Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat18.5.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vratné lahve: zákazníci často hrají vabank

Loterii připomíná v současnosti nákup nápojů. Vratné i nevratné skleněné lahve jsou často stejné, přitom označení typu obalu chybí i na etiketě. Ukázal to průzkum, který v českých obchodech provedlo Hnutí DUHA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.5.2001 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Ministerstvo průmyslu přiznává, že porušuje zákon o informacích

Ve své odpovědi na stížnost Ekologického právního servisu*) přiznalo Ministerstvo průmyslu a obchodu, že několikrát porušilo zákon o svobodném přístupu k informacím. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat15.5.2001 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Ekologický právní servis bude žádat Ústavní soud, aby zrušil sporná ustanovení zákona o obchvatu Plzně

Zákon o obchvatu Plzně je v rozporu s Ústavou, Ekologický právní servis se spolu s dalšími nevládními organizacemi a jednotlivými majiteli pozemků na trase obchvatu obrátí na Ústavní soud, aby jeho sporná ustanovení zrušil. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat15.5.2001 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Atomový zákon je dalším hřebíkem do rakve práva občanů mluvit do povolování ekologicky kontroverzních staveb

Vláda vyškrtla účast veřejnosti na povolování výstavby jaderných zařízení z návrhu atomového zákona s tím, že tuto oblast doporučí upravit v návrhu nového správního řádu. Tento návrh však právo občanů účastnit se na řízení drasticky omezuje a to navzdory námitkám nevládních organizací. Vláda tak směřuje k postupnému vyloučení práva na účast v řízení z českého právního řádu. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat13.5.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA, CALLA]
Atomový zákon: cesta tam a zase zpátky

Povolování jaderných zařízení nakonec zůstane skryto před veřejností, sousedy i obcemi. Říká to přepracovaný návrh atomového zákona, který má zítra projednávat vláda. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.5.2001 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Fencl kapituloval (před myslivci)

Fenclův úřad kapituloval pod nátlakem myslivců. Věcný záměr mysliveckého zákona, který dnes projednává vláda, zachovává výsadní postavení lovců. Po dramatickém obratu ministerstvo zemědělství svůj návrh zcela změnilo oproti předcházejícím verzím, které zpracovalo v zimě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2001 - BŘECLAV [Ekologický právní servis]
Zvýšená hladina Novomlýnských nádrží ohrožuje lužní les a nově vybudované ostrovy za 60 mil. Kč.

OkÚ Břeclav vydal rozhodnutí o manipulačních řádech , které by ve svých důsledcích znamenalo zničení 50 ha lesa a znehodnocení stavby v hodnotě 60 mil Kč. financované ze státních prostředků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4.5.2001 - NERATOVICE [Greenpeace]
Greenpeace požaduje zlikvidovat dioxinový "Černobyl" ve Spolaně Neratovice

Protestní akce dvou desítek aktivistů Greenpeace ze čtyřech zemí dnes upozornila na dioxinové zamoření v podniku Spolana Neratovice. Dvě desítky aktivistů Greenpeace z České republiky, Slovenska, Německa a Holandska dnes symbolickou protipovodňovou hrází zablokovaly vjezd do podniku Spolana Neratovice a požadovaly urychlenou likvidaci dioxinového zamoření. V areálu Spolany v blízkosti Labe stojí objekty, které patří mezi nejhůře kontaminovaná místa toxickými dioxiny na celém světě (1). Greenpeace varuje, že riziko ohrožení okolí stoupá, protože budovy chátrají a jejich stav se stále zhoršuje. Zamořené objekty leží navíc v blízkosti řeky a velká povodeň by mohla dioxiny zanést až do Severního moře.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Medáci předali srovnávací fotografie starých Střešovic

Dobročinný spolek medáků dnes předal srovnávací fotografickou studii zástavby starých Střešovic všem zodpovědným úřadům. Zároveň tyto úřady vyzval, aby při svém rozhodování dbaly na zachování historických hodnot unikátního urbanistického souboru a nedopustily jeho úplné zničení. Celý text ::kultura::
 

Vybrat2.5.2001 - Praha [Greenpeace ČR / Děti Země]
Zastavte dioxinové zamořování, způsobuje rakovinu!

Ekologické organizace Greenpeace a Děti Země se dnes obrátily na ministra životního prostředí s výzvou, aby Česká republika podepsala a urychleně ratifikovala připravovanou celosvětovou dohodu o toxických látkách. Tou má být vyloučeno z výroby a užívání 12 extrémně nebezpečných látek jakými jsou např. dioxiny, polychlorované bifenyly (PCB), DDT atd. (1). "Tyto látky mohou kromě jiného vyvolat v ČR každý rok až stovky nových případů onemocnění rakovinou," prohlásil MUDr. Miroslav Šuta, vedoucí toxické kampaně Greenpeace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.4.2001 - PRAHA [Občanské právní hlídky]
Občanské právní hlídky nasadí na prvomájových protestech mezi účastníky demonstrací své „agenty“

Někteří dobrovolníci z řad Občanských právních hlídek (1), kteří budou monitorovat protestní akce příslušníků anarchistických a skinheadských skupin na 1. máje 2001 v Praze, nebudou označeni a budou se pohybovat s davem tak, aby byli v případě policejního zásahu zadrženi a odvezeni na policejní služebny. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat29.4.2001 - PRAHA [Hnutí za přímou demokracii]
Výzva k uzákonění práva občanů na závazné referendum

Hnutí za přímou demokracii reaguje na pokusy založit další politickou stranu. V této souvislosti upozorňuje na nutné změny v politickém systému, bez nichž není možné očekávat zlepšení situace. Celý text ::lidská práva, gender::
 

Vybrat27.4.2001 - PRAHA [Občanské právní hlídky]
Prvomájové protestní akce v Praze budou monitorovat Občanské právní hlídky

Pouliční protestní akce příslušníků anarchistických a skinheadských skupin, které se uskuteční 1. máje 2001 v Praze, budou monitorovat dobrovolníci z řad Občanských právních hlídek (1). Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat26.4.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Dostane Tesco Ropáka za prodej geneticky manipulovaných potravin?

Aktivisté Greenpeace na dnešní informační akci před supermarketem Tesco na Národní třídě upozorňovali na skutečnost, že společnost Tesco v České republice používá jiný standard než Tesco ve Velké Británii. Zákazníci supermarketu Tesco měli možnost podepsat výzvu generálnímu řediteli společnosti Tesco Stores ČR Stevu Hammettovi, navrženému za politiku dvojího standardu na Ropáka roku, aby zaručil, že Tesco v České republice nebude nabízet geneticky manipulované (GM) potraviny. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat18.4.2001 - PRAHA [Ekologický právní servis]
V České republice chybí nezávislá kontrola činnosti policistů

"V České republice chybí nezávislá kontrola činnosti policistů", tvrdí koordinátor projektu Občanské právní hlídky Jiří Kopal. Ekologický právní servis (1), který je organizátorem projektu Občanské právní hlídky (OPH) dnes zaslal Ministerstvu vnitra zprávu, ve kterém shrnuje svá zjištění, a také výsledky vyšetřování násilností na pražských policejních služebnách v průběhu protestů proti zasedání MMF a SB v září 2000. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat12.4.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Spekulanti se snaží zastrašit obyvatele starých Střešovic

Ve starých Střešovicích, enklávě s mimořádným památkovým významem, se připravuje výstavba mnoha nových budov ke spekulativním účelům. Jejich architektonické řešení nerespektuje charakter původní historické zástavby a nesplňuje technické parametry dané zákonem. Realizace novostaveb by nevratně zničila urbanistickou strukturu celé oblasti, zhoršila životní podmínky místních obyvatel a znehodnotila jejich nemovitosti. Účastníkem stavebních řízení, která začínají v pondělí ústním projednáním, je i Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích. Jejich členy se v sobotu pokusil zastrašit vyhrožováním největší z investorů. Celý text ::kultura::
 

Vybrat12.4.2001 - WASHINGTON [Hnutí Duha]
Svět říká Bushovi: přestaňte s bojkotem Kjotského protokolu

Více než sto tisíc emailů od lidí, kteří nesouhlasí s jeho bojkotem klíčové mezinárodní smlouvy o ochraně globálního podnebí, dostal americký prezident. Světovou veřejnost k tomu vybídlo Hnutí DUHA a jeho zahraniční partnerské organizace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11.4.2001 - Praha [Econnect]
Rozbíhá se Dobrovolník

Econnect ve spolupráci s dobrovolnickými organizacemi Hestia a Jahoda vytvořil u příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků (1) speciální informační a diskusní stránku
HTTP://WWW.DOBROVOLNIK.CZ.
Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat10.4.2001 - OSTRAVA [Ekologický právní servis]
Krajský soud v Ostravě rozhodl, že úřady jsou na základě zákona o svobodném přístupu k informacím povinny poskytovat informace ze správních spisů

Dne 9.4. 2001 vynesl Krajský soud v Ostravě rozsudek, jímž zrušil rozhodnutí Okresního úřadu v Karviné a Úřadu města Havířov o odepření informací o podezřelých stavebních aktivitách na území přírodní památky „meandry řeky Lučiny“ (1). V odůvodnění svého rozhodnutí soud konstatoval, že orgány státní správy nemohou odmítat poskytování informací o správních řízeních s odůvodněním, že na rozhodování podle správního řádu a stavebního zákona se zákon o svobodném přístupu k informacím nevztahuje. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat8.4.2001 - [Hnutí za přímou demokracii]
Skadnální rozhodnutí prezidenta Bushe

Hnutí za přímou demokracii protestuje proti rozhodnutí prezidenta Bushe o odstoupení od závazku o omezování skleníkových plynů. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 1296 | 1297 | 1298 | 1299 | 1300 | .. | 1313 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz