Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Korunovace biorolníka roku

27. 5. 2003
[Liga ekologických alternativ] -


-foto-

 

 

Tuto sobotu udělí Svaz ekologických zemědělců PRO-BIO již v pořadí jedenáctý putovní pohár, tzv. Bartákův hrnec - tradiční cenu nejlepšímu ekologickému zemědělci za uplynulý rok. Letos ji poprvé získá pan Josef Šourek a farma Filoun v Plavech. K dopravě na akci je možné využít i speciální autobus, který vyjíždí v sobotu 31. 5. v 8.00 ráno ze střechy Hlavního nádraží.

Farma rodiny Šourkových se nachází na severní straně kopce Filoun nad obcí Plavy v Jizerských horách (okr. Jablonec n.Nisou). Po sobotním slavnostním předání Bartákova hrnce nebude chybět prohlídka farmy a ochutnávka biopotravin, včetně biomasa. Udělování ceny bude příležitostí popovídat si s lidmi z ekologického zemědělství, podívat se, co je nového v oblasti biopotravin, jaké jsou perspektivy tohoto oboru v ČR a zároveň si udělat pěkný výlet.

Farma se orientuje na chov skotu plemene Holštýn, veškeré mléko zpracovává ve vlastní minimlékárně na filounské tvrdé sýry, tvaroh, máslo a mléko. Kromě těchto vynikajících mléčných produktů nabízí celoročně ubytování v kraji s dobrými podmínkami pro sjezdové i běžecké lyžování, pro pěší a cykloturistiku, příležitostně i pro rafting a kanoistiku.

Cenu Bartákův hrnec spojenou se symbolickou peněžní odměnou 10 000,- Kč ve formě "zlaťáků", desetikorun čerstvé ražby uděluje PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců ve spolupráci s Nadačním fondem rytíře Františka Horského, který reprezentuje Ing. Richard Barták, CSc. Cena je především významným morálním oceněním práce našich nejlepších ekofarmářů.

K dopravě na akci je možné využít i SPECIÁLNÍ BUS, který vyjíždí v sobotu 31. 5. v 8.00 ráno ze střechy Hlavního nádraží. Návrat se předpokládá v pozdním odpoledni, při zpáteční cestě jsou naplánována ještě další ekopřekvapení!!! Je však nutné se přihlásit na 606 453 892 a www.lea.ecn.cz.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz