Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat25.6.2021 - BRNO [Diecézní charita Brno]
Diecézní charita Brno vyhlašuje sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku

Diecézní charita Brno vyhlašuje sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - PRAHA [Diakonie ČCE]
Vyhlašujeme sbírku na pomoc lidem, které zasáhlo tornádo

Ve čtvrtek 24. června 2021 zasáhla ničivou silou region Hodonínska a Břeclavska nečekaná přírodní katastrofa. Jižní Moravou se po sérii silných bouřek prohnalo tornádo. V oblasti zasahují záchranáři i dobrovolníci, vedle rozsáhlých materiálních škod jsou bohužel hlášeny i oběti a desítky zraněných. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - LIBEREC [Liberecký kraj]
Liberecký kraj podpoří 17 miliony projekty na zadržování vody v krajině, ochranu přírody, ekovýchovu a prevenci vzniku odpadů

Desítky obcí, škol, neziskových organizací a dalších žadatelů získaly podporu ve výši 17 milionů korun na projekty v oblasti zadržování vody v krajině, ochrany přírody, ekovýchovy a prevence vzniku odpadů. I přes nepříznivé období koronavirové krize byl letos v tomto dotačním fondu rekordní objem finančních prostředků. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.6.2021 - PRAHA [Husitská diakonie]
Husitská diakonie pořádá sbírku na pomoc lidem na jižní Moravě

Husitská diakonie Církve československé husitské vyhlásila finanční sbírku na pomoc obětem bouře na jižní Moravě. Sbírka bude probíhat během bohoslužeb ve všech náboženských obcích a také prostřednictvím sbírkového transparentního účtu. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat24.6.2021 - BRNO [Nakladatelství Kazda]
Andrea Schütze: Kamarádi z Medového lesa 1–4. Čtyři kamarádi, co mají les rádi. Audioknihy v podání Jitky Molavcové

Kamarádi z Medového lesa – to jsou napínavá dobrodružství zvířátek, která dětem z lesní školky radí v nesnázích a pomáhají jim pochopit, jak to v lese chodí a co je v přírodě správné, a co ne. Příběhy kamarádů z Medového lesa pro děti od 4 let vydává na pokračování Nakladatelství KAZDA. Zatím vyšly 4 díly: Jak zahnat stesk, Králíčci v ohrožení, Všichni za jednoho a Ty to zvládneš, Lukáši!. 24. června 2021 vychází také jako audioknihy v podání Jitky Molavcové na čtyřech samostatných CD. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Začíná 24. ročník Týdnů pro krajinu, dobrovolníci pomohou zemědělské krajině a poškozeným lesům

Oblíbené letní dobrovolnické akce, organizované Hnutím DUHA, umožní účastníkům a účastnicím zapojit se vlastníma rukama do obnovy naší krajiny. Letos je pro zájemce během letních prázdnin připraveno celkem osm turnusů napříč Českou republikou [1]. Doposud se dobrovolnických akcí zúčastnilo 2 246 lidí, kteří mj. vysázeli 214 353 stromů, zbudovali 625 hrází v rašeliništích a pokosili 47 hektarů květnatých luk. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Protierozní vyhláška legalizuje erozi. Brabcův rezort obešel akademiky, ochranáře i obce

Ministr Richard Brabec podepsal tzv. protierozní vyhlášku, která měla být ostrou zbraní proti úbytku české půdy. Místo toho zůstane materiál z pera Ministerstva životního prostředí spíše bezzubým nástrojem. Resort ministra Brabce nevzal v potaz prakticky žádné ze zásadních připomínek, které vzešly od krajů, sdružení obcí a měst, hl. m. Prahy, neziskových organizací nebo akademické obce. [1] Vyhláška vejde v platnost v červenci tohoto roku. Postup resortu dlouhodobě kritizují Nadace Partnerství, Hnutí Duha a Česká společnost ornitologická [2] a upozorňují na potřebu rychlé novelizace, aby vyhláška půdu skutečně chránila. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2021 - Brusel [Evropský hospodářský a sociální výbor (EHSV]
Poslední výzva k přihlášení Vašeho projektu do letošního ročníku soutěže o Cenu EHSV pro občanskou společnost za opatření v oblasti klimatu


Evropský hospodářský a sociální výbor (EHSV) vyzývá organizace občanské společnosti a jednotlivce s nápaditými projekty v oblasti boje proti změně klimatu, aby se přihlásili do soutěže o Cenu EHSV pro občanskou společnost za rok 2021.
V letošním roce získají tuto stěžejní cenu iniciativy, které přispívají k úspěchu Zelené dohody pro Evropu.
Termín pro podání přihlášek: 30. června Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.6.2021 - PRAHA [Člověk v tísni]
Jak pojímáme klimatické vzdělávání?

Reakce studenta střední školy na to, co by vzkázal pedagogům k výuce o změně klimatu mluví za vše: “Nebojte se jít proti davu a učte to, co je důležité.” Klimatická změna je mnohými považována za reálnou hrozbu pro naši společnost i přírodu, jak ji známe, přesto je výuka o ní stále spíše záležitostí několika "nadšených či alarmovaných” pedagogů a pedagožek. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2021 - [Děti Země]
Za Moravskoslezský kraj může Ropáka získat Karel Havlíček

Důvodem je podpora plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe a příprava oderské větve Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2021 - [Děti Země]
Za dálnici D3 a popírání mokřadu nominace na Ropáka

Navrženi byli bývalá hejtmanka Středočeského kraje a starosta Lysé nad Labem Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2021 - [Děti Země]
Primátor Hradce Králové navržen na Ropáka

Za prosazování výstavby silnice přes chráněné území Na Plachtě Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2021 - Praha [Vodafone CZ]
Největší evropskou mobilní síť nově pohání zelená energie. Ostatní země tak následují příklad českého Vodafonu

Firemní barvy Vodafonu jsou červené, ale jeho mobilní síť bude od července zelená v celé Evropě. Vodafone ve Velké Británii, Irsku nebo Portugalsku tak bude následovat příklad české pobočky, která využívá výhradně zelenou energii již od roku 2011. Díky ní se daří držet emise uhlíku zkrátka, ačkoliv množství přenesených dat rok od roku stoupá - jen v České republice za minulý rok vzrostl datový provoz mobilní sítě Vodafonu o 71 %, přičemž množství emisí na jednotku přenesených dat pokleslo o 43 %. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2021 - Liberec [Institut pro udržitelný rozvoj]
Přiměje Obalová výzva výrobce, aby redukovali nadměrné obaly?

Institut pro udržitelný rozvoj (IPUR) požaduje od výrobců a prodejců, aby dodržovali zákon a přestali balit své výrobky do nadměrných obalů. Obchody totiž běžně nabízejí výrobky v obalech, které jsou z poloviny nebo dokonce i z větší části prázdné – prací prášky, sušenky, vitamíny, tablety do myčky...Větší obaly prostě lépe prodávají. Zároveň však představují zbytečný odpad a životnímu prostředí a lidem škodí i související logistika. Na problém upozorňuje IPUR veřejnost, výrobce i kontrolní orgány státní správy. Do Obalové výzvy se se svými fotkami mohou zapojit a vyhrát inspirativní knihy i spotřebitelé. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2021 - Praha [CIRA Advisory]
Startuje Loopa Vojty Kovala, nový podcast zaměřený na udržitelnost a cirkulární ekonomiku

Bývalý redaktor Českého rozhlasu Vojtěch Koval přichází s vlastním podcastem. Jeho tématem je udržitelnost, cirkulární ekonomika a jak si v této oblasti vede český byznys ale i společnost samotná. Hosty budou ředitelé velkých nadnárodních firem působících v tuzemsku, které se vydaly na udržitelnou cestu i podnikatelé a zakladatelé českých firem, kteří staví svůj byznys na cirkulární DNA. Pilotní epizoda vychází 22. června a prvním hostem podcastu je zakladatelka Institutu Cirkulární Ekonomiky Soňa Jonášová. Nový podcast Loopa Vojty Kovala bude vycházet pravidelně každé úterý. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.6.2021 - Hradec Králové [Čistá obec, čisté město, čistký kraj]
Čistá obec: Vyhrály Vernéřovice a Česká Skalice, obhájil Sedloňov

Na předchozích čtrnáct ročníků navázala vyhlášením výsledků toho patnáctého soutěž Čistá obec. V ní se obce a města Královéhradeckého kraje každoročně utkávají o to, čí občané lépe třídí odpad. Jak ukázaly výsledky, v průběhu celého roku 2020 to byly obce Sedloňov, Vernéřovice a město Česká Skalice. Po loňské odmlce, kdy slavnostní vyhlášení výsledků znemožnila epidemie, se zástupci úspěšných obcí a měst sešli opět v sídle Královéhradeckého kraje. Ocenění si tak osobně mohli převzít přímo na nádvoří krajského úřadu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.6.2021 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Indonésii se s podporou ČRA chystá vytvoření centra pro sběr, úpravu a alternativní využití dešťové vody

Indonésie je země s velkým množství dešťových srážek, které nejsou vůbec využity. Na druhé straně jde o zemi, kde je silný nedostatek užitkové a pitné vody. Česká firma KHAANZAA se proto s podporou dotačního Programu B2B České rozvojové agentury rozhodla pomocí speciální technologie a přeneseného know-how zabezpečit, aby voda nashromážděna v období silných dešťů byla upravena a následně využita jako voda užitková a pitná. Podobný projekt doposud nebyl v Indonésii zrealizován. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.6.2021 - PRAHA [Hnutí DUHA, Asociace soukromého zemědělství ČR, Sdružení vlastníků soukromých a obecních lesů v ČR, ČSOP, Pro Silva Bohemica, ČSO, Spolek vlastníků honebních pozemků, Svaz vlastníků půdy a Spolek pro obnovu venkova]
Politické strany ANO, KSČM, SPD a ČSSD chtějí obětovat naše lesy loveckým zájmům části myslivců

Poslanci a poslankyně KSČM, SPD, ANO a ČSSD v pátek hlasovali [1] o odložení schválení novely zákona o myslivosti jejím vrácením do 2. čtení a tím znemožnění jejího přijetí do konce funkčního období současné vlády. Zmařili by tak šanci na ozdravení naší krajiny, vytvoření podmínek k pěstování pestrých lesů, posílení práv vlastníků pozemků a také šanci na miliardové úspory státní pokladně i soukromým subjektům. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.6.2021 - [Děti Země]
Za kácení bučin v Krušných horách nominace na Ropáka

Titul Ropák může získat podnikatelka Olga Chabr Grillová Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 851 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
21. 9. 16:00 [ČTK] - Liberecký kraj chce, aby se penále za Turów použily pro nápravu následků těžby
21. 9. 15:54 [ČTK] - Polský premiér: Rozhodnutí unijního soudu o pokutě kvůli Turówu je špatné
21. 9. 15:50 [ČTK] - Odborníci budou hovořit o dopadech možné výstavby kanálu Dunaj-Odra-Labe
21. 9. 15:48 [ČTK] - Ekologičtí aktivisté v Británii zablokovali dálnici, bojují za izolaci budov
21. 9. 11:30 [Ekolist] - DEZA má posudek od VUT Brno, že nemohla způsobit havárii na Bečvě. Je ale tajný

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz