Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Filmy o životním prostředí již po osmadvacáté - EKOFILM v Českém Krumlově

27. 9. 2002
Eliška Kapounová [Econnect] -


Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2002 proběhne stejně jako v předchozích letech v Českém Krumlově, v době od 2. do 6. října. Doprovodné semináře budou mimo jiné také věnovány aktuálním tématům - například ve čtvrtek 3.10. budou odbornici diskutovat na téma "Stoletá povodeň každý rok?", v pátek odpoledne se sejdou někteří z účastníků Světového summitu o udržitelném rozvoji na semináři "Co (ne) přinesl Johannesburg?". Promítání a všechny pořady festivalu jsou určeny pro veřejnost a vstup je volný.

Ekofilm je nejstarším evropským festivalem českých a zahraničních filmů o životním prostředí. V loňském roce se stal zakládajícím členem mezinárodní asociace ECOmove International a na první soutěžní přehlídce členských festivalů v Berlíně získal za dokument Ošklivá kráska muréna režiséra Steva Lichtaga jednu ze tří hlavních cen. O mezinárodním významu Ekofilmu a vysoké úrovni soutěžních filmů svědčí i prezentace na světovém summitu v Johannesburgu.

Na XXVIII. ročník festivalu je přihlášeno 140 snímků z 25 zemí. Kromě soutěžního a informativního promítání budou mít diváci možnost shlédnout všechny pořady v individuálních projekcích na přání. Zároveň je plánováno speciální promítání pro školy. Také letos je připraven doprovodný program, organizátoři doufají, že se stane opět příjemným setkáním filmových a televizních tvůrců, odborníků z oblasti životního prostředí, novinářů a veřejnosti. Příležitostí k tomu budou zejména semináře k aktuálním tématům a večerní besedy s tvůrci.

Nad festivalem EKOFILM´2002 převzala záštitu Česká komise pro UNESCO a jeho letošní ročník je věnován Roku kulturního dědictví OSN, kterým je právě rok 2002. Na ogranizaci spolupracovalo i Minesterstvo životního prostředí, město Český Krumlov a agentura Auviex.

Eliška Kapounová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-

O Autorech

Eliška Kapounová

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz