Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

 

Vybrat20.12.2022 - BRUSEL [MŽP ČR]
Poslední Rada ministrů životního prostředí EU: České předsednictví sklízelo v Bruselu pochvaly

Obnova přírody a úspěšné schválení Globálního rámce pro biodiverzitu z Montrealu byly ústředními tématy zasedaní ministrů životního prostředí dnes v Bruselu. Šlo o poslední zasedání Rady EU během historicky druhého předsednictví České republiky. Pomyslnou štafetu převezme od ledna Švédsko. Ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) při té příležitosti předal švédské ministryni životního prostředí Romině Pourmokhtariové dary - kromě tradičního českého skla také originální udržitelné boby na sníh. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2022 - BRUSEL [Hnutí DUHA]
Ministři Nekula a Síkela ohrozili cíle ke snižování pesticidů navzdory argumentům více než 700 vědců

Evropští energetičtí ministři včetně ministra Jozefa Síkely včera formálně přijali požadavek na nové “hodnocení dopadů” navrhované legislativy pro omezení pesticidů. [1] Kvůli potřebnému času na zpracování tak hrozí, že se návrh nařízení “o udržitelném používání prostředků na ochranu rostlin” nestihne projednat do dalších evropských voleb a spadne pod stůl. Jsou tím ohroženy stěžejní cíle Zelené dohody pro Evropu v oblasti ochrany půdy a biodiverzity. Požadavek byl schválen navzdory výzvě více než 700 evropských vědců [2] i iniciativě Zachraňme včely a farmáře, kterou podepsalo přes milion evropských občanů. [3] Zásadní požadavek vzhledem k zemědělství schvalovali energetičtí ministři kvůli neobvyklému postupu zvolenému ministrem Zdeňkem Nekulou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.12.2022 - BRNO [FSC ČR]
Veřejnost má možnost ovlivnit lesní hospodaření majitelů lesa s certifikátem FSC. Organizace FSC ČR představila webinář a brožuru k zapojení veřejnosti do certifikace FSC

V České republice jsou lesy dlouhodobě ve špatném stavu, který se v posledních letech ještě zhoršil v důsledku působení změny klimatu. Jednou z možností, jak zlepšit hospodaření a stav českých lesů je certifikace dle pravidel FSC, které zaručují environmentálně šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů. Veřejnost (a další zájmové skupiny) má v tomto systému důležitou roli a také možnosti jak hospodaření v certifikovaných lesích kontrolovat a ovlivnit. Proto organizace FSC ČR představila webinář, který přináší veřejnosti potřebné informace k zapojení se do tohoto procesu a také brožuru, která přehledným způsobem shrnuje co je certifikace FSC, jaká je její struktura a výhody a také více vyjasňuje možnou roli veřejnosti při certifikaci a následné kontrole hospodaření v lesích. Celý text ::životní prostředí::
 
 
 

Vybrat19.12.2022 - Třeboň [Český nadační fond pro vydru]
Zpestřete si Štědrý den návštěvou Třeboňské záchranné stanice

Záchranná stanice, jež pečuje o poraněné volně žijící živočichy z regionu Třeboňska a Jindřichohradecka, zve všechny své příznivce na tradiční setkání. Ptačí krmítková dílnička a teplý punč na zahřátí pro všechny budou připraveny v sobotu 24. prosince od 10:00 do 15:00 hodin. Zvířátkům mohou lidé na přilepšenou donést oříšky, ovesné vločky, kočičí konzervy, semena pro ptáky či hobliny na podestýlku. Přispět lze na místě i finančně do kasičky veřejné sbírky Zvíře v nouzi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.12.2022 - [Děti Země]
Umístění jaderného bloku v Dukovanech snad v roce 2023

Lhůta pro vydání územního rozhodnutí je počtvrté prodloužena Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat15.12.2022 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Neziskovka vybírá peníze na ochranu hotovosti. Lidé je mohou posílat on-line

Digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium spustila sbírku, jejímž cílem je shromáždit prostředky na hlídání novely zákony o oběhu bankovek a mincí. Ta by nově měla přinést za odmítání hotovosti pokutu, ale i stanovit výjimky. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.12.2022 - PRAHA [Hnutí DUHA, Zelený kruh, Česká společnost ornitologická a WWF Central and Eastern Europe]
Ekologické nevládky vzkazují ministru Nekulovi: zlepšete dohled nad zemědělskými dotacemi

Ekologické nevládní organizace v otevřeném dopise vyzvaly ministra zemědělství Zdeňka Nekulu, aby zajistil transparentní dohled nad více než 140 miliardami korun z veřejných zemědělských dotací ze Společné zemědělské politiky. [1] Vytýkají mu, že sestavení Monitorovacího výboru (hlavní kontrolní orgán pro novou SZP), který se dnes poprvé schází, proběhlo zcela netransparentně a v rozporu s evropskou legislativou i vládní metodikou. Žádají ho proto o nápravu. Zástupci Zeleného kruhu (hlavní střešní asociace ekologických organizací), kteří se dlouhodobě zemědělským dotacím věnují, nemají ve výboru zastoupení a složení zástupců tak negarantuje účinný veřejný dohled nad dotacemi. Dotace přitom mohou v dalších 5 letech doznat významných změn.  Celý text ::životní prostředí::
 
 
 
 

Vybrat14.12.2022 - PRAHA [Česká společnost ornitologická]
Bude už pro ptáky bezpečno? Česko má nové opatření, které pomůže chránit ptáky před nárazy do skel

Průlomový dokument pro ochranu ptáků ve městech vznikl ze spolupráce České společnosti ornitologické (ČSO) a Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky (AOPK ČR). Standard Opatření v rámci prevence kolizí ptáků s transparentními a reflexními materiály nabízí řešení pro existující i nově vznikající budovy, aby jejich prosklené plochy nebyly nebezpečné pro ptáky. Nárazy ptáků do průhledných nebo zrcadlících oken a fasád patří mezi nejčastější příčiny úmrtí ptáků. Odborníci odhadují, že nárazem do skla se v Česku ročně zabije milion ptáků. Standard, schválený 1. prosince 2022, je vyvrcholením dlouhodobého úsilí ČSO, aby stavby v Česku byly bezpečnější pro ptáky, a to na systémové úrovni. Celý text ::životní prostředí::
 
 
 

Vybrat13.12.2022 - BRNO [FSC ČR]
FSC ČR vyhlašuje výsledky devátého ročníku fotosoutěže „Mysli na lesy“

Organizace FSC ČR dnes zveřejnila výsledky fotografické soutěže „Mysli na lesy“, jejímž tématem byly lesy, šetrné a přírodě blízké hospodaření a náš odpovědný vztah k nim. Do letošního ročníku fotosoutěže dorazilo bezmála 1550 fotografií. Celý text ::životní prostředí::
 
 
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1349 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz