Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat1.7.2021 - BRNO [Nakladatelství Kazda]
Martin Gebhardt – Zálesáctví pro celou rodinu. Společně do divočiny

Příručka Zálesáctví pro celou rodinu poskytuje možnost nahlédnout do tajemství bushcraftu – umění poradit si v divočině za všech okolností. Martin Gebhardt, instruktor bushcraftu, v knize představuje rady a tipy pro pobyt v divoké přírodě pro celou rodinu – třeba jak naplánovat trasu výletu, co si vzít s sebou, jak postavit přístřešek, vyrobit či používat různé nástroje a současně neničit životní prostředí. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 13. července 2021. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.7.2021 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Výzva #LetniUklid spolku Ukliďme Česko

Spolek Ukliďme Česko zveřejnil na síti Instagram výzvu #LetniUklid, jejímž cílem je nejenom poznat krásná místa naší země, ale zároveň udržet turisticky zajímavé lokality v čistotě. Do výzvy se může zapojit každý, kdo rád cestuje, vadí mu nepořádek a je ochotný drobný odpad uklidit. Odměnou pro autory nejzajímavějších fotografií bude tablet. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.7.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická a Nadace Partnerství]
Ekologické organizace píší ministrům Tomanovi a Brabcovi: Nepromarněte další roky a nastavte správně zemědělské dotace

Hnutí DUHA, Česká společnost ornitologická a Nadace Partnerství v otevřeném dopisu [1] vyzývají ministra zemědělství Miroslava Tomana a ministra životního prostředí Richarda Brabce, aby využili miliardy korun zemědělských dotací z připravované Společné zemědělské politiky k ozdravení české půdy a krajiny. Současný návrh považují za promarněnou příležitost a vyzývají ministra Tomana, aby ve spolupráci s ministrem Brabcem návrh přepracoval tak, aby dotace motivovaly zemědělce ke skutečně udržitelnému hospodaření, obnově biologické rozmanitosti a lepšímu zadržování vody v krajině. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.7.2021 - [Děti Země]
Děti Země vyhrály dva soudní spory o dálnici D8

Krajský úřad Ústeckého kraje opakovaně porušuje zákony Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1.7.2021 - Praha [Společnost pro zvířata]
Konec doby klecové se blíží! Evropská komise se k němu nyní zavázala

Historický milník pro zajištění zlepšení životů stovek miliónů zvířat v EU - Evropská komise vyslyšela požadavky evropské občanské iniciativy Konec doby klecové. Zavázala se k ukončení klecí, ve kterých jsou stále zvířata k hospodářským účelům vězněna, do roku 2027. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - PRAHA [Fridays for Future]
Politici dostali od studentů špatné známky na vysvědčení, nelíbí se jim, že neřeší klima

Studentky a studenti z hnutí Fridays for Future dnes symbolicky předali na Malostranském náměstí vysvědčení devíti sněmovním stranám. Hodnotí hlasování o nejdůležitějších zákonech týkajících se klimatu, životního prostředí či přírody a její ochrany. Upozorňují také na nedostatečné kroky pro zastavení klimatických změn. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - BRNO [FSC ČR]
Nejlepší nábytek je ten šetrný! První ročník FSC evropské designové soutěže také v ČR

FSC ČR zahájilo ve spolupráci s dalšími národními kancelářemi organizace Forest Stewardship Council® evropskou designovou soutěž „FSC Furniture Awards“, která je zaměřena na nábytek vyrobený ze dřeva z šetrně obhospodařovaných lesů. Do letošního ročníku se nově můžou přihlásit soutěžící z jedenácti evropských zemí, kromě České republiky tak například i z Německa, Velké Británie nebo Itálie. Firmy mohou svůj FSC nábytek přihlásit celkem do sedmi kategorií. Ty doplňuje ještě pětice speciálních ocenění, mezi které patří například cena pro malé firmy nebo také pro společnosti, které při výrobě nábytku pečlivě dbají na co nejmenší dopad na životní prostředí. Zájemci z řad nábytkářů mohou své výrobky přihlašovat již nyní na oficiálních stránkách soutěže . Uzávěrka přihlášek je 14. října letošního roku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Staré ekologické zátěže mohou komplikovat plánovanou zástavbu v Brně

Podle spolku Ukliďme Česko upravený návrh územního plánu města Brna ne zcela dostatečně reflektuje existenci ekologických zátěží, problematiku podzemních vod a podloží. Proto spolek podal připomínku k tomuto dokumentu, ve které doporučuje vyznačení problematických míst v územním plánu a navrhuje opatření před případnou zástavbou těchto lokalit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - [Compassion in World Farming Česko]
Evropská komise oznámila historický závazek zakázat klece pro hospodářská zvířata

Mezinárodní organizace Compassion in World Farming nadšeně vítá historický závazek Evropské komise ukončit klecové chovy v celé EU. Komise plánuje zakázat klece pro slepice, prasnice, telata, králíky a další hospodářská zvířata a počítá s datem jejich postupného zrušení do roku 2027. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.6.2021 - Žiar nad Hronom [Paper Life]
Slnečné kolektory z THERMO|SOLARU hrejú vodu v Alpách i pod Himalájami

Vysokohorské podmienky vytvárajú mimoriadne dobré podmienky pre prácu slnečných kolektorov. Priezračnosť ovzdušia bez znečistenia zabezpečuje ich mimoriadne vysoký výkon. Nezanedbateľný je aj odraz slnečného žiarenia od snehu a ľadovcov. Paradoxne v zimnom období býva na horách viac slnečných dní než v údoliach, čo má na svedomí inverzia. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.6.2021 - PRAHA/BRUSEL [Hnutí DUHA a Česká společnost ornitologická]
Nová zemědělská politika EU podporuje další destrukci přírody

Zástupci evropských vlád, Evropského parlamentu a Evropské komise v pátek 25. 6. uzavřeli dohodu o podobě Společné zemědělské politiky (SZP) EU na příštích sedm let. Každoročně až do roku 2027 bude na zemědělské dotace z peněz daňových poplatníků EU vynaloženo přibližně 54 miliard eur, tedy 1,3 bilionu korun. Očekávaný výrazný krok vpřed se bohužel nekoná. SZP bude i nadále podporovat model intenzivního zemědělství, který přímo vede ke ztrátě biologické rozmanitosti, znečištění vody a ovzduší, nadměrným odběrům vody a prohlubuje klimatickou krizi. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.6.2021 - PRAHA [Diakonie ČCE]
150 tisíc do každé domácnosti zničené tornádem. Organizace se dohodly na společném postupu

Devět nevládních organizací, nadací a nadačních fondů se dohodlo na koordinované pomoci lidem zasaženým tornádem. Dárci jim v součtu svěřili přes půl miliardy korun, které chtějí organizace spravedlivě rozdělit mezi postižené. Na kontu sbírky Diakonie je k dnešnímu dni přes 16,6 mil. Kč. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.6.2021 - PRAHA [European Climate Pact]
Evropská komise zve na online fórum Day of Action

V úterý 29. června 2021 proběhne od 9:15 do 12:30 online akce s názvem Day of Action, která odstartuje největší iniciativu v oblasti ochrany klimatu v EU, takzvaný Evropský klimatický pakt. Ten iniciovala Evropská komise a má pomoci splnit cíl, aby se Evropa stala do roku 2050 prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Fórum nabídne diskusi nad konkrétními kroky, které mohou Evropané udělat pro budoucnost naší planety. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28.6.2021 - PRAHA [Husitská diakonie]
Na Moravu už jsme vybrali 2 miliony korun

Děkujeme všem, kdo přispíváte na pomoc jižní Moravě. Díky vám se podařilo shromáždit už více než dva miliony korun. Peníze ze sbírky do poslední koruny pomohou postiženým rodinám na Hodonínsku a Břeclavsku.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.6.2021 - PRAHA [Českobratrská církev evangelická]
Sbírka trvá, dobrovolníci nastupují. Pomáhejte dále

Na jižní Moravu v pátek 26.6. vyrazili zástupci Diakonie ČCE. V sobotu odjíždí první skupina dobrovolníků. Sbírka vynesla doposud bez pár korun 10 milionů a pokračuje. Děkujeme! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.6.2021 - PRAHA [Českobratrská církev evangelická]
Sbírka na pomoc postiženým tornádem na jihu Moravy: již 8,6 milionu, děkujeme!

V noci ze čtvrtka 24.6. na pátek 25.6 se mimořádně sešla synodní rada s vedením Diakonie ČCE. Společně rozhodly o okamžité pomoci postiženému regionu jižní Moravy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - [Děti Země]
Výsledky anket „Ropák 2020“ a „Zelená perla 2020“

Ropáka 2020 získal místopředseda české vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček a Zelenou perlu 2020 ministr životního prostředí a poslanec Richard Brabec. Rozhodlo o tom 81 členů Komise ze 102.

Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - PRAHA [Člověk v tísni]
Člověk v tísni vyhlásil sbírku SOS Morava

Člověk v tísni vyhlásil sbírku na pomoc obětem a řešení pustošivých následků včerejšího tornáda. Organizace se chce zaměřit na dlouhodobou pomoc a řešení dlouhodobých následků tak, aby doplnila pomoc od státu a pomáhala individuálně ve složitějších případech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - PRAHA [Židovská obec v Praze]
Židovská obec v Praze pomáhá obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé tornádo

Židovská obec v Praze se rozhodla věnovat veškerý výtěžek ze vstupného do Staronové a Jeruzalémské synagogy, které vybere ve dnech od 28. června do 7. července, na pomoc obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé čtvrteční tornádo v oblasti Břeclavska a Hodonínska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - LIBEREC [Oblastní spolek Českého červeného kříže Liberec]
Balená voda, hygienické potřeby i pracovní nářadí. Český červený kříž vyhlašuje materiální sbírku pro Moravu

Oblastní spolek Českého červeného kříže Liberec vyhlašuje k 25. června 2021 od 13:00 materiální sbírku humanitární pomodi pro obce Jižní Moravy zasažené tornádem. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 851 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
21. 9. 16:00 [ČTK] - Liberecký kraj chce, aby se penále za Turów použily pro nápravu následků těžby
21. 9. 15:54 [ČTK] - Polský premiér: Rozhodnutí unijního soudu o pokutě kvůli Turówu je špatné
21. 9. 15:50 [ČTK] - Odborníci budou hovořit o dopadech možné výstavby kanálu Dunaj-Odra-Labe
21. 9. 15:48 [ČTK] - Ekologičtí aktivisté v Británii zablokovali dálnici, bojují za izolaci budov
21. 9. 11:30 [Ekolist] - DEZA má posudek od VUT Brno, že nemohla způsobit havárii na Bečvě. Je ale tajný

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz