Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

 
 
 
 

Vybrat28.12.2022 - BRNO [FSC ČR]
Především městské a obecní lesy mají zájem o certifikát odpovědného lesního hospodaření FSC

V České republice přibývá v posledních letech certifikovaných lesů, ve kterých se hospodaří odpovědně podle pravidel Českého standardu FSC. Od začátku roku 2019 přibylo dohromady 40 nových českých FSC certifikovaných vlastníků lesů a jejich počet se tak více než zdvojnásobil. Za poslední 4 roky vzrostla plocha FSC certifikovaných lesů v Česku o 150 % (z 53 tis. ha na 136 tis. ha) což představuje 5 % českých lesů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.12.2022 - Praha [Svaz tělesně postižených v České republice z. s.]
Půjčovna kompenzačních pomůcek STP v ČR z. s. zlepšuje své služby

Půjčovna kompenzačních pomůcek Svazu tělesně postižených v České republice z. s. na Praze 8 – Karlín dlouhodobě vychází vstříc osobám se zdravotním postižením a seniorům, kteří potřebují okamžitě používat kompenzační pomůcku (např. invalidní vozík, chodítko, polohovací postel) a nemají ji k dispozici. Pro klienty jsme připravili nové webové stránky a rozšiřujeme nabídku našich pomůcek. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.12.2022 - Brno [Volná skupina aktivistů]
Pietní akt (vigil) před jatkami v Kostelci u Jihlavy

Po delší přestávce se bude opět konat vigil (pietní akt) před jatkami, na kterém se lidé rozloučí se zvířaty chvíli před jejich zabitím. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat21.12.2022 - PRAHA [Klimatická koalice, Centrum pro dopravu a energetiku, Greenpeace ČR a Hnutí DUHA]
Česko úspěšně zvládlo předsednictví v Radě EU. V tématech energetiky a životního prostředí však nebylo dostatečně ambiciózní 

31. prosince 2022 končí české předsednictví v Radě Evropské unie. Během půlročního předsednictví se České republice dařilo posouvat kupředu důležitou evropskou agendu. Česko přispělo k dosažení shody na velké části klimatického legislativního balíčku Fit for 55 a představilo řadu návrhů na řešení aktuálních výzev, se kterými se EU momentálně potýká.  Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.12.2022 - PRAHA [Hnutí DUHA, Platforma pro sociální bydlení, Za bydlení, Re-set, Greenpeace ČR, Centrum pro dopravu a energetiku, Limity jsme my a Fridays for Future]
Systémová opatření proti energetické krizi? Státu zůstává mnoho úkolů i pro příští rok

Podle expertů a expertek sociálních a ekologických organizací, které v rámci společné kampaně Energie lidem! představily vlastní komplexní balíček 11 systémových opatření pro řešení a předcházení dopadů energetické krize a prevenci energetické chudoby [1], se zatím státu nepodařilo plně realizovat žádné ze stěžejních opatření, naopak více než jen první kroky vláda udělala ve 4 z 11 opatření. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.12.2022 - Praha [Fakulta humanitních studií UK]
Domácí násilí či kyberšikana - palčivá témata otevřel festival Divadla utlačovaných – DIVUFEST

Šest silných příběhů, které vidělo přes tři sta diváků. Festival DIVUFEST otevřel složitá témata, která rezonují napříč českou společností. Není proto divu, že vystoupení měla velký ohlas. Festival vtáhl do děje i diváky, kteří se zapojili do diskuzí či přímo do představení. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, kultura::
 
 

Vybrat20.12.2022 - BRUSEL [MŽP ČR]
Poslední Rada ministrů životního prostředí EU: České předsednictví sklízelo v Bruselu pochvaly

Obnova přírody a úspěšné schválení Globálního rámce pro biodiverzitu z Montrealu byly ústředními tématy zasedaní ministrů životního prostředí dnes v Bruselu. Šlo o poslední zasedání Rady EU během historicky druhého předsednictví České republiky. Pomyslnou štafetu převezme od ledna Švédsko. Ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) při té příležitosti předal švédské ministryni životního prostředí Romině Pourmokhtariové dary - kromě tradičního českého skla také originální udržitelné boby na sníh. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2022 - BRUSEL [Hnutí DUHA]
Ministři Nekula a Síkela ohrozili cíle ke snižování pesticidů navzdory argumentům více než 700 vědců

Evropští energetičtí ministři včetně ministra Jozefa Síkely včera formálně přijali požadavek na nové “hodnocení dopadů” navrhované legislativy pro omezení pesticidů. [1] Kvůli potřebnému času na zpracování tak hrozí, že se návrh nařízení “o udržitelném používání prostředků na ochranu rostlin” nestihne projednat do dalších evropských voleb a spadne pod stůl. Jsou tím ohroženy stěžejní cíle Zelené dohody pro Evropu v oblasti ochrany půdy a biodiverzity. Požadavek byl schválen navzdory výzvě více než 700 evropských vědců [2] i iniciativě Zachraňme včely a farmáře, kterou podepsalo přes milion evropských občanů. [3] Zásadní požadavek vzhledem k zemědělství schvalovali energetičtí ministři kvůli neobvyklému postupu zvolenému ministrem Zdeňkem Nekulou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2022 - BRNO [FSC ČR]
Veřejnost má možnost ovlivnit lesní hospodaření majitelů lesa s certifikátem FSC. Organizace FSC ČR představila webinář a brožuru k zapojení veřejnosti do certifikace FSC

V České republice jsou lesy dlouhodobě ve špatném stavu, který se v posledních letech ještě zhoršil v důsledku působení změny klimatu. Jednou z možností, jak zlepšit hospodaření a stav českých lesů je certifikace dle pravidel FSC, které zaručují environmentálně šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Veřejnost (a další zájmové skupiny) má v tomto systému důležitou roli a také možnosti jak hospodaření v certifikovaných lesích kontrolovat a ovlivnit. Proto organizace FSC ČR představila webinář, který přináší veřejnosti potřebné informace k zapojení se do tohoto procesu a také brožuru, která přehledným způsobem shrnuje co je certifikace FSC, jaká je její struktura a výhody a také více vyjasňuje možnou roli veřejnosti při certifikaci a následné kontrole hospodaření v lesích. Celý text ::životní prostředí::
 
 
 

Vybrat19.12.2022 - Třeboň [Český nadační fond pro vydru]
Zpestřete si Štědrý den návštěvou Třeboňské záchranné stanice

Záchranná stanice, jež pečuje o poraněné volně žijící živočichy z regionu Třeboňska a Jindřichohradecka, zve všechny své příznivce na tradiční setkání. Ptačí krmítková dílnička a teplý punč na zahřátí pro všechny budou připraveny v sobotu 24. prosince od 10:00 do 15:00 hodin. Zvířátkům mohou lidé na přilepšenou donést oříšky, ovesné vločky, kočičí konzervy, semena pro ptáky či hobliny na podestýlku. Přispět lze na místě i finančně do kasičky veřejné sbírky Zvíře v nouzi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.12.2022 - [Děti Země]
Umístění jaderného bloku v Dukovanech snad v roce 2023

Lhůta pro vydání územního rozhodnutí je počtvrté prodloužena Celý text ::životní prostředí::
 
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1350 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz