR, Hnutí DUHA a WWF]
Kompromisní návrh nařízení o obnově přírody EU dojednán i díky českým europoslancům

Dnes v časných ranních hodinách zástupci Evropského parlamentu, Evropské Rady Evropy a Evropské komise dohodli výsledné znění Nature Restoration Law (nařízení EU na obnovu přírody). Až Nařízení formálně schválí Parlament i Rada, stanou se země Evropské unie prvními na světě, které obnovu přírody uzákonily. Evropa tak potvrzuje svoji roli lídra v řešení jedné ze dvou velkých krizí, kterým lidstvo čelí – katastrofálnímu úbytku přírodní rozmanitosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.11.2023 - BRUSEL [BirdLife International]
Zákon o obnově přírody o krok blíže k tomu, aby se sta skutečností - ale má mezery

Late Thursday night, the intense negotiations between the EU Parliament, Commission, and Council concluded on the eagerly awaited Nature Restoration Law, resulting in a political agreement between the three institutions. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.11.2023 - ČR/PRAHA/BRNO [Autonapůl, družstvo]
Carsharing proniká do menších měst a rozjíždí nové formy spolupráce

Rozšíření flotily sdílených aut napříč republikou, vůz sdílený výhradně lidmi v novém developmentu nebo pilotní projekt carsharingu v menším městě - to jsou novinky, které ještě před koncem roku se svými partnery spustí první český carsharing Autonapůl. První z produktů, Chytrý carsharing do měst a obcí, představí spoluzakladatel družstva Autonapůl Stanislav Kutáček zítra na konferenci City Changers, s dalšími projekty seznámí společnost sdílníky i veřejnost v následujících týdnech. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat6.11.2023 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Také vám netopýři hlídají marmelády? Řekněte si o plaketu a pomozte s jejich ochranou!

Netopýři patří mezi tzv. synantropní druhy živočichů, kteří často bydlí s lidmi takříkajíc pod jednou střechou. Více než dvě třetiny z našich 27 druhů alespoň po část svého životního cyklu využívají úkryty v blízkosti člověka. Někdy jde o větší kolonie, jindy o komornější soužití. Tak jako v případě vzácného vrápence malého, který pravidelně zimuje v rodinném pískovcovém sklípku se zavařeninami. Paní majitelka získala památeční plaketu „Náš soused je netopýr“ a připojila se tak do Klubu přátel netopýrů. Spolubydlíte také? Plaketa čeká i na vás! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.11.2023 - Praha [Česká krajina]
Unikátní objev vědců v milovické rezervaci velkých kopytníků. Nález odhalí National Geographic

Unikátní objev se podařil českým vědcům v milovické rezervaci velkých kopytníků. O jejich nálezu bude informovat nové vydání české edice časopisu National Geographic, které vyjde ve čtvrtek 2. listopadu. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat1.11.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Evropský parlament zřejmě odmítne plošné špehování na internetu

Výbor Evropského parlamentu LIBE představil vyjednaný kompromis, jehož součástí je odmítnutí plošnosti tzv. detekčních příkazů v rámci chystaného nařízení známého jako CSAR. Podle českého spolku IuRe jde o důležitý posun směrem k ochraně soukromí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.11.2023 - [Děti Země]
Plán na rekonstrukci tunelů v Nelahozevsi podruhé v troskách

Dětem Země a dalším dvěma spolkům se opět podařilo ochránit veřejné zájmy Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Etiopii proběhlo slavnostní předání dokončené části veřejné zakázky, které v následujícím období bude zásobovat 70 tisíc lidí pitnou vodou

V den oslav vzniku Československého státu, 28. října, proběhla nedaleko Awassy v Etiopii ceremonie u příležitosti předání dokončené části veřejné zakázky k projektu s názvem Zavedení udržitelného systému zásobování pitnou vodou ve vybraných kebelích wored Bura, Dale a Bona Zuriya. Akce se uskutečnila za přítomnosti velvyslance České republiky v Etiopské demokratické federativní republice Miroslava Koska, ředitele České rozvojové agentury Michala Minčeva, ředitele společnosti Člověk v tísni Šimona Pánka, zástupců soukromého sektoru ze společností Ircon a Aquacon a také za přítomnosti zástupců prezidentského úřadu a místní komunity. Slavnostní předání proběhlo v lokalitě Aposto, kde byl formálně předán funkční systém, který v následujícím období bude zásobovat 70 tisíc lidí pitnou vodou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA, Asociace soukromého zemědělství ČR, SVOL - Komora soukromých lesů v ČR, Český svaz ochránců přírody, Pro Silva Bohemica, Česká společnost ornitologická a Spolek vlastníků honebních pozemků]
V novele zákona o myslivosti s erozhoduje o osudu našich lesů

Posun v projednání novely zákona o myslivosti dnes oznámil ministr zemědělství Marek Výborný. Vlastníci půdy, zemědělci, lesníci a ochránci přírody vítají dohodu vládní koalice na tom, že novela zavede plánování lovu podle míry poškození lesů, posílí práva vlastníků - umožní vlastníkům lov na vlastních pozemcích, sníží minimální velikost honitby vlastní a společenstevní a sjednotí ochranu ohrožených živočichů jejich vynětím z tzv. seznamu zvěře ze zákona o myslivosti. Schválení těchto bodů Poslaneckou sněmovnou by naplnilo závazek programového prohlášení vlády. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Smrk není jen obětí globální klimatické změny, ale i nástrojem na tlumení jejích dopadů

Globální klimatická změna (GKZ) způsobuje nárůst četnosti extrémních klimatických událostí. Lesní ekosystémy jsou na jednu stranu vystaveny a ohroženy GKZ, která ovlivňuje růst dřevin napříč druhovým spektrem, ale na druhou stranu ji mohou tlumit (mitigovat) sekvestrací (ukládáním) uhlíku do biomasy a rovněž působí jako vhodné adaptační opatření prostřednictvím regulace vodního režimu, kvality ovzduší a dokonce snížením klimatických extrémů.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - Praha [Institut cirkulární ekonomiky]
Dekarbonizace českého průmyslu je nezbytná i výhodná zároveň. Nová studie INCIEN řeší snižování emisí při zpracování a využití oceli, betonu nebo plastu

Zpracovatelský průmysl společně se stavebnictvím tvoří 30 % hrubé přidané hodnoty a 34 % zaměstnanosti v ČR. Jde tak o klíčová odvětví české ekonomiky. Bez průmyslových materiálů jako jsou ocel, beton nebo plasty se společnost neobejde, při jejich výrobě ale vzniká velké množství “zabudovaného uhlíku”. Snížit emise v průmyslové výrobě má za cíl soubor strategií pod souhrnným názvem dekarbonizace průmyslu. Tyto strategie jsou už druhým rokem stěžejním tématem pro Think Tank Institutu cirkulární ekonomiky. V nové studii výzkumný tým předkládá analýzu příležitostí transformace, potenciálních emisních úspor a rizik v hlavních výrobních odvětvích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - [Compassion in World Farming Česko]
Nová investigace odhaluje šokující krutost na rybích farmách v EU

Mezinárodní organizace Compassion in World Farming zveřejnila nové záběry šokujícího a běžně rozšířeného krutého zacházení se pstruhy na farmách v EU a vyzvala Evropskou komisi, aby zavedla právní předpisy na ochranu ryb. Výsledky tajného vyšetřování, které se zaměřilo na čtyři polské pstruhové farmy, v novém videu představila světoznámá herečka Zoë Wanamakerová. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.10.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Umělá inteligence, dezinformace i digitální vyloučení. Sympozium si posvítí na digitální výzvy

Na Akademii věd v Praze se v pátek 1. prosince uskuteční sympozium Digitální doba s lidskou tváří. V rámci završení stejnojmenného projektu zde bude představeny i čerstvé výsledky výzkumu mezi českou veřejností. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.10.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Světový den měst nabídne chytrou komunikaci od Munipolis zdarma

Globální, ale i česká města dnes stojí před řadou environmentálních i urbanistických výzev. Od těch, které je třeba řešit na národní (anebo spíše mezinárodní) úrovni, po ty, které spadají do dikce místních městských částí nebo dokonce sousedů. Připomenout to má i Světový den měst, který se slaví 31. října. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.10.2023 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Veselá sobota podruhé

V sobotu 4. listopadu 2023 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční poslední letošní akce ze společného projektu s Muzeem v přírodě Vysočina nazvaná Veselá sobota II. Od 13 do 17 hodin na návštěvníky čekají adventně laděné tvořivé dílny nebo pokračování oblíbeného kvízu Tajemství staré půdy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat30.10.2023 - [Děti Země]
Chyby při vyřizování žádostí o informace k novému průtahu Třebíčí

ŘSD ČR účelově natáhlo tři řízení v průměru asi o šedesát šest dní Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.10.2023 - [Děti Země]
Proč Děti Země blokují dálnici D11? Ekologický aktivista Patrik vysvětlil důvody

Rozhovor o stavebním povolení pro dálnici Trutnov - státní hranice s předsedou Dětí Země Miroslav Patrikem, který vyšel v Krkonošském deníku (28.10.2023). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.10.2023 - [Děti Země]
Děti Země čekají rychlé rozhodování o rozkladu proti D1109

Čtyři odvolací námitky mají jen procesní charakter, říká Patrik Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.10.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Odborníci apelují na ministra Výborného: Zachraňme české lesy. Předali mu plán s konkrétními návrhy

Hnutí DUHA spolu s předními českými vědci apelují na ministra zemědělství Marka Výborného, aby neprodleně předložil k veřejné diskuzi chystané novely lesního a mysliveckého zákona a zároveň mu předalo “Plán pro zdravé lesy.” Tento dokument obsahuje 43 návrhů pocházejících od tří desítek odborníků, jejichž realizace by uzdravila naše lesy. Ministerstvo zemědělství zatím odkládá předložení novely zákona o myslivosti a teprve připravuje novelu zákona o lesích, a tak u těchto zákonů, klíčových pro adaptaci krajiny na klimatickou změnu, hrozí, že se nestihnou schválit do konce volebního období. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1376 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz