Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Projekt INTEGRACE pomáhá romským dětem a dětem uprchlíků na střední školu

26. 9. 2002 -, Rádio Praha/Nová škola

Romským dětem i potomkům uprchlíků se snaží usnadnit přijetí na střední školu projekt společnosti Nová škola nazvaný Integrace. Šest z deseti vybraných školáků z devátých tříd začalo díky loňskému doučování češtiny a matematiky i dalším akcím chodit do středních škol, čtyři přijala učiliště s maturitou. ČTK to sdělila Karin Marquesová z Nové školy. Letos se pak podle ní do projektu přihlásilo 30 dětí. Výuku doplňují akce Klubu, mezi něž patří výlety, návštěvy výstav a kin. Organizátoři v loňském školním roce zapojili do projektu původně 24 dětí z osmých a devátých tříd. Nakonec roční přípravu absolvovalo deset "osmáků" a stejný počet žáků posledního ročníku základní školy.

Projekt Integrace je financovaný GE Capital Bank a je zaměřený na vzdělávání a přípravu žáků na přijímací pohovory na střední školy. Kapacita projektu je dvacet míst. Deset míst pro 8.ročník a deset pro 9. ročník. Cílovou skupinou jsou žáci osmých a devátých ročníků, kteří pocházejí ze znevýhodněného prostředí. Mezi tento okruh žáků patří příslušníci minorit, děti uprchlíků, a jinak znevýhodněné děti.

Celý projekt má podobu vyučovacích hodin. Studenti dochází na vyučování dvakrát týdně. V pondělí a ve středu od 16,00 do 18,00 hodin. Vyučují se předměty Český jazyk a Matematika. O chod celého projektu se stará několikačlenný pracovní tým, tvořený z koordinátora, supervize, lektorů, speciálního pedagoga a psychologa.

Aby vyučování nemělo pouze charakter školní docházky, snaží se obecně prospěšná společnost Nová škola připravovat pro žáky různé mimoškolní aktivity. Založili "Klub", jehož aktivitami se snaží žákům obohatit vyučování a motivovat je k docházce. V rámci Klubu se s žáky plánují a realizují společné akce, např. kino, výstavy, výlety, školení internetu a další společenské a kulturní akce.

Do projektu jsou přijímáni i dobrovolníci, kteří by chtěli pomáhat při plánování a realizování činnosti Klubu a také by se chtěli podílet na utváření kamarádských vztahů se studenty. Vyučování a další činnosti Klubu jsou pro studenty a dobrovolníky zdarma. V současné době probíhá nábor studentů do 8. ročníku šk. r. 2001/02.

Kontakt:
Nová škola, o.p.s,
Na Poříčí 30, 112 86 Praha 1
Tel.:+420 221 73 30 67, +420 221 73 31 67
Fax: +420 221 73 30 68
mail: novaskola@novaskola.org
http://www.novaskola.org

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz